Як в Києві наживаються на закордонних паспортах

Посередники: & laquo; Не скажу, чому така різниця. Оформляйте, де вам вигідно & raquo;

Все більше районних Адмінцентр пропонують киянам оформити документи для виїзду за кордон. Якщо в приватних компаніях, яких по місту працює більше сотні, за виготовлення паспорта просять від 700 грн, то в міських центрах ця послуга коштує на 300 грн дешевше. Термін виготовлення такої ж - один місяць.

У вересні перші закордонні паспорти почали видавати в міському Центрі адмінпослуг (на Осокорках), а з кінця жовтня такі послуги надають і в Деснянському районі. Наступні на черзі - Шевченківський та Святошинський райони, з часом оформити закордонний паспорт можна буде в будь-якому районі міста. За виготовлення документів тут потрібно заплатити 377,15 грн. Стільки ж коштує оформлення "Заграй" у відділі централізованого оформлення паспортів в Бортничах і ДП "Документ". А ось в центрі обслуговування "Паспортний сервіс" на бульварі Шевченко за паспорт доведеться заплатити 627,15 грн (до 377,15 грн додають ще 250 за послуги з підготовки пакету документів). У цих установах, на відміну від районних Адмінцентр, можна оформити документи швидше - за 10 днів. У Бортничах за таку послугу потрібно заплатити 634,3 грн, в "паспортному сервісі" - 884,3. "У міському Центрі отримати закордонний паспорт можуть як кияни, так і жителі інших міст. Для цього не потрібно звертатися до посередників і переплачувати за неіснуючі послуги. Черг в центрі немає", - повідомив "Сегодня" заступник голови КМДА Олександр Пузанов . Причому ціна за оформлення документів однакова для всіх жителів країни, тоді як у приватних фірм-посередників тариф безпосередньо залежить від місця прописки - плюс 50-150 грн до мінімальних 700.

Різницю в ціні посередники пояснити не можуть. В одній з компаній оформлення закордонного паспорта порівняли з товаром і пояснили, що "скільки магазинів, стільки і цін", підкресливши, що, незважаючи на різницю в цінах, вони все роблять офіційно.

Адмінцентр. У Міськцентру на Осокорках вже видано 354 закордонні паспорти, в Деснянському - 25. Як нам розповіли, більшості клієнтів - 25-48 років, причому третина з них з пропискою з області чи з інших регіонів. Святошинський та Шевченківський центри поки не підключені до системи Держслужби міграції, в інші сім районів служба поки не направляла своїх представників. Незабаром времемі це планують виправити. "Кожна нова послуга, яку надають Центри адмінпослуг, - ще один крок до створення в місті електронного уряду. Сподіваюся, через кілька років паспорт залишиться єдиним документом, за отриманням якого громадянам доведеться звертатися особисто", - зазначив Пузанов.

БЕЗ ГАРАНТІЙ. Однак є послуги, які пропонують тільки посередники. Наприклад, оформити паспорт за 1-3 дні (коштує це мінімум 2000 грн). Правда, ніяких гарантій клієнтам не дають. "Були проблеми з пропискою. Звернувся до приватників, пояснив проблему. Запевнили, що все вирішать. Заплатив 1000 гривень, після чого мені видали розписку із зазначенням оплати" консультаційних послуг ". Коли прийшов за документом, мені сказали, що це не вирішить проблему і паспорт я не отримаю. Повернули лише 400 грн - офіційну вартість оформлення. Куди поділися ще 600 - невідомо ", - поскаржився нам один з клієнтів приватної компанії.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация