Як бійцеві АТО отримати статус учасника бойових дій

«Головним болем» всіх учасників антитерористичної операції є отримання заповітного посвідчення учасника бойових дій, без якого неможливо отримати цілий ряд передбачених державою пільг. Заступник командира танкової роти по роботі з особовим складом в запасі, легендарний кіборг Іван Начовний (позивний Гном) ділиться власним досвідом отримання цього статусу.

Є три шляхи отримання заповітного посвідчення:

- Якщо ви військовослужбовець, то документи для вас оформляє і подає ваша військова частина;

- Якщо ви «дембель», то документи на вас подає ваш рідний військкомат

- Ви можете особисто подати документи для розгляду комісією прямо в Міністерство.

Всі ці шляхи складаються з збору різних документів, які збираються в пакет і відправляються на розгляд відомчої або міжвідомчою комісією для присвоєння вам статусу «учасника бойових дій».

Що потрібно робити?

особисто:

  1. Необхідно зробити ксерокопію паспорта (1-2 сторінки і якщо ви старше 25 то і 3-ої). Ця ксерокопія потрібна для того, щоб Ваше прізвище ім'я та по батькові правильно внесли і обробили в протоколі, а в подальшому ПРАВИЛЬНО записали в ваше посвідчення УБС. Ксерокопію потрібно робити так, щоб зліва залишалося поле в 2 см для підшивки.
  2. Ваш Індивідуальний Податковий Номер (ІПН). Потрібен для того, щоб Вас відразу внесли в базу пільговиків.
  3. 2 фотокартки розміром 3 на 4 см. Фотографії, де ви виглядаєте як в житті, а не як ніби вас тільки що розбудили і змусили сфотографуватися. Якщо ви в реальному житті носите бороду, то з бородою. З питань: по формі чи ні? Ми для нашої 93 ОМБр здавали фотографії - хто в чому гаразд. Головна вимога - в пристойному одязі, без спортивних костюмів і заяложених светрів. На звороті фотографій напишіть ПРАВИЛЬНО ваше ПІБ (як в паспорті) і вкажіть ваше підрозділ.
  4. Угода на обробку персональних даних. Заповнюється ОСОБИСТО. Це шаблонний документ, в якому 2 рази потрібно прописати своє ПІБ і 2 рази в правильних відмінках вказати орган, якому дозволяєте обробляти свої дані (наприклад, Міністерство Оборони України).

Це шаблонний документ, в якому 2 рази потрібно прописати своє ПІБ і 2 рази в правильних відмінках вказати орган, якому дозволяєте обробляти свої дані (наприклад, Міністерство Оборони України)

Ваш командир або працівник стройової частини / військкомату:

  1. Виписка з іменного списку . Це документ, який підтверджує, що ви дійсно перебуваєте / складалися в штаті на такий-то посади з таким-то званням.
  2. Витяг з наказу на вибуття в зону АТО . У ній вказується, що такий-то відбув в зону АТО, підстава для вибуття таке-то ... може бути рапорт начальника, шифрограма вищого командування та ін.
  3. Виписка з наказу на вибуття ІЗ зони АТО. У ній вказується, що такий-то відбув ІЗ зони АТО, підстава для вибуття таке-то ... може бути рапорт начальника, шифрограма вищого командування та ін.
  4. Довідка про участь в АТО встановленого зразка . Вона є підставою для видачі вам посвідчення УБС і в ній вказується: хто в які періоди і за якими наказам убував / прибував в / із зони АТО.

Стройова частина:

  1. Запитує виписку з секторального наказу на вас. Це самий непотрібний і зайвий документ у всьому циклі. Через нього гальмується весь рух з УБС і він є каменем спотикання у всій процедурі.
  2. Збирає ваші дані в супровідну таблицю, куди вносяться ваші персональні дані: ПІБ, місце призову, місце проживання, посада та звання, місце вашого перебування в зоні АТО, номери наказів і т.д. Дана таблиця постійно змінює свій внутрішній зміст і тому до моменту виходу цієї статті може отримати ще ряд додаткових колонок в таблицю.

Дана таблиця постійно змінює свій внутрішній зміст і тому до моменту виходу цієї статті може отримати ще ряд додаткових колонок в таблицю

А далі починається «чехарда».

Стройова частина готує протокол від військової частини, в якій розглядають ваші документи з метою привласнення вам статусу учасника бойових дій.

Далі цей протокол разом з усіма перерахованими вище документами відправляється в Оперативне командування (наприклад «СХІД»), де внутрішня комісія цього органу також випускає протокол, в якому підтверджує протокол вашої частини (питання - навіщо вона потрібна тоді?). Проблема бюрократична тут в тому, що для протоколу потрібно зібрати велику кількість підписів всередині Оперативного командування, включаючи і командувача ... А це все час ....

Далі пакет документів, оброслий додатковими папірцями, убуває в відомчу / міжвідомчу комісію Міністерства Оборони або Міністерства Внутрішніх справ. Там в департаменті кадрової політики і розглядатимуть ваш пакет документів. Комісії засідають пару раз в тиждень, за одне засідання розглядають кілька сотень справ. Ось і уявіть, скільки піде часу, поки до ваших документів дійде черга. Але це добра нагода, коли у вас все вийшло з першого разу. Зазвичай документи можуть пару раз повернутися на будь-якому етапі з різних причин (наприклад, у нас пару пакетів заливали водою, і доводилося робити дублікати ксерокопій паспортів та ІПН). Також до моменту вашого приїзду в МО може вийти чергове нововведення і вам доведеться доробляти / переробляти «готовий» пакет.

Отже, ваші документи пройшли комісію МО і Ви дізналися, що рішенням комісії вам присвоєно статус учасника бойових дій - УРА!

Отже, ваші документи пройшли комісію МО і Ви дізналися, що рішенням комісії вам присвоєно статус учасника бойових дій - УРА

Але, тут починається «довгий шлях на батьківщину».

Комісія готує протокол своєї роботи, де вказує всіх, кому присвоєно заповітний статус. За правилами, крім самого протоколу повинні бути Виписки з наказу про присвоєння статусу УБС на кожного, хто є в протоколі.

Далі протокол убуває в Оперативне командування, де повинна відбуватися наступна процедура: всім бійцям, які продовжують нести службу і кадровим військовослужбовцям, посвідчення будуть виписуватися тут, в Оперативному командуванні, з подальшою передачею посвідчень на їх місця служби. Для звільнених військовослужбовців Оперативне командування повинно розіслати шматки протоколу по обласним військкоматів, що стосуються виконання його відомстві.

Далі обласні військкомати повинні розіслати по районним військкоматів виписки з протоколу, в яких зібрані демобілізовані бійці цих районних військкоматів. Начебто все просто і логічно. Для цього навіть є інструкція з видачі посвідчень .

Процедура видачі:

  1. Якщо ви діючий військовослужбовець, то візьміть свої фотографії і особисто відвезіть їх в Оперативне командування (це прискорить процедуру виписки вам заповітного посвідчення).
  2. Якщо ви «дембель», то дізнавайтеся у своїй частині, коли буде протокол, а далі наполягайте на якнайшвидшій його передачі в ваш військкомат. Там ви і отримаєте ваше посвідчення.
  3. Загальні правила. Посвідчення виписується каліграфічним друкованим почерком. У нього вклеюється ваша фотографія. Ставляться 2 друку (на фотографію і підпис). Разом з посвідченням виписуються талони на проїзд. Ще повинен видаватися нагрудний знак, але їх немає і коли будуть - невідомо.
  4. ПОСВІДЧЕННЯ виходить ОСОБИСТО - в ньому є місце для особистого підпису. Крім посвідчення вам ще потрібно розписатися у відомості при отриманні. Отримання посвідчень інвалідам і тяжкопоранених обговорюється в кожному конкретному випадку або з командуванням частини, або з військкомом.

Отримання посвідчень інвалідам і тяжкопоранених обговорюється в кожному конкретному випадку або з командуванням частини, або з військкомом

І зрозумійте, швидкість отримання вашого посвідчення безпосередньо залежить від вашого бажання його отримати. Є гарний вислів: - «Шустрик з'їдають мямліков». Чим довше ви будете тягти, тим швидше ваші активніші побратими отримають свої посвідчення.

Хай щастить.

Іван Начовний «Гном»,

заступник командира танкової роти

по роботі з особовим складом в запасі

Що потрібно робити?
З питань: по формі чи ні?
Питання - навіщо вона потрібна тоді?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация