Як довірливий іноземець купив фотоапарат, «подарований» Берією червоноармійця Сухову

Ще до Великої Вітчизняної війни в СРСР налагодили виробництво копій відомого фотоапарата Leica II (D). Радянських «лійок» під різними марками - «ФЕД», «Зоркий», «Мир» - було випущено чимало: за різними даними, до декількох мільйонів екземплярів. Вітчизняні камери (особливо ранні) були майже точною копією дорогих німецьких, але тільки зовні. На жаль, якість їх сильно залежало від багатьох чинників. Наприклад, камери, зроблені в понеділок, сильно відрізнялися від камер, зроблених в середині тижня. Виготовлені з більш дешевих матеріалів і оброблені на менш точних верстатах, «ФЕДи» і «Пильні» проте співслужили відмінну службу радянським фотолюбителям, зробивши мистецтво фотографії в нашій країні більш доступним.

Але ніщо не буває вічним. У 1980-ті роки всі ці камери морально застаріли. Здавалося, їх чекає доля забутих і занедбаних речей ... І тут нагодилися «лихі 90-е». «Умільці» згадали про подібність радянських і німецьких камер - і ринок виявився завалений «ФЕДамі» і «Зоркий», переробленими назад в «лійки»! Причому зовні підробки були настільки майстерними, що відрізнити їх від оригінальних камер могли тільки знавці. Правда, якщо відкрутити об'єктив, підробка ставала очевидною через маленької деталі: у справжньої «Лійки» механізм приводу далекоміра круглий, а у радянських камер - трикутний.

Правда, якщо відкрутити об'єктив, підробка ставала очевидною через маленької деталі: у справжньої «Лійки» механізм приводу далекоміра круглий, а у радянських камер - трикутний

ФЕД 1955 року народження, «подарований» Берією «червоноармійця» Сухову

Наймайстерніші підробки надходили в Москву, як водиться, з Одеси. До речі, і зараз на столичних блошиних ринках можна зустріти ці «псевдолейкі». Але сьогодні обчислити підробку куди простіше: досить вдатися до допомоги смартфона. А яких тільки камер не наробили свого часу з «ФЕДов» і «Зоркий»! І золоті, і обтягнуті «зміїною шкірою», і покриті ніколи не існували на справжніх «лейках» гравировками: «Олімпійська лійка», «Лейка люфтваффе» ...

Ніколи не існувала камера «Сталінець», перероблена з «Зоркий»

А зараз з'явилася нова мода. Ті ж самі «умільці», відчувши що охопила наше суспільство ностальгію по всьому радянському, перетворюють багатостраждальні «ФЕДи» і «Пильні» в ... ніколи не вироблялися підроблені радянські камери! «Червоний стахановец», «Сталінець» - ці ніколи не існували марки фототехніки щедро інкрустують зірками з солдатських пілоток і покривають гравировками. Колекціонер Олександр Бронштейн, який зібрав практично всі радянські «ФЕДи» і «Пильні», розповідає: «Я купив тільки одну таку камеру - аж надто хороша було! Хлопці на вернісажі продали її мені практично за собівартістю. "Стахановець" називається. Золота! Вже більше 10 років фальшиві камери вказують в каталогах як приклади підробок. У Мережі теж повно даних. Шукаєш Leica Fakes - і виявляєш море розливання підробок ... ».

Головна ознака «Leica» і ФЕД-Зоркий - привід далекоміра (ФЕД - праворуч)

Колекціонер Анатолій з Санкт-Петербурга наткнувся одного разу на чесний «ФЕД», який, судячи з гравірування в нижній частині кришки, Лаврентій Берія подарував червоноармійця Федору Сухову. Довірливі іноземці - головні клієнти спритних ділків, переводячи напис, і не підозрюють, що між розстріляним в 1953 році всесильним наркомом держбезпеки і персонажем з фільму «Біле сонце пустелі», знятого в 1968-му, ніяк не могло бути особистого контакту! З ростом інтересу до славної історії нашої Батьківщини кількість подібних підробок буде тільки рости. А тут ще чемпіонат світу з футболу, який напевно принесе нашим «умільцям» нових клієнтів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация