Як зібрати порожні пластикові пляшки?

Створено 23.09.2014 15:55: Гороскопи

2014 15:55: Гороскопи

Полиці магазинів буквально ломляться від пластикових пляшок. Молоко, вода, пиво, шампунь, автомобільні масла - все упаковано в пластик. Зручна і дешева пластикова тара цілком може дружити з екологією, адже пластик допускає багатократне переробку. Але, на жаль, виробнику вигідніше переробляти нафту, ніж збирати сміття. Тим не менш, у багатьох країнах вторинна переробка набирає обертів.

Технологія переробки пластику на перший погляд досить проста. Використані пляшки та інші вироби сортують по виду матеріалу, подрібнюють, розплавляють і виробляють з розплаву гранули, придатні для повторного використання в якості сировини для виготовлення тієї ж самої тари. Але на практиці в цьому процесі повно дір. Всі продавці бажають продати товар покупцеві, але далеко не всі бажають збирати сміття, що залишилося від використаного товару. Якщо з вторинної переробкою пластику все більш-менш ясно, то його збір навіть у багатьох розвинених країнах залишається, м'яко кажучи, "не вирішеним питанням».

Очевидно, що ентузіасти, яких стає все більше, при всьому їх бажанні не в змозі зібрати і переробити в корисні дрібнички весь вал пластикових відходів. Без втручання впливових гравців ринку велика частина пластикового сміття і раніше буде вивозитися на звалища і забруднювати природу.

Збір пластикових відходів «пробуксовує» з двох простих і всім зрозумілих причин. Перша - це байдужість споживачів до екологічних проблем. Наприклад, недавнє дослідження британців виявило, що 60% людей зовсім не цікавить доля пластикового сміття, як і те, наскільки згубно він впливає на природу.

Друга причина - відсутність матеріальних стимулів. Пересічний споживач не такий вже дурень, як вважає дехто на верхівці суспільної піраміди. Він, споживач, прекрасно розуміє, що від його дій залежить чистота навколишнього середовища, але так само він знає, що пластикові відходи - цінна сировина, на переробці якого хтось заробляє.

Так як кількість смогу, вривається у відкрите вікно усередненого городянина в конкретний момент часу не залежить від кількості зібраних пластикових пляшок, то особиста відповідальність кожного за охорону природи і захист навколишнього середовища відсувається на другий план, в той час як працювати «на дядю» і не отримувати за це хоч якусь відчутну вигоду обивателя просто «жаба душить».

Наприклад, у дворах білоруської столиці пару років назад з'явилися різнокольорові контейнери для роздільного збору пластику і скла. Цьому хвилююча подія передувало кілька років, протягом яких пункти прийому склотари зникли майже повністю, а в магазинах пляшки перестали приймати в будь-якому вигляді і під будь-яким приводом.

Здавалося б, свідоме населення, якому про важливість кампанії дохідливо роз'яснюють численні білборди, має дружно кинутися заповнювати різнобарвні ємності сировиною для вторинної переробки. Але на ділі організатори бізнесу стогнуть. Ємності заповнюються найчастіше чим попало. Організатори дружно звинувачують «свідоме населення» в несвідомості, однак, ні про які матеріальних стимулах навіть не заїкаються.

Зовсім по іншому організований процес збору пластикових пляшок в Німеччині. При продажу води в пластиковій пляшці кожен покупець оплачує вартість тари (або якусь частину, точно не знаю), «закладену» в ціну. Але при цьому в багатьох магазинах встановлені прийомні автомати, куди можна здати порожні пластикові пляшки без обмежень по кількості і отримати за них чек, який прийме касир магазину поряд з євро і центами при оплаті покупки.

Є одне «але»: в німецьких магазинах приймаються тільки пластикові пляшки німецького виробництва. Теж, треба відзначити, дієвий стимул для виховання патріотичних почуттів покупців.

Кілька років тому німецькі газети писали про дрібних шахраїв з Польщі, які назбирали вантажівка порожніх пластикових пляшок невідомого походження, підробили маркування і роз'їжджали по торговим точкам, здаючи кримінальний товар частинами. Пильні громадяни федеративної республіки припинили шахрайство на корню, викликавши поліцію, яка затримала поляків і конфіскувала вантажівку, завантажений пластиковим сміттям.

Пильні громадяни федеративної республіки припинили шахрайство на корню, викликавши поліцію, яка затримала поляків і конфіскувала вантажівку, завантажений пластиковим сміттям

Аналогічна система діє в Голландії, де за кожну здану пластикову пляшку місцевого виробництва споживач отримує чек-депозит на 25 євроцентів.

Нещодавно, як повідомив Telegraaf , Колишня історія з поляками в Німеччині повторилася в Гаазі, де затримали болгарську подружжя з дитиною, за спробу здати в автоматичному пункті збору привезені з Болгарії порожні пластикові пляшки в кількості 1300 штук, упаковані в п'ять великих мішків.

Голландці виявилися не менш пильними, ніж сусіди німці, і теж викликали поліцію. Та з'ясувала, що болгарська пара подібний трюк уже проробляла раніше. Шахраїв обклали штрафом в 350 євро і відібрали депозити, які вони встигли отримати.

Земля - ​​наш спільний дім, але на підтримку його в чистоті кожен витрачає, на жаль, свої власні гроші ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация