Як написати біографію автора?

  1. Як написати біографію автора? Навіщо її потрібно написати і мати під рукою?
  2. 0. У автора повинна бути біографія, навіть якщо він не видається
  3. 1. Написати доведеться мінімум 3 біографії
  4. 2. Твоя біографія буде змінюватися
  5. 3. Пиши в третьому і першій особі
  6. 3. Шануй чужі біографії
  7. 4. Покажи, що тобі можна довіряти
  8. 5. Цікаві факти
  9. 6. Додаємо приватне
  10. 7. Стислість - сестра таланту
  11. 8. Враховуй свій жанр
  12. 9. Пишіть про себе, але для читача
  13. Технічні рекомендації про те, як написати біографію автора
  14. Важливе доповнення про те, як написати біографію автора добре

Написати біографію автора - майже як зробити гарне Селфі

Перш, ніж опублікувати книгу Сомельє за викликом , Видавнича система зажадала з мене надати не тільки анотацію книги і картинку для обкладинки, але і біографію автора. У мене відразу виникло питання: як написати біографію автора, щоб вона виглядала привабливою для читача, розумної, не здавалася поганий саморекламою і при всьому при цьому влазила в обмеження в 500 символів разом з пробілами?

Помучившись кілька днів, написавши кілька досить дивних шматочків і вирвавши пару жмут вовни, я поліз в мережу, читати розумних і успішних людей. На основі їхніх рекомендацій і мого власного досвіду, я і склав перелік речей, які повинен враховувати кожен початківець і не тільки письменник, щоб знати, як написати біографію автора.

Як написати біографію автора? Навіщо її потрібно написати і мати під рукою?

Біографія автора потрібна кожному, хто намірився випустити в світ свої твори. Я говорю в першу чергу про книгах, але це зі спокійною душею це можна віднести до будь-якій сфері. За фактом, біографія, особливо коли ми говоримо про початківців, маловідомих особистостей, це єдине джерело інформації про автора .

І як кажуть старожили - найчастіше продати книгу може саме біографія, невеликий клаптик тексту про реальну людину, а не глибина і важливість самої книги.

0. У автора повинна бути біографія, навіть якщо він не видається

Почавши вважати себе автором, хоча б в глибині душі, необхідно створити і свій власний образ. І підійти до цього серйозно. Інакше, коли з'явитися необхідність реально показати свою біо, ти зіткнешся з справжнісіньким творчою кризою - з досвіду кажу.

Тому приділяй увагу цьому важливому пункту своєї діяльності прямо зараз і почни писати біографію автора. І нижчестоящі поради тобі допоможуть, точно так же, як і мені.

1. Написати доведеться мінімум 3 біографії

Так, гуляти так гуляти. Різниця буде в основному в розмірі: велика, середня і маленька.

Велика біографія автора піде на сайт в розділ « про автора ». Але велика, це не означає, що там буде вся ваша історія від народження. Бачив я в Рунеті одного фахівця, який показує, як написати і видати книгу, але при цьому описує у своїй біографії все: від народження, через терни до вузу і до книг. Чесно кажучи, я як будь-яка нормальна людина, закрив сторінку абзацу через 4.

Ні, обмеження, яке зазвичай озвучують - не більше сторінки А4, а краще - половинку.

Середня біографія буде розмір до половинки або навіть третини сторінки, і буде чекати моменту, коли ви почнете спілкуватися з видавництвами, іншими сайтами і т.п. Вона більш стиснута, але ще більш конкретна, ніж перша (про це нижче).

Найменша може бути обмежена довжиною в 25 слів або трохи більше. Це найважливіше, пронизливо точне. Найчастіше такий формат потрібен для наших соціальних мереж і сторінок, для гостьових постів на інших сайтах (а ти думав вирости в вакуумі?).

Ти, напевно, звернув увагу, що я замість біографії в соціалках використовую Таглайн: «перетворюється безумство в історії». Мені так більше подобається.

Починати слід з великою біографії - це набагато простіше, залишається хоча б мінімальне місце для води, міркувань і безглуздих жартів. І поступово скорочувати обсяг, переходячи до менших форматів.

Але при цьому будь готовий і до того, що ці три біографії будуть абсолютно паралельні один одному, тобто мати в основі різні цікаві факти.

2. Твоя біографія буде змінюватися

Якщо ти вирішив щось робити, то значить, з часом щось отримаєш. Це я до того, що якщо ти сьогодні тільки починаєш, то зараз твоя біографія буде виглядати зовсім по-іншому, як після випуску 3-х книг або запису нового альбому.

Твоя біографія - жива. Вона росте разом з тобою, з твоїми досягненнями і навіть провалами.

У моїй вже є такий рядок: Юрій Окунєв - автор Сомельє за викликом.

Розслабся і не старайся написати Капітал. Просто добре, яскраво, зрозуміло читачеві.

3. Пиши в третьому і першій особі

Найчастіше середня і коротка біографія пишеться в третій особі: «Юрій видав ...«, «Кінг отримав нагороду» і т.п. А велика, яка на сайт пишеться від першої особи: «Я вітаю вас на своєму сайті«. Однак навіть тут можна бути на своїй хвилі. Тим більше деякі сервіси навіть вимагають писати від першої особи, той же Wattpad. Скажу відразу, що писати від третьої особи простіше: ніби як ні про себе хвалишся, а описуєш персонажа. Коли-небудь ми доживемо, що наші біографії буде писати хтось інший. Але зараз ми робимо це самі. І повинні робити це краще, ніж інші.

3. Шануй чужі біографії

Не обов'язково винаходити колесо. Є можливість почитати чужі біографії: як самих мастістих авторів, так і колег в окрузі. Враховуємо досвід найуспішніших на своєму рівні. Якщо будеш читати уважно, то помітиш одну річ: чим крутіше автор, тим коротше зазвичай біографія. Стівену Кінгу не потрібно представлятися: «король жахів» і пара назв. От і все. Нам же, що живе не на Олімпі потрібно чуйна більше. Чого ж? Ех, переходимо до конкретики.

4. Покажи, що тобі можна довіряти

Ви автор, який має досвід в області, яку пише? Розкажіть, як виживали два місяці в лісах Індії, ховаючись від переслідування релігійних фанатиків, після чого написали книгу про свій досвід. Або у вас є літературні нагороди? Школу і інститутську газету згадувати може не варто, але якщо брали участь в онлайн-конкурсі або навіть видавалися в збірнику міста - то чому б про це не згадати? Виділяйте тільки найцікавіше і пов'язане з цією конкретною тематикою. У моєму випадку, якщо говорити про сомельє , То я можу згадати, що бував в Барселоні раз 10-15, а також поколесив по Каталонії, вбираючи дух цієї волелюбної і норовливої ​​частини Іспанії. Якщо книга по психології і у автора є ступінь в цій галузі, то варто згадати про неї - це продає. Тільки ось моя електроніка особливого ставлення до книг не має. Хіба що до наукової фантастики приплести? З іншого боку, поки що у мене немає офіційних регалій, гучних перемог - все це попереду і буде внесено в біографію. Підкреслюю: головне не перестаратися. Якщо ваші регалії займають 3-го листка А4, то вас не будуть читати, яким би крутим спецом ви не були. Це буде класичний fliptable.

5. Цікаві факти

Не варто бути сухарём. Тому включаємо в біографію цікаві факти, які можуть знову підтвердити вашу «крутість» або просто показати вас неординарною людиною. Особливу освіту, незвичайні звички. Якщо немає статусу бестселера у книг, нехай буде чемпіонський титул по збиранню кубика Рубіка або подолання тріатлону Ironman за рекордний час. Як варіант їх моїх начерків: «Написавши чергові 400 статей за рік, Юрій раптом зрозумів, що якби витратив стільки ж сил на книги, то вже видав 3-5 повноцінних романів«. «У вільний час подолав 10 км по пересіченій місцевості, бруду і крижаній воді за 1,5 години і залишився задоволений«.

6. Додаємо приватне

У попередньому пункті або окремо можна додати якихось особистих фактів, які роблять кожного учасника простою людиною зі своїми звичками. «Власник товстого британського котика» або «Краще замість кави і чаю - кип'ячену воду«. Це може бути «люблю футбол вечорами і теніс вранці» (не про мене).

Іншими словами, що робить тебе хоча б частково пов'язаним з реальним світом. Якимось своїм, навіть звичним.

Але тут знову ж таки не переборщуємо - все-таки читача ти цікавиш як письменник в першу чергу. Тому факти про місце народження, батьків і твоєї основній роботі можна не перераховувати. Тільки, знову ж таки, якщо це не дуже цікаво або впливає на книги. «Я народився в селі Кукуева і їздив на тракторі«, якщо пишеш любовні міські романи не пройде. Зате, якщо «я виріс в зоні військового конфлікту» і пишеш роман про громадянську війну, то цінність такої заяви різко зростає.

Щоб уникнути довгих творів і міркувань, Юрій навіть почав писати вірші і пісні. Аби скоротити кількість слів, необхідних для отримання оцінки. До речі, це працювало, особливо, коли до віршів додавалася гітара і среднемелодічное муркотіння.

Подумавши трохи ще, я додав факт, який відноситься до мене як особистості, і як до письменника:

Любить ставити крапки над буквою "е".

7. Стислість - сестра таланту

Чим коротше і більш насиченим - тим краще. Сам грішу в цьому пункті і ллю зайву воду. Від неї потрібно максимально позбавлятися. Тільки суть, тільки хардкор.

Найкраще нагадування, щоб написати біографію автора - обмеження в півсторінки або в 500 символів разом з пробілами - і потрібно зробити так, щоб з десятка чи сотні авторів вибрали саме тебе. Постарайся хоча б не набриднути за той проміжок часу, що читають твою біографію.

8. Враховуй свій жанр

Жанр - це і рамки, і підпори твоєї діяльності. Кінг не стане писати про котиків, тільки якщо вони не на кладовищі. Як і не стане автор любовного роману писати криваві подробиці своєї біографії навіть жартома. Якщо хочеш привернути свою аудиторію - пиши для неї. Не потрібно писати для всіх. Як показує практика ВСІХ продажів, якщо пишеш для всього світу, не продаси нікому.

Але ж ти хочеш, щоб твою книгу прочитали, вірно?

9. Пишіть про себе, але для читача

Це складно, вичитав на розумному сайті, сам поки тільки впроваджую в життя. Але суть така: навіть описуючи себе як автора, старайся робити це так, щоб було цікаво і корисно твоєму читачеві. Якщо у тебе куховарська книга для моряків, то покажи йому, що ти морський вовк, що можеш харчуватися морським повітрям і що з тобою раціону моряків стане покруче, ніж в ресторані Мішелін.

Якщо ми говоримо про художню книгу, то доведи, що твої історії запалюють людей (нагороди, відгуки, та навіть сама анотація, що поруч з біографією).

Технічні рекомендації про те, як написати біографію автора

Крім цього, є й поради технічного характеру, які допоможуть знайти і зберегти більше читачів і шанувальників.

Технічні поради:
- Назва книг писати ІТАЛІКА (з нахилом), а не виділяти в лапки (ось так: Сомельє за викликом або колекціонер ). Заощаджуємо знаки і так прийнято. Принаймні на Заході 🙂 Правда в моєму випадку вибирати не доводилося - на обкладинці вибирати шрифт я не міг. Але на ній поки і немає назв, тому пощастило.

- Додаємо посилання: якщо біографія буде використовуватися на інших сайтах, то бажано вставляти туди свою посилання на соцмережі або сайт: «За свіжими новинами приходите на www.yokunev.com «.

- І найважливіший: після написання біографії, прочитай її вголос: весь ідіотизм відразу стане зрозумілий. На слух завжди легше визначити помилки в стилі або якісь недоладності. «Ушарбаніпал Навуходоносор ушарбаніпаліл і Навуходоносор» - якщо звучить вголос рівно, то і читатися буде більш-менш.

Важливе доповнення про те, як написати біографію автора добре

У мене було багато версій біографії. Починалися вони або шалено, або сухо, або неконкретно:

Юрій Окунєв написав сотні статей про бізнес, чужі успіхи і недоліки світу, після чого погладив кота і вирішив зайнятися своїми божевільними ідеями: пригодами в реальному і вигаданих світах. Свою роботу описує так: «перетворюється безумство в історії». Відправною точкою для книги або розповіді можуть стати сон, звук, велику подорож або короткий погляд у вікно.
Автор веде блог, на якому ділиться новими історіями, корисними матеріалами та дорожніми нотатками. Заходьте в гості на www.yokunev.com

Самому себеможет здаватися, що ситуація під контролем, що твоя біографія відповідає всім вищевикладеним правилам. Але це далеко не завжди так. В ідеалі у тебе повинен бути людина, яка послухає / шанує твій текст, дасть зворотний зв'язок, допоможе знайти більш просте рішення.

Ти повинен довіряти йому, а він повинен вміти вслухатися, а не потурати твою думку. Мені пощастило, у мене така людина була і всього за 4-5 ітерацій ми прийшли до версії, яка звучить приємно, а до того ж коротше заданої рамки в 500 символів.

Якщо підвести підсумки, то я доповнив свою біографію автора на сайті в розділі « про автора », Змішавши то, що було і те, що я називаю« середньої по довжині »біографією. Вийшло забавно. А як ви думаєте?

Якщо ж говорити про коротку, я поставив обмеження в 500 символів, як на книзі у пресі (а за фактом 375), і вийшло наступне:

Юрій Окунєв - письменник, автор пісень, творець і ведучий Youtube-програми Moovieстрой, мандрівник і котолюб. Пише про пригоди в реальному і вигаданих світах. Свою роботу описує як перетворення божевілля в історії. Любить ставити крапки над буквою "е". Автор запрошує на блог, де ділиться новими історіями, корисними матеріалами та дорожніми нотатками: www.yokunev.com.

Чи вдалося мені виконати поради зі своєї ж статті? Поділіться думкою в коментарях, а також тим, як ви пишете свої біографії самі.

Сподіваюся, матеріал був вам корисний. Якщо виникли запитання про те як написати біографію автора, пишіть в коментарях, буду доповнювати статтю. До речі, рекомендую почитати цей великий розбір англійською, в тому числі з прикладами біографій знаменитих людей: http://bookinabox.com/how-to-write-your-author-bio-and-why-it-matters/.

Як написати біографію автора?
Навіщо її потрібно написати і мати під рукою?
Як написати біографію автора?
Навіщо її потрібно написати і мати під рукою?
А ти думав вирости в вакуумі?
Чого ж?
Або у вас є літературні нагороди?
Школу і інститутську газету згадувати може не варто, але якщо брали участь в онлайн-конкурсі або навіть видавалися в збірнику міста - то чому б про це не згадати?
Хіба що до наукової фантастики приплести?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация