Як отримати статус біженця в США в 2019 році для українців і росіян

  1. біженці
  2. Програма присвоєння статусу
  3. Близькі родичі
  4. нюанси співбесіди
  5. Яких очікувати питань
  6. вимоги
  7. права біженців
  8. помічник біженця
  9. Робота в США
  10. Становлення постійним резидентом країни
  11. В'їзд і виїзд зі Штатів
  12. документи

Статус біженця в США, згідно з законом від 1980 року, можна отримати виходячи з расової приналежності, віросповідання, соціального і національної групи або політичних переконань, різних за із загальноприйнятими на батьківщині.

Конгрес 1989 року вніс коригування в офіційний документ 1980 року. Була додана Поправка Лаутенберга, де було написано про те, що певним групам громадян - вихідців з країн колишнього СРСР і резидентам СНД закон дає можливість за допомогою ще однієї «лазівки» потрапити до Сполучених Штатів Америки саме в цей рік. Справа в тому, що в цей рік взяла початок організована унікальна програма. Вона забезпечує прийом біженців в США і стала практично основним критерієм відбору людей, які бажають переселитися на законних підставах в країну мрій.

біженці

Особистість, схильна до цькування через входження до складу нації, етнічний групи або приналежності до соціуму, особливого віросповідання, політичного погляду, що різняться з загальновстановленими в країні, має можливість отримати позитивну відповідь, посилаючись на Протокол Організації Об'єднаних Націй. Якщо ж ви хочете отримати статус біженця в США, то нічим не обґрунтованого бажання буде замало - це крапля в морі.

Слід мати достатні, з точки зору законодавства, підстави, і, крім цього, родичів в Америці, які могли б поручитися за вас
Слід мати достатні, з точки зору законодавства, підстави, і, крім цього, родичів в Америці, які могли б поручитися за вас. Цей напрямок імміграції володіє великою кількістю як юридичних перешкод, так і тонкощів іншого характеру. Перед тим як відправитися в посольство, щоб подати заявку на розгляд статусу біженця США, бажано заручитися схваленням фахівця, проконсультувавшись з юристом. Завдяки цьому вам не доведеться згодом виправляти ті прикрі помилки, які могли б бути допущені в ході процесу і заважають домогтися позитивної відповіді у вирішенні вашої проблеми.

Програма присвоєння статусу

Існують деякі нюанси, що характеризують програму, яка дає статус біженця в США. Необхідність перебування в країні мрій не потрібно - ви можете отримати статус біженця, пройшовши співбесіду в імміграційному відділі при посольстві Сполучених Штатів Америки.

Будучи резидентом або громадянином країн, що входять до складу СНД, ви можете отримати статус біженця, грунтуючись на програму з прийому біженців в США.

Будучи резидентом або громадянином країн, що входять до складу СНД, ви можете отримати статус біженця, грунтуючись на програму з прийому біженців в США

Для переїзду потрібно ваша приналежність до єврейської нації, християнству євангельського типу, членства в католицькій або автокефальної церкви України.

Близькі родичі

Можливістю отримати статус біженця в США і згодом виїхати туди є наявність близьких кровних родичів серед громадян Америки - вони зможуть бути вашими поручителями. До числа тих, завдяки кому ви можете переїхати, належать подружжя, батьки, повнолітні діти і внуки, прабатьки. Також близькими родичами вважаються рідні брати і сестри, старше 21 років, які отримали міграційний статус.

Лише у виняткових випадках, можуть бути розглянуті ситуації тих осіб, які не мають родичів в країні. Вам необхідно попросити близьких родичів, які є громадянами США, оформити документи про спорідненість (Affidavit of Relationship). Довідку потрібно заповнити англійською мовою і завірити нотаріально.

Зразок довідки про спорідненість

нюанси співбесіди

Заповнюючи анкети, будьте гранично уважні і серйозні, оскільки саме ці бланки, по суті, стають найважливішими документами, які розглядаються, і на основі яких ви будете запрошені до Посольства США. Платити за це вам не доведеться. Саме ж співбесіду, під час якого піддається розбору ваше придбання статусу, проводиться в посольстві Америки. Говорячи про бесіду, в основі лежить інтерв'ю, що проходить в службі імміграції, коли людина отримує притулок політичного типу.

Є деякі нюанси, на які варто звернути особливу увагу. Справа в тому, що і людина, що бажає знайти заповітний статус, і його родичі, які підходять під категорію близьких членів сім'ї, будуть опитані одночасно, проте, в різних кімнатах. У разі якщо заяву на отримання статусу грунтується на переконаннях віросповідання, подбайте про те, щоб принести документи, фотографії та інші докази, що вказують на ваше ставлення до даної релігії.

Кожна із заповнених анкет повинна бути підписана вами, навіть якщо ви скористалися чиєюсь допомогою для заповнення бланків по вашого запитання. Тільки ви будете нести кримінальну відповідальність за достовірність наданої вами інформації. Перед тим як поставити підпис, видихніть і спокійно все перечитайте, перевірте, чи все в порядку, тому що будь-яка неточність може не тільки відкласти розгляд вашої справи, а й зовсім виключити можливість вашого отримання статусу біженця в США.

Яких очікувати питань

Можуть бути порушені наступні теми: документи, надані вами, а також інформація, зазначена в бланку. Не слід очікувати спілкування в дружньому тоні, навпаки, необхідно морально налаштуватися на опитування, що проводиться в досить жорсткій формі. Не забувайте, що завданням чиновника є зовсім не приниження вашого людської гідності.

Необхідно розібратися, чи володієте ви правом стати біженцем в США. Завдяки тому, що величезна кількість осіб, що народилися в колишньому СРСР, вже отримало цей статус. Конгресом з року в рік знижується квота, запропонована бажаючим.

Якщо формально ви маєте право «зазіхнути» на становлення біженцем в Штатах, але про що фінансується квотою мови немає, швидше за все, вам запропонують в'їхати на територію країни, маючи гуманітарну основу. Так, у вас буде статус, іменується Parolee, який не дає таких бажаних пільг і привілеїв на те, щоб отримувати державну допомогу, що пропонуються в якості соціальної допомоги. Цього буде удостоєний лише біженець.

вимоги

Щоб отримати статус біженця в США, важливо відповідати ряду вимог. Людина, що подає заявку на розгляд, не повинен, в минулому, брати участь в цькуванні осіб на підставі приналежності до тієї чи іншої раси, національної та соціальної групи, віросповіданням чи іншого політичного переконання (п'ять підстав). Необхідно також, щоб претендент не був резидентом держави, в якому він проживає.

Якщо людина, що претендує на статус біженця, будучи економічно незалежним, без зусиль здатний забезпечувати як себе, так і свою сім'ю на належному рівні, він не може отримати політичний притулок в США. Через брак доказів того, що дії, які систематично вживають проти нього, базуються на приналежності до однієї з п'яти описаних вище груп, людина також зіткнеться з відмовою.

Якщо, одного разу подавши заявку і звернувшись в усі необхідні інстанції, людина вже отримав негативну відповідь, він також не зможе претендувати на отримання статусу біженця в США.

права біженців

Возз'єднання сім'ї

Біженці можуть претендувати на особливу медичну страховку. Людина знаходить головне - він може возз'єднатися зі своєю сім'єю, яка залишалася весь цей час за тисячі кілометрів. Необхідно заповнити форму I-730, а також мати в розпорядженні заяву одного з родичів, які слід негайно відправити в службу міграції. Відзначимо, що подібного роду правила стосуються тільки другої половинки і дітей, які не досягли 21 року, які не перебувають у законному шлюбі.

Якщо ж члени вашої родини бажають отримати розглянутий статус, ви маєте можливість допомогти їм, підтвердивши ступінь спорідненості, щоб процедура, що передбачає отримання права проживання на території США, була максимально полегшена
Якщо ж члени вашої родини бажають отримати розглянутий статус, ви маєте можливість допомогти їм, підтвердивши ступінь спорідненості, щоб процедура, що передбачає отримання права проживання на території США, була максимально полегшена.

помічник біженця

Людина, що займається питаннями вашої адаптації на новоспеченого місці проживання, повинен тримати під строгим контролем ваші житлові умови. Чи відповідають вони всім нормам проживання, чи є в житлі меблювання, потрібна для життя, не присутній чи антисанітарія. Помічнику слід упевнитися, що діти, які не досягли повноліття, навчаються в школах, а ви не нехтуєте курсами освоєння офіційної мови.

Вам, а також вашої сім'ї, необхідно буде пройти всілякі обстеження медичного характеру в клініках, обладнаних для новоприбулих громадян, і переконатися у відсутності такого недуги, як туберкульоз. Краще вибрати собі сімейного лікаря, який і надалі зможе вам допомогти.

Краще вибрати собі сімейного лікаря, який і надалі зможе вам допомогти

Робота в США

Отримавши статус біженця, у вас з'явиться можливість працювати в США. У Штатах вам буде видана форма I-94, яка містить всі необхідні відомості, що дозволяють отримати права на пільги. Крім того, вами буде отримана форма I-765, що дає дозвіл на працевлаштування (EAD). Чекаючи останній з документів, ви зможете пред'явити форму I-94, щоб потенційний роботодавець переконався - ви перебуваєте на території країни законно і маєте право на отримання робочого місця.

Становлення постійним резидентом країни

Пам'ятайте, що жити, маючи статус біженця, ви можете, скільки душі заманеться. Протягом року вами може бути отриманий статус, що передбачає, що ви є постійним резидентом США (permanent resident). Цього можна домогтися, якщо протягом часу перебування в країні не допускати серйозних порушень закону. Для цього імміграційна служба не повинна мати в розпорядженні відомостей, що посилаються на те, що вами були допущені помилки в заявах, а статус отримано незаконно.

В'їзд і виїзд зі Штатів

Для отримання права на постійне місце проживання в країні важливо заповнити бланк I-485. Якщо ви хочете відправитися в подорож, вам не складе труднощів покинути країну, адже у вас буде документ, який підтверджує статус біженця - ви легко зможете як виїхати, так і повернутися.

документи

Щоб подати заяву в Посольство Сполучених Штатів Америки, необхідно додати до заяви наступний пакет документів:

  • внутрішні паспорти та закордонні паспорти (якщо є) кожного з членів сім'ї, які фігурують в заяві;
  • свідоцтва про народження кожного члена сім'ї;
  • лист головного заявника, в якому пояснюється родинні зв'язки.

Також в окремих випадках можуть знадобитися наступні документи:

  • свідоцтво про шлюб (розлучення);
  • документи, що підтверджують зміну прізвища, імені, по батькові (за потреби);
  • свідоцтва про усиновлення (удочеріння);
  • документи з церкви, що містять дати хрещення;
  • виписки з будинкової книги;
  • ставлення до військового обов'язку (наприклад, військовий квиток);
  • відомості про судимості.

    Зразок довідки про судимість

Якщо у вас на сьогоднішній день є ряд доказів того, що ви схильні до цькування або гонінням за одним із п'яти, описаних вище, підстав, можна переїхати в Сполучені Штати Америки. Це дає можливість возз'єднатися зі своєю сім'єю, що живе за тисячі верст.

Звітний статус біженця - про нього мріють мільйони людей з колишніх держав СРСР і СНД. Отримати його не так вже й легко, важливо мати в розпорядженні факти, якими можна оперувати. Щоб виїхати в прекрасну країну мрій, доведеться докласти певних зусиль.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация