Як відповідати на аргументи войовничих атеїстів, щоб вони перетворилися в смиренних віруючих

Енциклопедичний словник віруючої людини. Аргументи, які допоможуть тобі розгромити в суперечці будь-якого войовничого атеїста, мирного атеїста і навіть повного богохульника (так, ми пробували, і вийшло б, якби вони захотіли мислити логічно ...).

Текст: священик Дмитро БЕРЕЗІН
Ілюстрації: Борис Заблоцький

Дякуємо Гая Серьогіна і журнал «Максим» за прекрасну структуру і набір думок. Дана стаття - дзеркальна відповідь на антиклерикальну публікацію , Де слово «віруючий» замінено на слово «атеїст» з невеликими правками.

Дана стаття - дзеркальна відповідь на   антиклерикальну публікацію   , Де слово «віруючий» замінено на слово «атеїст» з невеликими правками

Віруючому (або людині, що шукає, що, в принципі, одне й те саме) важко вести дискусії з людьми, які «точно знають, що Бога немає». Краще за всіх цю ситуацію, звичайно, описали незабутні Ільф і Петров в «Золотому теляті»:

«- Бога немає, - сказав Остап.
- Є, є, - відповідали ксьондзи ».

Як існування Бога, так і його відсутність недоказові в принципі в межах природничо-наукових дисциплін, ніж охоче користуються атеїсти. За всіма законами логіки Творець світу «з нічого» не повинен бути складовою частиною цього світу, а отже, не повинен підкорятися законам цього світу, а отже, не може бути визначений в рамках природничо-наукових дисциплін. Чи не знайдуть, факт.

Тому найбільша помилка - це намагатися впливати на атеїстичне свідомість, доводячи існування Бога науковим шляхом. Ніяким науковим шляхом, ніякими логічними аргументами ти свою переконаність підкріпити не зможеш. Атеїсти відштовхуються від помилкової аксіоми.

Зате у тебе є найширший простір для доказу того, що незалежно від володіння атеїстом науковим методом, атеїсти не вірять не в Творця або його заповіді, а в собою ж створений купу забобонів і відвертої нісенітниці.

На відміну від атеїстичних фантазій, книги, закони, традиції та обряди будь-якої релігії реально і безперечно існують, і, отже, їх можна легко перевірити і дізнатися.
У цьому посібнику ми зібрали кращі аргументи, яких зазвичай вистачає для того, щоб посіяти хоча б зерно сумніву в душу середньостатистичного атеїста. Звичайно, ми в основному займалися класичними атеїстами, так як живемо в чому в їхньому оточенні, але з неоязичники, сектантами, пастафаріанцамі, скажімо, ці доводи теж можна застосовувати.

Куди ведуть чорні діри? Що було до Великого вибуху? Чому вимерли динозаври? На ці та мільйони інших питань у науки відповідей поки немає: сума всіх наших знань про світ - це незначна піщинка в порівнянні з брилою того, що ми про нього поки не знаємо. Так, наука не готова відповісти на багато питань, але це не привід думати, що вона коли-небудь відповість на всі питання.

Те, що критики тексту Біблії найчастіше досить необізнані в герменевтиці, текстології, археології, історії, теології і масі інших наук - абсолютно очевидно. З перших спроб критики Біблії до останньої статті в журналі «Максим» аргументи рясніють безглуздими з точки зору сучасної людини неточностями, перекручуваннями, а то і повністю вивертання сенсу навиворіт.

Критики намагаються знайти в Біблії підручник фізики або хімії, і геть відмовляються допустити, що це може бути Слово Боже до людей. Вони вірять, що спочатку було яйце (або точка, або ще незрозуміло що), яке вибухнуло, і з нього вийшли галактики, зірки і багато чого іншого. Але не вірять, що на початку було Слово. Вони вірять, що потім це все випадково самоорганізувалося, і нарешті з'явилася планета Земля, така зручна для живих істот.

Вони вірять, що на цій планеті абсолютно випадково під впливом сотні факторів з'явилися живі клітини, які не загинули в наступний же момент, від тих же факторів, а стали жити-поживати. Правда, вони не можуть до сих пір повторити щось подібне. Вони навіть вірять в те, що ці живі клітини були настільки розумними, що змогли самовдосконалюватися ... в той час як для них самих, вищих розумних істот, змусити себе відірватися від дивана, це вже подвиг.

Все це було б неважливо, і дані нестиковки можна було б списати на помилки вчених або помилки малограмотних публіцистів, але вся справа в тому, що саме такий погляд вважається офіційним, і саме такий погляд викладається в школі як єдино вірний. Наприклад, що багато мільйонів років тому життя на Землі не було. Потім з'явилися перші примітивні організми, які поступово змінювалися, перетворювалися, поступаючись місцем новим, більш складним ...

Від стародавніх найпростіших одноклітинних організмів, здатних до фотосинтезу, відбулися одноклітинні водорості. Одноклітинні водорості - родоначальники царства рослин. Поряд з плаваючими формами серед водоростей з'явилися і прикріплені до дна ... вченими вже доведено, що всі сучасні види рослин походять від більш давніх форм. Підручник біології, 5 клас

Атеїсти, намагаючись захистити свою віру, змушені невпинно боротися з незрозумілими для них фактами, але вони вірять в те, що коли-небудь наука за них на всі питання відповість. Вчені, наприклад, відмовлялися визнавати Землю кулею, крутиться навколо Сонця, кілька тисяч років, тільки в XVII столітті геліоцентрична система отримала серед вчених своїх послідовних прихильників.

Сам же Галілей зазначав, що якщо Святе Письмо цілком розуміти буквально, то виявиться, що у Бога є руки, він схильний до емоціям типу гніву і т. П. Галілей цитував кардинала Барон, що Біблія вчить тому, як зійти на небеса, а не тому , як вони влаштовані. Атеїстів думку Галілея, мабуть, не цікавить.

З ідеєю Створення світу Богом атеїсти бодаються досі (та й неоязичники з саентологами), кожен споруджує нашвидку свою теорію «наукової еволюції», все-таки намагаються захищати в школах ідею про те, що кролики і плезіозаври були результатом збігу деяких, нам поки невідомих, обставин. А співак атеїзму Річард Докінз, автор знаменитої книги «Бог як ілюзія», наприклад, вважає, що «теорія [читай - гіпотеза] природного відбору Дарвіна набагато економічніше, що вона з неповторною елегантністю розсіює ілюзію створення живих істот ... правда ... теорія [читай - гіпотеза] природного відбору не може розгадати всі загадки біосфери ».

І те, що всі проміжні форми життя виявляються чомусь нежиттєздатними, їх не турбує. Ящірки, які вирощують собі крила протягом сотень тисяч років, чомусь не з'їдені іншими ящірками, а риби, які вирощують собі легкі протягом десятків тисяч років, чомусь не здохли від дивного новоутворення в грудях, яке заважало їм весь цей час, і тільки через десятки тисяч років риби зрозуміли, заради якої високої мети у них в грудях була ця дивна штука. Будь-який дрібний ляп в гіпотезі еволюції атеїсти списують на те, що наука поки ще не все вивчила. Але треба боротися! Якщо еволюція, то повинна бути тотальною, за це треба боротися!

Віра не грунтується на почуттях, і віра, заснована тільки на почуттях, не може бути повноцінною. Знання (розум), воля і почуття - ось три сили душі, три підстави віри. Атеїсти проваджені теж цими трьома силами. Знання обмежене не дає їм зрозуміти сенсу Письма. Воля схиляє людини до задоволення своїх первинних потреб, оскільки прагнути до більш високим немає мотивації. Почуття чомусь підміняються інстинктами. Журнал «Максим» прекрасно це все ілюструє.

«Не вірю, бо не вірю» - дуже надійний хід, коли тебе хапають за хвіст і запитують, а чому твій чудовий атеїзм складається з суцільних неузгодженостей і фактичних помилок. У відповідь на висловлювання в такому дусі доречно буде зауважити, що якщо людина походить випадково, то і претензій до нього бути не повинно. Відсутність розуму і логіки цілком зрозуміло і допустимо.

А адже саме з їх допомогою ми будуємо літаки, лікуємо зуби і видобуваємо електрику, а ось, будучи «випадково створеними», ми чомусь повинні відкинути в сторону і те й інше. Інтуїція є і у тарганів, а ось розумом у всій його повноті володіє тільки людина. І коли ми добровільно відмовляємося від нього, тому що він «шкодить нашому атеїзму», ми, безсумнівно, розбудовуємо Творця, так як проявляємо неповагу до його головного подарунка для людства.

Скористаємося методом редукціонізму: Не будемо ворушити весь мільйон похибок проти реальності в атеїстичної аргументації, а зупинимося на одній - затвердження, що Сонце виникло пізніше Землі (і пізніше трави, до речі).

У другій половині 20 століття в науковому співтоваристві з'явилася і отримала значний розвиток теорія струн, яка до сих пір до кінця не опрацьована, але цілком може собі пояснити появу світла до появи Сонця як зірки достатньої яскравості.

І створив Бог два світила великі, світило велике, щоб воно керувало днем, і світило мале, щоб керувало ніччю, також зорі І Бог умістив їх на тверді небесній, щоб світили вони над землею, і щоб керували днем та ніччю, і відокремлювати світло від темряви ... І був вечір, і був ранок - день четвертий. Буття 1, 16-19

Видимий рух сонця по небу в Біблії ніде не формулюється в форматі «зірка на ім'я Сонце обертається навколо планети по імені Земля». Просто йдеться про рух Сонця по небосхилу.

І повернулося сонце на десять ступенів тими ступенями, якими зійшло. Ісая, 38, 8

Стій, сонце, над Гаваоном, і місяць, над долиною Аналонскою! І сонце затрималося, а місяць стояла ... Ісус Навин 10, 12-13

А тепер маленьке логічне вправу. Навіщо атеїсти нам говорять неправду? Вони за визначенням не в змозі почути аргументи і факти або чомусь вважають за потрібне вводити нас в оману?

На це у сучасних атеїстів існують дві відповіді: один простіше, другий хитріше.

ПОЯСНЕННЯ А. Весь атеїзм строго навчений - це наука, не можна сперечатися з фактами. Так, але ж згідно з науковим методом в науці немає більш серйозної опори, ніж факти, а єдина можлива методологія - наукова. І як ми тепер можемо розібрати, що саме з написаного атеїстами є доведеними фактами і обгрунтованими теоріями, а що - конкретним, що не допускає тлумачень твердженням? Та якби з таким підходом віруючі підходили до питань віри, світ давно зійшов би з розуму, прикладом тому нещасні пастафаріанци. Невже не можна хоч трохи поважати свої слова?

ПОЯСНЕННЯ Б. Віруючі люди дрімучі, вони або погодяться з нами, або оголосимо їх мракобісами. Претензія на істину - серйозна претензія. Правда, історія показує, що атеїсти в своїй масі є набагато більш страшне мракобісся, що навіть не дуже освічені віруючі люди.

* - Примітка Капітана Очевидність:   «До речі, одним з перших всерйоз цю думку реалізував атеїст Володимир Ілліч Ульянов-Ленін, оголосивши кривавий терор всім, хто з ним не згоден» * - Примітка Капітана Очевидність:
«До речі, одним з перших всерйоз цю думку реалізував атеїст Володимир Ілліч Ульянов-Ленін, оголосивши кривавий терор всім, хто з ним не згоден».

Чудово. Спроби втілити атеїстичну гіпотезу в життя вдалися на славу, затримавши років на сто розвиток країни, засіявши її мільйонами трупів співгромадян. Але залишимо образи в стороні і повернемося до головного питання: якщо атеїзм наскільки банальний і ненауковий, то чому атеїсти як і раніше намагаються розглядати його як керівництво до дії? Де позитивні плоди атеїзму? Чому настільки прогресивні люди нічого істотного це не створили?

І незрозуміло - чому атеїсти з надією дивляться на вчених (серед яких, між іншим, чимало віруючих людей), очікуючи від них звітного вердикту «Наука довела, що Бога немає». Ще Галілей їх в цьому повинен був переконати, якби вони його читали. Ми змінилися, а атеїсти досі думають, що віруючі в Бога люди вірять в те, що Сонце обертається навколо Землі.

Не дивно, що сучасні атеїсти взагалі не розуміють, що таке «науковий метод», що таке «правила дискусії». Вони мислять досі виданнями і плакатами Союзу войовничих безбожників початку 20 століття. Так яким чином сучасні атеїсти можуть знати, є Бог чи ні (і нав'язувати це знання оточуючим)?

Є, до речі, третій варіант пояснення. Так як науки дуже складні, і все науки одна людина осягнути не може, то серед атеїстів просто немає вченого, який міг би знати геологію, астрономію, біологію, фізику, хімію і безліч інших наук досконало. На це ми знову запитаємо: а що поробляють атеїсти, які начебто і слабо, але зацікавлені в нашому напоумлення? Їм що, важко було зібрати всіх учених і закрити питання раз і назавжди? Вони ж сильні!

Вони що, не розуміють, що якщо віруючі вважають небо твердим, а землю стоїть на трьох слонах, з ними буде дуже складно разом йти в небуття і удобрювати собою землю? І як атеїст може тепер зрозуміти сенс життя? Адже стільки навколо божевільних, приречених піти в небуття в стані омани про пристрій цього світу ...

Ось це важливий аргумент атеїстів проти віруючих людей: Бог освячує Собою все, Він сенс життя і мета її. Немає Бога - і все навколо втрачає значення, все прах, тлін і порожня суєта. Так, звичайно, дуже неприємно відчувати себе маленькою і смертної колонією генів, що сидить на крихітному кульці, що крутиться з дикою швидкістю в страшній космічної порожнечі без мети і сенсу.

Атеїсти, втім, це спокійно переносять - у них не паморочиться голова, і їх не заколисує, безглуздість буття в цьому плані надзвичайно зручне пристосування: на нього можна спихнути всі свої страхи, довіритися йому, заплющивши очі і знявши з себе відповідальність за те, що відбувається. Проте, нам здається, що боягузтво, нерішучість і вагання - не найкращий матеріал для людського життя. У три роки не соромно нічого не знати про життя, але повнолітнім громадянам ні разу не прочитати хоча б Новий Завіт, як-то не личить.

І це чудово! Залишимо осторонь відносини геніїв і Церкви, вони не завжди були щасливі разом. Але архітектура соборів, меси Баха, живопис Відродження - кругом біблійні сюжети! Так що там живопис! Наші імена, наша повсякденна мова і побутові ритуали - кругом Біблія. І слава Богу. Ніхто не збирається забирати у людства його культуру. Боже збав! Біблійні образи красиві і сюжети захоплююче. Ми з задоволенням будемо ними надихатися і далі. Навіть атеїсти.

Не будемо згадувати про культуру Візантії або Стародавньої Русі, щоб не ображати почуттів віруючих атеїстів. Але вони погано знають історію, і їм можна пробачити незнання того, що якщо грецькі боги - це персонажі міфічно-художні, то Христос реальний і историчен, і Його слова теж. З цим треба щось робити. Атеїсти, звичайно, якщо їм не подобається цей факт, можуть заритися головою в пісок. Але обережно - підлога бетонна!

На відміну від людини віруючої атеїстові ні на кого звалити свою провину - він зобов'язаний передбачати наслідки своїх дій і сам тримає за них відповідь. Правда, тримати відповідь йому не перед ким, тому він повністю вільний у своїх словах, думках і вчинках. Поки на дорозі не зустрінеться хтось, хто сильніший або хитріше.

Якщо цей корабель потонув - ти його криво побудував, ну й добре, наступного разу зробиш краще, все одно сенсу немає. Якщо ти протикають людини вилами - це не Бог вершить суд твоїми руками, це твоє вольове рішення. Біда з атеїстами полягає в тому, що вони, на жаль, говорять найчастіше про Любові і Краси, а виходить в результаті -Подлость, Жадібність, Дурість, і Ненависть, які виправдовуються їх доктриною, стаючи у багато разів небезпечніше.

Так, атеїст теж може розбомбити дитячий сад, і навіть цілу країну, і з величезною часткою ймовірності він зможе змусити себе повірити, що це було гарне, правильну справу. Так влаштовані люди. «Світлі» особи співробітників НКВД - дуже яскрава ілюстрація до того твердженням, що релігія утримує людину від зла.

Слабке місце у будь-якого атеїзму - це його результат. Якщо атеїзм настільки корисний і благ, то чому такі жахливі його плоди? А якщо не настільки корисний і благ, то як далі, питається, жити? Все атеїстичні гіпотези вирішили це питання приблизно однаково: світ їм бачиться виконаним перешкод полігоном, на якому віруючі люди заважають атеїстам привести людство до світлого майбутнього.

Правда, атеїстам для прискорення процесу хочеться залишити жити найбільш цінні кадри, а інших відправити в «пекельну смітник». Віддамо належне атеїстам: вони не завжди настільки послідовні у втіленні своїх ідей. У нас є вільна воля, моральний закон всередині нас і є зоряне небо над головою. На жаль, але в цій чудово зрозумілою картині є свої огріхи. Виходить, що сама людина не тільки перетворюється таким чином в першопричину всіх гидот, які кояться в світі, - він ще й явно наполягає на тому, щоб ці гидоти тривали до кінця світла.

Всі світські влади займають своє місце по людському велінням, але істинний християнин не повинен протестувати ні проти Діоклетіана, ні проти Сталіна, що робить його зручним для знищення.

Всяка душа властей сущою та кориться: несть бо влада аще не від Бога, сущія ж влади від Бога учинені суть. Римлянам 13, 1

Озеленюваті свой скверик и слухати спів пташок - це в цілому похвально, но Істинно бажані атеїзму ті, хто хай только зараз, на цьом короткому відрізку історії, для світлого майбутнього нащадків вікопує екскаватором рови и розстрілює на їх краю тих, хто НЕ хоче жити в « світле майбутнє ». І справжній атеїст дуже мало прагне до справедливості зараз, адже він живе в своїх дітях, які повинні жити на землі в комфорті, зручності, мир і спокій. І відправитися в свій черга в небуття.

Звичайно ж, на тлі древніх греків, які розбивали дитячі голови об стіни і африканців, які пили мізки своїх ворогів, багато атеїсти виглядають симпатичніше. Але, скажімо, поруч з полубуддійскімі мешканцями японської держави Хейан, в якому триста років, з IX по XI століття, страти і тортури були заборонені законом - атеїсти з їх тортурами, тюрмами, розстрілами, зовсім не виглядають такими вже миролюбними.

Ідея про те, що всі люди - брати, а вбивати недобре, зовсім не інновація атеїстів. Ця думка природним чином приходила в голови найрізноманітніших людей - незалежно від типу релігії, яку вони сповідували, а ось гаряча віра в відсутність необхідності колись дати звіт про всі свої вчинки, як раз пречудово виховувала зворотні думки.

Найпростіший спосіб взяти атеїста за зябра - це поцікавитися, що він думає про інші релігії, бажано про християнство. Шаманізм який-небудь або вірування майя з їх пристрастю до вирваним сердець відмінно підійдуть для контрасту. Насмішка, яку викликають ці невігласи зі своїми дикими забобонами - абсолютно не викликають в душах атеїстів протесту, вони навіть самі бувають готові пов'язати стрічку на дерево, або вилити останні краплі горілки в багаття «духам предків».

Але той факт, що мільйони людей вже два тисячоліття вірять в Ісуса Христа як Боголюдини, приводить їх в шаленство. До речі, факт мирного співіснування і взаємної поваги між віруючими різних релігій в Росії дуже не вписується в атеїстичну картину світу. Тільки інформація про розширену теорії змови жерців дає їм легке заспокоєння. Ненадовго, само собою.

Проте, біда в тому, що в кінцевому рахунку атеїзм не зможе жити поруч з Христом, Мохаммедом або Мойсеєм. І коли це сяюче атеїзмом воїнство з портретами Докинза, Маркса і Леніна візьметься доводити, що Бога немає, віруючим доведеться рвати на голові залишки волосся і проклинати той день, коли вони по млявою м'якотілості терпіли в школах дарвінізм, який не має відношення до Дарвіна, терпіли балаканину атеїстів і сідати в тюрму за висловлювання проти атеїзму і атеїстичної влади. Богиня атеїзму Калі славно потанцює в той день, трясучи черепами, якщо світ не схаменеться і не спробує максимально згорнути назад то чудове атеїстичне відродження, яке зараз відбувається.

1. Атеїст - це той, хто вірить, що Бога немає. А якщо є?
2. Якщо нас не лякає, що нас не було до тих пір, поки ми не народилися, чому ми повинні боятися, що нас не буде після того, як помремо? Але всі бояться, це факт.
3. Атеїсти не бояться пекла. Вони живуть в пеклі вже на землі і сподіваються, що цього не буде у вічності.
4. Кожен з атеїстів при всій своїй унікальності - лише маленька частина людства. Навіть їхні думки належать їм менше, ніж на 1%: все інше вони запозичили з слів, картин, фільмів, пісень, жестів і міміки інших людей. Так що, коли вони помруть, 99% їх свідомості і 99,99% їх генів продовжать своє існування і далі. Що ж залишиться?
5. Якщо не розглядати час виключно з людської точки зору, то все, що відбувається з нами в цю саму секунду, буде вічно відбуватися з нами в цю саму секунду. Так що ми насправді безсмертні, якщо прирівняти час до інших координатах простору. Боюся, фізики тут безсилі ...
6. Життя - виснажливий процес. Необхідність дихати, кроветворіть, думати, реагувати на імпульси нейронів здається атеїстам такою привабливою тільки тому, що еволюційно в них запроваджено механізм спраги життя. Перед смертю він припиняє працювати, і радість, яку з цього приводу відчували люди, які пережили клінічну смерть, доводить, що боятися вмирання просто нерозумно. Смерть Вольтера, Ніцше та інших атеїстів це доводить з усією очевидністю.
7. У атеїстів величезна звичка до смерті. Щовечора вони лягають вмирати, і назавтра з ліжка встає вже трошки інша особистість. Вже після декількох років атеїсти згадувати себе сьогоднішнього як чужого і не дуже зрозумілого їм людини. Володимир Ілліч до кінця життя взагалі перестав згадувати себе ...

160 236

Куди ведуть чорні діри?
Що було до Великого вибуху?
Чому вимерли динозаври?
Навіщо атеїсти нам говорять неправду?
Вони за визначенням не в змозі почути аргументи і факти або чомусь вважають за потрібне вводити нас в оману?
І як ми тепер можемо розібрати, що саме з написаного атеїстами є доведеними фактами і обгрунтованими теоріями, а що - конкретним, що не допускає тлумачень твердженням?
Невже не можна хоч трохи поважати свої слова?
Але залишимо образи в стороні і повернемося до головного питання: якщо атеїзм наскільки банальний і ненауковий, то чому атеїсти як і раніше намагаються розглядати його як керівництво до дії?
Де позитивні плоди атеїзму?
Чому настільки прогресивні люди нічого істотного це не створили?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация