Як самому перевірити наявність пропуску в зону АТО по базі СБУ?

Як самому перевірити наявність пропуску в зону АТО по базі СБУ?

Фото з сайту «112.UA»

На сайті " 112.UA »Опублікована стаття донецького журналіста і блогера Лариси Лісняк, яка розібралася в проблемі паперових перепусток і підготувала перелік корисних порад для їхніх власників. Повний текст статті доступний нижче:

Новий рік - нові проблеми. Головною напастю зі 2-3 січня 2016 року за перетин лінії розмежування стала відсутність даних в електронному реєстрі СБУ. Перш за все це стосується тих, хто мав на руках паперові пропуску (не всіх, але багатьох). І про це люди дізнаються на самому контрольно-пропускному пункті: проїхавши кілька годин до самого КПП, простоявши 3-4 години при морозі в -15 градусів до і потім годину на самому КПП для перевірки своїх паспортів. Все для того, щоб багатьом з них сказали грізне: "Ні, вас в базі немає ..." Але ж це "ні" не в будній період, а в новорічні свята. І хто знав, що в ніч на 1 січня відбудеться не тільки обнулення часу, але і часткове обнулення реєстру СБУ?

До історії питання

Офіційно пропусками почали лякати в грудні 2014 року. Закликали оформляти, але люди не реагували і продовжували їздити по-старому, з розумінням киваючи на попередження прикордонників на КПП: ви з цим не жартуйте, оформляйте документи, з січня ситуація посилиться.

І ось з 21 січня 2015 року в один день різко припинили пропускати через лінію розмежування навіть за довідками внутрішніх переселенців. І тоді народ подався оперативно реєструвати пропуску. На той момент ще паперові. Паперова форма документів породила хвилю корупції та допзаработка: на непідконтрольних територіях виникла маса фірмочок, що пропонують подібні послуги без виїзду до координаційного центру (від 350 до 800 грн за пропуск з очікуванням на місяць-два, коли "потрібно терміново", ціна доходила до 1000- 1200 грн), послуги дешевше пропонували приватники з авто - вони по місту збирали у жителів документи і самі відвозили їх через блокпости в центр.

Уже навесні бум про небувалі обсяги корупції і тіньовому обороті з оформлення перепусток захлеснув соцмережі і медіа. Робити було нічого - СБУ оголосила про створення до 25 березня електронної «антикорупційної» системи, але на ділі запустити сайт urp.ssu.gov.ua вдалося лише 7 липня.

Електронний «Реєстр дозволів для переміщення осіб в районі проведення АТО» істотно полегшив оформлення пропуску рядовому українцеві, котрий володіє базовими комп'ютерними навичками. Ті, хто не мали доступу до інтернету і комп'ютера, продовжували звертатися до посередників. Введення електронної системи знизило ціну їхніх послуг - тепер за оформлення пропуску на непідконтрольних територіях вже просили 100-150 грн.

При цьому у 300 тисяч громадян (за даними СБУ) на руках залишалися раніше оформлені паперові пропуску. Щоб полегшити життя собі і стражденним, СБУ повідомила, що ці дані автоматично занесені в електронний реєстр. І так дійсно було. Люди з паперовими пропусками спокійно переміщалися аж до кінця грудня, з осені пред'являючи на КПП тільки паспорта. «Пробивався» паспорт по електронній базі - людина проїжджав, не "пробивався» - хоч три паперових пропуску в наявності не допоможуть.

У паперових перепусток спочатку був один нюанс - термін їх дії завершувався 31 грудня 2015 року. І, йдучи назустріч громадянам, 10 грудня СБУ офіційно повідомила, що «усі громадяни, Які Вже ма ють дозволи та не порушувалі порядок в'їзду на неконтрольовану теріторію и виїзду з неї, матімуть можлівість без Додатковий Переоформлення та подачі заявок перетінаті лінію Зіткнення и следующего року ». Громадяни повірили. І поїхали ...

З Новим роком, з новими проблемами

До 31 грудня проблем з перетином лінії розмежування особливо не виникало. Як їздили до цього, так і продовжували. Тому до настання Нового року багато хто виїхав «з» і багато в'їхали «в» ...

1 січня 2016 року потік через КПП був мінімальний, проблема з базою не виявлялася. Перші повідомлення про «непонятка» почали надходити 2 січня, а 3 січня це вже переросло в масову проблему. Мої друзі (власники паперових перепусток) 3. січня так і не змогли проїхати КПП «Зайцеве» і, промерзнув з дітьми в черзі на КПП, а потім в черзі на перевірку паспортів в реєстрі, змушені були повернутися назад до Слов'янська (їх в базі даних не виявилося). Інші друзі до Нового року перетнули лінію розмежування і тепер гадають, чи зможуть повернутися назад після свят. Аналогічними повідомленнями «кишать» соцмережі.

Потрібно відзначити, що з проблемами зіткнулися саме ті, хто довгий час не перетинав лінію розмежування, тим самим не перевірив свою особисту «пропускну здатність». Це переважно внутрішні переселенці, які весь рік мріяли поцілувати стіни рідного дому, обійняти рідних і близьких в період новорічних канікул. Ті ж, хто регулярно їздив за маршрутом «з - в», особливих проблем не помітили.

Вирішення питання

Судячи з паблік соцмереж і досвіду моїх знайомих, основні труднощі очікували на КПП «Зайцеве» (Бахмутське напрямок, сектор «С»). Ось уже кілька місяців це самий проблемний пропускний пункт, тому що через нього, крім «ДНР», їдуть з / в «ЛНР». Тих, хто намагався проїхати на непідконтрольну територію, але його не виявилося в базі, прикордонники відправляли в Бахмут (колишній Артемівськ), на вулицю Радянську, д. 60 - тут розташований координаційний центр сектора «С». Громадянам пропонувалося заповнити паперові заяви на додавання в електронну базу, з очікуванням результату до декількох діб. Тому тут же зорієнтувалися моторні приватники, які з Бахмута до Донецька провозять по полях, минаючи КПП, за 450-500 гривень з людини. Тут же активізувалися фірми-посередники, котрі пропонують прискорення процесу додавання в базу.

На КПП «Новотроїцьке» (маріупольське напрямок, сектор «С») і КПП «Мар'їнка» (КУРАХОВСЬКЕ напрямок, сектор «Б») ситуація виявилася простіше, і прикордонники більш згідливі (хто по-людськи, хто на матеріальній основі).

Як би там не було, доступ до бази даних прості смертні не мають, їхати на свій страх і ризик на КПП в мороз не хочеться, тому пропонуємо ряд способів перевірки наявності себе в «Реєстрі дозволів для переміщення осіб в районі проведення АТО».

Спосіб № 1: можна подзвонити в координаційний центр за телефонами (092) 318-05-08, (067) 334-07-95 та уточнити інформацію про наявність в базі за номером паспорта і прізвища. Але номера найчастіше зайняті або недоступні.

Тому спосіб № 2: спробуйте подати нову електронну заявку. Для полегшення процесу продемонструємо базові положення інструкції з урахуванням змін станом на 3 січня 2016 року.

Крок № 1 «Реєстрація»

Якщо ви вперше на сайті urp.ssu.gov.ua , То попередньо вам потрібно зареєструватися. Тиснемо кнопку «Реєстрація» і заповнюємо українською мовою запропоновану форму.

Вказуємо адресу діючої електронної пошти, вводимо вказаний цифровий код безпеки, натискаємо «Зареєструватіся» і перевіряємо вказаний ящик електронної пошти Вказуємо адресу діючої електронної пошти, вводимо вказаний цифровий код безпеки, натискаємо «Зареєструватіся» і перевіряємо вказаний ящик електронної пошти. Практично миттєво на нього приходить лист з адреси [email protected] . У ньому знаходиться присвоєний вам від імені СБУ логін (безглуздий шестизначний набір букв і цифр) і придуманий вами пароль.

Якщо раптом втратили лист з вхідними даними, на головній сторінці сайту передбачена функція «Забула логін чи пароль?»

Крок № 2 «Авторизація»

Повертаємося на головну сторінку. Вводимо логін і пароль, вказаний на сторінці цифровий код, тиснемо «Войти». (В разі п'яти невдалих спроб введення пароля або логіна ваш IP-адреса буде заблокований, для його розблокування необхідно звернутися до адміністрації сайту за адресою [email protected] ). Переходимо на сторінку з привітанням і вашим ПІБ в правому верхньому куті. Тиснемо «Подати заяву».

Тиснемо «Подати заяву»

Крок № 3 «Подача заявки»

Вибираємо сектор, пропуск в який бажаєте отримати. Якщо ви маєте намір проїжджати через кілька секторів - вибирайте кілька, утримуючи клавішу "Ctrl". (Із власного досвіду перетину контрольно-пропускних пунктів, електронний дозвіл дає право проїзду по всіх секторах. Але раз при подачі заявки є функція вибору секторів - краще вибирати.)

Переходимо до з'явилася розширеній формі для заповнення заявки. Зовні все зрозуміло. Але є свої особливості.

Перед першим заповненням полів зручніше зібрати базову інформація в word-файл: в ньому простіше перевірити помилки, до того ж при «збої» системи досить буде скопіювати інформацію. Всі поля, відмічені зірочкою (*), обов'язкові для заповнення. Подавати заявку потрібно на українській мові.

Сканверсіі документів (паспорта, фото та ін.) Можна не додавати - дозвіл на проїзд буде дано і без них. Сервер перевантажений, зображення прикріплюються важко і лише призводять до «зависання» системи.

Що стосується позицій «Місце фактичного проживання» (МФП) і «Місце реєстрації» (МР):

  • якщо ви - переселенець: в МФП вказуєте адресу з довідки ВПЛ, а в МР - адреса прописки з паспорта;
  • якщо МФП і МР збігаються (живете там же, де і прописані), то ставите відповідну «галочку» і заповнюєте тільки поля в МФП;
  • якщо прописані за однією адресою, а живете по іншому, то в МФП вказуєте перша адреса, в МР - адреса прописки з паспорта.

якщо ви - переселенець: в МФП вказуєте адресу з довідки ВПЛ, а в МР - адреса прописки з паспорта;   якщо МФП і МР збігаються (живете там же, де і прописані), то ставите відповідну «галочку» і заповнюєте тільки поля в МФП;   якщо прописані за однією адресою, а живете по іншому, то в МФП вказуєте перша адреса, в МР - адреса прописки з паспорта

«Мета та маршрут переміщення осіб в районі проведення АТО». Раніше цієї позиції потрібно було приділяти особливу увагу, тому що СБУ «лякала», що на підставі цілей в основному і приймається рішення - дати вам дозвіл на в'їзд / виїзд або немає. Але з часом (зі збільшенням потоку заявок, брак людських ресурсів на перевірку зазначених вами цілей та ін.) До цієї позиції стали ставитися простіше. Багато хто вказує навіть вигадані мотиви і теж отримують дозволи (але мета вказати все одно потрібно, тому що поле повинно бути заповнене).

Багато хто вказує навіть вигадані мотиви і теж отримують дозволи (але мета вказати все одно потрібно, тому що поле повинно бути заповнене)

Що стосується виду пропуску: багаторазовий видається терміном на 1 рік, одноразовий діє протягом 14 днів з виїздом / в'їздом в обидві сторони лінії зіткнення.

Тиснете «Далі». І тут ви отримуєте відповідь на питання - є ви в базі чи ні.

  • Якщо ви (або людина, дані якого перевіряєте) зареєстровані, то з'явиться повідомлення, що «ця серія і номер паспорта вже є в базі». Справа в тому, що зараз йде прив'язка до паспортних даних, і подати заявку на одну людину (на одні паспортні дані) можна тільки один раз.

Справа в тому, що зараз йде прив'язка до паспортних даних, і подати заявку на одну людину (на одні паспортні дані) можна тільки один раз

  • Якщо вас немає в електронній базі, система пропустить далі - тобто запропонує завершити процес подачі заявки. І тут вже вибір за вами - якщо є паперовий пропуск, можете вийти з системи і чекати, а раптом СБУ в найближчі дні все-таки виправить ситуацію і довнесет дані.

Більш розумний варіант - натиснути кнопку «Подати» і завершити оформлення нової заявки. Попередньо перевірте, чи не припустилися помилки, в цьому випадку скористайтеся кнопкою «корегувати».

Функція коригування зберігається, поки ваша заявка знаходиться в обробці. Ви можете нею скористатися через розділ «Історія подачі заявок».

Ви можете нею скористатися через розділ «Історія подачі заявок»

У розділі «Історія подачі заяв» ви також стежте за подальшими пертурбаціями зі своєю заявкою. Спочатку буде вказано, що вона знаходиться «В обробці», приблизно через тиждень з'явиться «Оформлено» і уточнення: ваше дозвіл буде зареєстровано протягом трьох днів. Ця фраза буде висіти весь час.

Ця фраза буде висіти весь час

Щоб дізнатися остаточний вердикт - натисніть на сам номер заявки, перейдіть до розширених даних. Якщо в кінці значиться тільки «Оформлено», значить, шлях отримання електронного дозволу завершено.

Якщо в кінці значиться тільки «Оформлено», значить, шлях отримання електронного дозволу завершено

Що ж стосується власників паперових перепусток, то будемо сподіватися, що СБУ все-таки перегляне базу і завершить обіцяний процес автоматичної перереєстрації дозволів на перетин лінії розмежування. І довгий шлях додому буде полегшений за рахунок рішення хоча б однієї з маси проблем.

ДЖЕРЕЛО

Як самому перевірити наявність пропуску в зону АТО по базі СБУ?
І хто знав, що в ніч на 1 січня відбудеться не тільки обнулення часу, але і часткове обнулення реєстру СБУ?
Якщо раптом втратили лист з вхідними даними, на головній сторінці сайту передбачена функція «Забула логін чи пароль?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация