Як провести поминки. Правила проведення поминок

  1. Коли потрібно проводити поминки?
  2. відвідування кладовища
  3. поминальна трапеза
  4. поминальний етикет
  5. Як випливає одягатися на поминки?
  6. Як розсаджувати гостей за стіл?

У народі кажуть, що людина вмирає тоді, коли про нього перестають говорити і згадувати, хто любить його за життя люди

У народі кажуть, що людина вмирає тоді, коли про нього перестають говорити і згадувати, хто любить його за життя люди. Зберегти світлу пам'ять про близьку родичі - завдання, яке необхідно зрозуміти і прийняти незалежно від швидкоплинності нашого часу і болю втрати. Любов і вдячність за всі благі справи важко передати словами, і щоб правильно вшанувати пам'ять покійного, необхідно розібратися, для чого і як організовують поминки на його честь.

Коли потрібно проводити поминки?

Традиційним вважається проведення поминок відразу після похорону, на дев'ятий і 40 день, а також на річницю. Повір'я говорить, що протягом перших дев'яти днів після смерті душа померлого перебуває в райських кущах, а потім вирушає на небо, щоб постати перед Господом Богом. Цю дату приурочують і до дев'яти «ангельським чинам». Поминки на 40 день дозволяють загальної молитвою загладити гріхи, які покійний встиг створити за своє життя. Сама дата, - сороковий день, - уособлює піднесення Ісуса Христа на небо після воскресіння. Наступним днем, коли прийнято вшановувати пам'ять покійного, вважається річниця його смерті. На трапезу в цей день приходять лише найближчі люди, згадуючи про те, як жив і все, що пов'язано з земним життям покійного. Віруючі християни також відзначають день народження і день ангела померлого. Якщо родичі налаштовані на проведення молитов, то поминки можна влаштовувати як через кілька місяців, так і через півроку після смерті.

відвідування кладовища

Першим обов'язком в день проведення поминок вважається відвідування могили покійного. Роблять це як до початку трапези, так і після неї. На могилу привозять свіжі квіти, прикрашають могилу штучними вінками і кошиками . Якщо правила дозволяють, можна посадити невелике дерево. Рослини на місці поховання є символами вічного життя.

У дні особливих поминання покійних слід навести порядок на прилеглій території, забратися на могилі, очистити місце від сміття, прибирати зайві бур'яни, пофарбувати огорожу або оновити хрест.

поминальна трапеза

поминальна трапеза

Щоб душа покійного знайшла спокій, православна віра передбачає проведення спеціального обряду - трапези. Перед його початком присутніми проводиться чин панахиди - літій. Якщо зробити це неможливо, необхідно прочитати молитву: «Отче наш», кафізму 17 або псалом 90.

Поминальна трапеза передбачає спеціальну сервіровку і наявність особливої ​​їжі, що відповідає православним традиціям. Починається куштування їжі з подачі куті. Кутя виготовляється із цільних зерен (рис, крупа), заправляється медом і солодким родзинками, як символ солодкого загробного життя, а також кроплять свяченою водою. Обов'язковим елементом трапези є млинці - обрядова їжа, що знаменує земні уявлення про загробний світ і сонце. Далі належить подавати перші страви: суп, борщ або щі, так як здавна поминальна трапеза влаштовувалася з метою нагодувати всіх учасників похорону, тих, хто допомагав копати могилу, нести труну, молився про померлого і, звичайно, святим обов'язком вважалося нагодувати жебраків або подати милостиню . Також вважалося, що спільна молитва під час поминальної трапези полегшить шлях покійного в Царство Небесне. Традицією вважається подача на стіл таких страв, як кисіль, риба (переважно - оселедець), кулеб'яки, овочева і ковбасна нарізки. Після закінчення поминальної трапези усім присутнім лунає печиво.

В процесі трапези присутнім забороняється вживати спиртні напої. На жаль, багато сімей ігнорують це правило, через що згодом за столом починаються непотрібні чвари і з'ясування стосунків не належні настільки значущої події.

поминальний етикет

Навіть в ті хвилини, коли стримати себе дуже важко, необхідно дотримуватися правил етикету. Їх основою, перш за все, є гідне ставлення до пам'яті померлої людини, повага до почуттів близьких. Отже, якщо ви стали учасником похоронної процесії або поминок, не варто вести себе зухвало, сміятися, галасувати або активно і дуже голосно розмовляти. Чи не розмахуйте руками, не стрибайте, не тіштеся тим. Ведіть себе стримано і спокійно. Не можна порушувати порядок виступу, який склався, за загальноприйнятим траурному етикету.

Про померлу людину необхідно відгукуватися тільки з позитивного боку. Чи не ображайте інших учасників трапези, не вступайте в конфлікти, не проявляйте агресію. Не варто приходити на поминки без запрошення. За столом, іноді, залишають одне пусте місце для покійного. Поруч з ним зазвичай ставлять його портрет, обрамлений чорною стрічкою. Першими поминальну трапезу повинні залишати знайомі покійного, товариші по службі, далекі родичі, Останніми з-за столу встають найближчі друзі і рідні.

Як випливає одягатися на поминки?

Як випливає одягатися на поминки

За правилами траурного етикету для чоловіків доцільним буде строгий класичний костюм прямого крою темного кольору. Як доповнення підійде сорочка світлого тону і краватку. Допускається наявність неяскравого і не дуже викликає малюнка на краватці. Головний убір на чоловікові повинен бути відсутнім. Виняток становлять випадки, коли він необхідний в силу того чи іншого віросповідання. У жарку пору року дозволено знімати піджак. Що стосується представників військової служби, тут прийнятно наявність парадної форми темного кольору.

Жінкам личить бути одягненими в сукні стриманого тону і з подолом, що закриває коліна. Голова повинна бути покрита, знімати головний убір дозволяється тільки в приміщенні. Як нього може підійти вуаль або хустку. Наявність будь-яких прикрас (виняток становить обручку) у вигляді сережок і ланцюгів на поминки одягати небажано. Волосся повинні бути підібрані, а особа - без яскравої косметики.

Як розсаджувати гостей за стіл?

Незалежно від того, де проходить поминальна церемонія (в банкетному залі або будинку) гостей необхідно розсаджувати, виходячи з певного принципу. В першу чергу за стіл сідають найближчі родичі, далі присутні розсідаються за стіл за принципом споріднення. Що стосується друзів загиблого, - їх садять по старшинству.

Православні поминки - це складний ритуал, метою якого є вшанування пам'яті минулого на той світ людини і спільна молитва про його душі. наше ритуальне агентство допоможе Вам у організації поминок на найвищому рівні. Не забувайте, що пам'ятати про покійних людей - наш священний обов'язок

Коли потрібно проводити поминки?
Як розсаджувати гостей за стіл?
Коли потрібно проводити поминки?
Як випливає одягатися на поминки?
Як розсаджувати гостей за стіл?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация