Як позбутися від равликів в акваріумі? Як правильно замочити равлика

Акваріумні равлики - благословення і прокляття. Малайзійська піщана Меланія (Melanoides tuberculatus) (илл. Www.caridina.cz). Ми розповімо, як правильно «замочити» равлика

Безсумнівно, равлики є найбільш приватним мешканцем акваріума. Одні з них приносять користь, інші розмножуються і стають справжнім лихом. Деякі равлики виникають нізвідки і розвиваються в величезну популяцію.

Багато акваріумісти відчувають проблему інвазії равликів. Ці живі істоти дихають киснем, виділяють вуглекислий газ, харчуються кормами і утворюють забруднення. Вони живуть, розмножуються, вмирають і створюють суттєву біологічну навантаження на екосистему акваріума.

З ростом популяції в неволі, підвищується ризик втечі равликів в дику природу. Це необов'язково має на увазі їх цілеспрямоване поширення акваріумістом, існує безліч способів витоку. У природі неаобрігенние види равликів можуть надавати руйнівний вплив.

Раціон цих акваріумних мешканців, в більшій чи меншій мірі, перетинається зі спектром доступних кормів. Для спрощення, за характером харчування всіх равликів можна розділити на чотири групи. Головним чином, це сміттярі, тобто харчуються детритом, мертвими організмами і т.д., рослиноїдні види, пасовищні і м'ясоїдні (хижі) равлики. Пасовищні види найбільш численна і важлива група, яка харчується переважно ауфвуксом. Ауфвуксом називається сукупність водорослевих обростань, що утворюються на поверхнях (перифітон), і різних організмів (бактерії, комахи), що живуть серед них.

Равлики можуть бути дуже небезпечні для екосистеми нових місць. Вони мають невгамовний апетит, поглинають величезні кількості корму і швидко розмножуються. Жорстка черепашка ускладнює їх вживання хижаками, і, як правило, ці хижаки спеціалізуються на поїданні равликів.

Наприклад, шуліка-слізнеед (Rostrhamus sociabilis), що мешкає в США, любить ласувати ампуляриями. На жаль, акваріумісти містять азіатські варіації цих равликів. Їх раковина має деякі відмінності у формі, що затрудяет поїдання равликів шуліками. Як тільки, популяція азіатських ампуллярій покине акваріум і потрапить в природу і потіснити аборигенні види, популяція шуліки опиниться під загрозою зникнення.

Крім того, ампулляріі поїдають вищі рослини. Господарі часто селять цих равликів в ставок в надії позбутися від водоростей, але потім бачать, якої шкоди завдають ампулляріі підводних рослин.

Багато видів равликів є переносниками планарий, п'явок і паразитів. Зокрема, Малайзійська піщана Меланія є переносником трематод.

Навіть настирливі представники сімейства Фізід можуть створювати проблеми. Їх однаково неможливо винищити як в природі, так і в акваріумі. Більшість токсинів проти улитов НЕ видоспецифічні і отруйні для інших безхребетних. Вони викликають мор водних комах, ракоподібних і інших гідробіонтів. Видалити Фізід вручну практично нереально, тому залишається лише сподіваються, що екосистема зможе пристосуватися до їх присутності. Звичайно, інтродукція нового виду призведе до зміни середовища і не в кращу сторону.

Очевидно, акваріумісти можуть багато зробити для недопущення інвазії неаборигенних равликів. В першу чергу, необхідно уникати занесення равликів безпосередньо. Дуже часто любителі декоративних ставків набувають равликів для контролю росту водоростей, в тому числі, азіатських ампуллярій (Ampullariidae) і китайських живородок (Bellamya chinensis) або японських живородок (Viviparis malleatus). Ці види є інвазивними і здатні перетинати безводні області. Ампулляріі відкладають масу яєць, з яких розвивається до 200 равликів. Невеликий дощик, шторм, вітер чи ранкова роса, і перенасичена популяція черевоногих починає виходити зі ставка, перетинати галявину і поїдати в сусідню річку. Цьому сприяють птиці та інші тварини, які переносять равликів. Щоб уникнути такого розвитку подій, слід купувати тільки тропічні, що не зимують види, або тільки місцеві види. Перед тим, як боротися з водоростями, краще з'ясувати причини їх бурхливого зростання, а не посилювати положення невмілими діями.

Акваріуміст повинен акуратно позбавлятися від равликів, або міняти воду. Яйця і самі черевоногі завжди прилипають до рослин, грунту і інших об'єктів. Не можна просто викидати надлишки рослин. Попередньо їх необхідно повністю висушити, бажано, при температурі 350 градусів.

Равлики стійкі до відбілювачів і хлору. Це означає, що, будучи змитими в унітаз, вони мають всі шанси розмножитися в стічних водах. Часто равлики, харчуючись детритом, утворюють популяцію ще в каналізаційних трубах і дренажі.

Таким чином, перед скиданням надлишок черевоногих, їх необхідно попередньо заморозити або подрібнити. Равлики з розламаною черепашкою з задоволенням поїдаються більшістю риб.

Звичайно, для недопущення інтродукції молюсків в середу, слід уникати їх потрапляння в акваріум.

Яких равликів варто тримати в акваріумі, а яких краще уникати?
В тій чи іншій мірі, кожен акваріуміст знайомий з проблемою спалаху розмноження равликів. Ці маленькі тварини, здавалося б відразу, з'являються у величезній кількості, і невідомо, звідки вони прийшли.

Найчастіше в цьому злочині замішана малазійська піщана Меланія (Melanoides tuberculatus). Її раковина має форму конуса або рупора. Меланії швидко розмножуються, так як одна самка народжує до сотні мініатюрних улиточек. Ці живородні створення проявляють активність вночі і люблять закопуватися в грунт, тому акваріуміст не побачить їх, до певного моменту. Лише в один прекрасний ранок, поглянувши на акваріум, він може виявити сотні кишать меланому, від яких «Закипає» пісок .

Равлики разюче живучі створення. Вони виносять низькі і високі температури, брудну воду, лікарські препарати, солі і навіть переживають посуху.

Равлики не можуть переміщуватися і виникати спонтанно. Якщо вони з'явилися в акваріумі, то вже точно "не від вогкості», а, швидше за все, разом з рослинами. Яйця і самі черевоногі часто прикріплюються до водних рослин і переносяться разом з ними.

У старі часи акваріумісти рекомендували вимочувати рослини в розчині з 2-3 чайними ложками галун на 1 літр води. Через 2-3 дні все равлики і їх яйця повинні загинути. Більш концентрований розчин з 2-3 столових ложок скоротить цей процес до декількох годин. Однак галун руйнують вищі рослини, особливо, тонколисті види. Крім того, при тривалому вимочуванні рослини потребують висвітлення.

Сучасні акваріумісти використовують відбілюючі засоби. Звичайна білизна з 5% розчином гіпохлориту натрію без добавок. Рослини занурюють в неї на кілька хвилин, потім занурюють у другу ємність з водою і споліскують, додаючи дехлорирует агент. Під час промивання необхідно видалити всю білизну. Ця процедура вб'є налиплого на листя мандрівників і, можливо, сама рослина.

Найбільш безпечним способом позбавлення від настирливих інтервентів є карантин. Протягом декількох тижнів рослини витримують в окремому акваріумі. Будь-які виявлені в цей період равликів витягують і знищують. Процедура також дозволяє визначити бур'яни ( ряска ), Комах та інших небажаних створінь. Однак, якщо натураліст пропустить одну, двох равликів після карантину, акваріум, незабаром, буде заселений ними.

Позбутися від популяції черевоногих в акваріумі складно. На етапі вибору кошти акваріуміст інстинктивно віддає перевагу хімікатів, наприклад, що містить мідь. Але з ними потрібні бути обережними, так як вони гублять рослини і деяких безхребетних. Проте, деякі види, наприклад, малазійська піщана Меланія (Melanoides tuberculatus), дивиться з посмішкою на ці потуги і продовжує займатися «своїми справами».

Проте, деякі види, наприклад, малазійська піщана Меланія (Melanoides tuberculatus), дивиться з посмішкою на ці потуги і продовжує займатися «своїми справами»

Малайзійська піщана Меланія (Melanoides tuberculatus) (илл. Www.caridina.cz)

Зворотною стороною використання хімікатів є загибель равликів. Кожна з них живий організм і після смерті вони починають гнити. Безліч м'ясистих тушок за жорстким каркасом під час гниття сильно псують воду. Тому використовувати хімічну обробку рекомендується тільки в разі, коли популяція поставлена ​​під контроль.

Сконцентрувати і прибрати відразу більшість равликів можна за допомогою спеціальних пасток. Манімие смачною приманкою, черевоногі забираються всередину і вже не можуть вибратися назад. Як пастки часто служить звичайна пластикова пляшка, в яку поміщений варений кабачок. Як тільки пляшка наповнена молюсками, її витягують і поміщають в морозильник на кілька днів.

Як тільки пляшка наповнена молюсками, її витягують і поміщають в морозильник на кілька днів

Пастка для равликів від компанії SERA. Пластикові щітки з боків можуть піднімати, пропускаючи равликів.

Тим не менш, якщо не позбутися від причин проблеми, знижена популяція равликів дуже швидко відновиться. Велика кількість нез'їденого риб'ячого корму і водоростей призводять до спалаху зростання равликів. У рослинному акваріумі ця проблема вказує на брак вищих рослин або надлишки добрив.

Одним з найстаріших методів боротьби з равликами є заселення боціі клоуна (Chromobotia macracanthus) , Однак він не позбавлений недоліків. Ця рибка прекрасно поїдає черевоногих, тому що її природний раціон складається з безхребетних. Проте, боціі стайня рибки, тому купуючи одну особину, слід прихопити ще чотири. Крім того, вони дуже великі. Хоча в магазині боціі мають довжину до 6 см, менше ніж за рік вони досягають 18 см. Дорослі особини виростають до 30 см. Боции потребують чистої, насиченої киснем воді. Забезпечити хорошу середовище проживання стає все важче з дорослішанням рибок і їх укрепненіем.

Існують і інші види в'юнів, наприклад, Yasuhikotakia sidthimunki, що досягають максимальної довжини 6 см. Хоча вони і стайня, невеликі розміри особин дозволяють утримувати їх в будь-який акваріумі.

Арсенал у війні з равликами доповнює, вид Clea helena або, так звана равлик-вбивця. Особливістю цього красивого, шмелеобразного брюхоного з сімейства Сурмачів (Buccinidae) є його раціон. Він любить ласує іншими равликами. Будучи маленькими, група цих ніндзя забирається на великих молюсків і починає бенкетувати. На жаль, равлики-вбивці можуть нападати і на декоративних креветок. Також вони поїдають мертві тушки тварин і зрідка ласують водоростями.

Також вони поїдають мертві тушки тварин і зрідка ласують водоростями

Улітку вбивця (Clea helena) поїдає котушку і креветку (илл. Www.aquahobby.com)

Без сумнівів, Clea helena позбавить акваріум від докучливих равликів, але користуватися цим биологичеких зброєю слід з обережністю. Представники даного виду відкладають дрібні яйця в ямки або прикріплюють їх до рослин. Дорослі особини і потомство можуть ховатися в грунті. Існує велика небезпека їх втечі в природне середовище, де вони стають інвазивними. Будучи м'ясоїдними, Clea helena наражають на небезпеку популяції диких равликів і комах, які складають центральна ланка харчового ланцюга.
-
Joshua Wiegert. How to prevent snails from getting into the wild. 2011
Joshua Wiegert. While some snails can do damage in your aquarium, others are lovely to keep. 2012
www.fishchannel.com/fish-experts/wiegert/aquariums-snails-choosing-avoiding.aspx
www.fishchannel.com/fish-experts/wiegert/snail-wars.aspx

Яких равликів варто тримати в акваріумі, а яких краще уникати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация