Як доктрина інформаційної безпеки вплине на українців

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

27 лютого 2017, 9:07 Переглядів: 27 лютого 2017, 9:07 Переглядів:   СБУ і Мінінформполітікі стежитимуть за пропагандою комунізму і нацизму в інтернеті

СБУ і Мінінформполітікі стежитимуть за пропагандою комунізму і нацизму в інтернеті. Фото ТАСС.

В Україні з'явилася доктрина інформаційної безпеки, де відображені не тільки актуальні загрози націнтересам в інформаційній сфері, а й приписи відомствам і міністерствам стежити за інтернетом і ЗМІ. Поки українці в мережі порівнюють доктрину з аналогічним документом в Росії, "Сегодня" дізналася, чи можна буде в Україні сісти за пост в мережі.

ЧАС І ЦІЛІ. В РНБО доктрину затвердили ще в грудні минулого року, проте підписав її президент тільки в минулу суботу. За словами медіаексперта Тетяни Попової, подібний документ повинен був з'явитися ще в 2014-му, коли над ним і почалася робота. Заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін в розмові з "Сегодня" погодився з тим, що доктрину треба було приймати давно: "Про це багато говорили нардепи, в тому числі і в рамках коаліційної угоди, органи нацбезпеки і оборони. Не останню роль у затримці зіграв вибухнула в країні рік тому політичний криза , Який заважав твердженням доктрини в різних відомствах ". Як зазначив Порошенко, необхідність в такому документі продемонстрували в РФ, використовуючи технології гібридної війни і перетворивши інформаційну сферу в арену протистояння.
У самому документі йдеться про надання Кабміном СБУ і Міністерству інформполітики механізмів виявлення та блокування в інтернеті інформації, яка загрожує українцям. До таких даних автори зарахували пропаганду війни, розпалювання національної і релігійної ворожнечі, заклики до зміни конституційного ладу. Також заборонені доктриною пропаганда комуністичної, нацистської та тоталітарної символіки.

Моніторити на предмет порушень чиновники будуть не тільки блоги, пости в соцмережах і іншу діяльність в інтернеті українців, а й ЗМІ. Крім того, влада хоче запустити постійний моніторинг пропаганди з боку держави-агресора, щоб оперативно відповідати на неї. Як зазначається в самій доктрині, тепер Кабмін повинен порахувати, у скільки обійдеться фінансування програм і координувати роботу міністерств і відомств. Допомагати уряду в цьому буде РНБО. Конкретні покарання за порушення правил доктрини поки не розроблені, це обіцяють зробити найближчим часом.

СІСТИ ЗА ПОСТ. Документ не припав до смаку багатьом експертам і правозахисникам. "Свобода слова? Ні, не чули. Протидіяти пропаганді можна тільки одним способом - створюючи якісний і об'єктивний контент. Але якщо це складно, набагато простіше йти шляхом заборон, хоча це і не той шлях, який потрібен країні, що розвивається", - говорить Тетяна Мазур .

У свою чергу політолог Руслан Бортник зазначає, що в самій доктрині немає нічого протиправного або неконституційного, і кардинально вона поки нічого не змінить. "Одна справа заявити якісь механізми, а інше - мати технічні або фінансові можливості для них. Але є одна велика небезпека - аналіз і прочісування інтернету на предмет неугодної інформації треба було виписати більш конкретно. Зараз є загроза, що під таку категорію даних може підпадати будь-яка неугодна інформація. у таких випадках може початися "полювання на відьом", коли українців будуть притягати до відповідальності за якісь записи в інтернеті ", - резюмує експерт.

У свою чергу в Міністерстві інформполітики підкреслюють, що позицій, які обмежують громадянські права, в документі немає. "Але подібні заяви будуть запобіжником. Тобто у громадянського суспільства повинна бути своя" дубина ", яка попереджала б: ми не дозволимо, щоб державна політика використовувалася для скорочення якихось громадянських прав. Люди повинні моніторити, як застосовується документ і не мовчати в разі порушень ", - сказав нам Золотухін.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як доктрина інформаційної безпеки вплине на українців". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Ілля Требор

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Свобода слова?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация