Як приготувати пастуший пиріг


08.08.13

Котідж пай, пастуший пай або пастуший пиріг (cottage pie, shepherd's pie) - це ні що інше як запіканка, іменована пирогом, з начинкою з м'яса, овочів і картопляного пюре, традиційне блюдо британської кухні. «Котеджних пирогом» його називають ось чому. Термін був придуманий в побуті в 1971 році, коли картопля був введений в число основних продуктів харчування для найбідніших верств населення (що проживали в «котеджах» - невеликих будинках для сільських працівників). У ранніх кулінарних книгах описувався рецепт його приготування із залишків смаженого м'яса будь-якого виду і картопляного пюре, причому скоринка пирога теж робилася з картопляного пюре.

Термін «пастуший пиріг" не використовувався до 1877 року, і з тих пір він іноді (помилково) використовується як повний синонім терміну «котеджне пиріг», незалежно від того, яке м'ясо є основним інгредієнтом - яловичина або баранина. Справжній пастуший пиріг робиться тільки з баранини або ягнятини, оскільки англійське слів «shepherd» позначає пастуха, який пасе саме овець, а не якийсь інший худобу. Назва цієї страви є характерним прикладом народної етимології.
З давніх-давен в народі англійці готували цей пиріг з м'яса, що залишився після недільного вечері. М'ясо попередньо рубали дрібно або перемелювали, потім поміщали його в форму для випічки, а зверху покривали товстим шаром картопляного пюре, попередньо замішаного на молоці, маслі і яйцях. На жаль, до сьогоднішнього дня не дійшли імена тих кулінарів, які придумали рецепт цього простого блюда, але пиріг придбав неймовірну популярність.
В даний час британські кухарі змагаються у винахідливості смакових відтінків. Для підсилення смаку майстра кулінарної справи рекомендують додавати в м'ясний фарш свіжі помідори або анчоуси, або навіть вустерширський соус, який є найпоширенішою приправою в англійській кухні.
Пастуший пиріг, подібно до інших страв, поширився по всьому світу, так само тому, як широко поширені млинці або пельмені. Відповідно пиріг готують з національним акцентом.
Так, Камберлендський пиріг є версією вівчарського пирога з скоринкою з панірувальних сухарів. Схожий пиріг з рибною начинкою називається рибним пирогом.
Цікаво, що існує вегетаріанська версія пирога, іноді звана "пирогом пастушки", може бути приготовлена ​​за допомогою сої або інших замінників м'яса (тофу, корн), а також з начинкою з бобових, таких як горох або чечевиця.
В Аргентині, Болівії та Чилі таке блюдо називається pastel de papa (картопляний пиріг). У Домініканській республіці блюдо називається pastelion de papa (картопляна запіканка): воно має шар картоплі, два шари м'яса, а зверху ще шар картоплі, увінчаний шаром сиру. У Франції аналогічне блюдо називається hachis Parmentier. У Палестині, Йорданії, Сирії та Лівані дане блюдо називається Siniyet Batata, представляючи собою в буквальному сенсі пластини з картоплі, або Kibbet Batata. У Квебеку подібне блюдо має назву pâté chinois, буквально - "китайський пиріг". У Росії блюдо може називатися "картопляна запіканка", хоча на ділі російський варіант цієї страви відрізняється від вівчарського пирога. У Бразилії пиріг називається bolo de batata, що перекладається як "картопляний пиріг". У Португалії це блюдо називається Empadão і складається з двох шарів картоплі і шару рубаної яловичини між ними.
Пастуший пиріг по-англійськи
Складові:

  • 200 г зеленого горошку
  • 500 г м'якоті пісної баранини
  • 1 кг картоплі
  • 2 середні моркви
  • 3 цибулини
  • 200 г твердого сиру
  • 2 курячих яйця
  • сіль за смаком
  • чорний, мелений перець за смаком
  • свіжий кріп 20 г
  • 40 г вершкового масла
  • 80 мл молока
  • 30 мл рослинного масла


Спосіб приготування: Овочі очистити, промити під холодною водою, просушити. У каструлі закип'ятити воду, додати сіль за смаком. Картоплю порізати на 2 частини, кинути в воду, варити до м'якості. Поки вариться картопля, порубати або провернути через м'ясорубку баранину. Обсмажити баранину на сковороді, додаючи поступово порубаний лук, морква, порізану кубиками і в самому кінці - горошок. Фарш за смаком посолити, поперчити, згасити на тихому вогні під кришкою. З картоплі злити воду. Картопля розім'яти, посолити, додати вершкове масло, підігріте молоко і 1/2 частина сиру. Форму для запікання змастити маслом, викласти 1/2 частину картопляного пюре, на пюре весь м'ясний фарш, посипати кропом. Зверху на фарш викласти другу частину картопляного пюре, розрівняти ложкою, змоченою в холодній воді. Поверхня майбутнього пирога посипати, натертим сиром.
Запікати пиріг в розігрітій до 180 градусів духовці 40 хвилин. Пиріг розрізати в формі дерев'яною лопаткою на порції і подати теплим.

статтю підготувала Наталія Петрова , Спеціально для Kulina.ru
Фото: © Depositphotos.com/@ StephanieFrey




Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация