Як 2 концепції буддизму вчать приймати рішення

  1. Ви дізнаєтеся:
  2. Концепція 2. Концепція правильного дії

В буддизмі є дві працюючі методики прийняття правильного рішення. Їх описав у своїй книзі «Шлях істинного лідера» Далай-лама XIV. Він упевнений, що «якщо ви запам'ятаєте ці концепції і будете постійно подумки до них повертатися, це поліпшить вашу здатність приймати рішення і підвищить вашу задоволеність життям».

Ви дізнаєтеся:

  • Як буддизм вчить приймати рішення.
  • Які методики для прийняття рішення найдієвіші.
  • Як прийняти рішення і не пошкодувати про це.

Концепція 1. Концепція правильного погляди

Правильне погляд означає бачення реальності в її правдивому світлі. Існують два явища, які заважають людині побачити дійсність такою, яка вона є, - прийняття бажаного за дійсне і роздуми над проблемами минулого так, як ніби вони існують досі.

Не завжди реальність доводиться нам до душі. Коли ми відчуваємо сильні емоції, їх слід використовувати конструктивно, адже правильне мислення - це ще і зібраний, зосереджений розум. Ви повинні підтримувати свою свідомість в спокійному стані навіть в дуже напружених ситуаціях і вміти контролювати такі негативні емоції, як гнів або заздрість.

Перша частина концепції правильного погляди: це правильне намір.

Думати правильно означає роздумувати над кожною дією ще до його скоєння, з тим щоб переконатися: в основі цієї дії лежать правильне намір і правильна мотивація . Ваш намір повинно бути позитивним, іншими словами, його результати як мінімум не повинні зашкодити людям, тобто людина повинна здійснювати всі свої вчинки з урахуванням їх впливу на інших людей.

Друга частина: немає нічого постійного, все змінюється.

Компанії залежать від таких аспектів своєї діяльності, як інновації, оновлення і ребрендинг продуктів, а також від здатності задовольняти змінюються потреби клієнтів. Саме тому з усіх концепцій буддизму теорія мінливості знаходить саме широке розуміння в діловому світі. Пам'ятайте, що зміни - це природне положення справ. Все в цьому світі розвивається і змінюється.

Третя частина: немає нічого абсолютно ізольованого; у всього є свої причини.

Будь-яке рішення тягне за собою зміни, до яких люди поставляться по-різному: одні - позитивно, інші - негативно. Яким би компетентним не був лідер, який приймає рішення, яким би тренованим не був його розум, він не в змозі передбачити всі можливі наслідки своїх дій. Однак лідери, які керуються правильними намірами і ретельно продумують все наслідки своїх рішень, роблять менше помилок.

Правильне погляд не має ніякої цінності, якщо воно не підкріплене правильною дією, а правильні дії, в свою чергу, - це основний фактор успіху. Звідси друга концепція.

Концепція 2. Концепція правильного дії

Турбота про добробут інших - це суть концепції правильного дії: якою б вчинок ми не зробили, ми обов'язково повинні враховувати інтереси інших людей. Коли ви збираєтеся щось зробити, подумайте, чи не заподіють наслідки цього рішення шкоду комусь. Якщо немає - можна діяти. Якщо так - необхідно використовувати творчий підхід і спробувати знайти інше рішення, наслідки якого нікому не зашкодять. Якщо повністю уникнути нанесення шкоди неможливо, переконайтеся в тому, що ці збитки виправданий, тобто дозволяє запобігти ще більш серйозної шкоди.

Хороший лідер повинен розвинути в собі здатність знаходити такий вихід з подібних ситуацій, щоб люди як в самій організації, так і за її межами вважали прийняті рішення справедливими. Однак недостатньо, щоб рішення було просто справедливим: лідер повинен також довести до всіх сторін логічне обгрунтування цього рішення.

Ці концепції викладені в книзі Далай-лами XIV «Шлях істинного лідера». Буддисти вірять, що Далай-лами є втіленнями на землі Бодхисаттви - людини, який стає Буддою на землі для блага всіх істот. Далай-лами народжуються тут, щоб служити людям. Кожен наступний Далай-лама є втіленням попереднього.

Його Святість Далай-лама XIV - один з найвідоміших в світі лідерів. Його ім'я стоїть в одному ряду з такими іменами, як Махатма Ганді, Мартін Лютер Кінг і Нельсон Мандела - всі вони досягали своєї мети, не вдаючись до насілію.Далай-лама XIV довгі роки очолював невизнана уряд у вигнанні. Він - дипломат, лауреат Нобелівської премії миру. Багато університетів світу привласнили Далай-ламі звання почесного доктора в знак визнання його блискучих праць з пропаганди мирного вирішення міжнародних конфліктів. Він - приклад того, як потрібно зберігати спокій в критичній ситуації. І саме тому люди в усьому світі прислухаються до слів цього буддійського ченця.

Далай-лама часто говорить: «Я всього лише простий буддійський чернець, що не більше, не менше». Він і веде таке життя: прокидається о 4 ранку, медитує, читає молитви і витримує жорсткий графік зустрічей, аудієнцій та церемоній. Кожен свій день він завершує молитвою.

«Я втратив свободу, коли мені було 16 років, і став вигнанцем в 24 роки.
За все життя мені довелося випробувати безліч труднощів.
Проте я зберіг присутність духу. »

- Далай-лама XIV.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация