Як відновити історію браузера: покрокові інструкції для Гугл Хрому, Яндекс браузера, Мозіли, як знайти віддалені дані, чи можна подивитися, інструкції з фото і відео

  1. Навіщо видаляти історію браузера
  2. Як відновити дані
  3. Яндекс Браузер
  4. Mozilla Firefox
  5. Google Chrome
  6. Opera
  7. Відкат системи як один із способів
  8. Easy File Undelete
  9. Відео: як відновити і подивитися видалені дані веб-серфера

Одним із завдань браузера є запис адрес сайтів і сторінок, які відвідувалися користувачем за весь час користування всесвітньою мережею. З багатьох причин це набагато спрощує роботу в інтернеті: швидке відкриття недавніх сторінок, потрібні адреси завжди під рукою, не потрібно запам'ятовувати порядок вкладок і посилань на будь-яких сайтах. Але часто потрібно стерти історію відвідувань або ж відновити її після видалення.

Навіщо видаляти історію браузера

Не завжди доводиться виходити в інтернет зі свого особистого ПК, планшета або телефону. Наприклад, на роботі ви позбавлені можливості приховати сліди відвідування будь-яких сайтів в розпал робочого дня. Крім як видалити історію відвідувань з журналу браузера. Сайти з тематикою особистого характеру, ігрові портали або заборонені сайти - це видає вашу активність в мережі, тобто список відкритих коли-небудь сайтів для цього браузера. Тому необхідно стерти сліди такої активності.

Але, крім сайтів виключно розважального характеру, в журнал записуються і інформаційні сайти і різні інші корисні ресурси. В такому випадку необхідно відновити вилучені записи історії.

Однією з можливих причин, по якій користувач буде відновлювати віддалену історію, це перегляд сторінок, які відкривалися на цьому пристрої до його приходу. У тому випадку, якщо потрібно перевірити, які ресурси відвідувалися на цьому комп'ютері, можна використовувати відновлення записів в журналі браузера.

Не можна випускати з уваги зручну функцію - автоматичне заповнення форм на сторінках. Ця функція спрощує процес авторизації на різних інтернет-ресурсах, економить час користувача. Відпадає необхідність запам'ятовувати купу паролів і ключових слів, але з видаленням історії, як правило, стираються всі форми і після успішної реєстрації браузером паролі.

Відновити історію браузера можна. І існує кілька способів, як можна зробити це.

Як відновити дані

Браузер використовується на всіх мобільних пристроях. А для зручності роботи в інтернеті вже давно організована синхронізація між цими пристроями. Збережені посилання і адреси сторінок, які були б найбільш цікавими, будуть доступні на будь-якому вашому пристрої.

Яндекс Браузер

Ця програма-оглядач, завойовувати лідируючі позиції в рейтингу інших програм, стала дуже популярною і використовується зараз на всіх видах пристроїв. Робота з програмою проста, і не вимагає багато часу. Що стосується і записів журналу відвідування.

Відновити, по необхідності, історію браузера можна шляхом створення резервної її копії. Копія збережена в директорії користувальницької папки на диску з системою (як правило, диск C).

Одним із завдань браузера є запис адрес сайтів і сторінок, які відвідувалися користувачем за весь час користування всесвітньою мережею

Виберете папку «Користувачі»

Але для того, щоб відобразилися паки, вкладені в основну, слід налаштувати Провідник. В панелі управління знаходимо розділ «Параметри провідника» (поставивши відображення «Дрібних значків»), у вкладці «Вид» в додаткових настройках вибираємо «Показати всі папки». Готово.

Пункт «Параметри провідника»

Тепер, в папці Yandex (Диск C -> користувачі -> «Назва за логіном навчальної записи») відображаються необхідні паки з історією. Знаходимо всі файли, в імені яких є слово History і копіюємо їх в однойменну папку, але вже безпосередньо по вихідному шляху установки програми. Так, ми зможемо убезпечити дані Яндекс браузера в разі повного видалення записів журналу в програмі.

Одним з варіантів збереження історії браузера і потрібних вкладок може виступати перенесення їх на інші пристрої. При синхронізації зі смартфоном або планшетом, користувач може отримати інформацію про збережених вкладках на будь-якому з пристроїв, навіть переглянути вкладки, відкриті прямо зараз. Так адреси та посилання запишуться в історію відразу в декількох місцях, і шанс втратити їх набагато менше.

Існує чимало варіантів роботи з браузером і на мобільних пристроях. При установці на телефон або планшет, Яндекс Браузер пропонує імпортувати настройки, історію і вкладки з браузера, який був встановлений раніше. Але варто зауважити, що мобільна версія додатка зручна в разі синхронізації її з уже встановленою програмою на ПК.

Але варто зауважити, що відновлення історії браузера на мобільному пристрої в автономному режимі не представляється можливим. Користувач втрачає всі паролі, збережені форми і т.д.

Mozilla Firefox

Файли історії браузера зберігаються на комп'ютері в певній директорії. Для відновлення видалених записів про відвідування, важливо знати, де розташовуються тимчасові файли FireFox. Але саме відновлення буде проводитися в програмі Recuva. Завантажити та встановити його на ПК можна абсолютно безкоштовно.

Завантажити та встановити його на ПК можна абсолютно безкоштовно

інтерфейс програми

При використанні програми в налаштуваннях вказуємо, що мова йде про відновлення всіх файлів за вказаним шляхом (наприклад, директорія диска C). Після поглибленого аналізу і пошуку програми, потрібно знайти файл «places.sqlite» і відновити його. Всі маніпуляції з програмою слід проводити при закритому браузері для коректної роботи. Готово. В історії браузера ви зможете знайти вилучені раніше вкладки і адреси сторінок.

Google Chrome

Користувачі Google Chrome не раз стикалися з необхідністю відвідати сайт, вкладка якого була видалена раніше. Наприклад, після очищення браузера. Сервіс Google надає кілька можливостей для відновлення видалених вкладок в браузері. Це дуже зручно для користувача. І багато в чому відрізняє цю програму від інших аналогів.

Робота в браузері Google Chrome під особистим обліковим записом синхронізується з серверами Google. Це означає, що велика частина даних залишається збереженою в будь-якому вигляді. Найчастіше це файли Google хмара, де вони зберігаються до запитання.

Для синхронізації відкриваємо налаштування браузера і вибираємо пункт «Увійти в Google».

Для синхронізації відкриваємо налаштування браузера і вибираємо пункт «Увійти в Google»

алгоритм синхронізації

Після чого з'явиться вкладка «Додаткові настройки синхронізації». За допомогою цієї вкладки користувач зможе синхронізувати браузер і всі його дані з сервером Google.

Для перегляду віддалених вкладок (відкритих в недавньому часі) можна також перевірити кеш браузера. Вводимо в адресний рядок браузера команду: chrome: // cache /. Це дозволить вивести список ресурсів, які користувач відвідував останнім часом.

Opera

При видаленні історії відвідування в браузері Opera, то файл, що зберігається на комп'ютері, не пропаде. Змінюється лише його зміст. Те ж саме відбувається, коли користувач заходить на різні сайти, зберігає вкладки і адреси. Файл історії заповнюється відповідними записами.

На комп'ютері історія браузера зберігається в папці «Opera Stable». Загальна директорія папки: «Roaming» -> «Opera Software» -> «Opera Stable».

Відновлення втрачених і віддалених вкладок відбувається за допомогою утиліти Handy Recovery. Завантажити її можна безкоштовно з сайту розробника.

Завантажити її можна безкоштовно з сайту розробника

інтерфейс програми

Покроково робота з утилітою виглядає так:

  • відкриваємо програму, вказуємо місце, куди був встановлений браузер Opera;
  • аналізуємо дані за вказаною шляху;
  • знаком «+» відзначені папки, які були видалені або в цих папках виявлені віддалені файли;
  • далі слід перейти в директорію Opera шляхом, вказаним в програмі;

Після вибираємо «Recover». Це універсальний варіант, тому що користувачеві не доведеться розбиратися, який файл за що відповідає. Зберегти файли можна по будь-якій зручній вам директорії, наприклад на диску D. Потім за вказаною шляху ви зможете знайти видалені файли і папки.

Відкат системи як один із способів

Цікаво, що для відновлення загублених або віддалених вкладок в браузері можливо зробити відкат системи до вказаної дати. Спосіб цей універсальний для всіх браузерів, але застосовувати його слід тільки в крайніх випадках. І в тих випадках, якщо необхідний сайт відвідували користувачем давно.

Відкат системи проводиться таким образів:

У командному рядку вводимо команду «cmd», після чого набираємо «rstrui». Так ми відкриємо інструмент відкату системи.

Простіше кажучи, дата, на яку припадає існуюча ще історія браузера, називається контрольною точкою.

Контрольна точка відновлення системи

Після вибору контрольної точки, слід підтвердити вибір і запустити відновлення.

Easy File Undelete

В якості альтернативного способу відновлення системи можна використовувати утиліту Easy File Undelete. Це швидка, проста і гнучка програма для відновлення видалених файлів.

Перевага програми полягає в тому, що вона здатна відновлювати файли як на жорстких носіях, так і на зовнішніх накопичувачах. Кілька варіантів пошуку втрачених файлів допоможуть користувачеві швидко відновити бажаний контент. Інтерфейс програми простий для розуміння і роботи.

інтерфейс програми

Недоліком може з'явитися те, що в відсортованому і відфільтрованому списку знайдених додатком файлів, не завжди можна знайти потрібний. Для цього потрібно застосовувати додаткові параметри і проробляти алгоритми пошуку за іншими параметрами.

Відео: як відновити і подивитися видалені дані веб-серфера

Відео: відновлення даних про сайтах і загрузках в Google Chrome

Робота в інтернеті передбачає безліч непередбачених ситуацій, в яких історія переглянутих сторінок може бути видалена або пошкоджена. Найкраще це передбачити заздалегідь і зарезервувати копії історії в зручному для вас місці. Але навіть якщо сталося видалення історії браузера, то варто дотримуватися алгоритм, вказаний в цій статті, щоб напевно відновити потрібні вам сторінки, вкладки та адреси.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация