Як метати ножі - Похмурий замок скаженого студента

Коли я ще тільки вчився метати ножі, шукав статті по темі в інтернеті, проте знаходив лише суто технічні подробиці про те, як правильно тримати ніж, з якої відстані і як метати, і нічого, що стосується питання про, так би мовити, стан свідомості і концентрації при метанні мені ще не траплялося. А це, між іншим, основа основ, на якій базується сама техніка. Тому, на мій погляд, починати потрібно з опису стану, а вже потім приступати до нюансів рухів тіла.
На стадії раннього навчання найголовніше - концентрація, розвинути яку можна лише, зберігаючи внутрішній спокій. Для метання необхідно вибрати спокійне місце з мінімальною кількістю шастають навколо народу щоб не відволікатися. Ідеально підійде, звичайно, дача або ліс, але це вже на розсуд. Було також відмічено, що сторонні думки і бурхливе будівництво планів на майбутнє зовсім не сприяють попаданню ножа в ціль, а зовсім навпаки. В цей час свідомість повинна бути зайнято тільки мішенню і рукою, метальної ніж. Також не повинно бути фанатизму і ярого бажання засандалить ніж в ціль (тому категорично не радиться використовувати фотографію недруга в якості мішені :)) порозважатися можна вже, коли буде більш-менш виходити). Рухи і загальний настрій повинні бути такими, як ніби ми вже профі в метанні, тобто спокійними, впевненими, можна навіть з чуточкой ліні. І, що найголовніше, перед тим, як кидати ніж, свідомість повинна бути немов відсутнім, тобто. ми дивимося на мішень, кидаємо ніж, але при цьому про них не думаємо і не загострюємо уваги на правильності техніки. Після сотні-другої спроб повинна вже виробитися власна тактика кидка, яка в загальному-то і буде правильною технікою.
Тепер трохи технічної частини. Спочатку потрібно намагатися метати з недалекого відстані, метра півтора-в самий раз. Беремо ніж за лезо, але не всією долонею, а десь половиною-мізинець повинен упиратися в її основу.
Коли я ще тільки вчився метати ножі, шукав статті по темі в інтернеті, проте знаходив лише суто технічні подробиці про те, як правильно тримати ніж, з якої відстані і як метати, і нічого, що стосується питання про, так би мовити, стан свідомості і концентрації при метанні мені ще не траплялося
У всякому разі, з цієї відстані метнути вийде тільки так.
(Довідка: чим ближче до середини ми беремо ніж, тим менше він обертається. А метати можна і тримаючи за рукоять. Адже з півтора метра він робить десь 0,75 повного обороту, а з двох уже повний. Хоча, якщо добре навчитися метати з леза, то ніж буде потрапляти в ціль з будь-якого відстані-тут вже буде крутив очей і набита рука.)
Процес метання можна розбити на три стадії:
I) піднімання і замах руки;
II) Замах кисті з ножем;
III) "зісковзування" ножа з долоні і устремління його в мішень.
I, II) Замах
Тримаємо ніж спокійно, не стискаємо. Рука повинна бути полурасслаблена, кисть не напружена, і рух її повністю підпорядковане передпліччя. Намагаємося зробити замах плавно, але швидко. Якщо раніше ніколи не метали ножі, то не варто відразу поєднувати в одне плавний рух дві перших стадії-замах руки і кисті, для початку, щоб освоїтися, можна робити рухи поетапно, на рахунок раз-два, і потім кидати ніж.

III) Прагнення ножа до мети
Після того, як завершено замах, кисть так само спокійно, проте вже впевнено і різко, метає ніж. Тут варто уточнити один нюанс: рука відпускає ніж трохи раніше, ніж випрямиться і націлена на мішень. При цьому ніж сам буде спрямований куди треба опускається долонею. Потрібно дозволити йому безперешкодно "зісковзнути" з долоні до мети, не утримуючи. І знову ж таки, все це робиться спокійно, без роздумів і хвилювання. Спочатку необхідно домогтися рефлексивного вміння метати з півтора-двох метрів і тільки потім міняти дистанцію і починати імпровізувати, розвиваючи навик з різних позицій різними способами (про яких спробую розповісти в наступних замітках).
Н-да і ще: в процесі метання бере участь не стільки рука, скільки тіло, корпус. Існує так звана "хвильова" техніка бою, при якій максимального ефекту можна домогтися лише плавністю і гнучкістю. Так ось, рух корпусу під час метання має бути ледь вловиме хвильовим, тоді удар ножем в ціль вийде набагато сильніше, ніж якби ми метали тільки рукою.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация