Як правильно здавати аналізи

Освітній проект мережі лабораторій Синево - Curiosity Month - розповів про найбільш частих помилках щодо здачі і дослідження аналізів. Завдання «місяця цікавості» - розвінчати популярні міфи і страхи про медичні тести і підвищити грамотність українців щодо власного тіла і здоров'я.

«Люди часто дізнаються невірну або перекручену інформацію про здачу аналізів. Іноді нам телефонують і запитують, мовляв, вичитали в інтернеті, що потрібно перевірятися на гельмінтів тільки в повний місяць. В рамках проекту Curiosity Month ми готові поділитися всією інформацією, як насправді все влаштовано, як підготуватися до здачі аналізів, щоб люди перестали помилятися », - пояснив мету« місяця цікавості »Микола Скавронський, комерційний директор мережі лабораторій Синево

На презентації проекту експерти Синево розвінчали відомі упередження щодо здачі лабораторних аналізів.

1. Замість сечі можна здати чай - і лабораторія не помітить підміни.

Прилад, звичайно, не покаже, що людина схожа на яблуко або чайний кущ, тому що не розуміє, що аналізує, а тільки визначає, скільки в досліджуваній рідині глюкози, білка, ферментів.

2. Для точного виявлення гельмінтів - кал потрібно здавати в повний місяць.

Неправда: досить розуміти місце проживання гельмінта і його життєвий цикл.

3. Всі аналізи потрібно здавати вранці натщесерце.

Всі аналізи потрібно здавати вранці натщесерце

Поголодувати краще перед здачею аналізів крові. Це не примха «злих докторів», просто після їжі в крові з'являється багато продуктів розпаду жирів, що спотворює результати. Решта біологічний матеріал здавати натще не обов'язково.

4. Якщо лабораторія не зробить аналізи в день здачі, результат буде неточний.

Часом пацієнти вимагають «терміново і негайно» вивчити їх зразки - так як аналізи «швидко псуються». Це не зовсім так. У кожного тесту є свої тимчасові рамки точності. Для більшості зразків термін зберігання в спеціальних умовах перевищує один день. Однак деякі дослідження необхідно виконувати в день взяття біоматеріалу, тому в лабораторії «Сінево» такі тести проводять тільки в тих містах, де лабораторії розташовані поруч з місцем забору.

5. Аналіз крові може показати, курить людина чи ні.

Часто цього бояться підлітки і студенти, які приходять з батьками. Це неправда: для такого докази потрібно дослідження за спеціальною методикою, загальний аналіз крові не покаже нікотин або продукти його розпаду. Характерних лише для курців показників немає.

6. Прилади в лабораторії не розрізняють аналізи дорослого і дитини.

Правда в тому, що обладнання не визначає відмінності за статтю та віком - воно тільки оцінює рівні тестованих показників, які будуть відрізнятися за віком, статтю та в залежності від захворювання.

7. Якщо перед здачею аналізу крові на цукор з'їсти багато солодкого, обладнання може показати цукровий діабет.

Десерт підвищить рівень глюкози в крові, однак це недостатня підстава для діагнозу. Існує тест на рівень глікованого гемоглобіну в крові (HbA1c), він визначає середній рівень глюкози за останні 3 місяці і не залежить від того з'їв напередодні чоловік солодке чи ні. Цей тест є кращим для скринінгу і діагностики цукрового діабету.

8. Після дослідження залишки аналізів просто викидають.

Не вірте страшилкам про вилитих у дворі лабораторій відрах крові. Це брехня: біоматеріал знезаражують, обробляють і передають спеціальної компанії, яка повністю утилізує аналізи.

9. Якщо отримані результати аналізів з двох різних лабораторій відрізняються, значить один з них помилковий.

Якщо отримані результати аналізів з двох різних лабораторій відрізняються, значить один з них помилковий

Результати тестів можуть відрізнятися через відмінних методик, апаратури, умов зберігання і часу здачі. Варто враховувати, що різні лабораторії можуть використовувати різні одиниці вимірювання. У таких випадках хоч показники і будуть відрізнятися, результати аналізів можуть бути однакові.

«Важливо, щоб українці розуміли, як працює їхнє тіло і що роблять медики. Тоді громадян не будуть збивати з пантелику некомпетентна інформація і обговорення в інтернеті. Ми готові пояснювати всі незрозумілі і баламутять людей питання », - зазначила медичний директор Синево Оксана Небильцова.

Компанія вирішила допомогти всім цікавим - спеціальна «гаряча лінія» з експертами лабораторій доступна кожному, хто захоче поставити своє запитання про аналізи, їх здачі та інтерпретації, популярних помилках і сумнівах. Якщо у вас є питання, телефонуйте за номером телефону: (044) 467-52-70 або пишіть сюди: [Email protected] .

Довідка про «Синево Україна»:

м едіцінская лабораторія «Сінево Україна» входить до європейської мережі лабораторій Synevo і є частиною медичного холдингу Medicover, який належить Фундації Йонаса і Христини Йохник. (Швеція).

Лабораторна мережа Синево представлена в Німеччині, Польщі, Румунії, Туреччини, України, Білорусі, Грузії, Молдові, Болгарії, Сербії і Росії і налічує 79 лабораторій в Європі.

У 2007 в місті Києві Синево відкрили першу лабораторію на території України.

Зараз працюють лабораторії в Києві, Дніпрі, Вінниці, Одесі, Харкові, Львові та Чернівцях, а також була створена велика національна мережа, яка об'єднує 160 лабораторних центрів і в більш ніж 50 містах України.

В Синево працює близько 1500 тисяч співробітників. Лабораторія за рік обслуговує більш 2,5 млн пацієнтів, виконуючи 12 мільйонів тестів на рік.

Помилка в тексті? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про неї редакції.

Помилка в тексті?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация