Як відновити ємність li-ion акумулятора? Поради від АЛЛО

  1. Перевіряємо ємність акумулятор
  2. Що необхідно робити в разі здуття акумулятора?
  3. Способи відновлення ємності
  4. висновок

В процесі щоденного застосування сучасні li-ion- акумулятори згодом вичерпуються. Найчастіше через пару-трійку років активного користування їх ємність (під ємністю розуміють період, протягом якого акумулятор зможе живити навантаження, підключену до нього) знижується і ці пристрої, як правило, вже не здатні гарантувати нормальну експлуатацію для гаджетів і інших електроприладів. Важливо розуміти, що повернути повну початкову ємність батареї неможливо, але при наявності в вашому «арсеналі» деяких навичок і, звичайно ж, при грамотному і послідовному використанні вказівок по ремонту (представлених в поточній статті), можна кілька продовжити терміни її експлуатації.

Є невелика обмовка - описаними способами краще оперувати технічно підготовленим користувачам. Якщо ж ви не належите до цього розряду і не дуже обізнані в даному питанні, то найоптимальнішим варіантом в цьому випадку, щоб не витрачати час даремно і ще сильніше посилити ситуацію, буде звернутися в сервісний центр, майстерню або елементарно придбати інший акумулятор.

В процесі щоденного застосування сучасні li-ion-   акумулятори   згодом вичерпуються Перевіряємо ємність акумулятор

Перед тим, як приступити до «реанімації» акумулятора потрібно перевірити показник його ємності на той момент. Для обізнаних людей така процедура є досить простий, так як існує спеціальний тестер акумуляторів Кулон. Новачкам же для перевірки ємності акумулятора варто скористатися таким методом: під'єднати лампочку розжарювання до клем акумулятора на час в 2 хвилини і поспостерігати за змінами в яскравості її світіння. Якщо світло став тьмяним за цей час, то батарею вже не врятувати. Якщо ж змін не було, то по досягненню 2 хвилин світіння підключаємо до світиться лампочці вольтметр і звертаємо увагу на напругу:

  1. Більше 12.4 вольт - акумулятор зберіг своє номінальну ємність і повністю справний.
  2. 12-12.4 вольт - батарея в справності, проте трохи, так би мовити, «втомилася».
  3. Менше 12 вольт - половина від номінальної ємності акумулятор вже втратив і його бажано змінити.

Слід переконатися в тому, що заряд батареї був повний. Найкраще заряджати її протягом доби або як мінімум 6 годин відповідним цього часу струмом.

Що необхідно робити в разі здуття акумулятора?

Акумулятор - це пристрій, призначений для накопичення енергії, з метою її подальшого використання. Говорячи простою мовою, акумулятор - головний «орган» більшості електричних пристосувань, який займається забезпеченням їх мобільності.

Якщо ваша батарея здулася, то, як правило, виною тому неправильне протікання в ній хімічної реакції, що супроводжується виділенням газу і підвищенням тиску. Саме за цей рахунок корпус акумулятора зазнає деформації в тій чи іншій мірі.

Тут-то якраз все ясно, однак є ряд причин, які спричинили за собою цей несприятливий результат і нижче ми перерахуємо основні з них:

  1. Заводський брак. Він зазвичай проявляється на перших тижнях експлуатації недавно купленого електроприладу, але радує те, що в цей час діє гарантійний термін.
  2. Падіння і удар пристрої (разом з акумулятором) про тверді поверхні.
  3. Низькопробні акумулятори (наприклад, китайського виробництва).
  4. Неправильна підзарядка.
  5. Вплив води.
  6. Жорстке випробування температурами (спека, мороз, різкі її перепади).
  7. Підійшов до кінця термін його експлуатації. Якщо ви досить довго користуєтеся акумулятором, то найбільш вірогідна саме ця причина.

Якщо ви досить довго користуєтеся акумулятором, то найбільш вірогідна саме ця причина

На жаль, історії, що розповідають про вибухи роздутих акумуляторів, не є чиїмось вигадкою і не позбавлені здорового глузду. У разі накопичення в акумуляторі великої кількості газів, створюється надлишковий тиск, що приводить до того, що газ «шукає» вихід назовні. А при взаємодії з киснем це може бути чревате займанням.

Неважливо, від якого виду пристрою акумулятор - телефон, фотоапарат або відеокамера - вона, і справді, може бути небезпечна. Насправді, мали місце випадки самозаймання батарей, тому, якщо ви не маєте наміру ремонтувати акумулятор, то настійно рекомендуємо не зберігати їх вдома після здуття. Само собою, що відправити таку батарею в урну теж не найкраще рішення, тому в якості альтернативи ви можете пошукати пункт здачі в своєму місті.

Способи відновлення ємності

Отже, тепер ми знаємо, що згодом тривалої експлуатації пристрою може роздутися через газів і тривалість його заряду стане значно менше Отже, тепер ми знаємо, що згодом тривалої експлуатації пристрою може роздутися через газів і тривалість його заряду стане значно менше. В такому випадку (знову ж при наявності певних навичок) можна скористатися епоксидною смолою і паяльником, щоб повернути акумулятор до «життя». Для цього слід роз'єднати корпус батареї і верхній блок з датчиком. Відокремлюючи датчик, ви побачите, що під ним знаходиться ковпачок, який служить «захисником» керованої електроніки. Орудуючи тонкої голкою, необхідно вкрай акуратно проколоти ковпак, щоб не пошкодити «вміст». Після потрібно взяти будь-якої плоский предмет, який за габаритами перевершує ваш акумулятор, і притиснути їм батарею на столі або іншій площині. Тільки важливо розрахувати зусилля і не перестаратися. Потім закрити епоксидною смолою отвір і припаяти датчик.

Є інший спосіб «реанімувати» літій-іонну батарею, але необхідно усвідомлювати, що це буде лише короткочасним вирішенням проблеми, бо відновити ємність li-ion-акумулятора, повернувши йому колишні параметри, неможливо. Для поточного способу потрібно:

  1. Блок живлення
  2. вольтметр
  3. Резистор з опором 330-1000 Ом і потужністю не нижче 500 мВт. Резистором називається елемент електричного кола, призначення якого полягає у використанні його електричного опору.

Контакти блоку живлення слід вивільнити і здійснити з'єднання з батареєю в такий спосіб: мінус акумулятора з мінусом блоку живлення, до плюса додати резистор Контакти блоку живлення слід вивільнити і здійснити з'єднання з батареєю в такий спосіб: мінус акумулятора з мінусом блоку живлення, до плюса додати резистор. За допомогою вольтметра потрібно перевірити правильність полярності. Блок живлення під'єднується до мережі на 2-3 хвилини.

Можливо, на форумах ви зустрінете кілька несподіваних, а часом і сумнівних методів відновлення працездатності li-ion-батареї. Наприклад, деякі користувачі радять акумулятор, що втратив ємність, помістити в морозильну камеру холодильника на півгодини. Потім почати заряджати пристрій протягом однієї хвилини, а потім витягти його і дати досягти кімнатної температури. Після чого можна експлуатувати акумулятор звичайним чином.

Наступний спосіб повернути до «життя» акумулятор li-ion - не менше специфічний - це зрізати пластик на батареї, відшукати головні контакти і на мить замкнути їх металевим предметом. Далі кришку повертають на місце і залишають до висихання.

"Жаба"

Як вкраплення в даний текстовий «масив» рекомендуємо вам задуматися над придбанням такого практичного девайса, як зарядний пристрій типу «жаба». Терміном «жаба» освічені радіотехніки охрестили не тільки широко відоме земноводне, але і зарядний пристрій, який з толком може бути використано в побуті. Функціонування поточного приладу починається з моменту підключення його до джерела електроенергії номіналом 220 вольт.

Трапляється, що зарядного блоку для смартфона або мобільника з якихось причин немає під рукою, і в перспективі не передбачається можливості знайти необхідну приналежність. Ось саме тоді настає час обзавестися універсальним пристроєм, що носить назву «жаба». Представлений девайс підключається безпосередньо до батареї, заздалегідь вилученої з апарату. Природно, що такий спосіб підзарядки передбачає деякі незручності, проте мета виправдовує засоби.

Цей апарат може зарядити стільниковий телефон, фотоапарат, кишеньковий комп'ютер і навіть навігатор за умови застосування літієвих акумуляторів малої ємності Цей апарат може зарядити стільниковий телефон, фотоапарат, кишеньковий комп'ютер і навіть навігатор за умови застосування літієвих акумуляторів малої ємності. Зарядка зазвичай займає приблизно 2-3 години, а після завершення зарядки пристрій самостійно відключиться від мережі. На кожному подібному пристрої передбачена лампочка, яка послужить індикатором остаточної зарядки вашого акумулятора.

Існує 3 види пропонованої продукції:

  1. Той, який підійде до домашньої розетки 220 вольт.
  2. Відповідний до автомобільної мережі - 12 вольт.
  3. Підключається до ПК через USB-порт - 5 вольт.

Найактуальнішим варіантом є «жаба», що харчується від домашньої мережі. Але, само собою, ваш вибір впаде на модель, яка припаде вам до душі.

Принцип роботи пристрою полягає в наступному: необхідно затиснути акумулятор в зарядному пристрої так, щоб контакти були з'єднані з клемами з потрібними «полюсами» - «+» і «-» Принцип роботи пристрою полягає в наступному: необхідно затиснути акумулятор в зарядному пристрої так, щоб контакти були з'єднані з клемами з потрібними «полюсами» - «+» і «-». У разі, якщо батарея оснащена двома або більше контактами, то варто використовувати два крайніх з них. Якщо ви правильно здійснили підключення, то загориться лампочка з написом «Con», в іншому випадку слід натиснути правою кнопкою «Con», а потім знову кнопку «Ті».

Найбільш зручними у використанні є пристрої, що визначають полярність (в них не передбачена кнопка зміни полярності). Якщо ж все зроблено правильно, то загориться лампочка зеленого кольору «Con», отже, можна підключати прилад до розетки. Коли процес зарядки підійде до кінця, засвітиться світлодіод справа ( «Full»). Саме тоді дозволяється витягти акумулятор з розетки і задіяти його за призначенням.

висновок

Кожен вищевказаний спосіб відновити li-ion-акумулятор в домашніх умовах не один раз застосовувався на практиці, проте необхідно все-таки помітити, що всі ці методи не дають 100% гарантії гарного результату. Але, повторимося, що подібні маніпуляції можна проводити виключно тим користувачам, які мають хоча б базову технічну підготовку. Всім іншим краще звернутися до професіоналів або придбати новий акумулятор для вашого девайса.

Що необхідно робити в разі здуття акумулятора?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация