Як засолити сало в домашніх умовах - рецепти сала в розсолі, з часником, в цибулинні і ін. | ВокругСада.ру

  1. Як засолити сало в домашніх умовах - рецепти сала в розсолі, з часником, в цибулинні і ін. Солити...
  2. 1. Домашній рецепт як засолити сало сухим способом
  3. 2. Домашній рецепт засолювання сала в розсолі (тузлуке)
  4. 3. Як по-домашньому солити сало з часником і перцем
  5. 4. Оригінальний рецепт засолювання сала в цибулинні
  6. 5. Домашній рецепт засолювання сала в гарячому розсолі
  7. 6. Як засолити сало для копчення по сільському рецепту
  8. Секрети і поради як засолити сало правильно
  9. Загальні правила засолювання сала в домашніх умовах
  10. 1. Домашній рецепт як засолити сало сухим способом
  11. 2. Домашній рецепт засолювання сала в розсолі (тузлуке)
  12. 3. Як по-домашньому солити сало з часником і перцем
  13. 4. Оригінальний рецепт засолювання сала в цибулинні
  14. 5. Домашній рецепт засолювання сала в гарячому розсолі
  15. 6. Як засолити сало для копчення по сільському рецепту
  16. Секрети і поради як засолити сало правильно
  17. Загальні правила засолювання сала в домашніх умовах
  18. 1. Домашній рецепт як засолити сало сухим способом
  19. 2. Домашній рецепт засолювання сала в розсолі (тузлуке)
  20. 3. Як по-домашньому солити сало з часником і перцем
  21. 4. Оригінальний рецепт засолювання сала в цибулинні
  22. 5. Домашній рецепт засолювання сала в гарячому розсолі
  23. 6. Як засолити сало для копчення по сільському рецепту

Як засолити сало в домашніх умовах - рецепти сала в розсолі, з часником, в цибулинні і ін.

Солити сало будинку або купувати його на ринку і в магазині - це для себе кожен вирішить по-своєму, але що солити в домашніх умовах вигідніше і сало на виході смачніше, навіть не беріться сперечатися! Думаю, більшість зійдеться в правильному думці: будинки смачніше і вигідніше.

Наша завдання не відкрити дискусію, а скоріше закрити і перевести тему в напрямок: як засолити сало - традиційно сухим, в гарячому або холодному розсолі? У кожного з цих способів знайдуться прихильники, хоча, як у відомому анекдоті: «Що його пробувати? Сало як сало! »Сало поганим не буває, але буває дуже смачним!

Тут підібрані тільки ті рецепти, за якими сало гарантовано виходить дуже смачним. Мінімум вам необхідно мати сало, сіль і наші рецепти і поради, як їх правильно реалізувати.

Загальні правила засолювання сала в домашніх умовах

При всій простоті цього старовинного процесу фінальний смак більшою мірою залежить від якості самого сала, вибрати яке потрібно безпомилково. Від занадто тонкого або навпаки занадто товстого шпику потрібно відразу відмовитися, а ось свіжий продукт середньої товщини і з м'ясними прошарками - це наше сало! І красиво і дуже смачно - хоч сам їж, хоч пригощай - всім догодиш!

Рецептів приготування солоного сала дуже багато, але основні способи засолювання сала в домашніх умовах такі:

  • сало в розсолі;
  • гарячий рецепт засолювання сала;
  • мокрий рецепт засолити сало;
  • суха засолювання сала.

Якщо говорити про економію часу, то самий з них швидкий - це гарячий спосіб засолювання свіжого сала, при якому вже через 1 годину його можна вживати в їжу. На холодну мокру і суху засолювання знадобиться не менше 4-5 днів очікування, з урахуванням товщини шпику: чим тонше, тим швидше пройде остаточна засолювання сала.

Сіль в цій справі може бути і морська, але неодмінно велика. Вибираючи спеції, можете керуватися тільки своїми уподобаннями. Зазвичай використовують найпоширеніший набір: чорний або червоний мелений і горошком перець, кмин - на любителя, лавровий лист і свіжий очищений часник, якого в салі багато не буває.

Засолене сало зберігають у морозильній камері або в холодильнику, але обов'язково герметично упакованим, щоб не втратило аромату. Зручніше упаковувати невеликими шматками, які можна з'їсти за короткий час.

1. Домашній рецепт як засолити сало сухим способом

Це старовинний спосіб, що відрізняється крайньою простотою. Для приготування вам достатньо мати сіль і сало + спеції за смаком, хтось обмежується тільки перцем, а хтось додає і пряні трави.

Складові:

  • сало свиняче свіже - 1 кілограм;
  • сіль кухонна велика - 1 кілограм;
  • перець чорний мелений - за смаком;
  • приправи - за бажанням або спеціальні суміші для засолювання сала.

сало свиняче свіже - 1 кілограм;   сіль кухонна велика - 1 кілограм;   перець чорний мелений - за смаком;   приправи - за бажанням або спеціальні суміші для засолювання сала

Засолюють сухим способом сало по домашньому рецепту так:

  1. Свіже сало обмити, зачищаючи шкуру. Дати йому стекти і обсушити паперовим рушником. Нарізати однакового розміру прямокутними порційними шматками, хоча допустимо і цілим пластом.
  2. У мисці змішати сухі інгредієнти з крупною сіллю до рівномірності і в цій суміші обваляти шматки сала з усіх боків.
  3. На дно ємності насипати сіль шаром в 0,5 сантиметра.
  4. Шматки сала укласти з невеликими проміжками, посипати крихтою лаврового листа і сіллю.
  5. Якщо є необхідність, то другий шар класти слід зверху і посипати його сіллю, що залишилася. Ємність з шпиком під кришкою вистояти в холодному місці або в холодильнику протягом 5 днів.
  6. Подальше зберігання готового шпику можливо в холодильнику або в герметичній упаковці окремо кожного шматка в морозильній камері, що багаторазово продовжить його термін придатності.

2. Домашній рецепт засолювання сала в розсолі (тузлуке)

Домашній рецепт засолювання сала в розсолі (тузлуке)

За цим рецептом дуже правильно солити сало з прошарками м'яса - найсмачніший спосіб. Вважається, що з морською сіллю тузлук більш насичений, а процес засолювання швидкий і бездоганний.

Складові:

  • вода питна - 800 мілілітрів;
  • сало свіже - 1 кілограм;
  • сіль морська або звичайна велика - 1 стакан;
  • часник - 3 часточки;
  • лист лавра - 2 штуки;
  • перець горошком і інші приправи - за смаком.

Сало в розсолі по простому домашньому рецепту засолюють так:

  1. Вимите і обсушене сало нарізати невеликими шматочками по 4-5 сантиметрів.
  2. У відповідну ємність вилити воду і розчинити в ній вказану кількість солі до повного її розчинення. Слідом - прянощі, роздавлені або порізані зубчики часнику.
  3. Шматочки сала щільно укласти в скляну банку, залити холодним розсолом і під кришкою настояти в холодильнику протягом однієї доби. Якщо шматки виявилися більшими, то термін просаливания трохи відсувається.
  4. Після закінчення засолювання шматочки сала можна зберігати без розсолу в холодильнику або в морозильній камері.

3. Як по-домашньому солити сало з часником і перцем

Як по-домашньому солити сало з часником і перцем

У сімейної традиції засолювання свіжого сала про запас і на їжу сьогодні прийнято використовувати часник і чорний перець, які разом з лавровим листом і надають продукту неповторний домашній смак і аромат.

У сімейної традиції засолювання свіжого сала про запас і на їжу сьогодні прийнято використовувати часник і чорний перець, які разом з лавровим листом і надають продукту неповторний домашній смак і аромат

Складові:

  • сало свіже;
  • сіль кухонна велика;
  • часник свіжий;
  • Перець чорний;
  • лист лавра.

сало свіже;   сіль кухонна велика;   часник свіжий;   Перець чорний;   лист лавра

Сало з часником і перцем солити по-домашньому так:

  1. Підготовлене (вимите і просушенное паперовим рушником) свіже свиняче сало нарізати довільного розміру шматками.
  2. Часник для засолювання в улюбленому кількості очистити і нарізати уздовж на 4 частини.
  3. У різних місцях шматка сала гостроносим ножем зробити поглиблення, куди відразу вставити гостру четвертинку зубчики часнику, втопивши її якомога глибше, - це називається шпігованія сала.
  4. Нашпиговане сало рясно натерти сумішшю солі і чорного меленого перцю з крихтою лаврового листа і щільно вкласти в поліетиленовий пакет, щедро пересипаючи сіллю - сало пересолити не можна.
  5. Пакет з салом помістити в контейнер, потримати протягом однієї доби при кімнатній температурі і ще 5 діб в холодному місці або в холодильнику.

Надалі таке сало для їжі достатньо ножем обскребти від солі або промити в холодній воді. Решта шматки можна зберігати, обернувши кожен окремо в морозильній камері. Ось такий простий домашній рецепт солоного сала.

4. Оригінальний рецепт засолювання сала в цибулинні

Йдеться про гарячому способі засолювання свіжого свинячого сала в насиченому відварі лушпиння цибулі, при якій воно стає м'яким, красивим і таким ароматним, що може конкурувати з копченим, тільки не таким важким для печінки.

Складові:

  • сало свіже - 1,5 кілограма;
  • вода питна - 1 літр;
  • сіль кухонна - 7 столових ложок;
  • цибулиння - 2 склянки;
  • часник і мелений перець - за бажанням.

За рецептом сало в цибулинні солити так:

  1. Промиту через друшляк лушпиння цибулі помістити в каструлю, залити вказаною кількістю води, помістити на вогонь, довести до кипіння, покласти потрібну кількість солі і розчинити її повністю.
  2. До цього часу промите сало порізати шматочками не ширше 5 сантиметрів, довжина не обмежується, покласти їх в киплячий цибульний відвар і варити протягом 15-20 хвилин, якщо шматки сала товстіший, то і варити трохи довше.
  3. Проварити сало залишити остигати в цибульному відварі на 12 годин, по закінчення яких шматки сала вийняти, обмазати подрібненим часником з перцем, можна підключити і червоний мелений, що додасть продукту цікавий тон і смакової акцент.
  4. Кожен шматочок сала обернути харчовою плівкою або фольгою і ті, чиє вживання відкладено, зберігати в морозильній камері протягом навіть місяців.

Любителям більш гострого смаку копченостей при варінні сала в цибулинні радимо додати пару столових ложок рідкого диму, що посилить і без того апетитний запах продукту.

5. Домашній рецепт засолювання сала в гарячому розсолі

Вирішуючи питання: як засолити сало, не забудьте ось такий простий і доступний спосіб гарячого розсолу. Особливо для такого посолу підходить сало з прошарками м'яса. Весь процес такої засолювання триває не більше 4 днів, зате продукт здатний зберігатися в морозильній камері місяцями.

Складові:

  • сало свіже - 800 грамів;
  • сіль кухонна - 7 ложок;
  • вода питна - 1 літр;
  • лист лавра - 4 штуки;
  • перець духмяний горошком - 5 зерен;
  • гвоздика - 3 зерна;
  • часник свіжий - за смаком.

За домашнім рецептом в гарячому розсолі сало солять так:

  1. Сало промити і обсушити паперовим рушником. Пласт сала порізати на 3-4 шматка.
  2. У підходящої каструлі, куди склавши всі перераховані інгредієнти, кількість яких, крім солі, варіативні, зварити після закипання протягом двох хвилин.
  3. Вогонь вимкнути, а в гарячий розсіл помістити підготовлене сало, покрити підходящої плоскою тарілкою, щоб воно не спливало, залишаючись поза розсолу. Сало залишається в цьому розсолі до повного охолодження продукту.
  4. Після охолодження помістити всю ємність з розсолом і салом в холодильник і тримати там протягом трьох діб під кришкою.
  5. Через три доби готове сало з розсолу витягти, дати йому стекти, обсушити паперовим рушником і, обмазавши сумішшю подрібненого часнику і спецій, загорнути кожен окремо щільно в фольгу або харчову плівку. Зберігати можна в морозильній камері довго.

У суміш для обмазування шматків готового сала можна включити хрін і будь-які приправи по вашому переваги. Але є варіант: чи не обмазувати нічим - все одно буде дуже смачно!

6. Як засолити сало для копчення по сільському рецепту

Копчене за домашніми рецептами сало - це ще той делікатес! Тільки значна частка успіху доводиться на його правильну засолювання перед процесом копчення.

Складові:

  • сало свіже - 1,5 кілограма;
  • сіль кухонна - 200 грамів;
  • перець мелений;
  • лист лавра - 2 штуки;
  • часник свіжий - 3 часточки;
  • гірчиця-порошок - 1 чайна ложка.

сало свіже - 1,5 кілограма;   сіль кухонна - 200 грамів;   перець мелений;   лист лавра - 2 штуки;   часник свіжий - 3 часточки;   гірчиця-порошок - 1 чайна ложка

По сільському рецептом сало для копчення засолюють так:

  1. Очистити і подрібнити часник.
  2. Вимите і обсушене сало натерти сумішшю солі, перцю, часнику і нещільно укласти в контейнер. Рясно посипати сіллю зверху.
  3. Посипати далі порошком гірчиці і розкласти лаврове листя. Слідом залити крутим окропом так, щоб все сало було покрито водою.
  4. Контейнер з салом доходить до природного охолодження і поміщається на 3 дні з закритою кришкою в холодильник, після яких його можна хоч коптити, хоч в їжу вживати.

Секрети і поради як засолити сало правильно

  • У справі засолювання сала не потрібно боятися передозування солі і спецій: сало візьме тільки певну норму солі, а спеції з його поверхні можна завжди видалити.
  • Очеревина підходить для гарячих видів засолювання сала, а в сухому варіанті вона залишиться дуже жорсткою. Бічні пласти сала і зі спини - ось кращий матеріал для сухої засолювання.
  • Запах часнику при попередньому його використанні в засолюванні досить швидко випаровується. З цієї причини натирати їм шматочки сала краще перед вживанням їх у їжу.
  • Якщо сало жестковатое, то пом'якшити його можливо замочуванням в холодній воді протягом 10-12 годин, додавши при цьому пару чайних ложок цукрового піску, що тільки поліпшить його смак.
  • Сало перед тим, як потрібно його до подачі порізати тонко і рівно, потримати в холодильнику. В охолодженому стані воно більш пружно і гострий ніж з ним легко справляється.
  • У стиглого солоного шпику м'ясні смужки темніють. Якщо вони ще залишаються рожевими, то потрібно дати салу час настоятися. При сухій засолюванні на недосолені шматочки сала сіль можна присипати, в розсолі ж солі повинно бути не менше норми.

Як засолити сало в домашніх умовах - рецепти сала в розсолі, з часником, в цибулинні і ін.

Солити сало будинку або купувати його на ринку і в магазині - це для себе кожен вирішить по-своєму, але що солити в домашніх умовах вигідніше і сало на виході смачніше, навіть не беріться сперечатися! Думаю, більшість зійдеться в правильному думці: будинки смачніше і вигідніше.

Наша завдання не відкрити дискусію, а скоріше закрити і перевести тему в напрямок: як засолити сало - традиційно сухим, в гарячому або холодному розсолі? У кожного з цих способів знайдуться прихильники, хоча, як у відомому анекдоті: «Що його пробувати? Сало як сало! »Сало поганим не буває, але буває дуже смачним!

Тут підібрані тільки ті рецепти, за якими сало гарантовано виходить дуже смачним. Мінімум вам необхідно мати сало, сіль і наші рецепти і поради, як їх правильно реалізувати.

Загальні правила засолювання сала в домашніх умовах

При всій простоті цього старовинного процесу фінальний смак більшою мірою залежить від якості самого сала, вибрати яке потрібно безпомилково. Від занадто тонкого або навпаки занадто товстого шпику потрібно відразу відмовитися, а ось свіжий продукт середньої товщини і з м'ясними прошарками - це наше сало! І красиво і дуже смачно - хоч сам їж, хоч пригощай - всім догодиш!

Рецептів приготування солоного сала дуже багато, але основні способи засолювання сала в домашніх умовах такі:

  • сало в розсолі;
  • гарячий рецепт засолювання сала;
  • мокрий рецепт засолити сало;
  • суха засолювання сала.

Якщо говорити про економію часу, то самий з них швидкий - це гарячий спосіб засолювання свіжого сала, при якому вже через 1 годину його можна вживати в їжу. На холодну мокру і суху засолювання знадобиться не менше 4-5 днів очікування, з урахуванням товщини шпику: чим тонше, тим швидше пройде остаточна засолювання сала.

Сіль в цій справі може бути і морська, але неодмінно велика. Вибираючи спеції, можете керуватися тільки своїми уподобаннями. Зазвичай використовують найпоширеніший набір: чорний або червоний мелений і горошком перець, кмин - на любителя, лавровий лист і свіжий очищений часник, якого в салі багато не буває.

Засолене сало зберігають у морозильній камері або в холодильнику, але обов'язково герметично упакованим, щоб не втратило аромату. Зручніше упаковувати невеликими шматками, які можна з'їсти за короткий час.

1. Домашній рецепт як засолити сало сухим способом

Це старовинний спосіб, що відрізняється крайньою простотою. Для приготування вам достатньо мати сіль і сало + спеції за смаком, хтось обмежується тільки перцем, а хтось додає і пряні трави.

Інгредієнти:

  • сало свиняче свіже - 1 кілограм;
  • сіль кухонна велика - 1 кілограм;
  • перець чорний мелений - за смаком;
  • приправи - за бажанням або спеціальні суміші для засолювання сала.

сало свиняче свіже - 1 кілограм;   сіль кухонна велика - 1 кілограм;   перець чорний мелений - за смаком;   приправи - за бажанням або спеціальні суміші для засолювання сала

Засолюють сухим способом сало по домашньому рецепту так:

  1. Свіже сало обмити, зачищаючи шкуру. Дати йому стекти і обсушити паперовим рушником. Нарізати однакового розміру прямокутними порційними шматками, хоча допустимо і цілим пластом.
  2. У мисці змішати сухі інгредієнти з крупною сіллю до рівномірності і в цій суміші обваляти шматки сала з усіх боків.
  3. На дно ємності насипати сіль шаром в 0,5 сантиметра.
  4. Шматки сала укласти з невеликими проміжками, посипати крихтою лаврового листа і сіллю.
  5. Якщо є необхідність, то другий шар класти слід зверху і посипати його сіллю, що залишилася. Ємність з шпиком під кришкою вистояти в холодному місці або в холодильнику протягом 5 днів.
  6. Подальше зберігання готового шпику можливо в холодильнику або в герметичній упаковці окремо кожного шматка в морозильній камері, що багаторазово продовжить його термін придатності.

2. Домашній рецепт засолювання сала в розсолі (тузлуке)

Домашній рецепт засолювання сала в розсолі (тузлуке)

За цим рецептом дуже правильно солити сало з прошарками м'яса - найсмачніший спосіб. Вважається, що з морською сіллю тузлук більш насичений, а процес засолювання швидкий і бездоганний.

Інгредієнти:

  • вода питна - 800 мілілітрів;
  • сало свіже - 1 кілограм;
  • сіль морська або звичайна велика - 1 стакан;
  • часник - 3 часточки;
  • лист лавра - 2 штуки;
  • перець горошком і інші приправи - за смаком.

Сало в розсолі по простому домашньому рецепту засолюють так:

  1. Вимите і обсушене сало нарізати невеликими шматочками по 4-5 сантиметрів.
  2. У відповідну ємність вилити воду і розчинити в ній вказану кількість солі до повного її розчинення. Слідом - прянощі, роздавлені або порізані зубчики часнику.
  3. Шматочки сала щільно укласти в скляну банку, залити холодним розсолом і під кришкою настояти в холодильнику протягом однієї доби. Якщо шматки виявилися більшими, то термін просаливания трохи відсувається.
  4. Після закінчення засолювання шматочки сала можна зберігати без розсолу в холодильнику або в морозильній камері.

3. Як по-домашньому солити сало з часником і перцем

Як по-домашньому солити сало з часником і перцем

У сімейної традиції засолювання свіжого сала про запас і на їжу сьогодні прийнято використовувати часник і чорний перець, які разом з лавровим листом і надають продукту неповторний домашній смак і аромат.

У сімейної традиції засолювання свіжого сала про запас і на їжу сьогодні прийнято використовувати часник і чорний перець, які разом з лавровим листом і надають продукту неповторний домашній смак і аромат

Інгредієнти:

  • сало свіже;
  • сіль кухонна велика;
  • часник свіжий;
  • Перець чорний;
  • лист лавра.

сало свіже;   сіль кухонна велика;   часник свіжий;   Перець чорний;   лист лавра

Сало з часником і перцем солити по-домашньому так:

  1. Підготовлене (вимите і просушенное паперовим рушником) свіже свиняче сало нарізати довільного розміру шматками.
  2. Часник для засолювання в улюбленому кількості очистити і нарізати уздовж на 4 частини.
  3. У різних місцях шматка сала гостроносим ножем зробити поглиблення, куди відразу вставити гостру четвертинку зубчики часнику, втопивши її якомога глибше, - це називається шпігованія сала.
  4. Нашпиговане сало рясно натерти сумішшю солі і чорного меленого перцю з крихтою лаврового листа і щільно вкласти в поліетиленовий пакет, щедро пересипаючи сіллю - сало пересолити не можна.
  5. Пакет з салом помістити в контейнер, потримати протягом однієї доби при кімнатній температурі і ще 5 діб в холодному місці або в холодильнику.

Надалі таке сало для їжі достатньо ножем обскребти від солі або промити в холодній воді. Решта шматки можна зберігати, обернувши кожен окремо в морозильній камері. Ось такий простий домашній рецепт солоного сала.

4. Оригінальний рецепт засолювання сала в цибулинні

Йдеться про гарячому способі засолювання свіжого свинячого сала в насиченому відварі лушпиння цибулі, при якій воно стає м'яким, красивим і таким ароматним, що може конкурувати з копченим, тільки не таким важким для печінки.

Інгредієнти:

  • сало свіже - 1,5 кілограма;
  • вода питна - 1 літр;
  • сіль кухонна - 7 столових ложок;
  • цибулиння - 2 склянки;
  • часник і мелений перець - за бажанням.

За рецептом сало в цибулинні солити так:

  1. Промиту через друшляк лушпиння цибулі помістити в каструлю, залити вказаною кількістю води, помістити на вогонь, довести до кипіння, покласти потрібну кількість солі і розчинити її повністю.
  2. До цього часу промите сало порізати шматочками не ширше 5 сантиметрів, довжина не обмежується, покласти їх в киплячий цибульний відвар і варити протягом 15-20 хвилин, якщо шматки сала товстіший, то і варити трохи довше.
  3. Проварити сало залишити остигати в цибульному відварі на 12 годин, по закінчення яких шматки сала вийняти, обмазати подрібненим часником з перцем, можна підключити і червоний мелений, що додасть продукту цікавий тон і смакової акцент.
  4. Кожен шматочок сала обернути харчовою плівкою або фольгою і ті, чиє вживання відкладено, зберігати в морозильній камері протягом навіть місяців.

Любителям більш гострого смаку копченостей при варінні сала в цибулинні радимо додати пару столових ложок рідкого диму, що посилить і без того апетитний запах продукту.

5. Домашній рецепт засолювання сала в гарячому розсолі

Вирішуючи питання: як засолити сало, не забудьте ось такий простий і доступний спосіб гарячого розсолу. Особливо для такого посолу підходить сало з прошарками м'яса. Весь процес такої засолювання триває не більше 4 днів, зате продукт здатний зберігатися в морозильній камері місяцями.

Інгредієнти:

  • сало свіже - 800 грамів;
  • сіль кухонна - 7 ложок;
  • вода питна - 1 літр;
  • лист лавра - 4 штуки;
  • перець духмяний горошком - 5 зерен;
  • гвоздика - 3 зерна;
  • часник свіжий - за смаком.

За домашнім рецептом в гарячому розсолі сало солять так:

  1. Сало промити і обсушити паперовим рушником. Пласт сала порізати на 3-4 шматка.
  2. У підходящої каструлі, куди склавши всі перераховані інгредієнти, кількість яких, крім солі, варіативні, зварити після закипання протягом двох хвилин.
  3. Вогонь вимкнути, а в гарячий розсіл помістити підготовлене сало, покрити підходящої плоскою тарілкою, щоб воно не спливало, залишаючись поза розсолу. Сало залишається в цьому розсолі до повного охолодження продукту.
  4. Після охолодження помістити всю ємність з розсолом і салом в холодильник і тримати там протягом трьох діб під кришкою.
  5. Через три доби готове сало з розсолу витягти, дати йому стекти, обсушити паперовим рушником і, обмазавши сумішшю подрібненого часнику і спецій, загорнути кожен окремо щільно в фольгу або харчову плівку. Зберігати можна в морозильній камері довго.

У суміш для обмазування шматків готового сала можна включити хрін і будь-які приправи по вашому переваги. Але є варіант: чи не обмазувати нічим - все одно буде дуже смачно!

6. Як засолити сало для копчення по сільському рецепту

Копчене за домашніми рецептами сало - це ще той делікатес! Тільки значна частка успіху доводиться на його правильну засолювання перед процесом копчення.

Інгредієнти:

  • сало свіже - 1,5 кілограма;
  • сіль кухонна - 200 грамів;
  • перець мелений;
  • лист лавра - 2 штуки;
  • часник свіжий - 3 часточки;
  • гірчиця-порошок - 1 чайна ложка.

сало свіже - 1,5 кілограма;   сіль кухонна - 200 грамів;   перець мелений;   лист лавра - 2 штуки;   часник свіжий - 3 часточки;   гірчиця-порошок - 1 чайна ложка

По сільському рецептом сало для копчення засолюють так:

  1. Очистити і подрібнити часник.
  2. Вимите і обсушене сало натерти сумішшю солі, перцю, часнику і нещільно укласти в контейнер. Рясно посипати сіллю зверху.
  3. Посипати далі порошком гірчиці і розкласти лаврове листя. Слідом залити крутим окропом так, щоб все сало було покрито водою.
  4. Контейнер з салом доходить до природного охолодження і поміщається на 3 дні з закритою кришкою в холодильник, після яких його можна хоч коптити, хоч в їжу вживати.

Секрети і поради як засолити сало правильно

  • У справі засолювання сала не потрібно боятися передозування солі і спецій: сало візьме тільки певну норму солі, а спеції з його поверхні можна завжди видалити.
  • Очеревина підходить для гарячих видів засолювання сала, а в сухому варіанті вона залишиться дуже жорсткою. Бічні пласти сала і зі спини - ось кращий матеріал для сухої засолювання.
  • Запах часнику при попередньому його використанні в засолюванні досить швидко випаровується. З цієї причини натирати їм шматочки сала краще перед вживанням їх у їжу.
  • Якщо сало жестковатое, то пом'якшити його можливо замочуванням в холодній воді протягом 10-12 годин, додавши при цьому пару чайних ложок цукрового піску, що тільки поліпшить його смак.
  • Сало перед тим, як потрібно його до подачі порізати тонко і рівно, потримати в холодильнику. В охолодженому стані воно більш пружно і гострий ніж з ним легко справляється.
  • У стиглого солоного шпику м'ясні смужки темніють. Якщо вони ще залишаються рожевими, то потрібно дати салу час настоятися. При сухій засолюванні на недосолені шматочки сала сіль можна присипати, в розсолі ж солі повинно бути не менше норми.

Як засолити сало в домашніх умовах - рецепти сала в розсолі, з часником, в цибулинні і ін.

Солити сало будинку або купувати його на ринку і в магазині - це для себе кожен вирішить по-своєму, але що солити в домашніх умовах вигідніше і сало на виході смачніше, навіть не беріться сперечатися! Думаю, більшість зійдеться в правильному думці: будинки смачніше і вигідніше.

Наша завдання не відкрити дискусію, а скоріше закрити і перевести тему в напрямок: як засолити сало - традиційно сухим, в гарячому або холодному розсолі? У кожного з цих способів знайдуться прихильники, хоча, як у відомому анекдоті: «Що його пробувати? Сало як сало! »Сало поганим не буває, але буває дуже смачним!

Тут підібрані тільки ті рецепти, за якими сало гарантовано виходить дуже смачним. Мінімум вам необхідно мати сало, сіль і наші рецепти і поради, як їх правильно реалізувати.

Загальні правила засолювання сала в домашніх умовах

При всій простоті цього старовинного процесу фінальний смак більшою мірою залежить від якості самого сала, вибрати яке потрібно безпомилково. Від занадто тонкого або навпаки занадто товстого шпику потрібно відразу відмовитися, а ось свіжий продукт середньої товщини і з м'ясними прошарками - це наше сало! І красиво і дуже смачно - хоч сам їж, хоч пригощай - всім догодиш!

Рецептів приготування солоного сала дуже багато, але основні способи засолювання сала в домашніх умовах такі:

  • сало в розсолі;
  • гарячий рецепт засолювання сала;
  • мокрий рецепт засолити сало;
  • суха засолювання сала.

Якщо говорити про економію часу, то самий з них швидкий - це гарячий спосіб засолювання свіжого сала, при якому вже через 1 годину його можна вживати в їжу. На холодну мокру і суху засолювання знадобиться не менше 4-5 днів очікування, з урахуванням товщини шпику: чим тонше, тим швидше пройде остаточна засолювання сала.

Сіль в цій справі може бути і морська, але неодмінно велика. Вибираючи спеції, можете керуватися тільки своїми уподобаннями. Зазвичай використовують найпоширеніший набір: чорний або червоний мелений і горошком перець, кмин - на любителя, лавровий лист і свіжий очищений часник, якого в салі багато не буває.

Засолене сало зберігають у морозильній камері або в холодильнику, але обов'язково герметично упакованим, щоб не втратило аромату. Зручніше упаковувати невеликими шматками, які можна з'їсти за короткий час.

1. Домашній рецепт як засолити сало сухим способом

Це старовинний спосіб, що відрізняється крайньою простотою. Для приготування вам достатньо мати сіль і сало + спеції за смаком, хтось обмежується тільки перцем, а хтось додає і пряні трави.

Інгредієнти:

  • сало свиняче свіже - 1 кілограм;
  • сіль кухонна велика - 1 кілограм;
  • перець чорний мелений - за смаком;
  • приправи - за бажанням або спеціальні суміші для засолювання сала.

сало свиняче свіже - 1 кілограм;   сіль кухонна велика - 1 кілограм;   перець чорний мелений - за смаком;   приправи - за бажанням або спеціальні суміші для засолювання сала

Засолюють сухим способом сало по домашньому рецепту так:

  1. Свіже сало обмити, зачищаючи шкуру. Дати йому стекти і обсушити паперовим рушником. Нарізати однакового розміру прямокутними порційними шматками, хоча допустимо і цілим пластом.
  2. У мисці змішати сухі інгредієнти з крупною сіллю до рівномірності і в цій суміші обваляти шматки сала з усіх боків.
  3. На дно ємності насипати сіль шаром в 0,5 сантиметра.
  4. Шматки сала укласти з невеликими проміжками, посипати крихтою лаврового листа і сіллю.
  5. Якщо є необхідність, то другий шар класти слід зверху і посипати його сіллю, що залишилася. Ємність з шпиком під кришкою вистояти в холодному місці або в холодильнику протягом 5 днів.
  6. Подальше зберігання готового шпику можливо в холодильнику або в герметичній упаковці окремо кожного шматка в морозильній камері, що багаторазово продовжить його термін придатності.

2. Домашній рецепт засолювання сала в розсолі (тузлуке)

Домашній рецепт засолювання сала в розсолі (тузлуке)

За цим рецептом дуже правильно солити сало з прошарками м'яса - найсмачніший спосіб. Вважається, що з морською сіллю тузлук більш насичений, а процес засолювання швидкий і бездоганний.

Інгредієнти:

  • вода питна - 800 мілілітрів;
  • сало свіже - 1 кілограм;
  • сіль морська або звичайна велика - 1 стакан;
  • часник - 3 часточки;
  • лист лавра - 2 штуки;
  • перець горошком і інші приправи - за смаком.

Сало в розсолі по простому домашньому рецепту засолюють так:

  1. Вимите і обсушене сало нарізати невеликими шматочками по 4-5 сантиметрів.
  2. У відповідну ємність вилити воду і розчинити в ній вказану кількість солі до повного її розчинення. Слідом - прянощі, роздавлені або порізані зубчики часнику.
  3. Шматочки сала щільно укласти в скляну банку, залити холодним розсолом і під кришкою настояти в холодильнику протягом однієї доби. Якщо шматки виявилися більшими, то термін просаливания трохи відсувається.
  4. Після закінчення засолювання шматочки сала можна зберігати без розсолу в холодильнику або в морозильній камері.

3. Як по-домашньому солити сало з часником і перцем

Як по-домашньому солити сало з часником і перцем

У сімейної традиції засолювання свіжого сала про запас і на їжу сьогодні прийнято використовувати часник і чорний перець, які разом з лавровим листом і надають продукту неповторний домашній смак і аромат.

У сімейної традиції засолювання свіжого сала про запас і на їжу сьогодні прийнято використовувати часник і чорний перець, які разом з лавровим листом і надають продукту неповторний домашній смак і аромат

Інгредієнти:

  • сало свіже;
  • сіль кухонна велика;
  • часник свіжий;
  • Перець чорний;
  • лист лавра.

сало свіже;   сіль кухонна велика;   часник свіжий;   Перець чорний;   лист лавра

Сало з часником і перцем солити по-домашньому так:

  1. Підготовлене (вимите і просушенное паперовим рушником) свіже свиняче сало нарізати довільного розміру шматками.
  2. Часник для засолювання в улюбленому кількості очистити і нарізати уздовж на 4 частини.
  3. У різних місцях шматка сала гостроносим ножем зробити поглиблення, куди відразу вставити гостру четвертинку зубчики часнику, втопивши її якомога глибше, - це називається шпігованія сала.
  4. Нашпиговане сало рясно натерти сумішшю солі і чорного меленого перцю з крихтою лаврового листа і щільно вкласти в поліетиленовий пакет, щедро пересипаючи сіллю - сало пересолити не можна.
  5. Пакет з салом помістити в контейнер, потримати протягом однієї доби при кімнатній температурі і ще 5 діб в холодному місці або в холодильнику.

Надалі таке сало для їжі достатньо ножем обскребти від солі або промити в холодній воді. Решта шматки можна зберігати, обернувши кожен окремо в морозильній камері. Ось такий простий домашній рецепт солоного сала.

4. Оригінальний рецепт засолювання сала в цибулинні

Йдеться про гарячому способі засолювання свіжого свинячого сала в насиченому відварі лушпиння цибулі, при якій воно стає м'яким, красивим і таким ароматним, що може конкурувати з копченим, тільки не таким важким для печінки.

Інгредієнти:

  • сало свіже - 1,5 кілограма;
  • вода питна - 1 літр;
  • сіль кухонна - 7 столових ложок;
  • цибулиння - 2 склянки;
  • часник і мелений перець - за бажанням.

За рецептом сало в цибулинні солити так:

  1. Промиту через друшляк лушпиння цибулі помістити в каструлю, залити вказаною кількістю води, помістити на вогонь, довести до кипіння, покласти потрібну кількість солі і розчинити її повністю.
  2. До цього часу промите сало порізати шматочками не ширше 5 сантиметрів, довжина не обмежується, покласти їх в киплячий цибульний відвар і варити протягом 15-20 хвилин, якщо шматки сала товстіший, то і варити трохи довше.
  3. Проварити сало залишити остигати в цибульному відварі на 12 годин, по закінчення яких шматки сала вийняти, обмазати подрібненим часником з перцем, можна підключити і червоний мелений, що додасть продукту цікавий тон і смакової акцент.
  4. Кожен шматочок сала обернути харчовою плівкою або фольгою і ті, чиє вживання відкладено, зберігати в морозильній камері протягом навіть місяців.

Любителям більш гострого смаку копченостей при варінні сала в цибулинні радимо додати пару столових ложок рідкого диму, що посилить і без того апетитний запах продукту.

5. Домашній рецепт засолювання сала в гарячому розсолі

Вирішуючи питання: як засолити сало, не забудьте ось такий простий і доступний спосіб гарячого розсолу. Особливо для такого посолу підходить сало з прошарками м'яса. Весь процес такої засолювання триває не більше 4 днів, зате продукт здатний зберігатися в морозильній камері місяцями.

Інгредієнти:

  • сало свіже - 800 грамів;
  • сіль кухонна - 7 ложок;
  • вода питна - 1 літр;
  • лист лавра - 4 штуки;
  • перець духмяний горошком - 5 зерен;
  • гвоздика - 3 зерна;
  • часник свіжий - за смаком.

За домашнім рецептом в гарячому розсолі сало солять так:

  1. Сало промити і обсушити паперовим рушником. Пласт сала порізати на 3-4 шматка.
  2. У підходящої каструлі, куди склавши всі перераховані інгредієнти, кількість яких, крім солі, варіативні, зварити після закипання протягом двох хвилин.
  3. Вогонь вимкнути, а в гарячий розсіл помістити підготовлене сало, покрити підходящої плоскою тарілкою, щоб воно не спливало, залишаючись поза розсолу. Сало залишається в цьому розсолі до повного охолодження продукту.
  4. Після охолодження помістити всю ємність з розсолом і салом в холодильник і тримати там протягом трьох діб під кришкою.
  5. Через три доби готове сало з розсолу витягти, дати йому стекти, обсушити паперовим рушником і, обмазавши сумішшю подрібненого часнику і спецій, загорнути кожен окремо щільно в фольгу або харчову плівку. Зберігати можна в морозильній камері довго.

У суміш для обмазування шматків готового сала можна включити хрін і будь-які приправи по вашому переваги. Але є варіант: чи не обмазувати нічим - все одно буде дуже смачно!

6. Як засолити сало для копчення по сільському рецепту

Копчене за домашніми рецептами сало - це ще той делікатес! Тільки значна частка успіху доводиться на його правильну засолювання перед процесом копчення.

Інгредієнти:

  • сало свіже - 1,5 кілограма;
  • сіль кухонна - 200 грамів;
  • перець мелений;
  • лист лавра - 2 штуки;
  • часник свіжий - 3 часточки;
  • гірчиця-порошок - 1 чайна ложка.

сало свіже - 1,5 кілограма;   сіль кухонна - 200 грамів;   перець мелений;   лист лавра - 2 штуки;   часник свіжий - 3 часточки;   гірчиця-порошок - 1 чайна ложка

По сільському рецептом сало для копчення засолюють так:

  1. Очистити і подрібнити часник.
  2. Вимите і обсушене сало натерти сумішшю солі, перцю, часнику і нещільно укласти в контейнер. Рясно посипати сіллю зверху.
  3. Посипати далі порошком гірчиці і розкласти лаврове листя. Слідом залити крутим окропом так, щоб все сало було покрито водою.
  4. Контейнер з салом доходить до природного охолодження і поміщається на 3 дні з закритою кришкою в холодильник, після яких його можна хоч коптити, хоч в їжу вживати.

Секрети і поради як засолити сало правильно

  • У справі засолювання сала не потрібно боятися передозування солі і спецій: сало візьме тільки певну норму солі, а спеції з його поверхні можна завжди видалити.
  • Очеревина підходить для гарячих видів засолювання сала, а в сухому варіанті вона залишиться дуже жорсткою. Бічні пласти сала і зі спини - ось кращий матеріал для сухої засолювання.
  • Запах часнику при попередньому його використанні в засолюванні досить швидко випаровується. З цієї причини натирати їм шматочки сала краще перед вживанням їх у їжу.
  • Якщо сало жестковатое, то пом'якшити його можливо замочуванням в холодній воді протягом 10-12 годин, додавши при цьому пару чайних ложок цукрового піску, що тільки поліпшить його смак.
  • Сало перед тим, як потрібно його до подачі порізати тонко і рівно, потримати в холодильнику. В охолодженому стані воно більш пружно і гострий ніж з ним легко справляється.
  • У стиглого солоного шпику м'ясні смужки темніють. Якщо вони ще залишаються рожевими, то потрібно дати салу час настоятися. При сухій засолюванні на недосолені шматочки сала сіль можна присипати, в розсолі ж солі повинно бути не менше норми.
Наша завдання не відкрити дискусію, а скоріше закрити і перевести тему в напрямок: як засолити сало - традиційно сухим, в гарячому або холодному розсолі?
У кожного з цих способів знайдуться прихильники, хоча, як у відомому анекдоті: «Що його пробувати?
Наша завдання не відкрити дискусію, а скоріше закрити і перевести тему в напрямок: як засолити сало - традиційно сухим, в гарячому або холодному розсолі?
У кожного з цих способів знайдуться прихильники, хоча, як у відомому анекдоті: «Що його пробувати?
Наша завдання не відкрити дискусію, а скоріше закрити і перевести тему в напрямок: як засолити сало - традиційно сухим, в гарячому або холодному розсолі?
У кожного з цих способів знайдуться прихильники, хоча, як у відомому анекдоті: «Що його пробувати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация