Як вибрати м'ясо на ринку ?. Обговорення на LiveInternet

  1. М'ясоїдам на замітку
  2. 1. Зовнішній вигляд
  3. 2. Консистенція
  4. 3. Запах
  5. Не дайте себе обдурити!
  6. Що краще - ринок або магазин?

Незважаючи на всі протести вегетаріанців, м'ясо дійсно є цінним джерелом тваринного білка, який необхідний для поновлення і будівництва клітин організму

Незважаючи на всі протести вегетаріанців, м'ясо дійсно є цінним джерелом тваринного білка, який необхідний для поновлення і будівництва клітин організму. Але, щоб не бути обдуреними при покупці такого цінного і недешевого продукту, потрібно знати, як вибрати м'ясо на ринку і не попастися на гачок спритних торговців, що використовують прийоми, хитрощі і трюки, розраховані на довірливих покупців.

М'ясоїдам на замітку

М'ясо можна назвати дорогим продуктом, який містить мінеральні речовини, вітаміни групи В і володіє іншими корисними властивостями. Тому буде досить образливо купити неякісний товар і виявити підступ тільки вдома. Але ж можна і зовсім не виявити, що набагато гірше для здоров'я. Якщо хочете уникнути подібних неприємностей, звертайте увагу на наступні характеристики свинини, яловичини або баранини.

1. Зовнішній вигляд

Самий вірна ознака якості м'яса - це його зовнішній вигляд, а точніше - колір. Давайте пройдемося по палітрі червоного відтінку . Гарне, свіже м'ясо повинно бути:

  • Свинина - ніжно-рожеве.
  • Баранина - коричнево-червоне.
  • Яловичина - насичено-червоне.
  • Телятина - блідо-рожеве.

Якщо відтінок відповідає м'ясної категорії, перевірте, чи немає на шматку сторонніх плям. У свіжого продукту розріз буде такого ж кольору, як і зовнішня частина. Жир теж повинен вселяти довіру. Як правило, м'ясний жир завжди кремового або білого кольорів. Наявність зеленуватого, сірого або жовтого відтінків - це зайвий привід відмовитися від покупки. Крім того, при неправильному зберіганні м'ясо випускає кров - звертайте на це увагу.

2. Консистенція

Якщо не знаєте, як вибрати м'ясо, звертайте увагу на його консистенцію.

  • Якісна м'якоть щільно прилягає до кісток і сухожиль. Якщо ви натиснете на шматок пальцем, то ямка від натискання швидко вирівняється.
  • Шматочки сала не повинні самостійно відділятися від основного шматка, а м'ясні волокна не повинні розпадатися.
  • Свіже м'ясо на розрізі НЕ липке, а трохи вологе.

3. Запах

Запах є важливим індикатором якості будь-якого харчового продукту. У свіжого м'яса він без різких сторонніх включень - якісний товар повинен просто пахнути свіжістю (НЕ лісової, звичайно). Іноді зовні запах цілком нормальний, але гниття всередині вже почалося. Якщо вас щось насторожує, попросіть розрізати шматок або хоча б надрізати, і понюхайте його всередині.

Але запах, це лише один зі складових критеріїв відбору, і якщо вибирати м'ясо тільки по запаху, можна помилитися. Тому намагайтеся звертати увагу на сукупність всіх вищеописаних характеристик.

Не дайте себе обдурити!

М'ясники - люди досвідчені й не дурні. Вони прекрасно знають всі народні способи, за допомогою яких можна відрізнити хороше м'ясо від поганого. Винахідливі продавці, часто вдаються до нечесних прийомів, не рахуючи їх обманом, а лише дрібними витратами торгівлі таким швидкопсувним продуктом. Щоб вибрати якісний товар і не дати себе обдурити ви теж повинні знати ці хитрощі:

  • Для усунення неприємного запаху, м'ясо вимочують у розчині марганцівки. Але розпізнати цей прийом можна за кольором жиру. Він стає рожевим.
  • Якщо в м'ясному лотку багато рідини, значить свинину, яловичину або баранину «утяжеляли» водою. На деяких м'ясокомбінатах м'якоть спеціально шприцуется спеціальними розсолами. Від цього вона стає більш красивою і пружною.
  • Іноді, для позбавлення від тухлого душка, який з'являється після тривалого зберігання, товар вимочують в оцтовому розчині і підфарбовують барвником. Але цю хитрість можна розпізнати по розмитим краях і кислуватий запах продукту. А якщо промокнути його серветкою, вона відразу забарвиться.

Висновок - щоб правильно вибрати м'ясо на ринку, потрібно уважно вивчати весь асортимент і вміти розпізнавати хитрощі продавців. Спочатку це буде займати деякий час, але потім ви зможете швидко відрізняти шлюб від якісної м'ясної продукції.

До речі, ось ще кілька важливих порад м'ясного експерта, які допоможуть вам не помилитися з вибором свіжого, якісного м'яса.

Що краще - ринок або магазин?

Багато хто до цих пір вважають, що якісні продукти можуть бути тільки в магазинах, а не на ринках. Але це помилка. Зараз на базарі майже ніде не зустрінеш імпорту, весь товар наш, доморощений, вирощений приватними особами або фермерськими господарствами. Таке м'ясо дійсно якісне, воно відмінно пахне і зберігає в собі всі корисні властивості. А ось в супермаркеті легко можна купити нарізку з Аргентини, Бразилії та інших країн. Ви б самі який продукт вибрали, той який пережив тривалу транспортування або свіжий, з перших рук?

Насправді ми багато чого не знаємо про ринковий м'ясі і про людей, які його продають. На відміну від великих ферм, для сільських жителів, які вирощують худобу на забій, антибіотики і гормони - недозволена розкіш. Селяни годують тварин тим, що самі і вирощують: зерном, кукурудзою, буряком, картоплею і т.д. Звідси відразу можна зробити висновок, що ринкове м'ясо набагато чистіше магазинного.

Крім того, при забої худоби ветеринарна служба видає власникові свідоцтво, де вказано:

  1. В якій місцевості тварина росло;
  1. Наскільки цей регіон благополучний, чи не було там спалахів інфекційних захворювань;
  1. Чим хворіла свиня, вівця або корова протягом життя;
  1. Де саме проводився забій.

А найголовніше, що дане свідоцтво дійсно всього 5 днів. Це означає, що максимум на наступну добу, а часто прямо в день забою, м'ясо потрапляє на прилавок.

Але і це ще не все. Перед тим, як потрапити на торгові ряди, мясотуша повинна пройти ветсанекспертизи. Тут перевіряється свідоцтво, про який згадувалося вище. А також, проводиться аналіз голови туші і всіх внутрішніх органів (нирок, легенів, селезінки, печінки і серця), які повинен надати продавець. Якщо буде виявлено сибірську виразку, інфекційні або паразитарні захворювання - м'ясо в продаж не надходить.

На відміну від магазину, на базарі м'ясо не зберігається, а тільки продається. І продати його потрібно в строго відведений термін - 72 години (3 дні). Мова йде про товар, що продається на прилавках. Ті м'ясні продукти, які продаються в кіосках, на території ринків, привозяться туди вже з готовими документами, а отже, за їх якість відповідає безпосередньо сам виробник, лабораторія ринку контролює тільки наявність ветеринарного свідоцтва і посвідчення якості.

Серія повідомлень " йдемо в магазин ":

Частина 1 - Покупки і вибір товарів
Частина 2 - ЯК ПЕРЕВІРИТИ ПРОДУКТИ НА ЯКІСТЬ
...
Частина 10 - НАЙБІЛЬШІ ПРОДУКТОВІ МЕРЕЖІ РФ - В РУКАХ ІНОЗЕМНИХ КОМПАНІЙ
Частина 11 - ЯКІ СЕРТИФІКАТИ ШУКАТИ на упаковці ПРОДУКТІВ
Частина 12 - Як вибрати м'ясо на ринку?
Частина 13 - ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ХОРОШИЙ РІС ДЛЯ РІЗНИХ СТРАВ
Частина 14 - ЯКІ ЯЙЦЯ ВИБРАТИ В МАГАЗИНІ?
...
Частина 41 - ДЛЯ ТИХ ХТО ХОЧЕ розбиратися в парфумах
Частина 42 - ОЗНАКИ паленої горілки
Частина 43 - якість яйця

Що краще - ринок або магазин?
Що краще - ринок або магазин?
Ви б самі який продукт вибрали, той який пережив тривалу транспортування або свіжий, з перших рук?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация