Як на Заході цілеспрямовано намагаються забути уроки Другої Світової і кому вигідна така очистка пам'яті?

Святкування 72-ї річниці Перемоги над гітлерівською Німеччиною на Україні супроводжувалося вже звичними скандалами . Прапор Перемоги в руках ветеранів місцеві неонацисти сприйняли як страшна образа . У Дніпрі хулігани 9 травня атакували колону учасників свята. В результаті заворушень постраждали вісім жителів міста і шість співробітників правоохоронних органів. До свого рейду радикали підготувалися серйозно - у них вилучали ножі, газові балончики і навіть пістолети.

Фото: bison-info
Фото: bison-info.pro

А на наступний день відзначилися вже місцеві політики. Лідер забороненої в Росії екстремістської організації «Правий сектор» * Дмитро Ярош закликав запобігти «ватно-колорадський реванш», заарештовувати «тітушню» і громити «сепарскую сміттєвих». І додав, що в іншому випадку заговорять «стволи». Мабуть, ті самі, що «сміттєвих» вилучила у нацистів. Мер Дніпра Борис Філатов вибирав вирази трохи більш ретельно, але суті це не міняє: глава міста виступив в тому ж дусі. Погрожував поліцейським, оголосив про припинення фінансування організацій ветеранів Великої Вітчизняної війни на користь «союзу ветеранів АТО».

«Якщо ситуація не зміниться, то в місті буде створено аналог німецького фрайкора початку 20 століття», - заявив Філатов.

  • Фрайкора - добровольчі воєнізовані формування, які на вулицях Німеччини після Першої Світової вели боротьбу з активістами лівих партій. Після розпуску фрайкоровци активно вступали в націонал-соціалістичну партію Адольфа Гітлера.

Фото: begemot
Фото: begemot.media

До подібних новин з колись братньої республіки все, на жаль, давно звикли, але чому піднімає голову український, по суті, нацизм наполегливо ігнорують на Заході? Вважається, що вся справа в політиці. Брюссель і Вашингтон підтримують київський режим. Погоджуватися з московської оцінкою подій на Україні їм невигідно, будь вона справедливою хоч на двісті відсотків. Але що, якщо проблема лежить трохи глибше? Що, якщо в ключових країнах західного світу стали всерйоз забувати уроки найстрашнішої війни в історії, а не просто імітувати безпам'ятство?

Раніше точно такі ж симптоми «коричневої хвороби» виявлялися в країнах Прибалтики. ні митарства безпаспортних «негромадян» , Ні переслідування російських активістів, ні суди над ветеранами-визволителями, ні паради есесівців всерйоз нікого не схвилювали. Апофеозом цих процесів став знесення Бронзового солдата в Талліні.

Фото: dszp2
Фото: dszp2.a2b2.ru

Та ж тенденція простежується і в ряді країн Східної Європи, зокрема, в Польщі . На щастя, до людей там поки не дісталися, російська діаспора занадто мала, але з пам'ятниками радянським солдатам воюють давно і все більш активно . Почалося з вандалів , поступово підключилися політики .

Їх позиція по суті мало чим відрізняється від позиції українських або прибалтійських радикалів. Відповідальність за розв'язання війни вони прагнуть розділити між Третім Рейхом і Радянським Союзом. Себе хочуть бачити постраждалою стороною, яка опинилася між двох вогнів. А монументи, мабуть, одним своїм виглядом докоряють совість, нагадуючи про загибель звільняли польські міста солдат . Тому їх і прагнуть прибрати з очей геть.

Фото: academic
Фото: academic.ru

Тренд на прирівнювання комунізму до нацизму простежується і серед країн-лідерів Західного світу. Але в результаті скорпіон тільки ранить сам себе. Коли Сталіна і Гітлера ставлять на одну чашу терезів історії, злочини Третього Рейху девальвуються, а Освенцим перестає бути символом абсолютного і неприпустимого зла.

Про те, наскільки далеко зайшов цей процес, найяскравіше свідчить обмовка прес-секретаря Білого дому в адміністрації Дональда Трампа Шона Спайсера. Він вирішив порівняти Гітлера з президентом Сирії Асадом:

«Навіть такий огидний людина, як Гітлер, не опускався до використання хімічної зброї. На відміну від Асада, він не застосовував отруйний газ проти власного народу », - заявив Спайсер.

Фото: kremlinrus
Фото: kremlinrus.ru

Дискусія про Другу Світову війну ведеться в США вже давно. У деяких колах популярна думка про те, що Сполученим Штатам не варто сунутися в Європу і боротися з Гітлером. Зокрема, про це йдеться в вийшла десять років тому книзі Патріка Б'юкенена «Черчілль, Гітлер і непотрібна війна».

Фото: seattle
Фото: seattle.libraryreserve.com

Автор - аж ніяк не маргінал, він був старшим радником у трьох президентів США Річарда Ніксона, Джеральда Форда і Рональда Рейгана, а після тричі сам намагався зайняти президентське крісло в Білому домі. Основна ідея книги полягає в тому, що якби Великобританія і США не вступили у війну з Рейхом, то Гітлер не зробив би численних військових злочинів. Чи не загинули б і мільйони солдатів, ясна річ.

Здавалося б, в Німеччині, що пройшла примусову денацифікацію, вимовити вголос подібні дурниці ніхто не зважиться. Однак тріумфальний показ серіалу «Наші матері» на екранах країни говорить про зворотне. У виданому три роки тому фільмі нацисти і солдати Вермахту показані героями, наділеними всілякими чеснотами, не в приклад якимось радянським воїнам, насильства медсестер.

Фото: prestigious

Фото: prestigious.rhcloud.com

Добрі німці шкодують дітей і рятують поранених червоноармійців, вони самі - такі ж жертви нацизму, як і інші. А у всіх страшних злочинах мовляв винен один Гітлер і купка фанатиків. Фільм подивилися два десятка мільйонів німців, на батьківщині він зібрав цілу колекцію нагород.

Нюрнберзький процес - безпрецедентна подія в історії людства. Його проводили безпосередні свідки жахів тієї війни. Для того, щоб більше такого не повторилося. Свідки поступово вмирають, а їхні онуки стрімко втрачають пам'ять. «Альтернативний» погляд на підсумки Другої Світової здається безневинними до першої Одеси. На Україні все теж починалося з розмов про доброго Бандері, а закінчилося масовим спаленням людей в Будинку профспілок і кривавою бійнею в Донбасі . Список подвигів «бандерівців» через більш ніж півстоліття став активно поповнюватися . Переслідуючи одномоментні політичні цілі, західні політики стрімко відкривають Ящик Пандори, який може привести до непередбачуваних наслідків.

* Заборонена в Росії екстремістська організація.

Олександр Саблін

Але що, якщо проблема лежить трохи глибше?
Що, якщо в ключових країнах західного світу стали всерйоз забувати уроки найстрашнішої війни в історії, а не просто імітувати безпам'ятство?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация