Як заповнити нестачу мінералу спокою і креативу - магнію

Мак - чемпіон за змістом магнію

Дуже багато уваги приділяється вітамінам - в описі дієт, різного роду статтях про правильне харчування і в плануванні раціону не забувають згадати, як важливо споживати вітаміни в потрібній кількості, щоб бути здоровими. Але насправді не менш важливу роль у здоров'ї людини відіграють мінерали, незаслужено обділені увагою.

Один з "мінеральних стовпів" для нашого здоров'я - магній. Без нього неможлива нормальна робота центральної нервової і серцево-судинної систем. А чи не вони грають ключову роль в нашому самопочутті? Адже кров транспортує все корисності в самі різні органи нашого тіла, а ЦНС керує цілою низкою процесів в організмі.
Розберемося, з яких продуктів можна отримати необхідну порцію магнію і які основні ознаки нестачі мінералу в організмі.

Наші експерти: Тетяна Майкова, невропатолог, керівник медсеті "Головний біль", член Європейської федерації головного болю, і Юлія Шарупіч, кардіолог КНП "КДЦ Шевченківського району".

ЯК ЗБІЛЬШИТИ ЗАСВОЄННЯ МАГНІЮ ОРГАНІЗМОМ

Щоб магній краще засвоювався, з їжею в організм має надходити в достатній кількості вітаміну В6. Тому регулярно включайте в раціон його джерела: м'ясо, рибу, молоко, яєчний жовток.
А ось алкоголь і каву погіршують всмоктування магнію: якщо не можете відмовитися, то хоча б не зловживайте цими напоями.

До 30% магнію в продуктах при їх замочуванні і варінні переходить у воду. Отже, щоб зменшити втрати мінералу, намагайтеся чистити овочі якомога тонше - велика частина магнію міститься якраз під шкіркою.

Опускайте овочі та фрукти в уже киплячу воду, а овочеві і круп'яні відвари не виливайте, а використовуйте для приготування підлив, супів або соусів.
Відвари овочі, не залишайте каструлю до часу, коли вони знадобляться, а відразу виймайте овочі з води.

Магнієвий "БОМБА": ГОТУЄМО ЗА ДОБУ

Пророщене зерно входить до п'ятірки найпотужніших джерел магнію. При цьому воно містить підвищену дозу вітамінів групи В - які, як уже було сказано, покращують засвоєння магнію.

Їжте пророщене зерно кожен день по 3 ст.л. Притому не обов'язково пшеничне: в якості магнієвої "бомби" підійдуть зерна сочевиці, гречки, насіння буряка або будь-які інші овочеві, що знайдуться в магазині. Єдина умова - зерна повинні бути без термічної і механічної обробки.

Готується "вітамінна бомба" так: на плоску тарілку покладіть максимально тонким шаром зерно, залийте водою кімнатної температури - вона повинна покривати зерна. Тепер накрийте марлею в чотири шари (це сповільнить випаровування води) і поставте на підвіконня в кімнаті, розташованій на сонячній стороні, але не під прямі сонячні промені - зернам не повинно бути сухо і жарко. Під час фотосинтезу в ході пророщування зерна з його ендосперми синтезується весь спектр корисних речовин - тобто воно стає концентратом корисних речовин. Уже через 24-36 годин зерна можна вживати - наприклад, додавати до їжі протягом дня, наприклад, в салати. А можна з'їдати на сніданок в один присід (з вказаної кількості ложок), додавши меду, горіхів і / або сухофруктів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні А чи не вони грають ключову роль в нашому самопочутті?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация