Як француз Мішель Терещенко та росіяни в Глухові промисловість знищували

10:11

Коли француз Мішель Терещенко покинув Францію і оселився в провінційному містечку Глухів (Сумська область), це було дивно, але зрозуміло. Адже це земля його предків. Але коли біля нього стали з'являтися радники і помічники з Києва, в Глухові стали відбуватися незрозумілі речі (Програма "Стоп корупції" за 12 червня 2017 року на 5 телеканалі).

Сьогодні Глухів очолює спадкоємець великого мецената Миколи Терещенка - Михайло Терещенко. Коли півтора роки тому Михайло став мером, все дуже сподівалися, що їх місто перетвориться на європейський. У всякому разі, француз так обіцяв. Буквально відразу ж в оточенні мера з'явився хтось Руслан Павленко і отримав посаду радника. Тут його називають неоднозначною фігурою - адже Павленко не має юридичної освіти. Крім того, за даними прокуратури, два роки Русланпровел в колонії за вчинення ДТП, в результаті якого загинула людина.

Як розповів журналістам Павло Моїсеєнко, перший заступник керівника Шосткинської міської прокуратури Сумської області, Павленко отримав термін - п'ять років позбавлення волі, і повинен був виплатити родичам загиблого суму 300 тис. Гривень. Але до сих пір Павленко компенсацію не виплатив. За це він був оголошений в розшук, але ніхто його так і не шукав. Після дострокового звільнення Павленко виявився в Глухові, де став працювати радником мера. І історія з компенсацією набула розголосу. Тоді Руслан влаштувався на роботу до Відділу освіти міськради (хоча не мав відповідної освіти) і почав виплачувати мізерну суму, як компенсацію родичам, що б не виникало більше запитань.

Як розповіли у Відділі освіти, Павленко працює в центральній бухгалтерії на пів-ставки за сумісництвом, отримує зарплату 1600 гривень, і з цієї суми бухгалтерія вираховує відсотки на компенсацію.

Навіщо Руслан, корінний киянин, у якого в Глухові немає родичів, а роботи не вистачає навіть місцевим жителям, переїхав сюди 7 років тому? За словами самого Руслана, він приїхав до Глухова у 2010 році за пропозицією своїх бізнес-партнерів виводити якесь підприємство з банкрутства, а потім з'явилися ще бізнес-проекти і ще одну складну справу.

Підприємством виявився цегляний завод, від якого залишилися одні руїни, але за документами він існує. Підприємство не перебуває в стадії ліквідації і за даними держреєстру є чинним. А ось за даними податкової, ніяких податків від підприємства не надходить - ні в місцевий бюджет, ні в державний. Руслан Павленко, за даними you control, є чинним директором з 18 березня 2011 року і зобов'язаний нараховувати собі хоча б мінімальну зарплату. Ухилення від податків так само є кримінальним злочином.

Співзасновником підприємства є Роберт Алієв, громадянин Росії. Йому належить контрольний пакет акцій. Підприємство розпиляли, від самого заводу залишилися одні уламки, і за словами місцевих жителів, все обладнання заводу розібрали і вивезли в Росію.

У Глухові є ще один завод - стратегічний. Це і є те складна справа, про яку згадував Руслан і через якого він так і не покинув Глухів. Обладнання другого заводу теж вивезли в Росію. Це мале підприємство «Завод автопричепів». Воно входить до складу цегляного заводу, а його засновники - все без винятку громадяни Росії. Формально Павленко в реєстрі немає, але фактично, за словами інсайдера, який працював на заводі, Руслан керував вивезенням обладнання.

Чому ж такий умілий підприємець і антикризовий менеджер не може виплатити компенсацію? Руслан пояснив, що до його призначення на посаду радника, про нього і цю компенсацію ніхто не згадував. А ця година він не в змозі виплатити таку суму, тому що держава не може забезпечити належний рівень зарплати.

Павленко входить до складу створеного новою командою мера Антикорупційного комітету при міськраді. Але місцеві жителі скаржаться, що через це комітет відбувається тиск на місцевий бізнес.

Так як в місті заводи закінчилися, Антикорупційний комітет взявся за ТОВ «Зеленбуд» і були відкриті кримінальні справи. За словами Володимира Гриб, керівника підприємства «Зеленбуд», нова влада міста прямо заявили, що збираються знищити весь бізнес Глухова.

І, як розповіли журналістам місцеві жителі, це вдалося. Підприємства розграбували, роботи немає, і складається враження, що з городян хочуть зробити рабів.

Руслан Павленко, правозахисник, волонтер, працівник відділу освіти і радник мера, скаржився на маленькі зарплати в державі, які не дозволяють йому розрахуватися з сім'єю загиблого. Але він забув сказати про те, що у нього є абсолютно живі фірми, які мають досить великий статутний фонд.

Так може прокуратура і виконавча служба, а особливо служба розшуку, будуть краще шукати, а мер Глухова - краще дивитися, кого він пригрів у себе в міськраді.

Програма "Стоп корупції" за 12 червня 2017 року на 5 телеканалі

Навіщо Руслан, корінний киянин, у якого в Глухові немає родичів, а роботи не вистачає навіть місцевим жителям, переїхав сюди 7 років тому?
Чому ж такий умілий підприємець і антикризовий менеджер не може виплатити компенсацію?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация