Як попрощатися зі «спайсом»?

  1. Як попрощатися зі «спайсом»?

Як попрощатися зі «спайсом»?

Кількість наркозалежних людей в Росії досягло 8,5 мільйона чоловік. цю цифру в інтерв'ю «Ехо Москви» 25 лютого назвав глава Федеральної служби з контролю за оборотом наркотиків РФ Віктор Іванов. Кількість звернулися за допомогою в медустанови наркозалежних становить близько 650 тисяч осіб.

Керівник ФСКН також повідомив, що зараз істотно збільшилося споживання синтетичних наркотиків:

- Якщо брати загальний тренд за 10 років, то ми бачимо, що поряд з продовженням експансії героїну, який продовжує вирощуватися і надходити з території Афганістану, ми спостерігаємо експансію синтетичних препаратів, - повідомив Віктор Іванов. - І синтетичні препарати багато в чому надходять до нас з європейського кута, Німеччина, Нідерланди ... Околохіміко-фармацевтичні структури, окремі люди, які може, не досягли успіху в фармацевтичних концернах, володіючи навиками, синтезують наркотики, виробляють їх, і вони надходять в РФ. А також з Південно-Східної Азії - це Китай, Таїланд, М'янма ...

У січні глава ФСКН присвятив синтетичних наркотиків брифінг, на якому повідомив, що в 2012 році в регіонах було вилучено понад 600 кілограмів таких речовин, замаскованим під ліки, засоби для ванн, засоби для боротьби з тарганами, ароматизатори.

До синтетичних препаратів наркотичної дії відноситься і «спайс» (Spice - різновид психоактивних курильних сумішей, синтетичний аналог речовин, що містяться в марихуані), який активно рекламується і поширюється в багатьох містах Росії. У людних місцях лунають візитки з телефонами та адресами сайтів, пакетики продають в кіосках, рекламу малюють на асфальті біля станцій метро. Боротьба з синтетичними каннабіоіди ускладнюється в тому числі недосконалістю законодавства, яке не дозволяє оперативно включати до переліку заборонених швидко з'являються нові хімічні формули. Розповсюджувачі цих нових різновидів сумішей, що виявляються поза правовим полем, називають їх легальними, а батьки підлітків, що пристрастилися до «Спайс», громлять точки їх продажу. за даними ФСКН , За «півроку вільного обороту нового психостимулятора наркозалежними від його вживання стають не менше 35 000 молодим людям».

Організатор і лідер громадського руху «СтопНаркотік» , Депутат муніципального Зборів внутрішньоміського муніципального освіти Чертаново Центральне Москви Сергій Полозов вважає, що терміново потрібні поправки в закон «Про наркотичні засоби і психотропні речовини»:

- Рух «СтопНаркотік» (діє з вересня 2012 року, організував його особисто і фінансую з власних коштів) займається боротьбою з продажем і відкритою рекламою синтетичних наркотиків нового покоління - курильних сумішей, в тому числі «Спайс». Біля кожної станції метро є величезна кількість реклами на асфальті. З огляду на те, що в даний момент продаж цих видів синтетичних наркотиків легальна, поширюються вони широко. Чому продаж вважається легальною? У 2010 році був прийнятий закон, в який внесли ряд рослинних речовин, і внесли саме наркотичні засоби синтетичного характеру - той самий JWH в різних уявленнях і формулах. Таких формул синтетичних наркотиків внесено близько 200. Для того щоб речовина потрапила в список заборонених і було визнано наркотиком, щоб з ним можна було боротися, потрібно провести ряд дій. Потрібно зробити закупівлю, потім провести клінічні випробування на мишках. Спайс викликає високий рівень звикання, аж до того, що єдине вживання підлітком 15-16 років може стати останнім. Спочатку підліток спробував, тому що йому запропонували. А потім він вже виносить все з дому, тому що не може відмовитися. Якщо у нього немає грошей, він за дозу працює, втягується в різні злочинні дії.

Перше, з чим ми боремося - з відкритою рекламою. Ми створили спеціальну програму, куди додаються телефони з візиток, і вона їх блокує за допомогою автодозвону. Коли це були написи на асфальті - наші активісти ходили з балончиками і їх зафарбовували. Це було не так ефективно, тому що через якийсь час дощі змивають фарбу з балончика, а та, якій зроблена реклама «Спайс», залишається. Тому ми вийшли з ініціативою в Мосміськдумі, щоб можна було заборонити взагалі рекламу на асфальті - зараз вона вже заборонена, в тому числі завдяки великому резонансу через історію з «спайсом» (26 лютого в Мосміськдумі на спільному засіданні комісії по міському господарству та житлової політиці, комісії по законодавству і комісії з питань культури і масових комунікацій підтриманий в першому читанні законопроект про заборону реклами на асфальті - ред.). Зараз намагаємося просувати федеральний закон, але ми зустрічаємо протидію. Нам починають ставити палки в колеса. І ставлять палки в колеса не наркомани, дилери, бариги, а відомства. Обсяг «Спайс», розповсюджуваного в Росії, божевільний. У Москві це тотально - на кожній станції метро, ​​в вузах висять наклейки, візитки роздають, в інтернеті 4, 5 млн тільки московських посилань.

Середня вартість - 400-500 рублів за полграмма, цього вистачає на 2-3 рази. Це дуже дешево. Це сума кишенькових витрат підлітка в Москві, які йому батьки дають. Наркодилери спеціально так працюють - ходять в школи і роздають наркотики на пробу. Чи не самі дорослі, зазвичай підмовляють ровесника, який сам споживає, дають йому гроші, «спайс», і він повинен роздати його максимальній кількості учнів. Ми говоримо - ми хочемо це заборонити. Щоб прямо на кордоні з Росією, якщо є оперативна інформація, можна було б зупиняти транспорт і затримувати ці речовини до того, як вони будуть внесені в офіційний перелік наркотичних. Але є лобісти, які лобіюють інтереси фармбізнесу. Не виключаю, що вони сидять в Міністерстві промисловості і торгівлі, і вони бояться, що, прийнявши цей закон, ми якимось способом можемо перешкодити фармбізнесу. Наприклад, побоюються, що раптом комусь в голову щось спаде, або його хтось підкупить, і він захоче зупинити поїзд з якимось ліками новим, скаже - це наркотик, і не пустить. А в цей час конкуренти, що виробляють подібні ліки, будуть його продавати і заробляти гроші. Тобто такий закон може вбити бізнес. Тому, можливо, закон, який ми пропонуємо, Мінпромторгу не був схвалений. Саме Мінпромторг не пропускає цей закон, і цю інформацію можна підтвердити в ФСКН.

- Ви належите до партії «Єдина Росія». Чи не хочете задіяти адміністративний ресурс?

- А це неможливо. Є процедура. Закон, щоб він був прийнятий на розгляд, повинен запропонувати або відразу президент, або законопроект повинен пройти по всіх міністерствах, щоб там його перевірили, чи не обмежує чи він роботу цього міністерства. Якщо ущемляє, то вони його повертають і кажуть - зробіть так, щоб не зачіпав. Але тут потрібно вибирати: або ми йдемо на поводу у фармацевтів, або ми діємо в інтересах країни, нашого майбутнього покоління, і забороняємо «спайс». Так, можливо, постраждають якісь фармацевти, і то не точно, а чисто теоретично.

- А в ФСКН робить якісь спроби протидіяти «Спайс»?

- Так, ФСКН це в принципі і пропонує. Ми, як суспільно рух збираємося вносити ці поправки через Мосміськдуму. При цьому ФСКН нас підтримує і вносить їх зі свого боку. ФСКН їх уже вніс, і у нього як раз з'явилися складнощі з Мінпромторгу. ФСКН трохи попереду нас йде, і вже отримав відмову. Тому ми зі свого боку поки не запускаємо процедуру, тому що чекаємо, як вирішиться це питання.

Є проблема, і її можна вирішувати трьома шляхами. Перше - потрібно просувати закон, це дуже тривала історія, це може до двох років займати. Друге - потрібно боротися зі «спайсом», так би мовити, на землі - забороняти роздачу візиток, рекламу на асфальті ... Є хлопці, які громлять намети, де продають його - але це незаконно, кожного з них можна спокійно посадити. Я знаю випадки, і їх багато, коли приходить дитина додому, батьки знаходять у нього «спайс». Папа виходить з сокирою і каже, покажи мені, хто тобі дав це, я його вб'ю. І люди збираються цілими під'їздами і виходять громити ці намети. Але вони виходять не тому, що вони такі злі, а тому що у них немає іншого способу захищати своїх дітей. Виходить, що держава зараз через це зволікання змушує людей вирішувати ці питання самостійно, змушує їх переступати закон. Третє - це інформація. Потрібно максимально інформувати вчителів, які нічого про наркотики не знають, а з дітьми мають справу. Батьків, які мало дітей бачать, тому що йдуть з ранку на роботу і не знають, що дитина днем ​​робить.

- А відомо, яка структура цього бізнесу? Хто дилери, куди йдуть гроші?

- Є рекламщик, який роздає візитки або малює рекламу на асфальті. Є телефонний оператор, який приймає замовлення. Наступна ланка - кур'єр. Це і намети, які стоять у метро, ​​де «спайс» продають. Є машини, які закамуфльовані під таксі стоять повністю затоновані. Є, звичайно, сайти. Є закладки пакетиків під машини. Ось так це працює.


Як попрощатися зі «спайсом»?
Як попрощатися зі «спайсом»?
Чому продаж вважається легальною?
Чи не хочете задіяти адміністративний ресурс?
А в ФСКН робить якісь спроби протидіяти «Спайс»?
А відомо, яка структура цього бізнесу?
Хто дилери, куди йдуть гроші?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация