Як правильно розрахувати день поминок

  1. Коли проводяться поминки
  2. Що говорити на поминках
  3. дні поминок

У православ'ї сакральними днями вважаються третій, дев'ятий, сороковий день після смерті, а також річниця. Кожному з цих днів надається особливе значення, і для того, щоб полегшити загробне доля людини, в ці дати прийнято проводити поминки.

Щоб правильно розрахувати день поминок, потрібно прийняти день смерті за перший день, і додавати до нього потрібну цифру. Не варто займатися арифметичним складанням, тому що простим додаванням вийде невірна цифра. Для прикладу: померлого 1 січня необхідно поминати не 10 (1 + 9), а 9 січня.

Деякі можуть сплутати традиційні і церковні добу, які починаються після вечірньої служби, і тоді померлі вранці і пізно ввечері одного і того ж дня можуть виявитися померлими як би в різні дні. Загальноприйнятою традицією вважається опора на астрономічні добу, коли не має значення, вдень або до півночі наступила смерть.

Якщо ви самостійно важко точно розрахувати дати, на які випадають поминки, вам на допомогу обов'язково прийде похоронний агент . Для воцерковлених людей природним буде звернутися з цим питанням до свого батюшки.

Коли проводяться поминки

У день похорону, а в православ'ї він повинен збігатися з третім днем ​​після смерті, проводяться перші поминки, вони ж вважаються наймасовішими. Не варто плутати поминальну трапезу з простими дружніми чи родинними посиденьками, хоча склад учасників буде приблизно однаковим. Учасники похорону, ті, хто близько знав покійного, як поховав запрошуються до участі у поминальній тризні.

Багато століть тому було прийнято збирати за столом не рідних, а жебраків, тому що самі вони не могли подбати про хліб насущний. Церква вчить, що поминати слід в колі релігійних людей, саме від спільної молитви буде користь для душі покійного.

Третій день з моменту смерті вважається останнім, коли душа покійного знаходиться в своєму будинку, поруч з рідними людьми. Вважається, що після цього починаються її мандри, спочатку по райським місцях, до дев'ятого дня, а до сорокового - по пеклі.

Людина під час життя може здійснювати праведні справи, і, зрозуміло, грішити. А спокутувати гріхи після смерті вже не зможе, допомогти йому на цьому світі можуть тільки близькі. Для цього корисно читання молитов, щоб вказати правильний шлях душі покійного, яка перший час без тіла знаходиться в сум'ятті. Прийнято роздавати нужденним речі померлого, подавати милостиню, а також влаштовувати поминальні обіди.

Поминки третього дня зазвичай проводяться в кафе або ресторані, але їх оформлення повинно бути максимально лаконічним. Не повинно бути кричущих квітів в убранні приміщення, химерної сервіровки і надто вишуканих страв. Рекомендованими для застілля є традиційні російські прості в приготуванні страви: борщ, локшина, пироги і кисіль. Обов'язковими поминальними стравами є млинці з медом і кутя (солодка каша), що мають сприятливу символіку. Засиджуватися під час поминального обіду не прийнято, так само як і вживати спиртне або співати пісні, крім відповідних нагоди церковних.

Що говорити на поминках

Одна людина бере на себе обов'язки розпорядника, він повинен дати кожному прийшов можливість висловитися. Прийнято встати, звернутися з присутніх, коротко назвати, ким ви були з померлим. Потім коротко, в декількох словах позначити його найсильніший вплив на вас, проілюструвавши яскравим прикладом.

Варто бути коректним в оцінці характеру або вчинків померлого, про нього треба говорити тільки в позитивному ключі. Чи не вважаються позитивними рисами скупість або наївність покійного можна дипломатично назвати фінансовою грамотністю і відкритим серцем. Після промови про те, чому варто було б повчитися у померлого, слід сказати про те, що він завжди буде жити в наших серцях. Якщо траурна мова буде перериватися сльозами, розпорядник повинен швидко зупинити їх словами розради.

На початку трапези і при зміні блюд прийнято молитися. Взагалі з церковної точки зору найкращим поминанням вважається звернення до Бога. Відразу після смерті вдома слід читати Послідування, псалтир, а в церкві замовити панахиди. На третій день відбувається відспівування, а потім прийнято замовляти Сорокоуст, щоб кожен день за душу покійного читалися молитви.

На дев'ятий день прийнято пекти поминальні пироги і разом з рідними ходити до церкви і на кладовищі. Рекомендується запалити свічку за упокій, помолитися і подати милостиню. Вважається, що в цей день душа закінчує подорож на небі і спускається в Пекло.

дні поминок

На сороковий день за поминальним столом збираються родичі, друзі, колеги, сусіди померлого. В цей день також ходять до церкви. Вважається, що на сороковини визначається доля покійного, і його душа відправляється або в Рай, або в Пекло чекати Страшного Суду.

У річницю смерті прийнято збиратися за поминальним столом тільки найближчим родичам. До церкви рекомендується ходити не тільки в дні поминання, а й на День народження, іменини, і просто в ті дні, коли біль від втрати буде занадто сильною.

Важливість дев'ятого і сорокового дня з моменту смерті мають пояснення не тільки в релігійній традиції. У стародавньому слов'янському календарі, що базується на шестнадцатеричной системі числення, з дев'яти днів складалася тиждень, а з сорока - місяць.

Калькулятор розрахунку «дні поминання»
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация