Як з'явилися назви знаків Зодіаку

Мабуть, кожен з нас знає, з яким сузір'ям його пов'язує дата народження. Знаки зодіаку - їм приписується всеосяжний вплив на наше життя. Кожен Овен і Скорпіон уявляє собі цілком певний образ свого небесного покровителя - пухнастого баранчика або грізного, отруйного монстра. Але, виявивши їх на небі, багато хто буде здивований: чому ця купка зірочок отримала таку назву? Хто вони, ці Овни і Скорпіони, яких люди вважали гідними бути увічненими серед зірок? Звичайно ж, до нас дійшли старовинні міфи і сказання, що відкривають завісу таємниці над іменами наших покровителів ...

Звичайно ж, до нас дійшли старовинні міфи і сказання, що відкривають завісу таємниці над іменами наших покровителів

Овен. Цікаво, що це сузір'я в різних культурах мало схожий образ - всюди це баран. В античній міфології - це чарівний баран Крійі, який був посланий Зевсом на виручку Гелле і Фрікс - дітям богині хмар Нефели і царя Афаманта, коли їх збиралися принести в жертву богам. Крій посадив дітей на спину, і поніс геть, але Гелла не втрималася і впала в море. Фрикса ж Крійі доставив до Колхіди, де його прийняв цар АЕТ. Після чудесного порятунку, Крійі був принесений в жертву Зевсу, а його золота шкура вивішена на дубі, і саме за нею полювали Аргонавти.

Телець. І знову Зевс був полонений юної дівою - дочкою фінікійського царя Агенора Європою. Цілими днями дівчина безтурботно гуляла зі своїми подружками в безпеку рідних просторів, де паслися стада її батька. Зевс прийняв вигляд прекрасного білого бика, і приєднався до стада. Коли Європа пішла від подруг, він підійшов до неї, і дівчина, захоплена його красою і великими оксамитовими очима, стала грати з ним, гладити його білосніжні боки, і, врешті-решт, села до нього на спину. Бик обережно підняв свою ношу, і раптом кинувся до моря. Європа дуже злякалася, і міцно вхопилася за його роги. Бик стрибнув у море, і швидко поплив геть, несучи свою ношу від рідних берегів. Він попрямував до острова Крит, і там виявив дівчині своє справжнє обличчя. Європа стала його коханої, і у них народилося троє дітей - Мінос, Радамант і Сарпедон.

Близнюки. Це сузір'я - символ братньої любові. Леда, дружина спартанського царя Тиндарея, народила близнюків - Кастора і Поллукса. Як завжди, не обійшлося без Зевса - він був батьком одного з братів. Свого сина, Поллукса, він наділив безсмертям, тоді як Кастор був простим смертним. Подорослішавши, обидва брати стали великими героями, зробили безліч подвигів і взяли участь в поході за золотим руном. Але трапилося нещастя - Кастор був убитий під час сварки зі своїм двоюрідним братом. Поллукс благав Зевса, щоб той позбавив його безсмертя, і він міг возз'єднатися з Кастором в царстві Аїда. Зевс був вражений такою братською відданістю, і з тих пір брати більше не розлучалися: один день вони жили на блискучому Олімпі, серед богів, а інший - в царстві Аїда, серед тіней померлих.

Рак. Рак потрапив на небо по волі Гери, дружини Зевса. рак був помічником жахливої ​​Гідри, з якої Геракл бився в одному зі своїх подвигів. Герой переміг чудовисько і розчавив його посіпаки, але Гера, ненавиділа Геракла всім серцем, помістила Рака серед зірок.

Лев. Це сузір'я вшановує перший подвиг Геракла. Немейский лев, дітище Тифона і Єхидни, оселившись в горах біля міста Немеи, тримав в страху всю округу. Геракл, посланий Еврісфеном на вірну загибель, знайшов лігво жахливого звіра, і влаштував на нього засідку. Коли Лев здався з печери, Геракл спробував вразити його стрілами, але той був невразливий для зброї. Тоді Геракл кинувся на нього з палицею і, оглушивши чудовисько одним ударом, задушив його голими руками. Після цього він відніс тіло лева в Мікени, привівши Еврістей в жах своєю потужністю і силою. Гордий своїм сином, Зевс помістив його трофей серед зірок, щоб люди пам'ятали, хто позбавив їх від цієї страшної напасті.

Діва. Існує кілька персонажів, які претендують на прототип Діви. Найбільш часто зустрічається - це Деметра, богиня родючості. На це вказує те, що на зображеннях цього сузір'я, в руках у Діви завжди колос - символ багатого врожаю. За переказами, дочка Деметри, прекрасна Персефона, була обіцяна в дружини Аїду - богові підземного царства. Не дочекавшись обіцяного, Аїд викрав Персефону і повів її в свої володіння. Деметра впала в тугу, оплакуючи долю своєї дочки, і землю охопив голод. Облетіло листя з дерев, зів'яли квіти, родючі ниви звернулися в пустелі. Богиня була невтішна, і Зевс, стурбований долею людей, відправив Гермеса до брата, з проханням повернути Персефону матері. Аїд підкорився, але перш дав дружині гранатові зерна - символ непорушності шлюбу. З тих пір вона ніколи не змогла б забути його. Радості Деметри не було меж. Знову зазеленіли ліси і луки, розцвіли квіти, ниви ломилися від врожаю. На Землі настало свято. Але ось, Персефона знову повинна відправитися до Аїду - знову Деметра поринає в сум, знову жовтіють листя, в'яне трава і квіти, Землю сковує холод. І знову Персефона повертається до матері, і знову радість Деметри дарує людям життя і благодать. З тих самих пір, коли на небі з'являється щаслива богиня з колоссям в руках, смертні на Землі радіють і готуються до багатого врожаю.

Ваги. Безсумнівно, це ті самі Ваги, на яких Феміда, і її дочка Дике вимірювали справедливі і несправедливі вчинки людей. Зевс помістив їх серед зірок, щоб смертні завжди пам'ятали - вони повинні шанувати закони і чинити відповідно до справедливості.

Скорпіон. Це сузір'я зв'язують з міфом про Оріоні. Оріон, син Посейдона, був великим мисливцем і коханим богині Артеміди. Бундючився, він став хвалитися, що рівних у всесвіті йому немає. Коли про це дізналася Гера, вона розлютилася і послала жахливого Скорпіона, щоб провчити хвалька. Скорпіон вжалив Оріона, і великий мисливець загинув. Зевс, пошкодувавши невтішну Артеміду, помістив мисливця серед зірок. Гера ж, в нагадування про його гордині, помістила на небі і Скорпіона. З тих пір щоночі Оріон в жаху тікає від свого вбивці - його сузір'я заходить на заході, коли на сході сходить Скорпіон.

Стрілець. Міфи пов'язують з цим сузір'ям Хирона - наймудрішого з усіх кентаврів. Він був учителем багатьох великих героїв: Ахілла і Ясона, Геракла і Орфея, Ескулапа і Пелея ... Спеціально для плавання Аргонавтів він винайшов Небесний Глобус і виділив на ньому місце для себе. Однак підступний кентавр Кротос хитрістю зайняв його місце, і Хирону довелося втілитися в сузір'ї Центавра ...

Козеріг. Згідно з однією з легенд, Козеріг - це Пан, який втік від Тифона в Єгипет. Чудовисько спіткало його, але той кинувся в море, і, дивним чином, його тіло набуло вигляду риб'ячого хвоста, а передня частина перетворилася в козла. Зевс вітав таке дивне тварина, і помістив його на небі.

Водолій. Ганімед, син царя Троса, був найпрекраснішим юнаків на світлі. Його краса могла зрівнятися з красою самого Аполлона. Зевс, зачарований юнаків, наказав орлу доставити його на Олімп і зробив Ганімеда своїм виночерпием. З тих пір він підносив нектар і амброзію богам під час їх бенкетів. Сузір'я Водолія зображує людину з глечиком в руках, ллє з нього воду. Інша легенда пов'язує це сузір'я з всесвітнім потопом. Водолій - Девкаліон, який, побудувавши корабель, зумів уникнути загибелі в бурхливому потоці, надісланому на Землю Зевсом. Тепер він ллє воду серед зірок, нагадуючи людям про гнів Богів.

Риби. Існує кілька легенд, пов'язаних з цим сузір'ям. В одному з них це Афродіта і Ерот, які втекли до Єгипту від чудовиська Тифона і перетворилися на небі в риб. В іншому переказі це прекрасна нереїда Галатея, і син Семітіди - Акід. Вони любили один одного і були нерозлучні, але одного разу циклоп Поліфем, який побачив Галатею з гори і загорілися до неї пристрастю, кинувся до неї, змітаючи все на своєму шляху. Перелякані Акід і Галатея, рятуючись від нього, кинулися в море і там перетворилися в двох риб. Вони назавжди залишилися рибами, пов'язаними між собою стрічкою - уособленням любові.

Як видно, людей завжди займало, і буде займати зоряне небо. Навіть в наші дні, коли польоти до далеких зіркам не здаються вже науковою фантастикою, люди все одно шанують своїх небесних покровителів - раків і баранів, левів і козерогів, стрільців і водоліїв ... І на величезному небосхилі завжди знайдеться місце для нагадування про великі події минулих днів.

Але, виявивши їх на небі, багато хто буде здивований: чому ця купка зірочок отримала таку назву?
Хто вони, ці Овни і Скорпіони, яких люди вважали гідними бути увічненими серед зірок?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация