Як в Азербайджані сприйняли вірменську революцію: бесіда з Шахіном Рзаєв

«Перемир'я висить на дуже тонкому волоску, і найменша провокація може викликати великий інцидент «Перемир'я висить на дуже тонкому волоску, і найменша провокація може викликати великий інцидент. Перспективу врегулювання найближчим часом не бачу ». Таку думку в бесіді з CivilNet висловив політичний оглядач JAMnews Шахін Рзаєв. Щодо ситуації в Нахічеванське напрямку Рзаєв вважає, що це був такий собі «пробний кулька», перевірка реакції нової влади Вірменії.

- Яка була реакція азербайджанського суспільства на Оксамитову революцію в Вірменії?

- Спочатку спостерігали з великим інтересом і цікавістю, більшість чекало, що ось скоро влада почне застосовувати репресії, може навіть проллється кров. Коли Саргсян подав у відставку, цікавість змінилося подивом. Як же так? Ось так і взяв і віддав владу цього вискочки? Хіба так можна? Будувалися різні конспірологічні версії. хто ж стоїть за Пашіняном - Захід, Росія, Діаспора або хтось ще.
Через деякий час, після візиту Пашиняна в Нагорний Карабах, ставлення до нього стало набагато більш негативним. При цьому є ще така думка, що Пашинян фігура тимчасова. Мавр зробив свою справу, мавр скоро піде, будуть нові вибори і тоді прийде справжній «Господар». Ось з ним можна буде говорити. А самого Пашиняна вважають скоріше популістом, який потрібен був на проміжному етапі.

- Які сьогодні суспільні настрої в Азербайджані, чи вважаєте можливим повторення вірменського сценарію в Азербайджані?

- Громадське настрій в Азербайджані поняття непостійне. Саме сьогодні в суспільстві досить сильне невдоволення владою через соціальних проблем і через енергетичної кризи, викликаної пожежею на Мінгечевірской електростанції. Але ніяких масових протестів немає і не передбачається. Для повторення вірменського (і ще раніше грузинського) сценарію ніяких передумов немає. Влада заздалегідь провели всі необхідні профілактичні заходи: взяли діяльність НУО під контроль, посилили правила акредитації для іноземних ЗМІ, місцевих незалежних майже не залишилося. Політичну опозицію давно вже ніхто всерйоз не сприймає. Імовірність появи нового лідера нового руху в такій ситуації майже нульова. Інша справа, що всередині самої владної еліти можуть бути якісь інтриги, але поки це теж непомітно.

- Азербайджан і Вірменія продовжують озброюватися, все частіше звучать мілітаристські заяви. Кілька років тому в інтерв'ю CivilNet Ви заявили про те, що перемир'я тримається на чесному слові. Чи бачите Ви перспективу врегулювання конфлікту в доступному для огляду майбутньому?

- Залишаюся при своїй думці. Перемир'я висить на дуже тонкому волоску, і найменша провокація може викликати великий інцидент. Перспективу врегулювання найближчим часом не бачу. Так як, повторюю, Нікола Пашиняна поки наша влада не сприймають всерйоз, чекають поки він зміцнить свою владу остаточно, або замість нього прийде справжній лідер, з яким можна буде вести переговори «субстантівние» (тобто предметні). Тим більше, що схоже і сам Пашинян не горить бажанням щось форсувати, тому що вважає себе уповноваженою говорити від імені карабахських вірмен. У нас негайно ці його слова розцінили як спробу зірвати усталений переговорний формат і затягнути переговори. До речі, нашу владу цей варіант теж влаштовує. Ніхто не поспішає йти на непопулярний компроміс.

- Чим, на вашу думку, обумовлено загострення ситуації в Нахічеванське напрямку, і наскільки ймовірна ескалація уздовж вірмено-азербайджанського кордону, за межами Карабаху?

- Нахічеванський інцидент, на мій погляд, був таким собі «пробним кулькою», перевіркою реакції нової влади Вірменії. По суті Азербайджан діяв строго в рамках міжнародного права і договорів з вірменською стороною. Провели інженерні роботи на своїй території, державний кордон не переходили. Але що послідували після цієї заяви про «звільнення 11 тисяч гектарів» доводять, що це була саме розрахована акція з метою «полоскотати нерви» новій владі Вірменії. На мій погляд, операція пройшла успішно, Азербайджан домігся чого хотів. Імовірність ескалації великих військових дій як в Карабасі, так і на вірмено-азербайджанському кордоні поки невисока, але ось така боротьба нервів триватиме, і не обов'язково в Нахічевані, можливо, на північній ділянці кордону, де кілька азербайджанських сіл знаходяться під контролем вірменських військ.

Розмовляла Стелла Меграбекян

Հարցազրույցը հայերեն, այստեղ .

Яка була реакція азербайджанського суспільства на Оксамитову революцію в Вірменії?
Як же так?
Ось так і взяв і віддав владу цього вискочки?
Хіба так можна?
Які сьогодні суспільні настрої в Азербайджані, чи вважаєте можливим повторення вірменського сценарію в Азербайджані?
Чи бачите Ви перспективу врегулювання конфлікту в доступному для огляду майбутньому?
Чим, на вашу думку, обумовлено загострення ситуації в Нахічеванське напрямку, і наскільки ймовірна ескалація уздовж вірмено-азербайджанського кордону, за межами Карабаху?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация