Як відпрацювали свій термін приморські депутати КПРФ

Частина 1. Державна Дума

Серед російських політиків і політиканів популярна збереглася аж з радянських часів традиція звітувати перед виборцями. Особливо активно звітують народні обранці перед черговими виборами, розраховуючи красивими рапортами вловити зайві сотні, а то й тисячі голосів. Правда, в цих звітах найважливіше дуже часто залишається за кадром. Не тільки правляча «Єдина Росія», а й партії «системної опозиції» вважають, що виборцям нема чого знати про їх парламентської і околопарламентской діяльності занадто багато. Автор даної статті дотримується іншої точки зору і пропонує читачам розглянути реальний звіт про роботу депутатів однієї з партій на прикладі одного регіону. Йдеться про депутатів КПРФ, обраних до парламентів усіх рівнів голосами жителів Приморського краю. Звіт складений на підставі документів і загальновідомих фактів, ніяких домислів чи інсайдерської інформації в ньому немає.

Заслухати подібний звіт тим більше корисно, що багато прихильників соціалізму голосують за КПРФ, щиро вважаючи, що наближають таким чином перемогу комуністів, а деякі прихильники чесної буржуазної демократії підтримують зюгановцев як найбільшу опозиційну силу Заслухати подібний звіт тим більше корисно, що багато прихильників соціалізму голосують за КПРФ, щиро вважаючи, що наближають таким чином перемогу комуністів, а деякі прихильники чесної буржуазної демократії підтримують зюгановцев як найбільшу опозиційну силу.

Отже, в минулому виборчому циклі КПРФ в Примор'ї значно зміцнила свої позиції. Виборці краю делегували депутатів КПРФ в Державну думу, Законодавчі збори регіону, Думу крайової столиці. У парламентах деяких районів і міст краю КПРФ отримала абсолютну або відносну більшість, у багатьох - склала великі фракції.

Розглянемо роботу приморських парламентаріїв КПРФ систематично зверху вниз.

Одним з депутатів Державної Думи від Приморського краю є секретар ЦК КПРФ Олексій Корнієнко, виходець з Ульяновської області. Стаж Корнієнко в КПРФ - 14 років. Він пройшов в КПРФ всі сходинки парламентської іерарахіі від помічника до депутата Держдуми, а також піднявся по сходах партійної кар'єри, побувавши по шляху другим секретарем Ульяновського обкому, членом ЦКРК. У 2011 році Корнієнко кинули на «посилення» приморських кадрів, фактично призначивши «смотрящим» від ЦК КПРФ по Далекому Сходу.

Таким чином, Корнієнко не випадкова людина в КПРФ, а в повному розумінні слова висуванець з партійних рядів. Як же працював в Державній Думі дбайливо вигодуваний партією і підтриманий жителями Примор'я молодий політик-комуніст?

Почнемо з виступів Корнієнко адже відповідно до вказівок Леніна комуністи беруть участь в буржуазних виборах в першу чергу заради отримання парламентської трибуни.

Візьмемо найостанніше за часом виступ Корнієнко 14 червня 2016 року у обговоренні річного звіту Центробанку. Корнієнко задав голові Центробанку Набіулліної питання: «що робиться Центробанком Росії зараз для поліпшення ситуації з доступністю кредитів для малого і середнього бізнесу»? Інтереси бізнесу - ось питання, на який витратив своє право виступу депутат КПРФ Корнієнко. Чи не цей питання на його місці поставив би і будь-який буржуазний депутат?

Кредитування бізнесу за рахунок народної кишені є лінією не тільки «Єдиної Росії», а й КПРФ. Тільки ЕР кредитує банки і великий капітал, а КПРФ стурбована доступністю державного кредиту для малого і середнього бізнесу. Перебудовні мантри про те, що комерсанти піднімуть Росію і наповнять бюджет податками, депутати успішно забули. Виявилося, що хвалена ефективність ринкової економіки вимагає регулярно підживлювати підприємців казенними грішми.

Виявилося, що хвалена ефективність ринкової економіки вимагає регулярно підживлювати підприємців казенними грішми

Олексій Корнієнко

Подібних виступів в практиці члена Комітету Держдуми по власності Корнієнко можна знайти чимало. То він захищає створення особливої ​​економічної зони на приморському острові Російський, то намагається поліпшити роботу регіональних уповноважених з захисту прав підприємців, то стурбований долею компаній-нерезидентів територій випереджаючого розвитку. Кожен може поритися в архівах на сайті Держдуми і сам знайти відповідний приклад.

Звичайно, є у депутата Корнієнко і зовсім інші виступи, які КПРФ не соромно показати в своїх роликах і опублікувати в газетах. Наприклад, 15 жовтня 2014 року Корнієнко виступив від імені фракції КПРФ перед міністром з розвитку Далекого Сходу Галушкою. Початок мовлення Корнієнко присвятив захисту інтересів бізнесу (на цей раз спеціально далекосхідного) зате потім згадав і про трудящих, поговорив про високі ціни і низькі зарплати, демографічному спаді і смертності дітей, емігрантських настроях і грабежі населення системою ЖКГ. Виваливши перед міністром купу неприємних фактів, Корнієнко запропонував йому ... «застосувати всі кращі напрацювання радянського періоду і почати з головного - з людини». Закінчив же виступ і зовсім «несподівано»: «Фракція КПРФ сподівається, що очолюване вами, Олександр Сергійович, міністерство зробить все можливе для процвітання цього чудового краю. Часу у нас вкрай мало ». Заслужені оплески ...

Отже, фракція КПРФ сподівається, що буржуазний міністр Галушка зробить все можливе для Далекого Сходу, прийме на озброєння радянський досвід і допоможе капіталу ефективніше освоювати багатства чудового краю. Фракція КПРФ готова працювати в цьому напрямку разом з міністром. Крихітний приклад фундаментальної політичної лінії КПРФ, лінії на «поліпшення» капіталізму шляхом прохань і порад владі, а також шляхом представництва інтересів дрібної і середньої буржуазії. Чим більше фракція КПРФ в Держдумі, тим охочіше влада врахує її поради - так вважають зюгановцев, згадуючи як врятували російський капітал в 1998 році. Корнієнко в цьому сенсі абсолютно типовий зюгановец, не краще і не гірше за інших. Він завжди готовий піддати уряд жорсткій критиці, привести масу фактів, показати конкретні приклади нехлюйства і корупції, але висновки із зазначеного матеріалу Корнієнко робить абсолютно некомуністичні. Ось кілька кінцівок його «розгромних» ввиступленій:

«Соромно, панове, обманювати своїх виборців!»

«На зустрічах з виборцями все частіше простежується невдоволення центром. Нерідко доводиться чути вислів: «Ми без Москви проживемо, а проживе чи Москва без нас?» Про це нам, шановні депутати, і особливо депутати з фракції партії «Єдина Росія», що іменується себе партією влади, варто задуматися ».

«Загалом, за відсутності захисту з боку держави обклали громадян зазначеними законами, як вовків червоними прапорцями. Тільки вовків одразу відстрілюють, а жителі Росії від безвиході хто накладає на себе руки, хто продає своїх дітей, хто йде в запій, хто просто опиняється на вулиці. З такими законами немає сенсу говорити про стабільність в суспільстві, до якої постійно закликає президент країни ».

Багато що можна знайти у виступах Корнієнко, але тільки не зв'язок із систематичною організованою боротьбою трудового народу. Він звертається тільки до колег-депутатів і не робить навіть спроб роз'яснити трудящим з парламентської трибуни необхідність самостійної боротьби з капіталізмом. І в цьому депутат Корнієнко абсолютно типовий для КПРФ.

Від парламентської трибуни перейдемо до законотворчості. Олексій Вікторович Корнієнко в співавторстві підготував 123 законопроекту. Серед них чимало корисних і потрібних для повсякденного життя пересічних росіян, наприклад, законопроект, який забороняє продавати алкоголь в нежитлових прибудовах багатоквартирних будинків (знаходиться на розгляді), законопроект про підвищення відповідальності за значне перевищення швидкості на дорогах (відхилений ЕР) або законопроект, що встановлює стелю стягуються відсотків за споживчим кредитом (знаходиться на розгляді).

Є в активі Корнієнко бойові законопроекти на кшталт законів про повну державну монополію на виробництво та обіг алкоголю (знаходиться на розгляді) або про прогресивну шкалу оподаткування (знаходиться на розгляді).

Однак, всі вони є плодом чисто парламентських маніпуляцій і ніяк не пов'язані з повсякденним боротьбою найманих працівників. Тим часом, зрозуміло, що без підтримки «Єдиної Росії» жоден подібний закон пройти не може. Альтернативою змов з буржуазією є потужний тиск пролетаріату, тобто позапарламентська боротьба.

Альтернативою змов з буржуазією є потужний тиск пролетаріату, тобто позапарламентська боротьба

Член фракції КПРФ

Візьмемо для прикладу один із законопроектів КПРФ за участю Корнієнко - законопроект про встановлення мінімальної зарплати на рівні не нижче прожиткового мінімуму. Це реальний злободенне, що називається, «кровний» для всіх трудящих питання. Його рішення дійсно хоч трохи, але поліпшило б становище найманих працівників. Боротьба за прийняття даного закону могла б серйозно сприяти згуртуванню і організації пролетаріату.

Як надійшла КПРФ, що має серед усіх лівих партій максимальні можливості для роботи з трудящими? Провела безліч консультацій і прес-конференцій, серію акцій, розповсюдила агітаційні матеріали. І все. Законопроект, який міг при належної попередньої роботі стати опорною точкою серйозної кампанії зі створення нових профспілок і політичній освіті народу, перетворився в чергову нецікаву рядок в переліку передвиборних заклинань КПРФ. Ніяких спроб організувати боротьбу пролетаріату не було.

Зустрічаються серед законопроектів Корнієнко дивні зразок законопроекту, що зобов'язує муніципалітети оплачувати комунальні послуги для приватних шкіл, а також антидемократичні, наприклад, Корнієнко в числі співавторів закону, що дозволяє президенту РФ призначати 10% сенаторів. Він же співавтор закону про введення кримінальної відповідальності за публічні заклики до сепаратизму. За цим законом сьогодні сів би В. І. Ленін за пропаганду права націй на самовизначення хоча саме він на ділі активно боровся з буржуазним сепаратизмом.

Також Корнієнко попрацював в сфері діяльності свого комітету з питань власності, виступивши разом з едроси співавтором уточнень безсумнівно важливого для російської буржуазії закону про cаморегулірованіі оціночної діяльності.

Отже, і в сфері законотворчості Корнієнко є типовим депутатом КПРФ. Законопроекти, прийняття яких поліпшило б становище трудящих і посилило їх боротьбу, пропонуються без будь-якого зв'язку з організованим народним рухом. Вони розраховані не на прийняття, а виключно на створення іміджу КПРФ як «народної» партії. З іншого боку депутати КПРФ активно співпрацюють з буржуазними партіями в справі прийняття потрібних для функціонування капіталізму законів і навіть допомагають писати закони, що обмежують можливості самостійної боротьби трудящих і створюють додаткові можливості для провокації проти них.

Корнієнко не тільки сам готував подібні закони, але також і голосував за аналогічні правові акти, запропоновані іншими депутатами. Наприклад, Корнієнко голосував за прийняття закону про досудових блокування «екстремістських» сайтів.

Нам залишилося розглянути представницьку діяльність Корнієнко, його роботу з виборцями. Статус депутата Державної думи надає значні можливості для організації робочого руху і пропаганди в ньому ідей ліквідації капіталізму і переходу до соціалізму. Чи скористався ними Олексій Вікторович? Офіційний сайт КПРФ веде облік публічних виступів Корнієнко поза стінами Держдуми і заходам з його участю. Відкручуємо стрічку назад:

4 серпня 2016 року - Корнієнко провів прийом громадян в місті Артем Приморського краю. Жодного питання по організації робочого руху на даному заході не обговорювалося. Тарифи ЖКГ, відбирання землі, шкільні побори, недолік місць в дитячому саду, відсутність вуличного освітлення і тому подібні безсумнівно важливі питання, поставлені прийшли на прийом артемівців, «взяті під пильний контроль депутата Державної Думи від Приморського краю А.В. Корнієнко ». І все, про залучення людей в боротьбу й мови немає. Корнієнко, звичайно, використовуючи особисті зв'язки і вплив депутата, доб'ється щоб вкрутили конкретну лампочку, влаштує конкретної дитини в дитсадок, але кардинально нічого не зміниться. Нікуди не дінуться шкільні побори, продовжать рости тарифи. Вирішення цих проблем відкладено до перемоги КПРФ на виборах. Ось отримають зюгановцев більшість в Думі і пост президента тоді і спробують щось зробити. Простій людині залишається тільки голосувати за КПРФ і чекати чудес. Справедливості заради, відзначимо, що прийшли на прийом до Корнієнко за винятком груп, колективно борються за свої інтереси в сфері ЖКГ, боротися і не хочуть, а все чекають чарівників, здатних в одну мить вирішити їхні особисті проблеми. Культура солідарних дій у нас поки близька до нуля.

31 липня 2016 року - Корнієнко під покровом триколора відзначив День ВМФ з ветеранами ТОФ і їхніми дружинами в Артемі. Отримав від ветеранів значок і тільняшку.

15 липня 2016 року - прес-конференція кандидатів в депутати Держдуми від КПРФ в Хабаровську. За день до цього Корнієнко виступив перед хабаровським активом КПРФ: «Виходячи з рішень XVI з'їзду КПРФ, А.В. Корнієнко наголосив на ключових завданнях, що стоять перед комуністами Далекого Сходу. Перш за все - це повна мобілізація сил всіх партійних організацій, прихильників партії та союзних народно-патріотичних сил для руйнування монополії «Єдиної Росії» в Державній Думі ». Коротше кажучи, ідея-фікс це участь у виборах заради збільшення фракції КПРФ. Про організацію пролетарського руху знову ні слова.

20 червня 2016 року Корнієнко дав інтерв'ю газеті «Артем +». Наведемо цитати.

Кореспондент підкидає Корнієнко можливість викласти марксистсько-ленінський підхід до організації боротьби трудящих, запитавши:

«Соціальна напруженість в містах та районах наростає. Люди активніше стали висловлювати своє обурення триваючим падінням рівня життя, недбалим ставленням місцевої влади до виконання своїх прямих обов'язків. Але чи є надія на те, що положення громадян все-таки зміниться на краще? Як самі люди можуть вплинути на те, щоб восторжествувала справедливість? »

З довгого і заплутаного відповіді депутата візьмемо тільки фінальний абзац, в якому він дає раду що робити:

«Напередодні виборів до Державної Думи і в Законодавчі Збори Приморського краю, які відбудуться 18 вересня 2016 року, перед кожним громадянином стоїть ключове завдання - подолати почуття політичного безсилля і зайняти активну громадянську і політичну позицію в спільній справі порятунку і творчого розвитку Приморського краю і всього нашого Вітчизни » «Напередодні виборів до Державної Думи і в Законодавчі Збори Приморського краю, які відбудуться 18 вересня 2016 року, перед кожним громадянином стоїть ключове завдання - подолати почуття політичного безсилля і зайняти активну громадянську і політичну позицію в спільній справі порятунку і творчого розвитку Приморського краю і всього нашого Вітчизни ».

От і все. Єдиний відомий Корнієнко спосіб боротьби - голосування на виборах.

7 червня 2016 року Корнієнко відсвяткував Пушкінський день в артемівської школі № 17, нагородив директора школи медаллю ЦК КПРФ.

3 червня 2016 року Корнієнко нарешті таки побував на виробництві. Він відвідав артемівське сільгосппідприємство «Меліса», де зустрівся, однак, не з трудовим колективом, а з господинею. Напевно, приводу не було адже «Меліса» в звіті про зустріч названа «народним підприємством» (незважаючи на приватний характер власності). Що ж робив Корнієнко в оазисі соціального партнерства, де навіть є безкоштовні обіди? Депутат слухав скарги підприємниці на дорогі банківські кредити.

Але може бути два передвиборних місяці не показові і в інший час Корнієнко активно організовує найманих працівників? Крутимо стрічку далі і далі до початку року, але серед виступів на мітингах, прес-конференцій, зустрічей з партактивом і виборцями лише зрідка трапляються новини про контактах Корнієнко c підприємствами. Скрізь на виробництві його зустрічає керівництво, всюди працівники всім задоволені, немає інших проблем крім проблем бізнесу. Як мінімум з початку 2016 року Корнієнко не взяв участі в жодному реальному трудовому конфлікті, що відбувалося на Далекому Сході. Там, де робочі йдуть проти начальства, Корнієнко немає. Він ще може дозволити собі майнути на дозволених дирекцією мітингах на кшталт акцій працівників заводу «Радіоприлад», але справжніх страйків уникає, власники не зрозуміють.

Як уже згадувалося вище, Олексій Корнієнко як депутат абсолютно типовий для КПРФ і відмінно вписується в партійну лінію на парламентаризм і співпрацю з буржуазією. Не дивно, що він і на цих виборах очолює регіональну групу КПРФ, а також висунуть по одномандатному округу. В разі обрання, Корнієнко продовжить служити класу капіталістів як дюжини соціал-демократ, буде голосувати за нові заборонні закони, продовжить сіяти серед трудящих ілюзії соціального партнерства і буржуазного парламентаризму.

В наступного статті ми розглянемо діяльність фракції КПРФ в Законодавчих зборах Приморського краю.

Микола Соснів

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Як же працював в Державній Думі дбайливо вигодуваний партією і підтриманий жителями Примор'я молодий політик-комуніст?
Нерідко доводиться чути вислів: «Ми без Москви проживемо, а проживе чи Москва без нас?
Як надійшла КПРФ, що має серед усіх лівих партій максимальні можливості для роботи з трудящими?
Чи скористався ними Олексій Вікторович?
Але чи є надія на те, що положення громадян все-таки зміниться на краще?
Як самі люди можуть вплинути на те, щоб восторжествувала справедливість?
Що ж робив Корнієнко в оазисі соціального партнерства, де навіть є безкоштовні обіди?
Але може бути два передвиборних місяці не показові і в інший час Корнієнко активно організовує найманих працівників?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация