Як приготувати хашламу з яловичини по пошаговому рецептом з фото

  1. Рецепт хашламу з яловичини по-вірменськи
  2. складові
  3. Вибираємо необхідні продукти
  4. Подаємо на стіл
  5. Відеорецепт приготування хашламу з яловичини по-вірменськи
  6. Рецепт хашламу з яловичини з картоплею
  7. складові
  8. покрокове приготування
  9. Поради з приготування

Хашлама в нашому домі блюдо чоловіче і тому мною особливо улюблене. Я із задоволенням розповім, як її готувати, хоча моя участь в цьому процесі зводиться лише до ролі літописця. Я постараюся не упустити жоден з чоловічих секретів, а оскільки чоловіків в моїй родині двоє, для вас надається можливість вибрати рецепт на свій смак.

Рецепт хашламу з яловичини по-вірменськи

Необхідне обладнання: каструля з товстим дном, миска, обробна дошка, ніж.

складові

Телятина 2 кг Морква 200 г Корінь селери 150-200 г Цибуля-порей 1 шт. Насіння коріандру 8-10 г Гвоздика 4-5 шт. Гострий червоний перець 1-2 шт. Білий перець горошок 8-10 г Цибуля ріпчаста 200-250 г Кінза пучок Перець гіркий зелений 1 шт. Вода 1-1,2 л Сіль за смаком

Вибираємо необхідні продукти

  • Хашлама - не те блюдо, для якого доведеться витратитися на дорогу телячу вирізку. Нам підійдуть менш цінні сорти яловичини: лопатка з кістками, ребра, грудинка. Тварина не обов'язково має бути молодим, на приготування зрілого м'яса просто знадобиться трохи більше часу. І все ж навіть після довгого гасіння воно не зрівняється з ніжною і соковитою телятиною.
  • Лук-порей в нашому рецепті - інгредієнт необов'язковий, просто ми завжди кладемо його жорсткі зелене листя в бульйони і хашламу. Ви можете замість нього покласти 1-2 ріпчасті цибулини.
  • Білий перець горошок допустимо замінити чорним.
  • Горький зелений перець повинен бути недостиглі і не дуже гострим.

покрокове приготування

  1. Ставимо на вогонь каструлю з 1-1,2 л води. Ретельно моєму 2 кг телятини і нарізаємо її великими шматками, з кістками і плівками.
    Хашлама в нашому домі блюдо чоловіче і тому мною особливо улюблене
  2. Міцно солимо кипляче воду і опускаємо в неї шматки м'яса.
  3. Великими скошеними кружечками нарізаємо 200 г моркви.
  4. Великими брусками ріжемо 150-200 г кореневої селери.
  5. Відправляємо в бульйон разом з морквою.
  6. Від цибулини порею відрізаємо зелену частину, розрізаємо навпіл, кладемо в каструлю.
  7. Додаємо спеції: 8 г насіння коріандру, 4-5 бутонів гвоздики, 1-2 стручки червоного гіркого перцю, 8-10 г горошин білого перцю.
  8. Накриваємо каструлю кришкою і, приглушивши вогонь до мінімуму, млоїмо її вміст 2-2,5 години.
  9. За півгодини до кінця приготування м'яса чистимо 200-250 г ріпчастої цибулі. Вирізавши донці, розрізаємо цибулини навпіл і нарізаємо соломкою.
  10. Посипаємо цибулю дрібкою крупної солі і мнемо руками, щоб він швидше випустив сік.
  11. Перекладаємо цибулю в миску з холодною водою.

    Вода повинна бути максимально холодної, в неї навіть можна покласти трохи льоду, щоб цибуля залишився хрустким.


    Вода повинна бути максимально холодної, в неї навіть можна покласти трохи льоду, щоб цибуля залишився хрустким

  12. Дрібно шаткуємо пучок кінзи, зелений гіркий перець нарізаємо тонкими кільцями.
  13. Лук дістаємо з води, змішуємо з кінзою і кільцями гіркого перцю.
  14. Каструлю з м'ясом знімаємо з вогню. Прибираємо з неї непотрібні овочі: пір'я цибулі, селера і майже всю моркву. Все найцінніше вони вже віддали бульйону і м'яса.
  15. Викладаємо з каструлі у велику глибоку тарілку шматки м'яса, пару шматочків моркви в якості прикраси, стручки червоного перцю для тих, хто любить гостре.
  16. Додаємо змішаний з кінзою цибулю, акуратно перемішуємо і подаємо на стіл.

Подаємо на стіл

Хашлама - блюдо самодостатнє, їдять його без гарніру. Поставте на стіл тарілку з цілими або нарізаними на великі шматки овочами і щедрими пучками зелені. Подайте хліб, а краще лаваш або прісні коржі. Незайвою буде пляшечка червоного сухого вина.

Відеорецепт приготування хашламу з яловичини по-вірменськи

У цьому відеоролику ви побачите, як готується хашлама, і вам стануть зрозумілі особливості цієї страви.

Рецепт хашламу з яловичини з картоплею

Кількість порцій - 6-8.
Калорійність - 94 ккал.
Час приготування - 3 ч. 20 хв.
Необхідне обладнання: казан або каструля з товстим дном, обробна дошка, ніж.

складові

Яловичина 2 кг Петрушка пучок Кріп пучок Кінза пучок Помідори 1,5 кг Цибуля ріпчаста 200-300 г Морква 0,5-0,7 кг Перець болгарський 200-300 г Картопля 1 кг Сіль за смаком Коріандр мелений 10 г Запашний перець горошок 10 12 шт Приправа хмелі-сунелі 8-10 г Чорний мелений перець 4-6 г Червоний мелений перець 4-6 г Вода 250 мл

покрокове приготування

  1. Нарізаємо не дуже дрібно 3 пучка зелені кропу, петрушки і кінзи. Половину подрібненої зелені викладаємо на дно казана.
  2. Товстими кружечками або половинками кружечків ріжемо 0,75 кг помідорів, 100-150 г болгарського перцю - великими півкільцями і викладаємо шаром поверх зелені.
  3. Великою соломкою нарізаємо 250-350 г моркви, 100-150 г ріпчастої цибулі ріжемо півкільцями і розподіляємо рівномірним шаром в казані.
  4. Половину від загальної кількості м'яса (1 кг) нарізаємо великими шматками і кладемо на овочі.
  5. Додаємо спеції: 5 г меленого коріандру, 5-6 горошин запашного перцю, 4-5 г приправи хмелі-сунелі, по 2-3 г чорного і червоного меленого перцю. Міцно солимо, для цього знадобиться приблизно столова ложка солі з невеликою гіркою, але це на мій смак.

  6. Повторюємо шари в тому ж порядку:
    Нарізана зелень.

    Кружечки помідорів - 750 г і 100-150 г болгарського перцю.

    Моркви 250-350 г і 100-150 г ріпчастої цибулі.

    Яловичини, нарізаної на шматки, 1 кг.

    Спеції: 5 г меленого коріандру, 5-6 горошин запашного перцю, 4-5 г приправи хмелі-сунелі, по 2-3 г чорного і червоного меленого перцю. Солі кладемо близько половини столової ложки.
  7. Великими пластинами нарізаємо 1 кг картоплі і створюємо завершальний шар.
  8. Солимо і наливаємо 250 мл води.
  9. Накриваємо кришкою і ставимо казан на повільний вогонь на 2-2,5 години.
  10. Готову хашламу розкладаємо по тарілках і подаємо на стіл.

Відеорецепт приготування хашламу з яловичини з картоплею

Подивившись цей відеоролик, ви зможете приготувати хашламу не тільки на домашній плиті, а й на багатті під час заміської вилазки або пікніка.

Поради з приготування

  • Використовуйте для приготування хашламу тільки товстостінну посуд. У каструлі з тонким дном вона обов'язково пригорить.
  • Можна приготувати наше блюдо в мультиварці. Це значно прискорить процес.
  • Якщо картопля у вас невеликий, що не нарізайте його зовсім, щоб в результаті тривалого приготування він не перетворився на щось безформне.
  • Смакову композицію ви можете скласти по-своєму. До зелені можна додати естрагон, базилік, кінзу, селера. Сухі прянощі доповнити гвоздикою, лавровим листом, орегано і різними видами перцю. Страва має бути ароматним, але не забувайте про почуття міри.

Інші корисні рецепти

Оскільки яловичина не єдиний вид м'яса, який використовують для приготування цієї страви, спробуйте хашламу з баранини з кавказьким смаком і колоритом. Щоб внести різноманітність в повсякденне меню, зверніть увагу на рецепт Бігус з квашеної капусти - національне блюдо поляків.

Прекрасним поєднанням смаку і швидкості приготування відрізняється тушкована капуста з сосисками . При всій простоті це блюдо теж має свої секрети. Тим, хто захоче відпочити від м'яса, пропоную приготувати тушковану капусту з грибами , Надзвичайно смачну і ароматну.

Бажаю вам успіхів у виборі рецепта і приготуванні хашламу. Сподіваюся, я нічого не упустила, і блюдо вас порадує. Чекаю коментарів і ваших порад. Смачного!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация