Як збирати березовий сік? - де і в який час це найкраще робити

  1. Коли і де зібрати березовий сік?
  2. Як збирати сік берези?
  3. Користь і шкода
  4. Як зберігати?

Коли приходить весняна пора, багатьох дачників цікавить питання «Як збирати березовий сік? ». Що не кажи, а сік молодої берізки - найкорисніше засіб проти авітамінозів і легких застуд. Крім того, цей напій ще і дуже смачний, а також може легко вгамувати спрагу. Але збирати його - справа непроста. Для цього потрібно підібрати момент, в який береза найбільш «плодовита». А ще дуже важливо знати, де і коли слід збирати сік з беріз. Про це та про багато іншого ми розповімо вам в нашій статті.

Коли і де зібрати березовий сік?

Щоб визначити, коли настане найвдаліший момент для збору березового соку, потрібно враховувати певні погодні умови. Вони можуть значно відрізнятися в різних регіонах країни, так як всюди свій мікроклімат. Найбільш вдалий час - це середина березня або кінець квітня. Орієнтуйтеся по березовим нирках: якщо вони почали набухати, значить, час для збору соку найоптимальніше!

Візьміть на замітку: найкраще збирати сік в проміжку між 12 і 18 годинами, так як в цей час він тече найбільш інтенсивно.

Місце збору березового соку теж потрібно вибирати ретельно. Не рекомендується збирати напій з дерев, які ростуть біля автомобільної траси або під великими заводами, що забруднюють повітря. Такі берези вбирають в себе все вихлопи і шкідливі речовини, які потрапляють в атмосферу, і сік, зібраний з таких дерев, корисним бути ніяк не може.

Як збирати сік берези?

Після того, як ви визначилися з місцем збору і підібрали відповідний час, можна приступити безпосередньо до збору березового соку. Для того, щоб правильно його зібрати, необхідно знати кілька простих, але дуже важливих правил:

  • Використовуйте тільки дорослі дерева діаметром від 20 сантиметрів! Збираючи сік з молоденькою берези, ви ризикуєте погубити її, так як під час росту сік потрібен їй самій.

  • При зборі соку користуйтеся дрилем. Ні в якому разі не використовуйте сокиру, це дуже шкодить дереву! У подальшому воно може не дати сік і загинути.

  • Не робіть занадто глибоке отвір. Досить всього 2-3 сантиметри вглиб.

  • З кожного дерева збирайте максимум літр соку. Якщо ви зберете більше - це може завдати шкоди дереву.

  • Після того, як ви закінчили збір, не забудьте закрити отвір в березі за допомогою воску або моху, щоб всередину дерева не були бактерії.

  • Кількість свердловин, які можна виконати в березі, прямо пропорційно його діаметру. Простіше кажучи, якщо діаметр стовбура становить 20 сантиметрів - ви можете просветлить тільки один отвір. Далі, на кожні 10 сантиметрів ще по одному отвору. Але не перестарайтеся! Адже чим більше ви травмуєте дерево, тим складніше йому залікувати свої рани.

Після того, як ви засвоїли основні рекомендації зі збору березового соку, ви можете перейти безпосередньо до самої процедури. Для цього вам потрібно виконати одне або кілька отворів в стовбурі берези, приблизно на відстані двадцяти сантиметрів від землі. У цей отвір вставте трубочку, через яку сік буде потрапляти в заздалегідь підготовлену ємність. Переконайтеся, що ви правильно встановили трубочку і пляшку, а потім чекайте. Коли сік почне стікати дуже повільно, не намагайтеся травмувати березу ще раз. Краще змініть дерево і повторіть ту ж саму процедуру ще раз. Після того, як ви зібрали необхідну кількість соку, не забудьте заліпити отвір в березі, щоб не допустити потрапляння бактерій під кору.

Користь і шкода

Завдяки унікальному складу березового соку, він приносить величезну користь нашому організму. У ньому дуже багато рослинних цукрів і органічних кислот. Також до його складу входить безліч корисних мікроелементів, начебто кальцію, калію і магнію. Вітамінів в ньому теж предостатньо, що дозволяє з легкістю позбутися від авітамінозу, який переслідує багатьох після холодної і суворої зими.

Сік берези надає хорошу сечогінну дію, яке допомагає боротися з підвищеною температурою тіла, а також побороти недуги, пов'язані з набряками. Дуже корисний такий напій буде вагітним жінкам, а також годуючим мамам. Він дозволяє зняти набряклість і зменшити больові відчуття. Крім того, березовий сік гіпоалергенний і не здатний викликати алергічні реакції. Його часто рекомендують пити дітям.

Крім усього іншого, такий напій сприятливо впливає на кровоносну систему, допомагає очистити кров і нирки. Завдяки цьому ефекту, березовий сік рекомендований тим, хто страждає від важких хронічних інфекцій, а також від частих застуд.

Березовий сік - відмінне загальнозміцнюючий засіб. Крім того, що він робить позитивний вплив на окремі ділянки організму, він допомагає нормалізувати роботу імунної системи. Це дозволяє не тільки впоратися з багатьма вірусами в нашому організмі, але ще й не допустити їх повторній появі.

При будь-яких захворюваннях шкіри, сік берези теж надає сприятливу дію.

Дуже корисний буде такий напій для тих, у кого спостерігаються проблеми з обміном речовин. Березовий сік допоможе нормалізувати його, а також вивести з організму зайву рідину. Ця властивість робить даний напій безцінним для людей, які страждають від зайвої ваги.

Що стосується шкоди, то сік берези може заподіяти його тільки в тому випадку, якщо збирали його в місцях великого скупчення чадних газів або поблизу заводів. Крім того, людям, що страждають від виразки шлунка і від сечокам'яної хвороби, вживання березового соку не бажано.

Як зберігати?

Зберігати березовий сік слід не більше двох діб після отримання. Якщо ви хочете, щоб він зберігся довше, тоді слід виконати з ним невеликі маніпуляції:

  • Консервування березового соку. Для того, щоб законсервувати сік на зиму або просто на тривалий термін, необхідно взяти 125 грамів цукру на один літр рідини, додати 5 грамів лимонної кислоти, перемішати все це і профільтрувати за допомогою марлі. Можна навіть кілька разів. Після цього розлийте сік в банки і закупорьте.

  • Приготування квасу. Для того, щоб приготувати квас, слід розігріти березовий сік до сорока градусів, після чого перемішати його з дріжджами в такій пропорції: 15 грамів дріжджів на один літр напою. Залишити в холодильнику на чотири дні, після чого розлити в банки і закупорити кришками.

  • Приготування сиропу. Щоб приготувати смачний солодкий сироп на основі березового соку, необхідно випарувати рідину до жовтувато-білого кольору. В цьому випадку сік стане в'язким, і по консистенції нагадуватиме мед. Цукор додавати не потрібно, так як сироп і без того буде дуже солодким.

Цукор додавати не потрібно, так як сироп і без того буде дуже солодким

Коли і де зібрати березовий сік?
Як збирати сік берези?
Коли і де зібрати березовий сік?
Як збирати сік берези?
Як зберігати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация