Як змінюється ринок вакансій в Україні: стали частіше пропонувати гнучкий графік і оплачувати обіди

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

16 листопада 2016, 09:00, Переглядів: 16 листопада 2016, 09:00, Переглядів:   Спільний проект компанії HeadHunter і Сегодня

Спільний проект компанії HeadHunter і "Сегодня".

Продовжує зростати бізнес-активність. Найбільш помітний ріст вакансій спостерігався в сфері послуг, автомобільного бізнесу, безпеки і фармацевтики, говорить керівник експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна Катерина Мащенко. Також збільшився попит на топ-менеджерів і керівників напрямків. Рідше, в порівнянні з вереснем, з'являлися вакансії для працівників освіти, ейчаров, бізнес-тренерів, банківських працівників, фінансистів і бухгалтерів.

Як і раніше, найбільша частка вакансій припадає на продажу, IT, маркетинг і PR, адміністраторів і початківців фахівців. Серед претендентів активність збільшилася практично в усіх галузях. Лідерами по приросту резюме були сфери "Туризм і готельно-ресторанний бізнес", "Домашній і робочий персонал", "Продажі", "Медицина і фармацевтика", "Маркетинг, реклама та PR". Також стало більше резюме в рубриках "Початок кар'єри", "IT", "Продажі", "Бухгалтерія і фінанси", "Виробництво", "Вищий менеджмент". Але і вимоги до претендентів стали більш жорсткими: "Відповідність освіти саме цій сфері діяльності, знання мов, обов'язково досвід роботи саме з таким продуктом або обладнанням, - ділиться спостереженнями Тетяна Микитівна, директор HR-провайдера Smart Solutions. - Роботодавець не готовий зараз доучувати, адаптувати - він хоче отримати відразу ідеального фахівця ". Однак такі сильні фахівці з потенціалом охочіше відгукуються, за її словами, на вакансії з переїздом в інші країни і можливістю отримання міжнародного досвіду, навіть якщо мова про СНД.

Відносно розподілу вакансій, то тут нічого не змінюється: найбільше пропозицій роботи в Києві, Харкові, Одесі, Дніпропетровську і у Львові, кажуть експерти HeadHunter. У жовтні трохи збільшилося число вакансій в Кіровоградській, Чернігівській та Львівській областях. Менше, в порівнянні з вереснем, розміщували пропозицій про роботу в Хмельницькій, Запорізькій, Херсонській, Тернопільській та Івано-Франківській областях.

Менше, в порівнянні з вереснем, розміщували пропозицій про роботу в Хмельницькій, Запорізькій, Херсонській, Тернопільській та Івано-Франківській областях

НАШІ ГРОШІ . Згідно з аналізом бази вакансій hh.ua, середня зарплата в столиці - 8-9 тис. Грн, в регіонах - 5-6. Найвищі зарплати пропонують топ-менеджерам у великих міжнародних компаніях і IT-фахівцям (від 26 000 грн). "Роботодавці піднімають планку зарплат в основному за рахунок бонусів за виконання додаткових завдань, тому вище попит на співробітників, орієнтованих на результат і здатних його досягати, - пояснює тенденцію Тетяна Микитович. - А попит на" простих виконавців "стрімко падає". У той же час, кажуть експерти Smart Solutions, все більше роботодавців ринку FMCG (товарів повсякденного попиту), якщо не можуть індексувати оклади, впроваджують більш комфортні умови: гнучкий графік, оплачувані обіди, скорочений робочий п'ятницю, поліпшення медстрахування. Практикуються компенсація переробок, гнучкі бонусні системи, знижки на продукцію компанії і тренінги за кордоном.

Мінімалки. Підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн (зараз - 1450), анонсоване Кабміном на 2017 рік, викликало на ринку праці бурю надій і сумнівів. "Багато вчених, які вивчають взаємозв'язок мінімального розміру оплати праці та рівня життя, вважають, що його збільшення нерідко призводить до зростання безробіття, - каже з цього приводу кандидат економічних наук, доцент КНУ ім. Шевченка Ганна Харламова. - Прожитковий мінімум краще замінити гідної мінімальної погодинної оплатою відповідних типів робіт, як практикують в розвинених країнах. і було б перерахувати зарплати бюджетників (лікарів і вчителів) в прив'язці до кваліфікації. Що стосується бізнесу, то тут навряд чи підвищать оклади раб ники, адже зарплати розраховують від прибутку, яка все не росте ". А ось керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський впевнений, що підвищення мінімалки матиме позитивні наслідки для економіки: "Ті, хто виплачує співробітникам гроші в конвертах, вимушено почне платити білі зарплати Це дозволить активувати детінізацію економіки".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

зарплата зарплата

, вакансії , зарплати , експерти , підвищення , графік , поліпшення , Середня зарплата , резюме , оклади , керівник , продажу , маркетинг , HeadHunter , IT

Ви зараз переглядаєте новина "Як змінюється ринок вакансій в Україні: стали частіше пропонувати гнучкий графік і оплачувати обіди". інші бізнес новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Тетяна Негода

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация