Як вибрати надійний банк: поради експерта

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

28 квітня 2016, 8:30 Переглядів: 28 квітня 2016, 8:30 Переглядів:   В Україні зараз працюють 111 банків, послугами яких користуються мільйони клієнтів

В Україні зараз працюють 111 банків, послугами яких користуються мільйони клієнтів. Багато українців задаються питанням, як правильно вибрати надійний і стабільний банк, адже за останні п'ять років понад шістдесят банків були виведені з ринку. "Сегодня.ua" з'ясував, на що українцям звертати увагу при виборі фінустанови, ніж "живий" банк відрізняється від "неживого" і як знайти серед більше сотні банків надійний.

У пошуках стабільного банку: ліквідність, прибуток і резерви

"Дуже багато різної інформації про банки, іноді суперечливою. Що з ними відбувається? Хто з них стабільний? Ніхто в доступній формі нічого не пояснює. Цифри, якісь таблиці. З глузду з'їхати можна. А часу скільки витратити потрібно!", - скаржиться 45-річний житель Луцька Степан.

Щоб з'ясувати, як знайти надійний банк, ми звернулися до голови правління Першого Українського Міжнародного банку (ПУМБ) Сергію Черненко . Багатьом українцям він знаком по щотижневої передачі "Народний банкір" на телеканалі " Україна ", В якій дають фінансові поради та допомагають розібратися в складних для простої людини банківських процесах.

Як пояснив експерт, щоб переконатися в надійності банку, потрібно перевірити кілька його характеристик: чи зможе банк повернути гроші клієнтам (ліквідність), а також який розмір операційного прибутку і резервів банку. Крім того, потрібно ознайомитися з розміром депозитної ставки та умовами кредитування.

Так, занадто висока ставка по депозиту повинна насторожити. "Нам здається, чим вище ставка, наприклад, по депозиту, тим вона вигідніше. Тому перша порада - краще орієнтуйтеся на середні ставки стабільних і надійних банків", - відзначає Сергій Черненко та додає: "Умови кредитування повинні бути чітко вказані: процентна ставка, терміни позики, щомісячний платіж, або дострокове повернення без комісії ".

Згідно із законом банки повинні звітувати про свою діяльність щорічно. Якщо банк надійний і стабільний, звіт про його роботу можна легко знайти на офіційному сайті. "Якщо звіт банку легко знайти, це важливий сигнал. У звіті важлива і корисна для клієнта інформація від перших осіб, викладена зрозумілими фактами і простими цифрами. Більш того, тут Ви можете побачити, як важливі події впливали на роботу банку, що він робив, щоб гроші клієнтів спокійно приносили стабільний дохід ", - пояснює Сергій Черненко.

Що таке ліквідність банку

Ліквідність - це здатність банку вчасно повертати клієнтам їхні кошти. Для цього формується певний "запас", мінімальний розмір якого встановлює Нацбанк.

Наприклад, ліквідність банку ПУМБ в два рази вище, ніж вимагає НБУ. Так, миттєва ліквідність повинна становити мінімум 20% (у ПУМБ - 52,7%), поточна повинна бути не менше 40% (у ПУМБ - 72,4%), короткострокова ліквідність повинна становити мінімум 60% (у ПУМБ - 113,9 %).

"Фокус на ліквідність вже багато років є частиною консервативної фінансової політики ПУМБ. Такий підхід, з одного боку, звужує можливості банку для підвищення прибутку, але, з іншого боку, забезпечує стійкість, дозволяє банку невідкладно виконувати свої зобов'язання перед клієнтами", - пояснює Сергій Черненко.

Як знайти "живий" банк

Операційний прибуток дозволить визначити, чи здатний банк "робити гроші" в складний час. "Живий" банк заробляє на кожній гривні. Операційний прибуток ПУМБ з 2013-го року зросла на 1,5 млрд грн і за підсумками минулого року склала 2,7 млрд грн. Зокрема, банку вдалося заробити на інвестиційному (1,1 млрд грн), корпоративному (0,9 млрд грн) і роздрібному бізнесі (0,6 млрд грн).

Резерви ПУМБ, згідно з даними щорічного звіту, з 2013 року збільшилися на 4,2 млрд грн і склали 4,8 млрд грн. Цих коштів цілком достатньо для того, щоб забезпечити надійність і стабільність банку.

Експерт упевнений, тільки ознайомившись з характеристиками банку і переконавшись в його стабільності, можна зробити правильний вибір. "Насправді, вибрати банк - це як вибрати хороший товар в магазині. Всі знають: треба звертати увагу на етикетку, склад, виробника. Те ж саме - при виборі банку", - радить Сергій Черненко.

Те ж саме - при виборі банку, - радить Сергій Черненко

Передача "Народний банкір" по вівторках на ТРК "Україна". Хочете стати героєм сюжету? Задайте нам питання на [email protected]

ПАТ "ПУМБ". Усі види банківських послуг. Банківська ліцензія НБУ №8 від 06.10.2011 р. Генеральна ліцензія НБУ № 8-2 від 12.02.2015 р.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як вибрати надійний банк: поради експерта". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександр Литвин

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Що з ними відбувається?
Хто з них стабільний?
Хочете стати героєм сюжету?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация