Як я, завдяки державі, позбувся половини заробітку в Adsense

  1. Що таке Adsense
  2. Як працює сервіс контекстної реклами Adsense
  3. Скільки можна заробити на Adsense
  4. Як я втратив половину заробітку на Adsense
  5. Що робити, щоб отримувати повну суму належного доходу від Adsense

Всім привіт! З вами, як завжди, Олександр Шкудун . Контролюючи свої емоції (а вони, повірте, сильні), сьогодні розповім вам одну цікаву і повчальну історію про хлопчика Боббі, який любив гроші тому, як я, на рівному місці, втратив половину свого заробітку в Adsense.

Завдяки кому? Правильно! Нашому доблесного державі з його незрозумілими податками і правилами ведення бізнесу.

Я також розповім, що необхідно робити, щоб з вами цього ніколи не траплялося.

Але, перш, трохи лірики.

Що таке Adsense

Може хтось не знає, що це взагалі за штука-така Adsense. Пояснюю на пальцях.

Припустимо, ви завзятий фермер. Ви обожнюєте свій маленький городик під Києвом і все, що пов'язано з вирощуванням сільськогосподарської продукції. Ви настільки круті, що можете без поливу виростити на своєму городі банани, кокоси, дуріани, рамбутани і ще з десяток екзотичних фруктів.

Але в якийсь момент ви розумієте, що вам мало просто вирощувати. Вам хочеться донести знання іншим фермерам. Щоб вони, користуючись вашими порадами та рекомендаціями, могли виростити щось подібне.

І ви заводите собі сайтик - Veseliyfermer.com.ua, на якому починаєте розміщувати статті по фермерства.

Ви розжовувати, як необхідно готувати город, яке насіння фруктів купувати, як за ними доглядати і так далі тощо.

Минає рік, проходить другий, і в якийсь момент ви помічаєте, що сайтик ваш стає популярним. Його щодня читають 1000 чоловік. Близько третини з них залишає коментарі до ваших статей, розсипаючись в подяках.

- Нихрена собі! - вигукує ви.

І ваша реакція цілком зрозуміла! Адже згідно зі статистикою, сайтик, які відвідують від 1000 чоловік в добу всього 5 відсотків у всьому інтернеті.

"Так, так, а що я з цього можу мати?" - задаєте ви собі наступне питання. Адже крім подяки від інших людей, залишених в коментарях до постів, ви не отримуєте більше нічого. Але ж хочеться, щоб було по-іншому. Хочеться грошиків!

Ви думаєте, що було б дуже класно, якби кожен з цих 1000 чоловік перераховував вам хоча б по долару. Це ж, блін, штука баксів в день!

Але як змусити відвідувачів давати вам по долару кожен раз, коли вони відвідують сайт ?!

Ви починаєте шерстити інтернет і з'ясовуєте, що ніяк. Що змусити людей розлучитися зі своєю грошиками (нехай навіть з доларом) дуже складно. Так що там, практично неможливо! Адже всі люблять гроші. І дуже не люблять, коли цих грошиків у них стає менше.

У той же час, ви дізнаєтеся, що є спеціальні сервіси, які дозволяють власникам сайтів заробляти на відвідувачах. Монетизувати відвідувачів! І однією з таких систем є сервіс контекстної реклами Adsense від Google.

Як працює сервіс контекстної реклами Adsense

Все дуже просто. На сайт встановлюється спеціальний код, який автоматично генерує показ тієї чи іншої реклами. Це можуть бути текстові та / або графічні оголошення.

Відвідувачі вашого сайту, які клікають на цю рекламу приносять вам гроші. Кожен клік по рекламі має свою ціну. Це може бути і 0,2 цента, і 1, і 5, і навіть 50 доларів (дуже рідко, але буває), в залежності від того, в якій країні перебуває ваш сайт, якою мовою ведеться, якої тематики, з якої країни прийшов відвідувач, що за реклама демонструється у вас на сайті тощо.

Гадаю, ви розумієте, що чим більше у вас відвідувачів, чим більше сторінок вони переглядають у вас на сайті, тим більша ймовірність, що хтось із них клацне по рекламі.

- Який сенс кликати по рекламі? - запитаєте ви.

Відповідаю. Дивіться. Наприклад, ви давно шукали собі квадрокоптер. Дивились безліч моделей, порівнювали характеристики і властивості, але все ніяк не могли знайти ідеальний варіант. Щоб і параметри були класні, і ціна влаштовувала.

І тут, відвідуючи якийсь сайт в інтернеті, ви бачите на цьому сайті великий банер, який свідчить про те, що квадрокоптер, який ви собі доглядали раніше, стоїть на 1000 гривень дешевше! Мовляв, тільки у нас! Спеціальна знижка! (Хто не в курсі, сучасні технології не дрімають, і реклама давно вже "ходить" за користувачем. Тобто якщо ви недавно шукали собі шапку-вушанку, будьте готові до того, що на різних сайтах вам тепер постійно буде муляти очі ця сама шапка).

Що, ви не клацніть по рекламі? Ще як кликнете і, можливо, заощадите собі купу грошей на покупку!

Скільки можна заробити на Adsense

На це питання особисто у мене немає чіткої відповіді. Багато що залежить від тематики вашого сайту, кількості відвідувачів та перегляду сторінок, розташування блоків реклами (коду Adsense, про який я говорив вище) і так далі.

В середньому, 1000 відвідувачів в добу на сайт, який знаходиться в Україні, можуть приносити вам від 0.5-1 долара в день від Adsense.

Повторюся, це середній показник. Якщо у вас тематика сайту: фінанси, медицина, будівництво, автомобілі - то заробіток може бути більше.

Але не 500 і навіть не 200 доларів на місяць. Мені просто смішно читати деяких блогерів, які з піною біля рота доводять, що з 1000 відвідувачів на добу на своєму сайті вони стільки заробляють на Adsense.

Це - відверта брехня.

Сподіваюся, тепер ви розумієте, що таке Adsence і чого від цієї системи можна очікувати. І якщо так, переходжу безпосередньо до теми цієї статті.

Трохи фактів.

1. Я живу в Україні. Це така цікава (у всіх сенсах цього слова) країна в самому серці Європи. Тут є влада, податки, все як годиться. Але для звичайних людей в цій країні немає практично нічого (пам'ятаєте, що зараз за мене говорять емоції).

2. У мене є свій сайт shkudun.com.ua , Статтю на якому ви зараз читаєте. Він розміщений на українському хостингу.

3. Я законослухняний громадянин. Завдяки чому, власне, і позбувся половини заробітку на Adsense. Да так буває.

Розповідаю, як це сталося.

Як я втратив половину заробітку на Adsense

Оскільки, як я вже сказав вище, я законослухняний громадянин, я захотів отримувати виплати, які приходять мені від Adsense, на законних підставах.

Для цього потрібно всього-нічого - зареєструватися індивідуальним підприємцем (ІП) (як це зробити я розповідав в цій статті , Вона українською мовою), відкрити рахунок в іноземній валюті (долар США, тому що Адсенс платить в доларах) в банку і вказати в особистому кабінеті в системі Adsense цей самий рахунок для отримання грошей.

ІП у нас є, рахунок я вказав.

І ось, на пошту мені приходить лист від Adsense, що, мовляв, відправили вам переклад. Перевіряйте, чи надійшов.

Перевіряйте, чи надійшов

Сума переказу, щоб ви розуміли, 112,16 доларів США.

Вона збиралася на рахунку Едсенс досить-таки довго (вище я вже розповідав, скільки, в середньому, заробляють власники сайтів в Україні на Adsense)

Сьогодні приходить повідомлення про надходження грошових коштів на розрахунковий рахунок індивідуального підприємця. Як думаєте, в якому розмірі ?!

Напишіть в коментарях. Хочу трохи відтягнути інтригу.

Втім, добре. Дивіться. І прозрівають.

З 112,16 доларів США, на рахунок було зараховано аж 56,08 доларів США, тобто в 2 рази менше!

Це з якого переляку ?! Це, блін, ні в які ворота не вписується!

Я дуже гніваюся! Ми, як ІП платимо єдиний податок. Кожен місяць. Згідно з українським законодавством. Але, yoклмн, гроші надійшли на рахунок ІП з-за кордону (так, штаб-квартира Google, звідки приходять гроші, знаходиться в Ірландії) споловинив в 50 відсотків.

Це взагалі а також відповідно до чого ?! Чи це така комісія бравого "Приват-банку" ?! Або якісь вимоги НБУ ?! Я не вдавався в подробиці, будемо з'ясовувати це питання. Їй-богу, дуже цікаво.

Чесно кажучи, я в глибокому шоці. Не чекав від держави такої підлості.

Що робити, щоб отримувати повну суму належного доходу від Adsense

Хохма в тому, що якщо вказувати не рахунок свого ІП, а особистий рахунок - то сума приходить в повному обсязі.

І тобі тільки потім вже слід заплатити податок на доходи з фізичних осіб в розмірі 18 відсотків.

Загалом, щоб не потрапити в подібну ситуацію, моя порада власникам сайтів - отримуйте виплати від Adsense на звичайний розрахунковий рахунок фізичної особи і буде вам щастя! Ну, або на рахунок ІП, але з певними незручностями (про них - нижче).

UPD. Коли емоції трохи вляглися, повивчати питання. Національний банк України продовжив вимога щодо обов'язкового продажу 50 відсотків надходжень в іноземній валюті. Це передбачено постановою Правління НБУ № 129 від 13 грудня 2017 року »Про запровадження обов'язкового продажу надходження в іноземній Валюті та встановлення розміру обов'язкового продажу таких надходження".

Постанова набула чинності 14 грудня 2017 року і буде діяти аж до 13 червня 2018 року.

Тобто як тільки ви отримуєте з-за кордону суму в доларах (якщо ви юрособа або СПД), банк, без вашої згоди, продає 50 відсотків від цієї суми і на наступний день зараховує вам продану виручку в гривнях.

Таким чином, по ідеї завтра на наш рахунок ІП повинна надійти продана частина валюти - в гривнях. Поживемо побачимо. Буду тримати вас у курсі.

23.02.2018 UPD. Ура! Нам на рахунок Приват перерахував суму в гривнях. І навіть спробував вказати причину (втім, безуспішно).

І навіть спробував вказати причину (втім, безуспішно)

Валюта була продана за курсом 26.92. І це величезний мінус, тому що в обмінниках я міг би поміняти валюту за курсом 27.10.

Гаразд, на 56 доларах це не так помітно, а якби у мене було 5 000 доларів, а 10 000 ?! Виходить, що держава все-одно відбирає мій законний заробіток. Не добре.

Разом з тим, я все-одно не розумію, навіщо було впроваджувати обов'язковий продаж валюти, про яку, до слова, було б непогано відразу поінформувати громадян. А не за фактом.

Адже мій подив, коли замість повної суми прийшла половина - просто не було меж!

Тому, моя пропозиція:

1. Прибрати взагалі цю норму. У чому її реальна користь для людей ?! Для держави - так, користь є. Ще яка! А для простих смертних?

2. Якщо прибрати норму не вийде (бо - гладіолус!), То хоча б інформуйте громадян. Що на їх рахунок прийшло, припустимо, 1000 доларів США. Згідно з постановою НБУ № 129, 50 відсотків від цієї суми буде продано на міжбанку і зараховано їм у гривнях.

А не просто - споловинив і тиша.

Щоб народ не лякався. А то в ідіть, який у мене емоційний пост вийшов. Залишу його в тому вигляді, в якому він є - для історії.

Пішов здавати в аптеку валідол, який я вчора так і не прийняв.

Також рекомендую почитати

1. Експеримент з Adsense: які блоки реклами приносять більше грошей (початок)

2. Як вас обманюють SEO-фірми

3. Як правильно просунути сайт в ТОП Google: експеримент

Завдяки кому?
Так, так, а що я з цього можу мати?
Але як змусити відвідувачів давати вам по долару кожен раз, коли вони відвідують сайт ?
Який сенс кликати по рекламі?
Що, ви не клацніть по рекламі?
Як думаєте, в якому розмірі ?
Це з якого переляку ?
Це взагалі а також відповідно до чого ?
Чи це така комісія бравого "Приват-банку" ?
Або якісь вимоги НБУ ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация