Як вибрати форму мисливського клинка для ножа - магазин ОхотаТовар

  1. Складові частини ножа
  2. сплави клинків
  3. Види і форми клинків
  4. Дроп-поінт
  5. Кліп-поінт
  6. Скіннер
  7. Кращі клинки світу
  8. підсумки

Складові частини ножа   сплави клинків   Види і форми клинків   Дроп-поінт   Кліп-поінт   Скіннер   Кращі клинки світу   підсумки   Вибір ножа є дуже важливим моментом при підготовці до будь-якої полюванні

Складові частини ножа

сплави клинків

Види і форми клинків

Дроп-поінт

Кліп-поінт

Скіннер

Кращі клинки світу

підсумки

Вибір ножа є дуже важливим моментом при підготовці до будь-якої полюванні. Найчастіше це відбувається не так часто, адже правильно підібраний ніж здатний прослужити багато років. А це означає, що раз підібравши хороші ножі для полювання, мисливець може використовувати їх довгі роки. Одними з таких і є ножі Boker, вони об'єднали в собі десятирічні сімейні традиції і новітні технології.

Існує величезна кількість різноманітних ножів, шабель і кинджалів. Всі вони відрізняються один від одного формою леза, держаком, складом сплаву і способом заточування. У цій статті ми розповімо вам які форми клинків і сплави найкраще підійдуть для мисливських ножів.

Складові частини ножа

В першу чергу давайте розглянемо з яких же частин складаються всі ножі. Звичайно в деяких видах немає тих чи інших складових, але основні частини присутні скрізь.

Будь-ніж складається з клинка і рукояті. На зображенні нижче зображені креслення клинка і рукояті стандартного ножа.

На зображенні нижче зображені креслення клинка і рукояті стандартного ножа

Як видно на схемі, клинок має вістря, спуск, лезо з ріжучої кромкою, ребро жорсткості і п'яту. Рукоять ж має гарду, спинку, черевце і в деяких моделях отвори для можливості кріплення темляка.

У ножах різних видів можуть бути відсутні ті чи інші складові, так наприклад, в кинджалах повністю відсутня обух, а лезо з ріжучої кромкою розташоване з двох сторін.

сплави клинків

Одним і найважливіших етапів вибору ножа, є вибір сплаву клинка. Багато хто віддає перевагу високовуглецеву сталь для клинка, інші вважають за краще клинки з дамаської сталі або булату. Вибираючи клинки для ножів слід звертати увагу на кількості вуглецю в тому чи іншому сплаві. Саме цей показник впливає на твердість клинка, а відповідно і на те, як довго він буде залишатися гострим. Тут лідерами вважаються американська 440C і японська ATS-34. Також відмінними характеристиками володіє проста "нержавейка". По твердості та гостроту вона практично не відрізняється від вуглецевої, а в експлуатації проблем з нею менше. Такі ножі можна зустріти в каталогах фірм Browning, Mora і Boker Plus . 440C використовується в моделях Boker Vollintegral і Browning Escalade 666, а "нержавейка" в Mora Steak Knife Gift Set.

Існує ще два дуже популярних сплаву - це булатна і дамаська стали. Вони мають чудову твердість клинка і відрізняються своєрідними візерунками. Саме тому ножі з таких сплавів і вважаються елітними. Якщо порівнювати їх за гостротою і швидкості затупляемості, то сталь програє в цьому навіть "нержавійці", а ось булат залишається незмінним лідером. Відмінним прикладами ножів з цих сплавів є Межов "Донецький" Булат, Межов "Донецький" дамаської і Karesuandokniven Norrsken Damask, але і ціна у них відповідна, тобто не маленька.

Додатковим моментом впливає на гостроту ножа є заточка. Оптимальний кут заточення мисливського ножа різний при тих чи інших вимогах. Так якщо важлива гострота, то він повинен складати 30-35 градусів, а якщо пріоритет віддається високій стійкості до затуплення - 40-45 градусів.

Види і форми клинків

Існує кілька типів класифікації ножів, найпростішим є поділ за сферою застосування:

  • бойові

  • мисливські

  • ножі для виживання

  • кухонні

  • туристичні

  • складні

  • спеціальні

  • табірні

  • ножі для метання

До кожної з цих груп можна віднести кілька ножів з різними типами клинків, а деякі до двох або навіть трьох.

Можна було б довго розповідати вам про кожну групу і кожен ніж в ній, але в цій статті ми розглянемо тільки види спеціальних мисливські ножів. Їх існує кілька і відрізняються вони один від одного як за формою леза і обуха, так і по наявності обмежувача і рукояті. Головною відмінністю є форма клинка мисливського ножа. Найпоширенішими є:

Саме про ці форми мисливських ножів фото і опис яких розташоване нижче і піде мова.

Дроп-поінт

Дроп-поінт

Цей тип ножа має широке і досить товсте лезо, з понижающейся лінією обуха. Завдяки своїй конструкції він не тільки добре ріже, а й непогано коле. Тому і є ідеальним для полювання на велику дичину. З його допомогою будь-який мисливець не тільки з легкістю зніме шкуру з видобутку, але і повністю її обробить. Часто у них заточують ще й передню частину обуха, тим самим створюючи два леза, що робить його більш універсальним в порівнянні з ножами, спеціально призначалися для ошкуривания. Відмінними прикладами ножів мають подібні леза є Spyderco Bill Moran Drop Point, SKIF 263B Drop point blade і Hogue EX-01 Tactical Drop Point Aluminum.

Кліп-поінт

Кліп-поінт

Цей тип ножа можна з упевненістю назвати самим універсальним і відповідним не тільки для полювання, але і для будь-якого походу. Зовні він досить схожий з дроп-поінт, але на відміну від останнього має більш тонке, шілообразное вістря, а також може мати два леза. Їм буде складніше оббілувати і обробити велику тушу, але з більш дрібної він відмінно впорається. Крім того, їм з легкістю можна розрізати мотузки, обстругати гілки або ж відкрити консервну банку. Тому якщо ви не збираєтеся полювати на велику дичину або йдете в невеликий похід і при цьому не хочете брати більше одного ножа - кліп-поінт стане відмінним вибором. Такий клинок мають ножі Cold Steel Natches Bowie, Spyderco Street Bowie і Boker Magnum Bowie Flash.

Скіннер

Скіннер

Самий вузькоспеціалізований мисливський ніж. Його призначення обмежується тільки зняттям шкури з дичини. Він має найбільшу схожість з мечем дроп-поінт, тільки набагато коротше і з прямою верхньою кромкою через що він абсолютно не призначений для колючих ударів. Їм досить складно зробити що завгодно, крім його прямого призначення - свежіванія. Чудовими прикладами таких ножів є Cold Steel Mini TAC Faux Skinner, Lionsteel Skinner olive і Boker Arbolito Semi Skinner.

Кращі клинки світу

Багато мисливців при виборі ножа віддають перевагу виробам з дамаської сталі або булату. Такі ножі більше схожі на витвори мистецтва, а іноді навіть до ладу не придатні для прямого призначення. Так що якщо ви хочете довго використовувати ваш ніж в полюванні, не варто женуться за елітними сплавами - краще зверніть увагу на сучасних лідерів в цій сфері - Boker Magnum , Mora або Spyderco. А ось якщо ви хочете зібрати колекцію - це інша справа.

У наш час у багатьох мисливців ще залишилися ножі "з минулого". Наприклад, номерні мисливські ножі часів СРСР. У той час кожного примірника присвоювався свій номер, який був вигравіруваний на лезі і вносився в мисливський квиток. Вже те, що вони до цих пір знаходяться в побуті, говорить сама за себе.

Іншим "представником історії" по праву можна назвати німецький клинок. Його сучасна історія почалася в XIX ст. З роками змінювалися форми клинків ножів і їх розмір, але якість залишилася на найвищому рівні і в наш час.

Наступним претендентом на місце в будь-якої колекції є японські мисливські ножі. Виробництво мисливських ножів в Японії - це свого роду філософія. Там досі збереглися традиції і секрети виготовлення ножів найвищої якості. Кращими в цій сфері вважаються компанії G.Sakai, Hattori і відомий у всьому світі майстер Hiroo Itou.

підсумки

З усього вищесказаного можна зробити кілька нескладних висновків:

  1. За типом клинків все ножі можна з легкістю поділити на кілька основних груп, серед яких є як щодо універсальні, так і вузькоспеціалізовані.

  2. Найважливіше - це сплав клинка і заточка.

  3. Не варто женуться за елітними сплавами, вони не завжди є кращим вибором.

Не забувайте про це при виборі і ваш ніж прослужить вам довгі роки.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация