Як організована робота російських веб-бригад

  1. Розглянемо їх ближче
  2. висновки

Інформаційні операції - один з найсильніших інструментів впливу на держави в XXI столітті. Розберемося в тому, як організовані російські веб-бригади.

Російські веб-бригади мають досить довгу історію і загартовані не в одному десятку інформаційних боїв. Укупі з підтримкою з боку підконтрольних засобів масової інформації вони стають ще ефективніше в питанні рихтування тенденцій і настроїв в суспільстві. Ситуація ускладнюється ще й тим, що з кожним роком число інтернет-користувачів збільшується, а значить, цінність «армії тролів», як і що виділяються на неї ресурси, також підвищується.

Звичайно ж, інтернет-військо теж розвивається. З'являються куратори, розробляється стратегія і тактика під кожну задачу, методи впливу на аудиторію. Приклади - на картинках. Важливо відзначити, що це приклад роботи комерційного агента впливу. Грубо кажучи, піарника.

На них зображена структура завдання і методи досягнення поставленої мети. Також розподілені ролі агентів (в даному випадку - Олексія і Міші [1] . Миша займається наглядом за діяльністю груп, обробкою даних і подальшої їх актуалізацією [2] , А Олексій - контролем діяльності Михайла).

Не можна не відзначити наявний скрипт відповідей. По суті це методички, про які було домовлено у попередній статті . Бріфкейси - це все матеріали, що можуть знадобитися для виконання завдання. Наприклад, інформація про поставлену мету, опис самого завдання і т.п.

п

Говорячи про глобальні і більш загальні цілі, їх чотири.

Якщо з першої все більш-менш ясно, то інші варто було б пояснити.

Друга. як говорить «Вікіпедія», конформність - зміна в поведінці або думці людини під впливом реального чи уявного тиску з боку іншої людини або групи людей. Грубо кажучи, якщо в Інтернеті сурмити, що певна група людей погана, то у деякого відсотка користувачів, які взяли цю інформацію, в голові устаканиться така ж думка. Відмінний приклад - «кляті хохли» і такий же Захід.

Відмінний приклад - «кляті хохли» і такий же Захід

Третя. «Форс» - те саме, що і навіювання. «Форс комунізму» - пропагування останнього. У нього є свої цілі. Комуністи в Росії лояльні, тому пропаганда цієї ідеології вигідна владі, КПРФ повністю провладних, якесь потужне антиурядовий рух відсутній. Индоктринация цієї ідеології дає можливість тримати людину під впливом тих порядків денних, які диктує Кремль: боротьба з фашизмом, протистояння империалистическому Заходу, сильна рука і держрегулювання, вкладання коштів в ВПК, Велика Перемога у Великій війні, правонаступництво Росії від Радянського Союзу - комуніст буде більш схильний підтримувати ці пропагандистські мотиви, а значить, навіть не будучи прихильником влади, буде схильний підтримувати її рішення, на відміну від західника-ліберала. Приклади: підтримка ініціатив влади депутатами КПРФ, критика правих і реваншистських тенденцій в Україні, пряма участь носіїв комуністичних поглядів у війні на Донбасі. Але є й інша думка.

Четверта. Швидше за все, мається на увазі створення безлічі інфоприводів і публікація завідомо неправдивих або необ'єктивних матеріалів (на додачу можлива публікація на заангажованих ресурсах), які не дають можливості знайти об'єктивно викладену інформацію від достовірних джерел.

Все це - лише початковий, але важливий і показовий рівень впливу можливостей груп, організованих державою або корпорацією. На етапі серйозніше використовуються фінансові та політичні важелі, які доступні лише державам і досить багатим індивідам (одним з таких є Джордж Сорос, наприклад).

Розглянемо їх ближче

Так склалося історично, що приватний сектор легше і швидше переймає передові розробки з піару, маркетингу та аналізу власних даних [3] . Державі ж з цим важкувато. Саме тому деякі люди сумніваються в існуванні «державних» олек, а в «приватних» цілком собі вірять. Незважаючи на те, що цілі у цих двох видів олек різні, підхід може бути якщо не однаковим, схожим.

З «державниками» ми ознайомилися вище, а ось з «приватниками» все не дуже інакше. Так само, як влада потрібна підтримка (хоч і штучна) «знизу», так і корпораціям потрібна підтримка їхнього продукту. Особливо, якщо продукт не здобув особливих симпатій.

Наприклад, не так давно керівництво «ВКонтакте» вирішилося зробити платну підписку на прослуховування музики, а збережений кеш [4] - вилучити . Дійшло тепер навіть до того, що за музику «на тлі» теж доведеться платити . Природно, основній масі користувачів нововведення не сподобалося, тому «ВКонтакте» довелося виробляти якщо не вороже, то нейтральне (а в кращому випадку - позитивне) ставлення до свого дітища. У цій справі керівництва допоміг приклад з сервісом Apple Music, в якому кожен користувач зобов'язаний оплачувати підписку на місяць, але при цьому отримувати доступ до всієї музики, що є в Apple Music. Грубо кажучи, вийшов SoundCloud, але платний і з великою кількістю популярних виконавців.

Чим якісніше пропаганда і чим більше її масштаби, тим більше грошей доведеться сплатити на її утримання. Ресурси потрібні не тільки на зарплати працівникам, але і на інструменти. Наприклад, щоб ефективно вести інформбоі в / pol / і створювати видимість загальної підтримки «лінії партії», потрібно для початку, щоб у олек були різні прапорці. Як це зробити? Закупитися проксі і VPN`амі.

Для утримання подібних інструментів потрібні потужності, які, природно, також платні (про очевидні речі, на зразок електрики, мова не йде). « Дедик »( сервери ), Які через себе пропускають всі дані, отримані і відправлені «проксіолькамі», повинні працювати 24/7 та витримувати великі навантаження. Очевидно, що подібні машини коштують недешево.

Читач може заперечити: «Навіщо переплачувати, якщо можна сидіти через безкоштовні VPN-сервіси?». Відповідь проста: безкоштовні VPN-сервіси надають послуги для великої кількості людей, а IP-адреси їх серверів відомі.

Якщо «проблемність» другий особливості очевидна (адміністрація, скажімо, «Форчан» легко перебаніт [5] всю неугодну активність), то першу варто пояснити.

Якщо «проблемність» другий особливості очевидна (адміністрація, скажімо, «Форчан» легко перебаніт   [5]   всю неугодну активність), то першу варто пояснити

У більшості людей розпорядок дня схожий: з 8:00 до 13:00 - робота або навчання (навантаження на сервери мала), з 13:00 до 14:00 - перерва на обід (навантаження збільшується, але некритично), з 14:00 до 17:00 або 18:00 - знову робота та навчання (навантаження також невелика), а ось з 19:00 до 20:00 всі повертаються додому і заходять на свої улюблені інтернет-ресурси.

У моменти, коли «Дедиков» VPN-сервісу завантажені, починаються збої, що призводить до погіршення настрою користувачів і зниження ефективності їх роботи. Очевидно, що тіньовим агітаторам такі неприємності не потрібні.

До речі, існує думка, що офіс RussiaToday (рупор російської пропаганди в різних частинах світу) в Газі був знищений ізраїльтянами через пропагандистської діяльності компанії і в тому числі за VPN [6] .

Проте, Ольки залишаються центральним інструментом в розкритті і роздуванні соціальних проблем в США і, можливо, в Європі [7] . Наприклад, на державні гроші купувалася таргетингової реклама [8] , Що відображалася в Фергюсона і Балтіморі під час громадянських заворушень і загальної напруженості . Існує думка, що протести Black Live Matter були « оплачені » російською Федерацією .

Якщо вірити статті РБК з приводу «фабрики тролів», Ольки дійшли до такого рівня, що зуміли створити портал, який позиціонував себе як некомерційний новинний, з власної редакцією під назвою BlackMattersUS. Цей ресурс організовував флешмоби і підігрівав обстановку, коли це було потрібно. На ньому ж збиралися матеріали різних борців проти гноблення чорношкірого населення.

Бюджет дозволяв залучати велику кількість людей в роботу Ольгинська організацій. Так, в статті РБК йдеться, що за два роки такої діяльності було витрачено близько 80000 доларів. У Instagram, Facebook і Twitter створювалися акаунти, через які просувалася потрібна порядок денний.

Зрештою був створено американське відділення «армії тролів», де постійно працює 40-50 чоловік, які пишуть матеріали, пов'язані з правами чорношкірих і їх ролі в американському суспільстві.

Ця тема була обрана неспроста. По-перше, негри - хвора тема США з їх злочинністю, вадами в поведінці, світогляді і вихованні. Іншим американцям (особливо білим) досить сильно не подобається стиль життя більшості з них. По-друге, останнім часом невдоволення в чорношкірого співтоваристві станом справ в Сполучених Штатах збільшилася - і були створені такі організації, як BlackFist (дітище олек) і Black Lives Matter. По-третє, «качати човен» за допомогою вкрай агресивного населення - набагато простіше, ніж за допомогою інертного.

Будь-який протест чорношкірих в США збільшував напруга в суспільстві і нерідко провокував конфлікти . Так, в місто Фергюсон доводилося вводити підрозділи Національної гвардії США для стабілізації обстановки.

Говорячи про роль олек в Російській Федерації, тут все гранично ясно. Різні групи працюють на різних ресурсах, задають порядок денний для широкої аудиторії. Найпопулярнішими для «годування» у олек є ресурси типу Pikabu, новинні агрегатори, а потім вже соціальні мережі. Причина в тому, що в соцмережах сидить досить багато молодих людей, які можуть запідозрити недобре і не повестися на провокацію. А ось з поколінням постарше, яке на сайтах з двох попередніх категорій мешкає, все простіше. Потрібно лише підкинути ідею і спостерігати за тим, як народ підхоплює. Приклад - різке збільшення кількості політичних постів на Pikabu з новинами з Донбасу після початку збройного конфлікту.

Природно, з діяльністю олек ведеться боротьба. Так, представники Google, Twitter і Facebook звітували перед Конгресом США з приводу діяльності російських веб-бригад , А самі технологічні гіганти регулярно блокують облікові записи , пов'язані з Олька . Керівництво Twitter пішло далі і заблокувало рекламу від RussiaToday і «Супутник і Погром».

Google також не залишився осторонь. В одному з найвідоміших і популярних його сервісів - YouTube - був введений ряд обмежень. Так, якщо відео являє собою матеріал з екстремістської (за критеріями самого ресурсу) тематикою, то для нього блокуються функції лайків, коментарів. також воно не з'явиться в «Рекомендованих».

також воно   не з'явиться   в «Рекомендованих»

Причини такої різкої цензури можуть бути різні. Звичайно ж, швидше за все, це пов'язано зі створенням «цензурної команди» (як її вже встигли охрестити ), Наповненою тільки представниками ліберальної громадськості, але варіант з Олька відкидати також не варто. Хоча б тому, що Google напевно неспроста тепер карає «СиП» і RussiaToday у вигляді зниження пріоритетності видачі при використанні пошукової системи.

Говорячи про YouTube, слід розуміти, що він - величезний майданчик для пропагандистських цілей. Досить лише включити відео з проросійським або проукраїнським змістом і «зануритися» в коментарі до нього. Але одними коментарями ситий не будеш, а тому створюються канали, на яких просуваються потрібні ідеї і настрої. Так, в 2012 році, під час президентських перегонів, був створений канал « Путін. підсумки », Наповнений добре змонтованими роликами зрозуміло якої спрямованості і кого вихваляють.

Не можна не згадати гучний свого часу колектив MyDuck'sVision, відомий широкій аудиторії своїми відео про бункери, засекречені під мережу ресторанів швидкого харчування McDonald's. Відео ці були зроблені на пристойному рівні і якісно, ​​а тому дуже скоро російський уряд «взяло» колектив на озброєння. Був створений канал « ОКеям Немає ", який працює не тільки з російськомовним глядачем . MyDuck'sVision`ом був також створений фейковий канал, на якому викладено лише відео з критикою Навального .

MyDuck'sVision`ом був також створений фейковий канал, на якому викладено лише   відео з критикою Навального

висновки

  1. Інформаційні операції - один з найсильніших інструментів впливу на держави в XXI столітті.
  2. При достатньому фінансуванні і підтримці «зверху» вони можуть виходити з площини «Мережа» в площину «Реальність» і діяти вже там.
  3. Найефективніші види інформоперацій - розпалювання ненависті і нетерпимості у суспільстві. Через це воно стає менш згуртованим і замість боротьби із зовнішнім ворогом займається боротьбою з внутрішнім (і).
  4. Найпопулярніші сервіси - найбільш вразливі, хоча їх адміністрація і намагається протидіяти нападкам.
  5. Найефективніше інформаційні операції діють на людей за 25. Тих же, хто молодше, потрібно, по-перше, «обробляти» інакше, а по-друге, їх вже оброблене оточення з великою ймовірністю буде це робити і без указу з боку.
  6. Імітація всенародної підтримки діючої влади для неї дуже вигідна, навіть якщо досягається явними методами на кшталт дуже дивною активності в Інтернеті.
  7. Контроль ЗМІ - дуже важлива складова ефективної внутрішньої інформаційної політики.

Ця рубрика - авторський блог. Редакція може мати іншу думку.

[1] Імена змінені.

[2] Актуалізація - процес становлення чогось важливим в даний момент.

[3] Яскравий приклад ПО для подібних цілей - https://ru.wikipedia.org/wiki/SAP .

[4] Використовувався для того, щоб надавати користувачам можливість прослуховувати раніше прослушанную музику без підключення до Інтернету. Її стисла (кеш) версія просто скачував на телефон. Тепер же подібного дива комп'ютерної думки не залишилося ні в мобільній версії, ні у повноцінній.

[5] Заборонить доступ до ресурсу з певного (их) IP-адреси.

[6] Тут потрібна посилання, що підтверджує це.

[7] https://themoscowtimes.com/news/kremlin-troll-factory-methods-and-figures-revealed-59289 і оригінал https://www.rbc.ru/magazine/2017/11/59e0c17d9a79470e05a9e6c1 .

[8] Таргентінговая реклама - реклама, яка націлена на певне коло користувачів.

Як це зробити?
Читач може заперечити: «Навіщо переплачувати, якщо можна сидіти через безкоштовні VPN-сервіси?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация