Як заохотити до армії?

Глава держави підписав новий закон, який стимулює громадян до служби в ЗСУ

Глава держави підписав новий закон, який стимулює громадян до служби в ЗСУ. Принаймні так рапортує прес-служба. Чи справді цей закон зможе стати стимулом до армійської служби? Які конкретно зміни в ньому передбачені?

Степан ВОЛОДЧЕНКО, Львів

Закон, про який згадує наш читач, називається так: «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби».

Слід зазначити, що в ВР цей документ надійшов ще в лютому 2017 року, через місяць його відкликали і допрацювали, а й після цього експерти довго над ним працювали, перш ніж він прийняв остаточний вигляд.

Розробники закону в пояснювальній записці вказали, що його мета - вдосконалення деяких положень законодавства про проходження військової служби, а також надання можливості військовослужбовцям, визнаним рішеннями військово-лікарських комісій непридатними за станом здоров'я до військової служби, залишатися в армії. Бойовий досвід, морально-ділові якості і мотивація до військової служби таких військовослужбовців, незважаючи на їх стан здоров'я, можуть бути реалізовані на військових посадах, які потребують фізичних навантажень.

Це прописано в доповненні до ст. 20 закону «Про військовий обов'язок і військову службу», згідно з яким такі громадяни можуть бути прийняті на військову службу за контрактом для потреб ЗСУ та інших військових формувань (крім Держприкордонслужби, СБУ та Служби зовнішньої розвідки). Під цю категорію не підпадають особи з розумовими, сенсорними і психологічними вадами, а також з порушеннями психіки та іншими захворюваннями, визначеними Міноборони.

Згідно зі змінами, вік прийому громадян в курсанти вищих військових навчальних закладів підвищено з 23 до 30 років. Це дозволить учасникам АТО і операції Об'єднаних сил надходити на навчання і продовжувати військову службу офіцерами або сержантами.

Крім того, в ст. 20 тепер прописано, що курсантами можуть стати всі «особи у віці від 17 до 30 років, які мають повну загальну середню, професійно-технічну або вищу освіту».

Ст. 23 доповнено таким положенням: «Під час дії особливого періоду для військовослужбовців за їх бажанням строк проходження військової служби за новим контрактом може бути продовжено на строк від 1 до 10 років, але не більше ніж до досягнення граничного віку перебування на військовій службі». Це дозволить збільшити число військових, які захочуть служити за короткостроковими контрактами.

Документ також дозволяє звільнитися або укласти новий контракт військовослужбовцям, дія контрактів яких примусово продовжено після закінчення його терміну в особливий період, і військовослужбовцям, які уклали контракт до закінчення особливого періоду та оголошення демобілізації.

Напевно з'явиться більше охочих служити в армії і завдяки змінам в ст. 12 закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Зокрема, надійшли на військову службу за контрактом «житлові приміщення надаються позачергово за рахунок військових формувань за місцем проходження військової служби». При цьому зараховується і час перебування на обліку з поліпшення житлових умов на громадянці.

«Особам, звільненим з військової служби і визнаним інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов'язків військової служби, або захворювання, отриманого під час проходження військової служби, жилі приміщення в населених пунктах, обраних ними для проживання з урахуванням встановленого порядку, надаються позачергово за рахунок військових формувань або органів виконавчої влади, в яких вони перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов ».

Не слід забувати, що мінімальне грошове утримання військових контрактної служби збільшили до 7 тис. Грн., Середнє грошове утримання молодшого офіцера - до 9,8 тис., А старшого офіцерського складу - до 12 тис. Грн. У грудні 2017 року, порівняно з 2016-м, в 2,5 рази були збільшені надбавки військовим в зоні проведення АТО. На лінії зіткнення - до 10 тис., В решті зони - 4,5 тис. Грн.

Крім того, в травні нинішнього року міністр оборони Степан Полторак підписав наказ про підвищення грошового забезпечення військовослужбовцям, що входять в льотний склад Збройних сил. Грошове забезпечення командира бригади з 17 тис. Грн. збільшено до 28 тис. грн., командира ескадрильї - з 13 тис. грн. до 21 тис. грн., льотчиків - з 12 тис. грн. до 17 тис. грн.

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

Чи справді цей закон зможе стати стимулом до армійської служби?
Які конкретно зміни в ньому передбачені?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация