Як обміняти купюри і монети

Про правила обміну дрібниці і дефектних банкнот розповідають фахівці банківської сфери. Про правила обміну дрібниці і дефектних банкнот розповідають фахівці банківської сфери

питання:

- Отримуючи здачу в магазині, не помітив, як опинився володарем надірваною купюри. Як мені обміняти таку банкноту на неушкоджену? -

Василь КОРОВІН. м Малоярославець.

Якщо пошкодження банкноти, що не містить ознак підробки, незначні, то такий грошовий знак зобов'язані приймати як засіб платежу всі підприємства і організації. Тобто можна розплачуватися банкнотою з втраченими кутами, краями, забрудненої, зношеної, надірваною. Банкнота може мати потертості, невеликі отвори, проколи, сторонні написи, плями, відбитки штампів. У той же час при отриманні подібної банкноти в якості здачі або при інших виплатах ви можете зажадати її заміни на іншу, що не має пошкоджень.

Якщо у вас виявилися банкноти з більш значними ушкодженнями, то з такими грошима слід звертатися в будь-яку кредитну організацію. Обміну підлягають банкноти Банку Росії, що втратили значний фрагмент, але зберегли не менше 55% від первісної площі.

Також обмінюються банкноти, склеєні з фрагментів (без урахування кількості частин), з яких один або кілька, безумовно належать одній банкноті, займають не менше 55% від первісної площі. Крім того, можна обміняти купюри, складені з двох фрагментів, що належать різним банкнотам одного номіналу, якщо кожен фрагмент відрізняється від сусіднього з графічного оформлення і займає не менше 50% від первісної площі банкноти Банку Росії.

Грошові знаки, що мають істотні пошкодження (в тому числі обпалені, піддані впливу агресивних середовищ, обвуглені і зотлілі), кредитна організація спрямовує на експертизу в Банк Росії. Прийом грошових знаків на експертизу здійснюється за заявою клієнта і опису, в якій зазначаються реквізити банкнот, з додатком по можливості копії документа, що підтверджує причину пошкодження грошових знаків (копія довідки про пожежі, стихійного лиха, протоколу дорожньо-транспортної пригоди та інші). У заяві необхідно вказати, яким способом в разі обміну будуть отримані гроші: шляхом зарахування на рахунок або готівкою в касі кредитної організації.

Плата за обмін і прийом на експертизу грошових знаків Банку Росії не стягується.

Вказівка ​​Банку Росії і наочні матеріали, що стосуються порядку роботи з пошкодженими грошовими знаками, розміщені на сайті Банку Росії www.cbr.ru.

-Будинки накопичилося багато дрібниці, зустрічаються і пошкоджені монети. У магазинах будь-яку дрібницю беруть неохоче. Чи можу я обміняти монети, в тому числі деформовані? - Людмила СМИРНОВА. п. Ферзіково.

Дрібна монета є повноправним платіжним засобом на всій території Росії. Тому у відповідь на небажання співробітників торгових точок приймати дрібні гроші ви можете наполягти на своєму праві розплатитися монетами. Однак, щоб перерахунок монет не відбирав у касирів багато часу, не збирайте дрібниця, використовуйте її регулярно для оплати.

Якщо ж обставини склалися так, що ви стали володарем значної кількості монет, то їх можна обміняти на купюри в кредитних організаціях. Правда, за цю касову операцію банки можуть встановлювати комісію. Розмір комісії законодавчо не регулюється, і його слід уточнювати в кожному конкретному банку. Зазвичай комісія залежить від суми операції, при цьому банк може вказувати мінімальну суму комісії (наприклад, 1%, мінімум 50 руб.). Якщо ви хочете поміняти невелику суму, то операція буде не вигідна. При обміні клієнта можуть попросити заповнити заяву та перерахувати кількість монет кожного номіналу.

Що стосується пошкоджених монет, то їх зобов'язані обмінювати або приймати для направлення на експертизу в Банк Росії все вітчизняні кредитні організації. Але це не означає, що ви зможете обміняти монету з будь-якими пошкодженнями. Чи підлягає обміну за номіналом монета Банку Росії, яка зберегла не менше 75% від своєї початкової маси, яка не містить ознак підробки, що має пошкодження первісної форми (погнутий, сплющена, надпіленная, що має отвори і сліди видалення металу), що має сліди впливу високих температур і агресивних середовищ (оплавлена, травлення, змінила колір). Пошкодження не повинні перешкоджати однозначної ідентифікації номіналу і приналежності до монеті Банку Росії. Обмін такої монети повинен проводитися безкоштовно і без обмеження суми.

Відмова співробітників банку прийняти від клієнта монети неправомірне і може розглядатися як порушення федерального законодавства. У подібних випадках клієнти вправі звертатися зі скаргами в Банк Росії. Звернення до Банку Росії можна оформити в електронному вигляді на сайті www.cbr.ru або відправити на поштову адресу.

Відділення по Калузької області Головного управління Центрального банку Російської Федерації по Центральному федеральному округу.

фото businesspskov.ru .

Як мені обміняти таку банкноту на неушкоджену?
Чи можу я обміняти монети, в тому числі деформовані?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация