Як друкуються карти і атласи Білорусі

  1. Карта для єпархії і атлас з костюмами багатих білорусів
  2. Скретч-карта світу, яка допомагає зробити життя яскравішим і скретч-карта Білорусі

Як друкуються карти і атласи Білорусі. Екскурсія в «Белкартографію»

Кілька місяців тому я задалася питанням, де купити скретч-карту Білорусі. Хотіла прати міста і райони, про які написала в блозі. В процесі пошуку дізналася, що такої карти поки немає, але вона в планах у «Белкартографіі». У книжковому знайшла класну геральдичну карту Білорусі, на якій зафарбовую описані в блозі міста. Відзначала їх і думала: як створювали карту? Минулого тижня вдалося це дізнатися - мене запросили на екскурсію в «Белкартографію», де все розповіли і показали.

Підприємство знаходиться в Мінську за адресою: пр. Машерова, 17а. Після короткого спілкування з директором Миколою Верзун екскурсію по «Белкартографіі» мені провела Алла Бенедиктович, начальник відділу навчальних карт і атласів і відділу тематичного картографування, цифрових карт. Спасибі їй велике за захоплюючу екскурсію, знайомство з фахівцями і цікаву розповідь про те, як народжуються карти і атласи.

Відразу після екскурсії я змонтувала відео-ролик. У відео і тексті буде різна інформація, тому дивіться і читайте, щоб дізнатися, як карти з'являються на світ.

«Белкартографія» працює з 1999 року. За 19 років співробітники випустили тисячі різних карт, атласів, путівників та довідників. Насамперед Алла Петрівна показала мені «Великий історичний атлас Білорусі», в якому на картах показана вся історія нашої країни від найдавніших слідів первісного часу до сьогоднішнього дня. Зараз в роботі останній, четвертий, тому атласу. Я погортала його, ознайомилася з командою авторів, рецензентів та експертів, який працювали над виданням і зрозуміла, що його вивчення - обов'язково для тих, хто цікавиться історією Білорусі. Для мене, наприклад :)

Для мене, наприклад :)

Про роботу над цим атласом та іншими виданнями мені розповіла редактор Ірина шила: «Редактор контролює всю роботу картографів і дизайнерів. Картографам пояснюється завдання, а з дизайнерами обговорюються варіанти майбутнього проекту - їм важливо зрозуміти, що редактор хоче побачити в результаті. Я отримую три-чотири варіанти, які потім обговорюю з головним редактором.

Картографи та дизайнери можуть звернутися до мене з будь-якого питання. Краще тисячу разів все уточнити, щоб не допустити помилки. Я повинна вміти все пояснити, допомогти, знайти всю потрібну інформацію. Після того, як виконавець зробив свою роботу, я все переглядаю, щоб нічого ніде не проскочило. Коли вважаю, що все добре, передаю проект головному редактору, який завжди направить, якщо виникають спірні питання. Крім головного редактора нам допомагають начальники відділів, маркетологи. Іноді ми колегіально збираємося і вирішуємо якісь складні питання.

Над масштабними проектами на кшталт «Великого історичного атласу Білорусі» працює весь наш колектив кілька років - це дуже складна і копітка робота. Шкільні атласи починаємо робити взимку, щоб встигнути їх надрукувати до нового навчального року ».

На питання про монотонності роботи з «одними і тими ж картами» Ірина відповіла з посмішкою: «У тому-то й справа, що карти не одні й ті ж. Щось змінюється, доводиться уточнювати факти, шукати координати будівель, іноді навіть дзвонити місцевим жителям ...

Може здатися, що у нас монотонна діяльність, але це не так. Кожен день відбувається щось нове, робота у картографів динамічна! »

Карта для єпархії і атлас з костюмами багатих білорусів

Поспілкувавшись з Іриною шила, яка контролює роботу картографів і дизайнерів, ми до них і вирушили дізнатися, над якими проектами вони зараз працюють. Картографи і дизайнер виявилися людьми веселими, але скромними - давати розлогі інтерв'ю відмовилися. Та й ніколи базікати, робота не чекає!

Алена Мельянчук працює над атласом 8-го класу, робить врізку про видобуток нафти і газу в Північному морі, Олександра Шибаєва трудиться над новою картою Вітебська (район Руба увійшов в межі міста і карту потрібно оновити), а Олександр Яковчик готує карту для Слуцької єпархії. Дизайнер Поліна Васильцова отрісовиваєт костюми багатих білорусів для дитячого атласу.

Дизайнер Поліна Васильцова отрісовиваєт костюми багатих білорусів для дитячого атласу

Трохи про свою роботу розповів редактор Дмитро Макаревич: «Ми робимо історичні та географічні карти для шкіл і вузів. Крім цього, працюємо над четвертим томом Великого історичного атласу Білорусі. Готуємо його спільно з вченими з Академії наук, викладачами університетів, а й самі вже знаємо чимало (посміхається). Плануємо видати останній том атласу в другій половині цього року ».

Побачивши, як працюють картографи, дизайнери і редактори, ми вирушили в гості до інженера-сістематехніку Наталі Ільченко, яка показала, як друкується карта. У кабінеті багато комп'ютерів, є великий сканер для карт до 90 см., А також плоттер з фарбами восьми кольорів - саме на ньому друкуються карти шириною до півтора метрів невеликими тиражами. Карти, які потрібно надрукувати великим тиражем, віддаються в друкарню, яку, за словами Алли Бенедиктович, вибирають, оголошуючи тендер.

На плоттері друкують одиничні замовлення і карти за власним ескізом, які тут можна замовити.

На плоттері друкують одиничні замовлення і карти за власним ескізом, які тут можна замовити

Якщо ви хочете виготовити свою карту, можете описати співробітникам «Белкартографіі» свою задумку, надіслати потрібні файли, після чого картографи і дизайнери візьмуть ваше замовлення в розробку. Після узгодження макету ваша індивідуальна карта буде надрукована і заламінована. Шикарний подарунок! Після друку і ламінування виходить ось така красива карта, яку не соромно повісити вдома або в офісі.

Після друку і ламінування виходить ось така красива карта, яку не соромно повісити вдома або в офісі

Скретч-карта світу, яка допомагає зробити життя яскравішим і скретч-карта Білорусі

Після ознайомлення з усіма процесами роботи над картами я попросила розповісти про новинку - стретч-карті світу, яку фахівці «Белкартографіі» випустили зовсім недавно. Редактор проекту Ірина шила: «Що в цій карті цікавого? Ми побували в якійсь країні, повернулися, взяли монетку і стерли верхній сріблястий шар з цієї країни - на карті з'явився кольоровий фрагментик. Якщо ми багато подорожуємо, карта швидко відкриється і стане яскравою, такою ж як наше життя, коли ми побачили багато країн.

Якщо хтось їздить мало, можна прати країни, в яких хочеться побувати - карта буде надихати на нові відкриття.

Якщо хтось їздить мало, можна прати країни, в яких хочеться побувати - карта буде надихати на нові відкриття

Дитині напевно буде цікаво прати країни і вивчати їх столиці. Та й дорослий може згадати географію таким чином. Внизу - прапори країн, які теж цікаво вивчати. З цією картою можна придумати багато цікавих речей, якщо включити фантазію, вона актуальна не тільки для активних мандрівників. Ми зробили окантовку з афоризмами про подорожі на різних мовах, їх теж цікаво почитати. Думаю, ця скретч-карта буде цікава навіть тим, хто не дуже любить карти (посміхається) ».

Я не могла не запитати про плани по створенню скретч-карти Білорусі, яка мені дуже потрібна.

Ірина шила: «Так, ми плануємо випускати таку карту. Думаю, що скретч-карта Білорусі теж потрібна. У наших інтересах завоювати ринок, випустивши карту про нашу рідну і улюбленій країні. Ідей у ​​нас кілька: можна зробити невеликий настільний варіант з районами, або карту з визначними пам'ятками: переш шар - з'являється об'єкт ... Варіантів маса і ми хочемо розвивати цей напрям. Думаю, випустимо скретч-карту Білорусі протягом цього року, до новорічних свят ».

Після цієї радісної звістки я попросила показати кілька атласів і карт для дітей, якими можна їх зацікавити. Мені показали кілька дуже крутих продуктів. Наприклад, карта-«жаба» для дітей. Відкриваєш книгу, а вона розгортається в яскравий барвистий карту з зазначеними костелами, палацами, руїнами, костюмами і ремеслами. Мені вона так сподобалася, що купила її в подарунок дитині подруги.

Сподобалися мені також атлас «Світ навколо нас», до якого додається робочий зошит, і атласи, присвячені рослинам, тваринам і народам світу з наклейками. Гортала і шкодувала, що в моєму дитинстві не було таких яскравих розвиваючих карт і атласів.

Мені відразу захотілося купити кілька карт, для чого потрібно було спуститися на перший поверх будівлі, де у «Белкартографіі» розташовується фірмовий магазин з великим вибором карт, атласів, путівників та довідників.

Купила три карти, які скоро розіграю на сторінці блогу в фейсбуці . Не пропустіть розіграш, підписуйтесь на оновлення.

Що хочеться сказати після екскурсії? Мені дуже приємно, що з картами і атласами Білорусі та світу працює так багато молодих креативних людей. Спілкуючись з ними, я бачила, що вони щиро люблять свою країну і справа, якою займаються.

Набути продукцію «Белкартографіі» можна на Машерова, 17а, в магазинах «Белкнігі» або в інтернет-магазині . Доставка здійснюється кур'єром по Мінську або поштою по всій Білорусі - перешкод для появи у вашому будинку або офісі хороших карт для досліджень і подорожей просто немає.

Дякую співробітників «Белкартографіі» за запрошення на захоплюючу екскурсію і за докладну розповідь про свою роботу. Сподіваюся, цей репортаж був цікавим і корисним для вас. Розкажіть про те, як народжуються карти і атласи, друзям, поділившись посиланням в своїх соціальних мережах. А я буду думати, на які цікаві екскурсії ще сходити :)

А я буду думати, на які цікаві екскурсії ще сходити :)

Відзначала їх і думала: як створювали карту?
Редактор проекту Ірина шила: «Що в цій карті цікавого?
Що хочеться сказати після екскурсії?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация