Як приготувати хашламу з баранини і іншого м'яса?

  1. Рецепт хашламу з баранини по-вірменськи
  2. Готуємо хашламу з яловичини

Якщо ви вирішили зобразити на своїй кухні щось подібне, значить, за обідом вас чекає велика і дружна сім'я, яка дуже любить смачно поїсти. Чому? Тому що хашлама - дуже поживна і ситне блюдо, яке здатне нагодувати навіть самих голодних і великих чоловіків.

Що зручно, таке дотримувалися готується досить таки просто, зате результат виходить непередаваним: апетитне, соковите і неймовірно ніжне м'ясо, укрите ароматними овочами і приправлене приємними спеціями не зможе залишити байдужим жодного любителя м'ясних страв.

Що таке хашлама? Це дуже відоме і улюблене блюдо східних народів. До сих пір дуже важко сказати, до якої конкретно національної кухні воно відносяться, оскільки народи Кавказу досі вперто сперечаються про його походження, кожен раз один одному доводячи, що винахід хашламу належить тільки їм.

Взагалі, назва має вірменське коріння і походить від слова «хашел», яке перекладається просто: «м'ясо, зварене шматком». Але це зовсім не означає, що дане блюдо дійсно має вірменське походження.

Колись дуже давно, така їжа вважалася їжею горян, які жили високо в горах і не мали особливого розмаїття в плані страв. Сьогодні в вірменської кухні хашлама є досить густий суп, а ось в грузинській її готують з великою кількістю білих коренів і кінзи.

В інших національностей в рецепт обов'язково додають велику кількість овочів, різноманітних спецій і трав, є навіть такі рецепти, де м'ясо готується виключно в спеціях і з додаванням пива. Напевно, немає сенсу шукати єдиний «правильний» рецепт такого блюда, його варіантів занадто багато, як, наприклад, варіантів українського борщу чи вареників.

Інгредієнти можуть варіюватися, виключатися і додаватися, може змінюватися навіть технологія приготування, але все-таки загальний зміст залишається тим самим: в результаті повинно вийти дуже ситне і самодостатня страва, головну роль в якому грає м'ясо.

Якщо ви до цих пір не знаєте, як приготувати хашламу і не можете вибрати найбільш підходящий рецепт, то ми вам запропонуємо найпоширеніші варіанти.

Для того щоб хашлама вийшла, так би мовити, з кавказьким присмаком, необхідно не просто слідувати пунктам рецепта, а й знати деякі секрети, а також основні тонкощі приготування. Ось кілька з них:

  • Найчастіше в процесі приготування використовують баранину , Іноді яловичину або телятину, як це прийнято у східних народів, свинину і птицю набагато рідше.
  • Шматки повинні обов'язково нарізатися крупно, якщо воно на кістки, то іноді готується прямо цілком.
  • Якщо м'ясо молоде, то гасити його необхідно не менше двох годин, якщо ж тварина вже було в віці, то час приготування може збільшитися до 6-7-ти годин.
  • Овочі необхідно додавати в середині процесу, вони також нарізаються досить крупно. Всі продукти повинні накладатися шарами, але щоб блюдо дійсно вийшло смачним і наближеним до оригіналу, необхідно пам'ятати, що овочів в кінцевому блюді повинно виявитися в три рази менше ніж м'яса.
  • Подавати хашламу необхідно в глибоких глиняних тарілках або салатниках, на додаток до неї можна подати келих сухого червоного вина і трохи свіжої зелені.

Рецепт хашламу з баранини по-вірменськи

Для приготування нам знадобиться:

  • баранина - 1 кг;
  • болгарський солодкий перець - 5 шт .;
  • помідори - 7 шт .;
  • цибуля ріпчаста - 6 головок;
  • перець, сіль, кінза за смаком;
  • петрушка і кріп для подачі на стіл.

Для приготування такої страви краще всього використовувати казан, оскільки він добре зберігає тепло і завдяки своїй округлій формі нагрівається повністю, що не скажеш про звичайні плоскодонні каструлі.

М'ясо промиваємо у воді, злегка обтирає паперовими серветками і нарізаємо великими шматками, ідеально, якщо вони будуть на кістки. У казан наливаємо соняшникову олію, викладаємо шар м'яса і починаємо його обсмажувати. У цей час нарізаємо великою соломкою перці, помідори - четвертинками, а цибулю нарізаємо півкільцями.

У цей час нарізаємо великою соломкою перці, помідори - четвертинками, а цибулю нарізаємо півкільцями

Після того, як мяско злегка обжарится, викладаємо решту продуктів шарами: спочатку цибулю, за ним смужки перцю, помідори, в кінці - сіль з перцем.

Якщо вся баранина не влазить в один шар на нижньому рівні, то поступити можна інакше: викладати всі продукти з самого початку шарами, починаючи з баранини, закінчуючи помідорами, потім знову зробити шар баранини і далі овочі за списком.

Шарів може бути рівно стільки, скільки дозволить обсяг вашої ємності. М'ясо з овочами має гаситися близько 3-х годин, в результаті чого, виходить дуже ніжна і соковита хашлама. Подаємо страву на стіл, прикрасивши його попередньо зеленню.

Готуємо хашламу з яловичини

Для приготування нам знадобиться:

  • яловичина - 1 кг;
  • помідори - 6 шт .;
  • ріпчаста цибуля - 7 шт .;
  • болгарський перець - 3 шт .;
  • баклажани - 3 шт .;
  • морква - 4 шт .;
  • сіль, перець, лавровий лист, зелень.

Отже, почнемо: яловичину промиваємо, очищаємо від жилок, якщо такі є і нарізаємо шматками середньої величини. Далі займаємося овочами: цибулю нарізаємо півкільцями, баклажани великими кубиками, помідори четвертинками, морква і болгарський перець соломкою.

Далі в казан починаємо викладати шари: нижній - це цибуля, потім морква, баклажани, перець і, нарешті, помідори. На підготовлену подушку викладаємо шар м'яса, посипаємо його сіллю, перцем і різними травами, додаємо лавровий лист. Після цього послідовність шарів повторюємо заново. Останній шар - це помідори.

Далі казан щільно закриваємо кришкою, ставимо на повільний вогонь і продовжуємо готувати хашламу протягом 2-3-х годин. Протягом цього часу яловичина буде нудитися у власному і овочевому соку, головне, щоб вогонь був маленьким, а в результаті вийшло м'яке і соковите м'ясо. Після того, як страва повністю готове, його можна подавати в глибоких глиняних тарілках разом із зеленню.

Насолоджуйтеся смаком хашламу!

Чому?
Що таке хашлама?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация