Як боротися з лінню, до чого призводить лінь?

  1. Неробство і лінь - причини
  2. Чим відрізняється лінь від прокрастинації?
  3. До чого призводить лінь людини?
  4. Як боротися з лінню і апатією?
  5. Як боротися з лінню до навчання?
  6. Як перемогти лінь і почати займатися спортом?
  7. Боротьба з лінню - православ'я

Термін «лінь» в перекладі з латинської мови означає млявість, повільність. Це характеристика людини, який не бажає трудитися, а воліє бездіяльно проводити весь свій час. Дана риса вважається пороком, оскільки така особистість не приносить ніякої користі, будучи паразитує організмом на тілі суспільства.

Неробство і лінь - причини

Протягом усього життя всередині кожної людини йде боротьба між бажанням щось робити, прагненням до успіху і благополуччя і повною протилежністю - бездіяльністю, небажанням взагалі що-небудь робити. Останнє виникає в результаті низької мотивації. Психологи стверджують, що якщо людина не бажає нічого робити навіть в ситуаціях, коли це необхідно, значить у нього слабка сила волі. У житті ж це явище називається лінню. Для того щоб зрозуміти, як боротися з лінню, потрібно чітко усвідомити, що означає це поняття з точки зору психології і що означає лінь в глобальному розумінні.

У даній науці лінощі розглядається в якості складової частини емоційно-вольової сфери особистості . Найчастіше цю межу описують з негативної сторони, відзначаючи, що лінь - це небажання людини трудиться, підвищувати результативність своєї праці. Такі люди вважають за краще відпочивати, веселитися і займатися чим завгодно, аби тільки не робити того, що необхідно. Головна причина такої поведінки, на думку психологів - відсутність або нерозуміння мети, слабка мотивація або повна її відсутність.

Не останню роль у формуванні лінощів, як риси характеру, грає і навколишнє соціальне середовище. Нерідко ЗМІ пропагують бездіяльність, якщо дія не приносить будь-якої вигоди. Але є у ліні і позитивна характеристика - в разі, якщо організм перевтомився і вимагає відпочинку, то така лінь грає захисну функцію і економить життєву енергію людини.

симптоми:

  1. Апатія.
  2. Занепад сил.
  3. Депресія.
  4. Череда невдач.

Видів ліні багато. Всі вони стосуються тієї чи іншої сторони людського життя, але найчастіше зустрічаються фізична і лінь, як результат. Остання має на увазі конфлікт людських бажань і його можливостей, тобто запити величезні, а можливостей для їх реалізації немає. Цей вид найбільш характерний для сучасного суспільства, в якому мало хто знає, як боротися з лінню.

Чим відрізняється лінь від прокрастинації?

Різниця між двома цими поняттями істотна, хоча для багатьох лінь і прокрастинація - синоніми. Як вже говорилося, лінь - це небажання що-небудь робити в силу різних причин. Прокрастинація ж - це відкладання справ і обов'язків на невизначений термін. Причиною може послужити телефонний дзвінок, бажання підкріпитися, перевірка пошти і серфінг в соціальних мережах і т.д.

Тобто, людина начебто збирається присвятити певну кількість часу виконання своїх обов'язків, але його, весь час, щось відволікає. У підсумку багато часу витрачено даремно. Лінь і прокрастинація тим і відрізняються один від одного, що в другому випадку, людина збирається щось робити, але не робить цього і в той же час не діє. Є видимість діяльності, але немає результату.

Небезпека цього стану полягає в тому, що прокрастінатор, дотягнули виконання роботи і розуміє, що час не терпить, буде працювати не покладаючи рук без сну і відпочинку, і буде докоряти собі за те, що не зробив все раніше. Організм в такій ситуації перебуває в умовах стресу і дефіциту енергії, що негативно позначається на стані нервової системи. Боротися з цим явищем потрібно шляхом самовиховання.

До чого призводить лінь людини?

Наслідки ліні можуть бути жахливі, аж до втрати роботи або відрахування з ВНЗ, втрати сім'ї і засудження з боку близьких людей. Адже спочатку людина не замислюється над тим, що може зробити з людиною лінь, а розуміє це через час, коли, часто, буває вже пізно. Але головне, це усвідомлення того, що ти стільки часу витратив даремно, а міг би вже багато чого досягти.

Як боротися з лінню і апатією?

Є кілька способів, як перемогти лінь і апатію в собі:

  1. Почніть спілкуватися з колегами.
  2. Чи не спілкуйтеся з людьми, налаштованими песимістично і сліпі світ тільки в сірих тонах.
  3. Позбавтеся від старих і непотрібних речей, що лежать про запас.
  4. Урізноманітніть своє дозвілля.
  5. Ставте цілі і досягайте їх.
  6. Займіться спортом. Помічено, що коли навалюється лінь і розумова втома, немає нічого кращого, ніж встати і зробити кілька фізичних вправ.
  7. Нагороджуйте себе за перемоги.

Як боротися з лінню до навчання?

Боротьба з лінню в шкільному віці повинна починатися з виявлення причин її виникнення. Найчастіше це стрес, викликаний невдачами в навчанні. Для того щоб зусилля увінчалися успіхом:

  • зрозуміти причину стресу і по можливості видалити її;
  • освоїти техніки швидкого заспокоєння;
  • вести здоровий спосіб життя;
  • правильно організовувати свій час;
  • навчитися розподіляти увагу;
  • вибрати собі хобі.

Як перемогти лінь і почати займатися спортом?

Лінь - перша причина, по якій люди не займаються спортом. Дані поради для тих, хто задається питанням, як побороти лінь і зайнятися спортом:

  • поставити перед собою мету і розробити план її досягнення, слідувати йому неухильно;
  • використовувати метод батога і пряника - досягли якогось, навіть самого маленького, результату - нагородите себе;
  • годину в день лежати в повній тиші;
  • перебороти лінь і в інших сферах своєї життєдіяльності;
  • навчитися вірити в себе і не пасувати перед труднощами;
  • дивитися на речі реально, що не переоцінюючи свої можливості і не ставлячи недосяжних цілей;
  • приймати контрастний душ, який бадьорить вранці і призводить тіло і шкіру в тонус.

Боротьба з лінню - православ'я

У православ'ї лінощі і зневіру вважаються не просто пороком, а одним з 10 смертних гріхів . За словами священнослужителів, це хвороба душі, коли нічого не хочеться робити і весь білий світ стає немилий. Душа і тіло слабшають. Боротися з цим пороком пропонується співом псалмів, читанням молитов, відвідуванням служб, тобто направити всі сили на зміцнення духу. Всяку справу потрібно починати з Божим благословенням і запастися терпінням.

Якщо не знаєте, як побороти лінь в собі і всі перераховані вище методи не дали результату, бо ліньки вже стала частиною життя, а можливо є симптомом якого-небудь захворювання, то в такому випадку правильним буде звернутися до фахівця. У деяких випадках достатньо розмови по душам, а іноді є необхідність вдатися до прийому медикаментозних препаратів.

До чого призводить лінь людини?
Як боротися з лінню і апатією?
Як боротися з лінню до навчання?
Як перемогти лінь і почати займатися спортом?
Чим відрізняється лінь від прокрастинації?
До чого призводить лінь людини?
Як боротися з лінню і апатією?
Як боротися з лінню до навчання?
Як перемогти лінь і почати займатися спортом?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация