Як приготувати каву по-східному у турці ?. Обговорення на LiveInternet

  1. Для кави нам буде потрібно:
  2. Приготування кави по-турецьки
  3. Приготування кави по-арабськи
  4. Приготування кави з прянощами
  5. Кава по-східному з перцем і прянощами
  6. Як пити каву по-східному
  7. PS
  8. Як правильно пити каву?
  9. Чи корисно пити каву?
  10. Як правильно приготувати каву Еспрессо?

Кава по-східному - один з найпоширеніших і доступних на сьогодні рецептів приготування кави. У різних джерелах цей напій називають по різному: кава по-турецьки, по-арабськи, по-східному.
Кава по-східному - один з найпоширеніших і доступних на сьогодні рецептів приготування кави

Завдяки приготування у відкритому посуді, можна легко створити той напій і з такою кількістю добавок, як Вам подобається. Залежно від кількості цукру, що вживається пpи його приготуванні, цей вид кави може бути гірким, солодким або дуже солодким.

Якість помелу і кількість води і кави створюють можливості для варіацій: напій може бути більш рідким або більш густим.
Спеції, які традиційно використовуються при приготуванні кави по-східному: кориця, кардамон, гвоздика, мускусний горіх, чорний перець, часник, сіль. Вони додають напою неповторну "родзинку".

Кава по-східному готується з дуже дрібно, практично в порошок, мелених кавових зерен. Це потрібно, по-перше, щоб в напої утворилася густа піна, а по-друге, щоб уникнути скрипіння гущі на зубах. оскільки мелену каву швидко втрачає свої якості (запах, смак, ефірні масла), краще молоти його самостійно безпосередньо перед приготуванням напою.

При приготуванні кави методом "по-східному", його ні в якому разі не можна кип'ятити. Перекіпяченний кави пити не можна. Тому його готують на маленькому, повільному вогні, а ще краще, на гарячому піску, який прогріє кави для потрібної температури, але не дозволить йому закипіти. Для приготування кави на піску існують спеціальні пристосування. У домашніх умовах, можна використовувати глибоку сковороду (краще - чавунну), куди насипають або чистий пісок, або пісок, змішаний з сіллю. Сковорода з піском ставиться на вогонь, а турка (джезва) заривається в пісок, де вона повільно нагрівається.

Турка являє собою металевий посуд з довгою ручкою, вузькою шийкою і широким дном. Турка може мати різні розміри, але незалежно від цього завжди має одну і ту ж форму. Найкращим варіантом вважається мідна турка з срібним покриттям усередині - саме в такій турці повинен виходити найбільш близький до ідеалу кави по-східному (кава в турці). На дні кожної турки виробником ставиться цифра, що позначає кількість чашок кави, яке можна заварити в цій турці

Для кави нам буде потрібно:

Для кави нам буде потрібно:

  • мідна турка (джезва)
  • мелений кави (1 повна ч.л. на 1 порцію кави або по-смаку)
  • крижана вода (50-70 грам на порцію)
  • за смаком - цукор і спеції

Якщо любите гіркий кави, то краще обійтися без цукру. Спеції теж на любителя - якщо подобається, то можна сміливо додавати.

Щодо води - не варто брати для кави кип'ячену воду. А температура повинна бути максимально низькою. Як мінімум - вода повинна бути холодна, в ідеалі - крижана.

А щоб не зіпсувати смак майбутнього кави, уважно стежте за ним при варінні і не давайте йому кипіти. Важливо зловити момент, коли він починає закипати - потрібно швидко і акуратно зняти кави з вогню.

Приготування кави по-турецьки

Основне правило - дуже повільне нагрівання кави, для чого турки використовують жаровню з піском і домішками гальки. Через брак такого пристосування можна, звичайно, спробувати приготувати на плиті, але встановивши найменший температурний режим.

У турку складаємо кави, пару крупинок солі і цукор по-смаку - все ретельно перемішуємо, заливаємо крижаною водою і знову перемішуємо.

Ставимо на маленький вогонь і чекаємо поки не утвориться щільна піна - знімаємо з вогню, чекаємо 1 хвилину і знову доводимо до утворення пінки. Так робимо 2-3 рази.

Приготування кави по-арабськи

У турку засипається цукор і прожарівается на вогні до потемніння. Додаємо воду і доводимо до кипіння. Як тільки вода закипіла - додаємо мелену каву, доводимо до кипіння і знімаємо з вогню. Як тільки піна осяде - знову на вогонь, так повторюємо 2-3 рази.

Коли кава готова, можна додати в нього корицю або інші спеції по-смаку.

Коли кава готова, можна додати в нього корицю або інші спеції по-смаку

Приготування кави з прянощами

  • 2 ч. Л. кави дрібного помелу,
  • 100 - 150 мл води,
  • невеликий шматочок сухого імбиру (приблизно рівний щіпці),
  • такий же шматочок мускатного горіха.

У джезву налити холодної води, засипати каву і довести до закипання. Зняти з вогню, додати прянощі, накрити кришкою і залишити на 5 - 7 хвилин. Знову поставити на вогонь і, як тільки з'явиться густа пінка - зняти і розлити в чашечки


Кава по-східному з перцем і прянощами

  • вода -100мл
  • кава -2г
  • суміш перців - 1г
  • кориця - 0.5 г
  • ванілін -о5г
  • кардамон - 0.5г

На дно розігрітій турки кладемо спеції і кава, перемішуємо, заливаємо холодною водою. Ставимо турку на повільний вогонь і доводимо до кипіння. Знімаємо турку з вогню, як тільки піднімається піна. Через кілька секунд знову ставимо на вогонь. Цю процедуру повторюємо 3 рази. Ось і готовий кави по-східному.

Як пити каву по-східному

Кава по-східному розливають в маленькі кавові чашечки просто за столом, не проціджуючи, з гущавиною. Окремо подають холодну воду. Іноді в чашку додають кілька крапель води, щоб гуща швидше осіла. Кава по-східному прийнято пити невеликими ковтками і запивати холодною кип'яченою водою. Перш, ніж почати пити каву, араби звичайно випивали трохи води.

Головне своєрідність кави по-східному - спосіб його вживання. Напій подають до столу прямо в джезві і розливають по чашках не проціджуючи. Окрему роль грає піна, що покриває каву зверху: саме її накладають в чашки в першу чергу, і лише потім розливають сам напій. Особливості приготування кави по-східному визначили і відсутність додаткових аксесуарів. Ні цукор (оскільки він уже був доданий при варінні), ні ложки (так як необхідності в них немає) до цього напою зазвичай не додаються. П'ють каву по-східному з особливих маленьких чашок ємністю 60-70 мл, товстих керамічних або тонкостінних порцелянових. Пити каву по-східному з чайних чашок або демітас для еспресо вважається поганим тоном.

Існує ще один, особливий варіант подачі кави по-східному, - так званий кава-комплект. У нього входять турка, чашка, блюдце і ложка. Все це подається на невеликому окремому підносі. Стакан води ставиться праворуч від чашки, а сахарніца- зліва.

Кава по-східному можна вживати і подавати трохи інакше. Спочатку ложкою знімають піну, потім розливають каву по чашках і кладуть піну зверху. Етикет наказує подавати гостю таку каву в чашечці, а ліворуч ставити склянку з холодною водою.

PS

Такі рецепти не дуже складні у виконанні, а з практикою кави буде виходити все смачніше і смачніше. Найголовніше при варінні кави в джезві - навчитися ловити момент, коли кава практично кипить. Гуру вважають, що якщо кава закипів - смак у нього вже безнадійно зіпсований.

А чи знаєте Ви,

Як правильно пити каву?

Коли краще пити каву?

Чи корисно пити каву?

Як правильно приготувати каву Еспрессо?


Чи корисно пити каву?
Як правильно приготувати каву Еспрессо?
Коли краще пити каву?
Чи корисно пити каву?
Як правильно приготувати каву Еспрессо?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация