Як покращав телеграм після відходу Полтавченко

Петербурзький політичний телеграм з початку грудня ледь не щодня приростає новими каналами, активно висвітлюють місцеву порядку і які претендують на трансляцію смислів. Очевидно, з цим нам доведеться жити в наступному році - соцмережі стануть одним з плацдармів боротьби за виборця на майбутніх виборах губернатора. Петербурзький політичний телеграм з початку грудня ледь не щодня приростає новими каналами, активно висвітлюють місцеву порядку і які претендують на трансляцію смислів

Євген Степанов / Інтерпресс

Нашестя на петербурзький телеграм почалося на початку грудня: з десяток каналів виросли з нізвідки, і відразу з людським обличчям. Студент, прес-секретар, тусовщики, історик, ще кілька анонімів - всі вони за кілька тижнів стали тисячники і почали писати про Петербург, успіхи т.в.о. губернатора Олександра Беглова і лаяти дісталися йому від Георгія Полтавченко підлеглих.

З такого поста почали 6 грудня автори телеграм-каналу «Пітер на двох».

На розповідях про комуналках, репер і барах хлопці протрималися трохи. Вже 11 грудня в каналі з'явився запис як правильно то, що звільнили Ігоря забирають , Екс-радника т.в.о. губернатора. В інтерв'ю «Фонтанці» він розкритикував якість холодної води в Петербурзі. «Той момент, коли радий за Пітер - сказав забирати тупість, відразу вилетів. І ніяких тобі "його неправильно зрозуміли", "дамо йому ще один шанс" і "все не так однозначно" », - написав Кирило.

Ще пара постів про музику, і знову політика. Нібито повернулися в Петербург хлопець і дівчина дивуються, що журналістка Катерина Винокурова запитала Володимира Путіна про таблички «остання адреса», які не вітають влади міста на Неві.

14 грудня поверненці вирішили написати про Ігоря Албіна: «Пане віце-губернатор Санкт-Петербурга обожнює креатив. А ще він дуже любить ставити своє ім'я на чолі будь-якого мало-мальськи хайпового проекту ». В цей же день канал видав «інсайд»: Бєглов захистив від поліції концерт репера Хаскі (офіційної інформації такого роду не було).

19 грудня після поста з розповіддю про життя друзів «Насті з Кирилом» довелося захищати Беглова від нападок - журналісти угледіли в його виступах постійне заготовлене цитування, акуратно зібране по сайтам-Цитатник: «Тут ліберальні, а значить, найчесніші ЗМІ так сильно хочуть побачити в Беглова щось недозволене, або, що гірше, неприємне, що виходять на гівно. Так сильно, що придумують на ходу ».

20 грудня «бувалі тусовщики» пишуть доповнення:

Потім знову лаяли Ігоря Албіна, потім вже дольщіцу Аллу Андрєєву, потім знову хвалили Беглова - завдяки йому три сотні одиниць прибиральної техніки виїхали на вулицю в снігопад.

На день раніше, 5 грудня, з'явився ще один канал - «1703». Для всіх він виглядає анонімним, проте адміністратори вже існуючих телеграм-каналів знають, що з проханням допомогти в розкрутці від імені «1703» пише повідомлення якийсь Дмитро. Він називає себе студентом Політеху і запевняє у своїй аполітичності і неупередженості.

Канал же робиться за концепцією регіонального агрегатора, але іноді там з'являються і власні пости. Наприклад, на початку грудня студент повідомляв передплатникам, що Бєглов вирішив допомогти малому бізнесу, а ще підписав черговий соціальний закон. Через день - повідомлення про те, що Бєглов оглянув соціальні об'єкти Василівського острова.

Успіхи градоначальника перемежовуються з міськими новинами: запущений новий автобус до Фінляндії або ось пам'ятник Миколі I реставруватимуть.

А через день опис чуток про те, що Павло Грудінін може стати кандидатом на губернаторських виборах, і тут же «1703» поспішає зауважити, що позиції у петербурзьких комуністів були традиційно слабкі.

В цей же день повідомлення: Бєглов допоміг жителям Морський набережній, там встановили світлофор. 12 грудня - т.в.о. губернатора заспівав на нагородження в Смольному. 13 грудня «студент» радить обласному губернатору Олександру Дрозденко спати спокійно.

А 20 грудня життя політехніка була присвячена прес-конференції Володимира Путіна і питань президенту про Петербург. 24 грудня молодий чоловік вирішив ЗАПУСТИТИ порядок денний засідання уряду. Далі - вже знайомі теми: відставка Албіна, «подвійне дно» Андрєєвої. Одне з останніх прогнозів «студента Дмитра»: «Глава адміністрації центрального району Петербурга Андрій Хлутков може втратити частину свого фінансового і політичного впливу».

Серед десятка телеграм-каналів, які повторюють один за одним смисли, є один, що стоїть особняком. Створений він був 11 грудня. Його назва «ТопГан» недвозначно відсилає зануреного читача до прізвища нового радника губернатора по ЗМІ Ірині Ган, яка приїхала в Петербург зі столиці.

«У цьому каналі ми постараємося донести до вас, шановні читачі, об'єктивну картину того, що відбувається в місті, а заодно - розвінчати найбільш одіозні міфи про майбутній передвиборній кампанії», - стверджує автор каналу в першому пості.

Виглядає об'єктивна картина від (Топ) Ган приблизно так:

Увага «ТопГана» залучають організатори травневого мітингу прихильників Навального, до яких прокуратура викотила позов на 11 млн за витоптаний газон: «Напаскудив - прибери за собою, не став прибирати сам - заплати тому, хто зробив це за тебе. А то читаєш нюні ці - чесно слово, дитячий садок якийсь, штани на лямках! »

Олександр Бєглов теж не забутий: «Показова впевненість Президента в Беглова. Знаково ».

Минулий зі свого поста Ігор Албіна став героєм каналу «ТопГан» ще до своєї відставки, коли «вписався в ярмарок марнославства». Історія ж його звільнення виглядає так: спочатку він надів «корону» найвпливовішого чиновника, потім його стало заносити при публічних виступах, потім відбулася відставка, після якої стало зрозуміло, що Албіна не піде в губернатори Петербурга. «Давайте вже закопувати стюардесу, невже більше зайнятися немає чим?» - закликає автор каналу.

У картині петербурзького політичного світу від цього каналу давно непитущий депутат Максим Резник нібито був би радий стати губернатором і організувати масовий захід «опохмел з Губернатором».

А депутат Борис Вишневський забув прийняти таблетки, коли писав про дивний збіг: пішов Полтавченко, і знову місто засипало снігом. За місяць, крім парламентаріїв, увагу привернули і Ксенія Собчак, і екс-губернатор Георгій Полтавченко, і гендиректор каналу «НТВ-Петербург» Петро Годлевський, і Спілка журналістів Петербурга під керівництвом Людмили Фомичевой, і «Фонтанка», і «Ехо Москви».

Кореспондент «Фонтанки» запитала справжню Ірину Ган про телеграм-каналі «ТопГан», але радник воліла залишити питання без відповіді.

Як раніше писала «Фонтанка», освітленням порядку т.в.о. губернатора Олександра Беглова протягом останніх місяців активно займаються ЗМІ так званої «фабрики тролів». Автори цих же ресурсів просували передвиборний мультик про дядькові Сашку .

В кінці грудня також стало відомо, що адміністрація президента рекомендувала регіонам ввести посади відповідальних за інтернет-комунікації при губернаторах. Як писав сайт РБК, введення посади SMM-помічника при губернаторі обговорювали в одному з регіонів Північно-Заходу.

Ксенія Клочкова, «Фонтанка.ру»

«Давайте вже закопувати стюардесу, невже більше зайнятися немає чим?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация