Як збирати гроші шопоголіку: 6 кроків

  1. 1 крок
  2. 2 крок
  3. 3 крок
  4. 4 крок
  5. 5 крок
  6. 6 крок

Отже, давайте розбиратися, як збирати гроші шопоголіку. Чи можна обдурити самого себе? І якщо так, то до яких трюкам і хитрощів потрібно вдатися, щоб нарешті почати відкладати гроші?

Почнемо з самого нудного і важливого. Ким би ви не були і скільки б ви не заробляли, щоб збирати гроші, потрібно їх рахувати. Ми не будемо втомлюватися повторювати це. Тому першим кроком навіть для шопоголіка буде з'ясування реальної картини ваших доходів і витрат.

1 крок

Отже, ви прийняли рішення взятися за фінанси. Перші пару місяців не намагайтеся щось відкладати і якось особливо економити, зараз ваша задача - з'ясувати, куди йдуть ваші гроші. Просто витрачайте як зазвичай, але регулярно записуйте всі свої витрати. Це нудно, так. Але без цього кроку будуть безглузді всі інші фінансові хитрощі. Знайдіть таке додаток , Яке буде не тільки зручно, але й радувати око. Заведіть собі таку таблицю в Excel, в яку буде хотітися заходити. Перетворіть облік фінансів в приємну рутину, виділіть для нього певний час дня.

2 крок

Через пару місяців у вас буде реальні дані про витрати. Виділіть один вечір і проаналізуйте, що у вас вийшло. З'ясуйте не тільки, які категорії витрат найвитратніші (ресторани, одяг), але і в яких саме магазинах і закладах ви найчастіше залишаєте гроші, коли ви найбільш схильні до великих витрат (вихідні або, навпаки, будні, щоб порадувати себе після важкої роботи) , від яких покупок вам найлегше відмовитися (з емоційної точки зору).

3 крок

Поверніть (якщо ще не пройшло 2-х тижнів) або продайте речі, якими ви точно не будете користуватися. Цей крок не так потрібен для безпосередньо накопичення грошей, але важливий як ритуал - перехід до усвідомленим витрат. Скасуйте підписки на онлайн сервіси, якими ви не користуєтеся. Продайте абонемент в спортзал, якщо ви там не були останні пару місяців. Загалом, оптимізуйте свої витрати.

4 крок

Відкрийте накопичувальний вклад. Багато мобільні додатки банку дозволяють створювати такі окремі «скарбнички». Переводите на нього 10% від будь-якої суми, яка приходить вам на карту (будь то зарплата, відданий борг, подарунок). Придумайте, для чого вам потрібен стабфонд. Краще прив'язати його до того, що вас дійсно емоційно хвилює (здоров'я, допомога батькам, спонтанні подорожі), щоб ви з меншою ймовірністю залазили в «скарбничку», щоб покрити випадкові покупки.

5 крок

Виділіть день для великих витрат. Як відомо, більшість речей приносять нам задоволення саме в момент передчуття (мріяння про них). Після покупки, ми часто втрачаємо до них інтерес і не вже відчуваємо радість володіння. Тому домовтеся з собою, що великі покупки (суму визначте самі) ви будете здійснювати один раз на місяць в певне число. Ведіть список бажань, записуйте туди все, що вас спонтанно захотілося купити. У певний день вибирайте один пункт зі списку і з легкою душею купуйте.

6 крок

Заведіть правило: щоб щось купити, треба щось продати. Особливо це стосується тих, хто не може зупинитися купувати однопланові речі (20-е туфлі, годинник, гаджети).

Діліться в коментарях, якщо у вас є свої хитрощі, як збирати гроші шопоголіку. І підпишіться на оновлення блогу, щоб не пропустити наші нові поради про особисті фінанси. А ще ви можете скачати безкоштовно програму для обліку особистих фінансів і ознайомитися з її можливостями.

Чи можна обдурити самого себе?
І якщо так, то до яких трюкам і хитрощів потрібно вдатися, щоб нарешті почати відкладати гроші?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация