Як відкрити ломбард - бізнес-план

  1. Видача позик під заставу побутової техніки приносить 60 тис. Грн на місяць
  2. Бізнес-план за пуску ломбарду
  3. АВТОР:
  4. Орфографічна помилка в тексті:

5 листопада 2017, 08:09 Переглядів:

Видача позик під заставу побутової техніки приносить 60 тис. Грн на місяць

5 листопада 2017, 08:09 Переглядів:   Видача позик під заставу побутової техніки приносить 60 тис

Рідко який бізнес відмінно себе почуває в кризу. Але є виключення - ломбарди, адже ці точки добре живуть, як раз коли у населення туго з грошима. "За різними оцінками, в кризу на пострадянському просторі до 80% жителів йдуть за грошима в ломбарди та інші мікрофінансові установи. Тобто економічно активні люди звертаються хоча б 1-2 рази на рік. Тому ринок зараз активний - невипадково потенційні підприємці придивляються до можливостей запуску чергового ломбарду в великих і невеликих містах ", - зазначає керівник Асоціації франчайзингу Андрій Кривонос. Тому "Сегодня" вирішила вивчити перспективи і ризики запуску невеликої точки ломбарду в Києві.

Бізнес-план за пуску ломбарду

1. Опис проекту

Відкриваємо в Києві точку ломбардних послуг "Дешево і сердито". Будемо видавати населенню невеликі позики під заставу побутової техніки, мобілок, ноутбуків і інших негабаритних предметів. Будемо працювати як зі студентами та домогосподарками, так і пенсіонерами. У разі якщо закладений товар клієнти не викуплять вчасно, можна буде за бажанням продовжити відстрочку викупу. Якщо люди не захочуть викупити товар, будемо виставляти ці предмети на продаж - вибрати потрібний можна буде в онлайн-магазині. За оцінками, якщо щодня 5 осіб отримуватимуть позики в середньому на 3000 грн, поточні витрати зможемо окупити через 2 місяці.

2. Стартовий капітал

Вирішуємо оргпитання. Потрібно зробити косметичний ремонт (фарбування стін, бронювання вікон і дверей, а також касового місця і т. Д.) В орендованому приміщенні (30 кв. М). Закладемо 60 тис. Грн. Приміщення зонуємо на прийом клієнтів і склад. Купівля меблів і техніки (диванчики, столи, стільці, вішалка, чайник, мікрохвильова піч і т. Д.) Обійдеться в 20 тис. Грн. Купуємо і оргтехніку (ноутбук, сканер, принтер, модем, мобілки, сейф, касовий апарат) на 30 тис. Грн. Встановимо сигналізацію, відеокамери, тривожну кнопку - 30 тис. Грн. Не обійтися без обладнання для оцінки (ваги, лампа, кабелі для перевірки техніки і т. Д.) - закладемо до 10 тис. Грн. Треба передбачити і кредитний портфель для видачі позик - 100-150 тис. Грн.

ВСЬОГО: на старті 300 тис. Грн

3. Поточні витрати

Закладемо оренду приміщення на Петрівці - за 30 кв. м заплатимо 12 тис. грн. Оплата ЖКП, абонплата сигналізації, інтернет і мобсвязь тягнуть на 2 тис. Грн. В команду потрібні 2 касира-оцінювача, які будуть оцінювати заставу, вести бухгалтерію (зміна через день, ставка 400 грн в день), 2-4 адміністратора-охоронця на денне і нічне чергування (працюють через день / ніч, ставка 200 грн за зміну ). Також потрібні на півставки прибиральниця (1500 грн) і бухгалтер-контролер (4000 грн). Головним адміністратором буде власник (з / п 8 тис. Грн). На поточні витрати (обслуговування оргтехніки, покупку миючих, канцтоварів і т. Д.) Закладемо 3000 грн.

ВСЬОГО: 54,5 тис. Грн на місяць

4. Маркетинг, реклама

Для ломбарду потрібно створити сайт, де будуть представлені дані - фотогалерея, послуги та контакти, з адресою та телефоном. Крім того, окремо тут будемо розміщувати пропозиції придбати вживані ноутбуки, мобілки та інші дрібні биттовари. На створення такого сайту з річним доменом і хостингом закладемо 15 тис. Грн. Витратимо також до 10 тис. Грн на рекламні цілі - вивіска, штендер, візитки, флаєра, наклейки і т. Д. Крім того, безкоштовно заведемо сторінки в соцмережах для новин та акцій: це допоможе в просуванні бізнесу.

ВСЬОГО: 25 тис. Грн на старті і 1000 грн на місяць.

5. Окупність проекту

За оцінками, прибутковість кредитного портфеля становить 20-40% на місяць. Простіше кажучи, на суму позики можна нараховувати 1% в день. Якщо щодня будемо видавати кредит в 3000 грн під заставу майна 5 клієнтам, наш портфель в 150 тис. Грн потрапить в обіг через 10 днів. Експерти відзначають, що на відсотках і продажу заставної техніки можна отримати до 60 тис. Грн. Якщо припустити, що в перші місяці ми дійсно заробимо 60 тис. Грн (як правило, це реально вже на 2-й місяць роботи), ми зможемо окупити поточні (54,5 тис.) І маркетингові (1000 грн) витрати (всього 55 , 5 тис.). З урахуванням залишку в 4,5 тис. Грн, на точку окупності стартових (300 тис.) І маркетингових (25 тис.) Витрат (всього 325 тис. Грн) можна вийти через 6 років. Але експерти відзначають, що такі розрахунки досить умовні: кредитний портфель в ломбардах бізнесі можна збільшувати скільки завгодно - головне, забезпечити покриття поточних витрат.

Сфери: від телефонів до живопису

В Україні ринок ломбардних послуг стабільно зростає. "Згідно зі статистикою, за перше півріччя цього року обсяги кредитування ломбардів склали 8,4 млрд грн. Це на 600 млн грн більше, ніж за аналогічний період попереднього року. І в 2 рази більше, якщо брати перше півріччя 2013 року, тобто докризовий період . Це означає, що навіть незважаючи на рівень інфляції, ринок ломбардів продовжує зростати ", - роз'яснює керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський.

НІШІ. Зростання ринку означає також, що в цьому секторі серйозна конкуренція. Тому якщо підприємець хоче відкрити позичкову точку, важливо акуратно вибирати нішу. "На ринку ломбадров багато спеціалізацій. Можна надавати позики під заставу золотих виробів, золота з камінням. Окремо можна працювати з клієнтами, хто приносить дрібну побутову техніку, ПК, мобілки. А можна відкривати ломбарди, які спеціалізуються на великогабаритних предметах - холодильник, пралка, меблів, велосипедах. На ринку присутні навіть точки, де можна отримати кредит під заставу будівельного обладнання - мова про пилах, дрилях, дизельних генераторах і т. д. Це вже спецточкі. Аналогічно можуть працювати і ломбарди, що приймають, ска ем, б / у медтехніку або торгівельне обладнання ", - уточнює Кривонос. За його словами, є і дорогі формати ломбардів: вони спеціалізуються на антикваріат, авто, нерухомості.

ДОКУМЕНТИ. Вибираючи нішу, варто звернути увагу і на високий рівень зарегульованості ринку. "Певні види діяльності вимагають отримання ліцензій. Наприклад, при роботі з камінням і золотом потрібні ліцензії, а ось прийом побутової не вимагає ніяких ліцензій", - говорить Кривонос. Працювати на цьому ринку, як і на будь-якому іншому, потрібно прозоро: об'єктивна оцінка предметів застави, правильний розрахунок відсотків і збут речей, невикуплених вчасно клієнтом, - все це вимагає жорсткого бухгалтерського обліку та суворого оформлення документації.

Вважаємо кожну копійку

При запуску нової точки ломбардів особливо важливо звернути увагу на фінсоставляющую. "В залежності від напрямку можна вкласти на старті навіть близько $ 2 тисяч - цього вистачить на оформлення документів, покупку меблів і ремонт. А далі стелю інвестицій не обмежений: гроші підуть в кредитний портфель, а чим більше фінансів в портфелі, тим більше коштів можна видати у вигляді позик під заставу ", - говорить Кривонос. На його думку, якщо правильно побудувати роботу, вже через 1,5-2 місяці можна буде окупати операційні витрати - оренду приміщень, зарплати і т.д.

Підприємці зазначають, що простіше запускатися по франчайзинговому пропозицією, оскільки на вітчизняному ринку є чимало пропозицій до опрацьованих бізнес-моделями. "Коли є частиною мережі ломбардів, простіше протистояти великим конкурентам і справлятися з проблемами. Наприклад, на ринку ломбардів близько 50-60% предметів застави не викуповується клієнтами. Це фактично заморожений капітал. І це проблема: в ломбардах завжди потрібні гроші для видачі нових позичок. Якщо речі залишаються, їх можна спробувати збути в самому ломбарді - тим більше що люди періодично цікавляться мобільниками, ПК. Або, як варіант, здати в комісійний магазин, який є в кожній великій мережі ломбардів. Сюди предмети застави сд ються оптом, на умовах оцінки, прийнятої в мережі ", - розповідає менеджер одного з ломбардів Юлія Сіногіна.

Бізнес-модель також потрібно будувати уважно. "Важливо підібрати вдале місце розташування для точки. Це повинні бути місця з високим трафіком - ринки, метро, ​​вокзали. Важливо навчити команду правильно оцінювати заставний товар: недостатньо гуглити, скільки коштує конкретна модель ноутбука, і надавати позику на 50% від вартості. Бажано розробити єдині правила оцінки предметів. Потрібно мати і доступ до баз поліції і кредитним бюро, щоб перевірити, що з себе представляє клієнт, адже принесену їм крадену річ може прийти і забрати власник. Можна перевірити на чесність операціоністів на детекторі брехні. Не завадить встановити камери відеоспостереження і сигналізацію, найняти охоронця і завести чорні списки співробітників і клієнтів ", - продовжує Сіногіна.

Бізнес повинен стати сервісом

Ломбарди як бізнес не стоять на місці, а постійно еволюціонують. Зараз в цьому секторі актуально впровадження мобільних і онлайн-технологій. "Послуги стають індивідуальними і сервісними, оскільки технології розвиваються семимильними темпами. У ломбардах актуально підключення онлайн-сайтів, мобільних додатків - технологій, що дозволяють віддалено оцінити вартість застави, оформити документи і перерахувати гроші на карту. При необхідності компанія може виїхати на місце", - роз'яснює Андрій Забловський. За його словами, підприємцям, якщо вони хочуть бути попереду конкурентів, потрібно активно стежити за популярними фінтехстартапамі, які розробляють корисні програмні рішення для страхового ломбардного і фінансового секторів. "Це перспективно в рамках цифрової економіки. І якщо українці не займуть цю нішу, сюди прийдуть міжнародні гравці. Тим більше що в перспективі 5-10 років ці ринки будуть мати справу з цифровими валютами", - вважає Забловський.

Треба враховувати, що зараз наш ринок ломбардів проходить систему очищення з точки зору неприбуткових або нечистих на руку точок. Йде в мережах і оптимізація - великі офіси, де немає великого потоку клієнтів, зробили маленькими. Ці процеси ведуть до того, що в перспективі ломбардам доведеться працювати за європейськими правилами. "Буде потрібно максимальна прозорість ринку. Тому, наприклад, доведеться уважно відстежувати, що являє собою людина, який приносить мобільник в ломбард: особа може бути з кримінальним минулим, а товар виявитися вкраденим. І якщо в такій ситуації ломбарди можуть виступати свідками, все ж не виключено, що якийсь співробітник ломбарду в змові з злодіями, а це вже злочин. Так що бажано таких ризиків в бізнесі уникати ", - говорить Кривонос.

Бажано виховувати в клієнтах фіндисципліну, щоб вони вчасно повертали позики. "Наприклад, в США є так звані банки для латиноамериканців, де люди можуть отримати позики і завжди вчасно віддають позики. Адже навіть день прострочення дозволяє викликати поліцію за місцем проживання позичальника. І людина не хоче проблем, він розраховується в строк. На жаль, у нас закон так не працює, але можна прописати договір, особливо по дорогим позиках, так, щоб клієнт був зацікавлений повернути гроші в строк ", - говорить Кривонос.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як відкрити ломбард: бізнес-план". інші бізнес новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Коновалова Христина

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация