Як скласти зразкове меню на весілля?

  1. Кращі ідеї
  2. Основні і гарячі страви
  3. Алкогольні і безалкогольні напої
  4. Торт і коровай
  5. А як же другий день?

Весілля - важлива та хвилююче кожну клітинку нашого тіла подія в житті кожної молодої пари, яка вирішила пов'язати себе узами шлюбу. При підготовці до цієї знаменної події, неможливо уникнути величезної кількості думок і питань, які долають і потребують вирішення.

Так як в нашій країні звикли весілля гуляти на широку ногу, то питання правильного складання меню на весілля є мало не одним з найважливіших і грошових.

Труднощі цього питання полягає не тільки в правильному підборі страв, але і в їх кількості та якості. Адже не хочеться, щоб хтось залишився голодний і не задоволений. Хоча догодити всім ніколи не вийде, адже хтось не їсть майонез, а хтось не любить рибу або курку.

Саме тому, зазвичай намагаються скласти меню так, щоб страви були взаємозамінними, і ніхто не залишився без чогось смачненького. Необхідно враховувати і той фактор, що ваша весілля може випасти на період посту або серед ваших гостей будуть присутні вегетаріанці. Тому весільний стіл повинен містити велику кількість холодних закусок, фруктів і овочів.

Для тих, хто зібрався святкувати весілля в домашній обстановці, питання «Як скласти меню на весілля?» Може стати найбільш важким. Тому простіше, хоч і більш грошово, відзначати цю подію в кафе або ресторані. Там вам допоможуть визначитися і зі складом, і з кількістю страв, і з порційністю, та й не доведеться морочитися про горах брудного посуду і прибирання.

Весільне меню зазвичай організовують таким способом, щоб подача страв велася поетапно, допускається до 4-5 змін блюд. Таким чином, банкет пожвавлюється, стає більш активним і живим, страви не встигають охолонути або обвітритися.

Під час того, коли молодята катаються по місту, роблять фотографії, розписуються в РАГСі, частина гостей прибуває в ресторан до появи молодих. Для того щоб вони не нудьгували, повинен бути організований легкий фуршет, який включає в себе пару келихів вина або шампанського на людину, а може і чогось міцнішого, легкі закуски і фрукти.

Кращі ідеї

Весільне меню для будинку або кафе зазвичай включає в себе основні підпункти, які нескладно запам'ятати. Святковий стіл повинен мати естетично приємний вигляд, бажано прикрашений живими квітами і декоративними елементами.

До початку весільного банкету святковий стіл повинен містити різні види асорті і порційні закуски. Також в цей час на святковому столі повинні розташовуватися соки, мінеральна вода і, звичайно, алкогольні напої. Не забувайте дотримуватися баланс м'ясних і рибних закусок, сирних і ковбасних, адже на вашому святі будуть люди з різними смаковими уподобаннями.

  1. Першими подаються на святковий стіл холодні закуски. Це можуть бути різноманітні закуски з морепродуктів ( салати з кальмарів і мідій, закуски з креветок, рибне заливне з судака або сьомги, рибне асорті з червоної і білої риби), м'ясні закуски (нарізані кілька сортів м'яса, тар-тар з телятини, м'ясні делікатеси), овочеві нарізки (помідори, огірки, зелень, солодкий перець).
  2. Далі на стіл подаються різноманітні салати. Краще буде, якщо на столі будуть стояти кілька видів салатів, ніж одна, але велика миска олів'є . Салати повинні бути і м'ясними, наприклад, цезар або з беконом і куркою, варіацій на цю тему існує безліч, і рибними, і овочевими.
  3. Також не зайвими будуть страви з яєць, вершкового масла і сиру. Це можуть бути різні фаршировані овочі або навіть яйця.

Після подачі салатів весільні агентства рекомендують трохи пригальмувати захоплення святковим столом. В цей час зможуть відпочити молодята, а гості будуть раді потанцювати і поспілкуватися між собою. Після цього, святкове меню поповнюється списком гарячих страв на весілля.

Основні і гарячі страви

Бажано, щоб основні гарячі страви виконували на весільному столі естетичну функцію. Зазвичай рекомендують вибирати цілого поросяти, фаршировану рибу або індичку. Тут вже у кого, на що фантазії вистачить.

Перед подачею основної гарячої страви, зазвичай офіціанти ще доповнюють святковий стіл порційними гарячими стравами. Це можуть бути стейки з м'яса, жульєн з грибів і курки , Запечена риба під сиром. Такі закуски не повинні вгамувати основний голод, а повинні лише дати забути про його існування хвилин на 30-40, під час яких проводиться розважальна програма.

Перед подачею основної гарячої страви обов'язково повинен бути перерва. В цей час офіціанти повинні підготувати і прибрати стіл, забрати брудний посуд, принести чистий фарфор і столові прибори.

Обов'язково визначтеся, хто з родичів буде стежити за тим, щоб офіціанти виконували свої обов'язки, постійно прибирали порожні тарілки і компонували залишився асорті, підносили нові напої.

До основного гарячого блюда обов'язково подається гарнір - свіжі овочі, печена картопля або овочі гриль.

Нічого не забули? Ну, яке банкетне меню на весілля без алкоголю!

Алкогольні і безалкогольні напої

При розрахунку алкогольних напоїв необхідно враховувати приблизно такі пропорції: на 5 чоловік гостей - 3-4 пляшки міцного спиртного (тут вже на любителя - коньячна або горілчана продукція), 2-3 пляшки шампанського або вина. Крім спиртних напоїв, дуже важливим є, щоб на святкових столах були присутні соки і мінеральну воду.

Розрахунок безалкогольних напоїв ведеться в залежності від пори року, з огляду на це, становить близько 1.5-2 літра на людину.

Торт і коровай

Зазвичай, коровай є початком весільного бенкету, а торт - піком святкування і веселощів. Коровай має круглу форму, прикрашений тестяная візерунками і розписами, подається молодим перед входом в ресторан і несе швидше традиційну, ніж харчову цінність.

А ось весільний торт - це роздолля для фантазії і бажань молодих. Вони бувають різні - багатоярусні, з фігурками, з розписами, з фотографіями або фруктами, стримані або, навпаки, з безліччю узорів і декоративних елементів. Найчастіше, його готують на вагу, розраховують 1.5-2 кг на 10 гостей.

5-2 кг на 10 гостей

До десерту подають чай або кава, які приносять офіціанти після урочистого розрізання весільного торта. Хорошим рішенням буде можливість випити чаю або кави, тоді коли їм захочеться, а не в строго зазначеному порядку. Це питання необхідно заздалегідь обговорити з адміністрацією ресторану.

А як же другий день?

На другий день весілля намагаються перенести на природу або додому. Так як коло запрошених значно звужується, то і кількість страв зменшується. На природі, зазвичай, обходяться шашликами і овочами гриль, парою салатів. Вдома не буде зайвим подача бульйону.

Для тих, хто зібрався святкувати весілля в домашній обстановці, питання «Як скласти меню на весілля?
Нічого не забули?
А як же другий день?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация