Як заробляють в мережевому бізнесі і в чому може бути підступ

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

переглядів:

Прогресія. Приблизно так виглядає піраміда MLM.

Як заробляють в мережевому бізнесі і в чому може бути підступ Ряполов Костянтин //smm.ollcdn.net/img/article/4716/26_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/4716/26_tn.jpg 2013-11 -02T15: 18: 14 + 02: 00 Бізнес Успішні мережевики отримують тисячі доларів на місяць, але не кожному психологічно комфортно займатися такою справою

MLM - скорочення від англійського multi-level marketing. Перекладається як "багаторівневий маркетинг", він же - мережевий бізнес. Ці словосполучення вже давненько асоціюються з не дуже приємними речами. Тому вже на початку 2000-х на нашому ринку стали з'являтися компанії, всіляко відхрещується від своєї спорідненості з багаторівневим маркетингом. Дзвониш таким хлопцям, прямо питаєш: "Так це у вас що, MLM?" - "Ні, що ви! - відповідають вони, і їх чесні, небесної блакиті очі просвічують навіть через телефонну трубку. - Як ви могли подумати! Ми не такі, ми зовсім інші!" Але заходиш поговорити - і через словесний туман і смислові кривляння проступає все та ж багаторівнева схема.

З іншого боку, в мережевому бізнесі присутні компанії з піввікової історією, багатомільярдними оборотами, продуктами високої якості і десятками мільйонів вдячних споживачів у всьому світі. Так що сама ідея бізнесу ні в чому і не винна. Дійсно успішні мережевики можуть заробляти тисячі доларів на місяць. У сильних бізнес-лідерів вони перетворили себе самі - роками наполегливої ​​праці та навчання. З іншого боку, основна маса дистриб'юторів задовольняється досить скромними доходами, якщо вони взагалі є. А є й ті, хто говорить про свою участь в цьому бізнесі з гірким розчаруванням. У цих суперечностях ми і вирішили розібратися.

"Спонсори" і "Партнери"

Уявіть, що хтось із ваших знайомих або родичів є дистриб'ютором мережевої компанії. Ви час від часу купуєте у нього деякі товари - наприклад, миючі засоби, зубну пасту і тому подібні дрібниці. Одного разу ваш постачальник каже вам приблизно наступне: "Друже! Ти ж все одно користуєшся нашими продуктами. Так підпишись в мою структуру, стань нашим офіційним дистриб'ютором. Це тебе ні до чого не зобов'язує, але зате ти будеш все купувати з 30% -ою знижкою ". Виявляється, для цього потрібно лише підписати договір і понести невеликі разові витрати, частина з яких припадає на придбання стартового набору товару (яким ви все одно і так користуєтеся). Тепер ви не тільки економите на споживаних вами товарах, але можете ще й заробляти, якщо знайдете покупця. Те, що з вами зробив ваш постачальник, у багатьох компаніях називається "спонсорством". Слово це, мабуть, повинно підкреслювати, що постачальник дав вам щось дуже хороше. І тепер він ваш "спонсор", а ви - його "партнер". У вашого "спонсора" є свій "спонсор", у того - свій, і так далі. І у вас теж з'являться свої "партнери" (а ви будете їх "спонсорами"), якщо ви кого-небудь захочете "спонсорувати". І неважливо, що ви поки не вмієте нікого вмовляти - ваш "спонсор" поговорить з ними сам: ваша справа - скласти список своїх знайомих і під якимось приводом запросити їх на зустріч. Ось і виходить такий багатошаровий пиріг - багаторівнева структура бізнесу.

А навіщо, питається, вам цей клопіт? А потім, що ваші заробітки тут залежать в основному від товарообігу всієї вибудуваної структури. І чим більше в ній активно працюючих членів, тим вам матеріально приємніше.

Як відрізнити від піраміди

Фінансові піраміди люблять видавати себе за компанію багаторівневого маркетингу. Але в цьому мережевому бізнесі обов'язково є рух реального товару. І грошовий потік забезпечується не вступними внесками нових учасників, а саме продажами цього продукту. У пірамідах, правда, теж іноді придумують якусь імітацію продукту - наприклад, якусь майже марну послугу по неймовірною ціною.

Є відмінність і в тому, що відбувається, якщо компанія раптом перестає існувати. Після падіння піраміди абсолютній більшості її учасників залишаються тільки гіркі жалю про безглуздо втрачені гроші. Інша справа - мережевий проект. "Що б не трапилося з компанією, у людини залишається на руках те, що він може продати і повернути свої гроші ", - говорить Ірина Задуміна, дистриб'ютор з більш ніж шестирічним стажем. Крім товару, партнер мережевого бізнесу вкладається ще й в навчання - отримані знання і навички теж залишаються при ньому. Можна, звичайно, говорити про час, марно втрачений на створення своєї структури в закритому проекті. Але і це справедливо далеко не завжди. Якщо ви в одному проекті змогли вибудувати злагоджено працюючу мережу, ви часто можете її, мало не в тому ж складі перевести і в інший, більш надійний або перспективний. І вже, звичайно, багато чого варте сама здатність створювати ефективно працюючі команди, яку ви придбали завдяки участі в проекті.

план маркетингу

Це табличка, яка показує, від чого в кожній конкретній компанії залежить ваш дохід (крім стандартної знижки на ціну товару). Найчастіше використовується система бонусів, що залежать від обсягу продажів (у кожної компанії вона своя). Наприклад, у вас є 6 партнерів, кожен з яких (разом зі своєю сіткою) продав на $ 2000.. Кожному належить премія в, скажімо, 9%, тобто $ 180. Ви самі продали на $ 200, а вся ваша сітка, виходить, - на $ 12 200 доларів, і вам за встановленою шкалою бонусів покладається 21% - $ 2562. З цієї суми віднімаються відсотки, належне вашим партнерам (180 * 6 = 1080), що залишилися $ 1482 - ваша нагорода за роботу зі створення такої чудової команди.

Можливість для кожного

Одна з переваг мережевого бізнесу в тому, що він готовий прийняти практично кожного, незалежно від віку, освіти чи наявних навичок. І кожному дати свій шанс - благо, в будь-якій серйозній компанії є потужна і добре відпрацьована система навчання і розвитку співробітників. Втім, очевидно, що люди в першу чергу намагаються використовувати вже наявні у них сильні сторони.

Пенсіонер Анатолій Денисенко - в минулому викладач у військових навчальних закладах, кандидат військово-технічних наук, автор більш ніж 35 наукових робіт - займається мережевим бізнесом 3 роки. Тут він зумів використати свої навички системного мислення. "Вважається, що успішний учасник повинен запрошувати 1-5 чоловік на місяць, - розповідає Анатолій. - Я розробив свою послідовність роботи, відмінну від пропонованої компанією. І мені в місяць вдається запрошувати в середньому 15 осіб".

Юлія Л. (прізвище вона просила не називати) в MLM - третій рік, раніше вона працювала керівником відділення одного з українських банків. Після кризи справи в банку йшли все гірше і гірше, і в 2010 році Юлія потрапила під чергове скорочення. "На щастя, ще за півроку до скорочення я стала підприємцем в мережевій компанії, - говорить Юля. - Так що до моменту звільнення у мене вже був додатковий дохід, який і допоміг протримати сім'ю на плаву. Взагалі, це найрозумніше, що може зробити який працює за наймом осіб: створювати собі запасний варіант паралельно з роботою. І за наступні два роки мені вдалося непогано піднятися. Я не багата людина, але впевнено стою на ногах ". До слова, в структурі Юлії - понад півтори сотні сімейних пар.

витоки негативу

ПОБАЧЕННЯ НАОСЛІП. Уявіть собі, що місяць за місяцем ви безуспішно шукаєте роботу. І раптом привабливе оголошення - і зарплата висока, і перспективи райдужні, і робота неважка, та в комфортному офісі і з регулярними поїздками за кордон. Вимоги до претендентів невисокі - щось на зразок вищої освіти, порядності і бажання працювати. Сповнений надій, ви є в зазначений час у вказане місце. А там вас разом з десятками товаришів по нещастю заводять до зали і замість особистої співбесіди проводять масову презентацію якогось мережевого проекту. Вам, звичайно, обіцяють просто чудовий заробіток, але колись потім. А зараз ви самі повинні вкласти в справу якусь суму. Будемо дивитися правді в очі: вас свідомо ввели в оману. І, швидше за все, ніяких теплих почуттів це у вас не викликало.

РОЗРИВ ЗВ'ЯЗКІВ. У спогадах легендарних німецьких дистриб'юторів Петера і Єви Мюллер-Меркатц, що побудували одну з найбільших мереж свого часу, є характерний епізод з часів, коли вони тільки освоювали цей бізнес: коли Петер входив в столову на роботі, співробітники буквально розбігалися, панічно боячись виявитися за одним столиком з полум'яним пропагандистом найкращих в світі миючих засобів. Багато хто з нас стикався з ситуацією, коли доводилося уникати когось із знайомих, занадто завзято вдарившись в MLM. Коли потенційний партнер представляє, що йому теж доведеться розполохувати близьких, він відмовляється. "Так, є таке, - сміється Ірина Задуміна. - Особливо у початківців дистриб'юторів. Як то кажуть, хочеш зіпсувати собі свято - запроси сетевика". Але в міру набуття професіоналізму стиль поведінки дистриб'ютора змінюється до невпізнання.

"Гусак свині ...". Величезна гідність багаторівневої схеми в тому, що це зручний шлях виведення на ринок нового продукту. Як мінімум не потрібно витрачатися на масовану рекламу. Заощаджені на рекламі гроші можна вкласти в удосконалення продукту, завдяки чому "мережеві" товари повинні бути якісніше звичайних. Але на практиці ця простота нерідко служить занадто сильним спокусою для любителів легкого заробітку або просто не дуже обізнаних в бізнесі людей. І на ринку з'являються гучні проекти з якимись несумісними з життям вадами: або недостатньо якісним продуктом, або збитковим планом маркетингу, або просто з некомпетентними товаришами на чолі. Такі проекти залучають до своєї орбіти маси людей, а потім голосно лопаються, заляпивая брудом репутацію бізнесу як такого. "У 2005-2010 роках я брав участь в ряді проектів, які швидко закривалися, - згадує Анатолій Денисенко. - Дуже важливо правильно вибрати компанію. Вона повинна бути стабільною, продукція повинна мати попит".

Розчаровані. Світом бродять мільйони тих, хто пробував себе в MLM. Багато з них - джерело негативних відгуків про бізнес. "У вашому оточенні є люди, які надходили в інститут і не довчилися до кінця? - запитує Юлія Л. - Навряд чи в цьому винен сам ВНЗ. Так і в мережевому бізнесі: люди приходять, але нічого не роблять. А тут треба працювати, вчитися, падати і підніматися і пробувати знову ". До того ж далеко не кожен може відчувати себе психологічно комфортно в цьому виді бізнесу.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram , Instagram

Ви зараз переглядаєте новина "Як заробляють в мережевому бізнесі і в чому може бути підступ". інші бізнес новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Ряполов Костянтин

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Дзвониш таким хлопцям, прямо питаєш: "Так це у вас що, MLM?
А навіщо, питається, вам цей клопіт?
Quot;У вашому оточенні є люди, які надходили в інститут і не довчилися до кінця?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация