Як розвивалася грошова система і валюта в Австрії?

  1. Початок карбування монет в Австрії
  2. Перші банкноти в Австрії
  3. Історія валюти в Австрії
  4. крона
  5. шилінг
  6. євро
  7. Валютне законодавство Австрії

Багата подіями історія Австрії відбилася і на грошовій системі країни. З'єднання з Угорщиною, приєднання до Німецької імперії (аншлюс) - всі ці події значно вплинули на використовувану в країні валюту.

Початок карбування монет в Австрії

Карбувати свої монети австрійці почали досить рано: перша згадка про монетному дворі зустрічається ще в 1397 році. Завдяки цьому в Австрії практично не використовували іноземну валюту. Навпаки, багато сусідніх країн запозичили австрійські монети в якості валюти.

Навпаки, багато сусідніх країн запозичили австрійські монети в якості валюти

5 шилінгів 1934 роки з зображенням Великої Матері (Magna Mater)

Перші банкноти в Австрії

Роком випуску перших паперових грошей вважається 1762. Називалася валюта - банкоцеттель, або квиток Віденського банку, за місцем друку.

Їх поява викликала Семирічна війна, коли почалася нестача грошей. Спочатку банкоцеттель користувалися тільки заможні люди: випускалися вони в гульденах, і їх мінімальний номінал (5 гульденів) був середньомісячним заробітком сім'ї з чотирьох осіб. Пізніше, в 1800 році, з'явилися банкноти в 1 гульден.

Ця валюта відрізнялася непоганою системою захисту: на купюрах були водяні знаки, а пізні екземпляри були двосторонніми. В період наполеонівських воєн банкоцеттель знецінилися: реальна їх вартість становила менше 40% від номіналу. У 1811 році їх перестали друкувати, а в 1816 році вони повністю вийшли з обігу.

У 1811 році стали випускати нові паперові гроші - викупні білети.

Історія валюти в Австрії

Майже за чотири століття кілька разів в країні змінилася офіційна валюта:

крона

Гульдени були шанованою в Австрії валютою, проте в 1898 році вони були замінені новою валютою, більш захищеною, - кроною. Для її випуску використовувалася спеціальна папір, були розроблені нові способи нанесення водяних знаків. Після розпаду Австро-Угорщини крона знецінилася через інфляцію.

шилінг

Після грошової реформи 1925 року з'являється нова валюта - шилінг. 10 тис. Крон дорівнювали 1 шилінгу. Це валюта проіснувала досить довго - до 2002 року.

Це валюта проіснувала досить довго - до 2002 року

Австрійський шилінг 1866 року випуску

Перший дизайн шилінгів розробили в кінці грудня 1924 року. Для захисту купюр вперше була застосована голограма із зображенням Моцарта. Банкноти випускалися наступним номіналом: 5, 10, 20, 50, 100, 1000 шилінгів. Монети ж карбувалися в 1, 5, 25 і 100 шилінгів.

Лише на час аншлюсу (приєднання до Німеччини) з 1938 року по 1945 шилінг замінила рейхсмарка. Після Другої світової війни, в листопаді 1945 року, шилінг знову став офіційною валютою країни. Роком пізніше випустили монети нового номіналу: до колишніх додалися монети гідністю в 2, 10 і 20 шилінгів і банкноти в 500 і 5000 шилінгів.

євро

У 2002 році національною валютою Австрії став євро. Зараз в обігу знаходяться купюри наступним номіналом: 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро, а також монети в 1, 2, 5, 10, 20 і 50 центів (в 1 євро - 100 центів).

Дизайн банкнот однаковий для всіх країн Євросоюзу. Після рішення ввести єдину валюту був оголошений конкурс дизайнерів, і виграв його Роберт Калина - австрієць, головний дизайнер Центрального банку Австрії. На лицьовій стороні зображені вікна і ворота - символи відкритості, а на зворотному - мости як знак єдності Європи.

Аверс же монет (їх лицьова сторона) для кожної країни різниться.

Аверс же монет (їх лицьова сторона) для кожної країни різниться

Набір австрійських євро і центів

Валютне законодавство Австрії

Валютне законодавство Австрії досить ліберально. Грунтується воно на правових положеннях Євросоюзу і австрійському законі про валютні операції, прийнятому в 2004 році. За валютне звернення в країні відповідає Національний банк Австрії (OeNB). При цьому ніяких обмежень для платежів між країнами ЄС не існує.

Якщо ви збираєтеся переїхати в Європу, тоді вам буде цікаво прочитати статтю « Чи дорого обходиться життя в Австрії ».

Захоплюєтеся ви боністики або нумізматикою? Може бути, у вас є які-небудь цікаві старовинні екземпляри? Розкажіть нам в коментарях.

Якщо ж ви хочете регулярно отримувати цікаві матеріали про історію Австрії і особливості життя в цій країні, підпишіться на нашу розсилку.

Захоплюєтеся ви боністики або нумізматикою?
Може бути, у вас є які-небудь цікаві старовинні екземпляри?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация