Як в Кабміні вирішили відсіяти "трехдневніков" від участі в АТО

Відтепер статус учасника бойових дій зможуть отримати виключно ті солдати, які були в зоні АТО щонайменше місяць. Але дане рішення не таке однозначне, як здається Відтепер статус учасника бойових дій зможуть отримати виключно ті солдати, які були в зоні АТО щонайменше місяць

Вчора на засіданні уряду було прийнято досить цікаве рішення , Яке, на перший погляд, має докорінно змінити ситуацію з отриманням пільг за участь в АТО.

Відтепер статус учасника бойових дій зможуть отримати тільки ті бійці, які були в зоні АТО не менше 30 днів, в тому числі сумарно. Разом з тим, за словами представника Міністерства оборони, статус надаватиметься особам, які брали безпосередню участь у виконанні службових завдань в умовах безпосереднього зіткнення і при проведенні розвідувальних заходів, а також особам, які отримали поранення, контузію або були покалічені, незалежно від кількості проведених днів в АТО.

І якщо з пораненими і розвідниками все зрозуміло, то з тими, хто може отримати статус УБС за час перебування в зоні АТО є нюанси. З одного боку, така міра ускладнить паразитування на цій темі для тиловиків, які на три дні їздили в зону АТО у відрядження і потім на підставі цього оформляли собі статус учасника бойових дій. А з іншого - вона явно запізніла, адже за два з половиною роки майже кожен, хто дуже хотів і мав зв'язки - зганяв на кілька днів в зону АТО і статус УБС вже собі оформив.

Очевидно, що чи не головним мотивом чиновників при прийнятті даного рішення були спроби послабити тиск на державний бюджет, зменшивши приріст військових пільговиків. У зв'язку з цим інше питання крутиться на язиці: а чи не замало для цього буде одного місяця? Адже якщо поставити собі за мету, то зібрати сумарно 30 днів, тому для потенційних так званих "липових АТОшніков" з прийняттям цієї постанови Кабміну процедура ускладниться і затягнеться в часі, але все одно не стане неприпустимою.

Адже якщо поставити собі за мету, то зібрати сумарно 30 днів, тому для потенційних так званих липових АТОшніков з прийняттям цієї постанови Кабміну процедура ускладниться і затягнеться в часі, але все одно не стане неприпустимою

Щоб промоніторити настрої і побачити більш-менш об'єктивну картину, depo.ua звернулося з проханням прокоментувати дане рішення уряду до людей різних сфер діяльності, які воювали, або досі воюють на Донбасі.

Військовий парамедік, старший солдат Ольга Омельчук: "Мабуть, це справедливо по відношенню до тих, хто в зоні АТО був день-два і отримував статус учасника бойових дій. Але повинні бути і виключення - якщо солдат реально служив нехай навіть один день, але був в бою, то він заслуговує такий статус. А взагалі, це рішення прийняли запізно - коли вже все генерали з'їздили на день і оформили статус учасників бойових дій. Тепер, звичайно, можна і приймати подібні рішення. Але краще б одночасно з цим переглянули і вилучили статуси УБС в тих, хто п лучіл їх несправедливо ".

Військовий комісар Ужгородського міського об'єднаного військового комісаріату, підполковник Микола Журавльов: "На мою думку, це рішення є неправильним. Звичайно, є такі люди, які приїжджають на кілька днів за 40-50 кілометрів від лінії розмежування і отримують статус учасника бойових дій. Цього допускати не можна. Але, на мою думку, потрібно відштовхуватися немає від терміну перебування, а від тих завдань, які людина виконував в зоні бойових дій, причому, безпосередньо на передовій ".

Голова Нетішинського міського об'єднання воїнів АТО Віктор Лелях: "Я вважаю, що це правильне рішення. По крайней мере, так буде більш справедливо, ніж було раніше".

Військовослужбовець ВСУ Мартін Брест: "Неправильно так просто в днях вважати, адже можна в Краматорському котлі 4 місяці просидіти ... Чому саме місяць? Щоб відсікти трехдневніков. Міра вимушена, але недопрацьована. Буде краще, але не набагато".

Майор запасу Андрій Облещук: "Нічого принципово не зміниться. У Краматорську по 3 місяці сидять і отримують статус учасника бойових дій. А яке може бути УБС за Краматорськ або Маріуполь, де переважно грають в футбол? Учасника бойових дій треба давати тим, хто знаходиться в 10-15-кілометровій зоні бойових дій, і все ".

Боєць Української добровольчої армії (УДА) Олена Білозерська: "Я думаю, що це правильне рішення - за умови, що процитовані слова представника Міноборони відповідають дійсності. Оскільки, дійсно, 2 тижні, проведені в терміналах Донецького аеропорту, важать більше, ніж рік стояння на блокпосту, який теж (але чисто умовно) вважається "зоною АТО". Розумію, що не існує і існувати не може абсолютно справедливих рішень, які задовольнять усіх. але занадто багато розвелося фальшивих "АТОшніков", які рганізовивалі собі триденну відрядження в "зону" виключно для того, щоб користуватися пільгами фронтовиків. Якщо тепер їх позбавили такої можливості, то це величезний плюс ".

Якщо тепер їх позбавили такої можливості, то це величезний плюс

Що цікаво, підтримують таке рішення і бійці УДА (колишній ДУК ПС). І це при тому, що їм статус учасника бойових дій поки не світить за визначенням. Правда, зараз все більше областей голосує за те, щоб прирівняти їх до "офіційним" фронтовикам. Але це поширюється тільки на бійців з тих областей, де обласна рада вже проголосувала за це рішення, та й то - поки ще немає механізмів його реалізації.

Як бачимо, загальне майже у всіх думках одне - прив'язка до часу перебування в зоні АТО не є об'єктивним критерієм і вимагає перегляду і доопрацювання. З одного боку, думка справедлива і раціональна, але і тут є зворотна сторона медалі: чим більше буде "тонких налаштувань" при визначенні більш і менш гарячих точок, тим більшим буде вплив людського фактора, а значить і простору для корупції.

Поки ж ясно одне - рішення уряду хоч і є кроком вперед, порівняно з існуючою ситуацією, але виглядає цей крок явно запізнілим, половинчастим і недосконалим. Хоча, як і в більшості випадків, правильність або неправильність даного рішення підтвердить тільки час.

У зв'язку з цим інше питання крутиться на язиці: а чи не замало для цього буде одного місяця?
Чому саме місяць?
А яке може бути УБС за Краматорськ або Маріуполь, де переважно грають в футбол?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация