Як проводиться адміністративний арешт за порушення ПДР?

  1. За які правопорушення в області дорожнього руху до водія може бути застосований адмін арешт?
  2. Порядок заходів, що проводяться перед адміністративним арештом
  3. Порядок притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді арешту
  4. Порядок виконання постанови про адміністративний арешт
  5. Порядок оскарження постанови суду про адміністративний арешт

У деяких випадках при порушенні Правил дорожнього руху передбачено адміністративне покарання у вигляді адміністративного арешту до 15 діб (див. П. 6 ч. 1 ст. 3.2 КоАП РФ).

Адміністративний арешт призначається суддею, встановлюється на строк до 15 діб і являє собою зміст порушника в умовах ізоляції від суспільства (ч. 1 ст. 3.9 КоАП РФ). Далі в статті ми поговоримо про те, як проводиться адміністративний арешт за порушення ПДР і порядок його проведення.

За які правопорушення в області дорожнього руху до водія може бути застосований адмін арешт?

  1. Керування автомобілем при позбавленні прав на управління ( водійського посвідчення ) Може спричинити адміністративний арешт до 15 діб (ч. 2 ст. 12.7 КоАП РФ).
  2. Якщо водій, який не має права на керування транспортним засобом або позбавлений такого права, керує транспортним засобом в стані сп'яніння, це дія, якщо в ньому немає складу кримінального злочину, може спричинити адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб (ч. 3 ст. 12.8 КоАП РФ).
  3. Таке ж термін адміністративного арешту передбачено, якщо водій, який не має водійського посвідчення або позбавлений права на керування транспортним засобом, не виконує законної вимоги уповноваженої посадової особи про проходження медичного огляду на стан сп'яніння (ч. 2 ст. 12.26 КоАП РФ).
  4. При залишенні водієм - учасником ДТП місця ДТП в порушення правил дорожнього руху це діяння може каратися адміністративним арештом на строк до 15 діб (ч. 2 ст. 12.27 КоАП РФ).
  5. Несплата штрафу за порушення правил дорожнього руху в установлений в п. 1 ст. 32.2 КоАП РФ термін (до 60 діб) може спричинити адміністративний арешт до 15 діб (ч. 1 ст. 20.25 КоАП РФ). Однак таке адміністративне покарання не може бути застосоване до порушника, якщо порушення, за яке водій повинен був сплатити штраф, зафіксовано за допомогою систем автоматичного відеоспостереження (п. 3 Примітки до ст. 20.25 КоАП РФ).

Порядок заходів, що проводяться перед адміністративним арештом

Після того, як факт вчинення адміністративного правопорушення зафіксовано уповноваженою посадовою особою в протоколі, порушується справа про адміністративне правопорушення. Справа розглядається, і за результатами виноситься постанова про притягнення до адміністративної відповідальності порушника (див. Пп. 3 ч. 4 ст. 28.1 КоАП РФ).

У більшості випадків протокол про адміністративне правопорушення уповноважені складати співробітники Державтоінспекції. У тому числі співробітник ДАІ, який виніс постанову про притягнення до відповідальності у справі про адміністративне правопорушення, має право згодом скласти протокол за несплату штрафу у цій справі. У разі, коли штраф був призначений судом, протокол за несплату штрафу може бути складений тільки судовим приставом-виконавцем (пп. 12 ч. 5 ст. 28.3 КоАП РФ).

Відразу після складання протоколу він передається на розгляд судді (див. Ч. 2 ст. 28.8 КоАП РФ).

При неможливості складання протоколу безпосередньо на місці виявлення правопорушення порушник може бути доставлений у відділення органу внутрішніх справ співробітниками поліції примусово, відповідно до пп. 1 ч. 1 ст. 27.2 КоАП РФ.

У виняткових випадках, коли це необхідно для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи про адміністративне правопорушення або для виконання постанови по справі про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 27.3 і ч. 3 ст. 27.5 КоАП РФ щодо порушника може бути застосовано адміністративне затримання. Це короткочасне обмеження свободи допускається не більше ніж на 48 годин. При затриманні громадянин доставляється у відділення поліції.

Співробітники ГИБДД мають право на затримання і доставлення громадянина до відділення в наступних ситуаціях, зазначених у п. 1 ч. 1 ст. 27.2 КоАП РФ:

  1. Якщо співробітники поліції (ГИБДД) виявляють адміністративне правопорушення, відповідно до якої уповноважені складати протокол.
  2. У разі звернення до співробітників ДАІ посадових осіб, уповноважених складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Якщо громадянина доставляють у відділок, регламент вимагає складання протоколу про доставлених (ч. 3 ст. 27.2 КоАП РФ). В іншому випадку факт доставлення повинен бути відображений в протоколі про адміністративне правопорушення або про адміністративне затримання. Копія протоколу на прохання громадянина вручається йому. У протоколі повинні бути відображені відомості:

  • Дата, місце складання документа.
  • Посада, прізвище та ініціали посадової особи, яка склала протокол.
  • Дані про затриманого і доставленому громадянина.
  • Вказується час, місце і мотиви затримання.

Після складання протоколу про адміністративне затримання підписується його посадовою особою та доставленим громадянином (див. Ч. 2 ст. 27.4 КоАП РФ). Затриманий може відмовитися підписувати протокол, в цьому випадку в протоколі робиться відповідний запис. Копія протоколу на прохання затриманого видається йому.

КоАП РФ (ч. 3 ст. 27.3) вимагає, щоб на прохання затриманого про місце його знаходження в найкоротший термін були сповіщені його родичі, представник його захисту і адміністрація за місцем його роботи або навчання.

Права і обов'язки затриманого роз'яснюються йому в обов'язковому порядку. У протоколі про затримання згідно ч. 5 ст. 27.3 КоАП РФ про це повинен бути зроблений запис.

Також в разі необхідності до затриманої особи можуть бути застосовані наступні заходи:

  • Особистий огляд і огляд речей, що знаходяться при затриманому, згідно зі ст. 27.7 КоАП РФ.
  • Огляд автомобіля затриманого, згідно зі ст. 27.9 КоАП РФ.
  • Вилучення документів, що мають значення для докази правопорушення і речей, які є предметами адміністративного правопорушення відповідно до ст. 27.10 КоАП РФ.
  • За наявності підстав вважати, що водій знаходиться в стані сп'яніння - відсторонення від керування автомобілем, огляд на стан алкогольного сп'яніння і медичний огляд на стан сп'яніння відповідно до ст. 27.12 КоАП РФ.
  • Затримання автомобіля на підставах, зазначених у ст. 27.13 КоАП РФ.

Порядок притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді арешту

Постанова про притягнення порушника до адміністративного арешту з підстав, що розглядаються в даній статті, відповідно до ч. 1 ст. 23.1 КоАП РФ вправі винести тільки суддя за підсумками розгляду відповідної справи про адміністративне правопорушення.

Якщо в якості міри адміністративного впливу за адміністративне правопорушення КоАП РФ передбачає адміністративний арешт, то відповідну справу суд розгляне безпосередньо в день отримання протоколу про правопорушення та матеріалів справи. Якщо громадянин підданий адміністративному затриманню, згідно з ч. 4 ст. 29.6 КоАП РФ, його справа буде розглянута судом не пізніше 48 годин з моменту затримання.

Згідно із звичаєвим правилом, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Винятком буде випадок, коли громадянин подасть клопотання про розгляд справи за місцем його проживання (див. Ч. 1 ст. 29.5 КоАП РФ).

У громадян, щодо яких ведеться провадження у справі, відповідно до ч. 1 ст. 25.1 КоАП РФ є право користуватися юридичною допомогою захисника, знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, подавати клопотання і заявляти відводи.

Згідно КоАП РФ (ч. 3 ст. 25.1), справа про адміністративне правопорушення повинна розглядатися в суді в присутності особи, щодо якої її ведеться. Однак в тому випадку, коли суд має відомості про належне і своєчасне сповіщення громадянина про місце і час розгляду справи і останній не надав клопотання про перенесення розгляду або відповідне клопотання було залишено без задоволення, справа може бути розглянута без присутності на засіданні суду даного громадянина.

Суддя може винести постанову про адміністративний арешт, і з цього моменту затриманий стає заарештованим.

До деяким категоріям громадян адміністративний арешт не застосовується. Згідно ч. 2 ст. 3.9 КоАП РФ, до таких громадян відносяться вагітні жінки, жінки, які мають дітей віком до 14 років, неповнолітні громадяни у віці до 18 років, військовослужбовці, інваліди I і II групи, громадяни, покликані на військові збори, а також представники державних органів, які мають спеціальні звання.

Порядок виконання постанови про адміністративний арешт

Винесену суддею постанову про адміністративний арешт підлягає негайному виконанню органами внутрішніх справ (ч. 1 ст. 32.8 КОАП РФ).
ОВС визначає місце, в якому буде знаходитися громадянин, який перебуває під вартою. При виконанні постанови громадянин піддається особистому огляду (ч. 2 ст. 32.8 КОАП РФ).

Термін адміністративного затримання буде зарахований до загального терміну адміністративного арешту, згідно ч. 3 ст. 32.8 КоАП РФ.

8 КоАП РФ

У деяких випадках суддя може скористатися правом припинити виконання постанови про адміністративний арешт або призупинити його на термін до 7 діб (ч. 5 ст. 32.8 КоАП РФ).

Цим правом суддя може скористатися, наприклад, якщо у заарештованого виникли виняткові життєві обставини, в тому числі й тяжке захворювання або стан здоров'я, смерть близького родича (близького особи), виникнення надзвичайної ситуації, яка заподіяла заарештованому чи його сім'ї значних матеріальних збитків, і він представив відповідну письмову заяву з підтвердженням настання таких виняткових ситуацій.

Також заарештований може уявити медичний висновок про наявність у нього травми, каліцтва, захворювання, які перешкоджають відбуванню покарання. Якщо суддя не припиняє виконання постанови, а призупиняє його, термін призупинення не буде зарахований до строку відбування адміністративного арешту.

Порядок оскарження постанови суду про адміністративний арешт

У заарештованого з моменту отримання ним копії постанови про адміністративний арешт є 10 діб на подачу скарги судді, який виніс постанову (ч. 1 ст. 30.3 КоАП РФ).

Суддя повинен направити отриману скаргу до вищестоящого суду в день її отримання (див. Ч. 2 ст. 30.2 КоАП РФ). Якщо громадянин, який подав скаргу, відбуває адміністративний арешт, скарга розглядається вищестоящим судом в строк, що становить одну добу з моменту її подачі (ч. 3 ст. 30.5 КоАП РФ). Згідно ч. 3 ст. 30.8 КоАП РФ, рішення вищого суду, винесене за скаргою, направляється в орган, який виконує постанову про покарання і доводиться до відома арештованого громадянина.

За які правопорушення в області дорожнього руху до водія може бути застосований адмін арешт?
За які правопорушення в області дорожнього руху до водія може бути застосований адмін арешт?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация