Як відрізняється ціна на золото сьогодні в Україні, Казахстані, Білорусі та Росії?

  1. Казахстан
  2. Україна
  3. Білорусь
  4. Росія
  5. Облікова ціна на золото в Центробанку Росії (ЦБ РФ) на сьогодні 07.05.2019 за 1 грам

З початку XX століття ціна за 1 тройську унцію народжується в Лондоні З початку XX століття ціна за 1 тройську унцію народжується в Лондоні. Двічі в день представники п'яти найсолідніших банківських установ країни виробляють фіксинг ціни на золото, тобто встановлюють рівноважну ціну попиту і пропозиції металу на поточний момент часу.

Ціна на золото значиться в трьох валютах за одну тройську унцію: долари США, фунти стерлінгів і євро, але найбільш використовуваним економічним мірилом є все-таки американська валюта.

На даному історичному етапі Росія і країни пострадянського простору не є значущими в світовому масштабі центрами за операціями із золотом, відповідно Центральні Банки зобов'язані орієнтуватися на лондонську ціну при визначенні національного курсу. Цікаво, було б іншим, більш авторитетним становище Росії на світовому ринку золота, якщо золото Колчака нікуди не пропадало?

Вартість 1 грама золота в Росії, Україні, Білорусії, Казахстані - похідна від світової ціни, в яку закладаються різні витрати у вигляді мит, витрат на транспортування і т.д. Зрозуміло, ЦБ країни встановлює такий курс, який не буде підривати внутрішню економіку та національну валюту, тому національний курс завжди вище загальносвітового.

Казахстан

Казахстан посідає третє місце з видобутку золота серед країн пострадянського простору, поступаючись тільки Росії і Узбекистану. Головне, місцевим золотопромисловець є з чого добувати - експерти оцінюють ресурси казахських родовищ золота в 1800 тонн і запаси обсягом близько 800 тонн золота. Розробкою золоторудних родовищ займається близько 100 компаній, але лідерами, як завжди, є одиниці - «АлтинАлмас», «Казахалтин», «Червонів» і деякі інші. Про лідера цієї галузі в Росії, можна почитати в статті полюс Золото .

При відносно налагодженої видобутку золота, внутрішній ринок дорогоцінного металу залишає бажати кращого. Високі ставки оподаткування, дорогий афінаж (в 2-2,5 рази дорожче, ніж в Швейцарії) відбивають бажання проводити операції з золотом всередині країни, тому видобутий метал відправляють на експорт, попередньо довівши золото до сплаву Доре (95% вміст золота в сплаві) .

У підсумку, частина казахського золота осідає на біржах Лондона, інша частина відправляється на афінаж в Німеччину або Швейцарію, золотий лом скуповує Китай, Нацбанк також «уриває» собі трохи золота для стабілізації економіки.

Що виходить? Золото йде з країни, і це позначається не тільки на ювелірної промисловості (прилавки магазинів рясніють турецькими і російськими виробами, практично немає казахських), але і на інвестиційні можливості звичайних громадян в дорогоцінний метал, які встигли звернути увагу на зростання цін на золото. Як це не сумно, на даний момент в Казахстані мало установ, що надають подібні послуги.

І все-таки вони є! Якщо мова йде про інвестування в фізичні злитки, можна звернути свій погляд у бік Євразійського Банку, Народного Банку або АТФ Банку. За інвестиційними монетами можна відправитися в Євразійський Банк, Народний Банк, Національний Банк або Сбербанк Росії. Купити «віртуальне» золото, відкривши металевий рахунок можна в Євразійському Банку, Народному Банку, Ощадбанку Росії або Казкомерцбанк.

Зверніть увагу, що не всі банківські оператори займаються зворотним викупом злитків і монет, тому попередньо варто вивчити умови угоди в конкретному банку.

Отже, що з ціною на золото в Казахстані?

Курси дорогоцінних металів щодня встановлює Національний Банк, орієнтуючись на курс основних світових бірж, особливо на курс лондонській біржі. Вартість грама золота, яку встановлюють казахські банки значно вище, якщо порівнювати зі світовою ціною за грам золота.

При цьому, різниця в ціні при продажу золотих злитків може становити до 40%, до 15-17% - при продажу інвестиційних монет, сама мінімальна різниця, до 3% - при переведенні в готівку ОМС. Не забуваємо про спред (те, на чому заробляє сам банк), який при продажу злитків може досягати 20% і 1,5-3% - при реалізації монети.

Ще одна неприємна обставина: перед купівлею золота в злитках банк призначить хімічну експертизу. Проведення експертизи займає 2-3 робочих дні в Алмати і до 7 днів в інших регіонах країни через необхідність транспортування злитка в Алмати. Вартість експертизи становить близько 10 тисяч тенге за один злиток.

Крім того, вартість 1 грама золота також відрізняється у різних банків, тому можна вибрати найбільш прийнятну.

Чи не найвигідніші умови, однак кількість потенційних клієнтів зростає, а значить, в недалекому майбутньому вірогідні позитивні зміни в даній інфраструктурі - кількість банків, спектр послуг будуть тільки збільшуватися.

Україна

В Україні відповідальність за щоденне встановлення ціни на золото лежить на Національному банку України (далі НБУ). НБУ проводить єдину державну політику в сфері грошового обігу та координує діяльність банківської системи в цілому, здійснює операції і з банківськими металами.

НБУ, як і інші українські банки не має доступу до світових майданчиків з торгівлі золотом, також в Україні немає афінажних заводів, золото яких котирувалися б на світовому ринку, тому золоті злитки поставляються з швейцарських і німецьких афінажних заводів.

За дослідженнями компанії «Простобанк Консалтинг» придбати банківське золото можна в 24 установах з числа 50-ти лідерів за активами. Найбільшими структурами в даній інфраструктурі є такі банки:

  • Хрещатик
  • Правекс-Банк
  • Брокбізнесбанк
  • Фінанси і кредит
  • Укргазбанк
  • VAВ Банк
  • Даніель
  • Ощадбанк
  • Райффайзен Банк Аваль

Правда, тільки 16 займаються зворотної покупкою таких же злитків у населення. Банки, які не бажають працювати з золотом інших банків - Ощадбанк, Укрексімбанк, «Хрещатик», Укргазбанк, банк «Форум», «БМ Банк», тобто в переліку є і солідні банки з державним капіталом.

Що з вартістю грама золота в Україні? Середньостатистичні ціни на роздрібне золото відрізняються від європейських на 3-5%. Це логічно пояснюється витратами на виготовлення, доставку, страхування злитків з європейських банків, так що золото в Україні не набагато дорожче в порівнянні з європейськими країнами.

Також, слід враховувати, що вартість грама золота в 500-грамовому злитку буде на 10% -18% нижче, ніж у злитку вагою один грам, купленому в тому ж банку. Але така закономірність прийнята не у всіх банках. Однакова вартість грама в злитках різної маси буде в Імексбанку, Брокбізнесбанку, Таврике і Українському Професійному Банку.

Cреднестатістіческій спред в українських банках становить від 1 до 7%, але все залежить від конкретного установи. Тому є сенс добре вивчити пропозиції різних банків і вибрати послуги найбільш підходящого.

Головне достоїнство "золотих" інвестицій в Україні - фізична покупка банківських золотих злитків без сплати ПДВ. Давня і поки нездійсненна мрія інвесторів Росії і Казахстану. Фактично, купуючи золото у банку, клієнт втрачає тільки спред між його купівлею і продажем.

Білорусь

За формування національного курсу золота в Білорусі, як в Україні і Казахстані відповідає державний орган - Національний банк республіки Білорусь. НБРБ встановлює ціну покупки-продажу дорогоцінних металів при здійсненні банківських операцій, а також порядок відкриття рахунків у дорогоцінних металах і умови їх ведення в банках і небанківських кредитно-фінансових організаціях Білорусі.

У Білорусі немає ПДВ на придбання золотих злитків. Кожен мірний злиток обов'язково "супроводжується" сертифікатом якості НБРБ. Операції з купівлі-продажу мірних злитків дорогоцінних металів за участю фізичних осіб проводяться без пред'явлення документів.

Як і в Україні, інвестор при продажу банку свого злитка втрачає тільки різницю банківської маржі.

Далі представлений список банків, що мають право на купівлю-продаж дорогоцінних металів в Білорусі: Белагропромбанк,

  • Ощадний банк "Беларусбанк"
  • Білоруський банк розвитку та реконструкції "Білінвестбанк"
  • Пріорбанк
  • Бєлвнєшекономбанк
  • Бєлгазпромбанку
  • БелСвіссБанк

Росія

Яка механіка встановлення ціни на кожен день і хто цим займається в Росії?

Дані повноваження, покладені на Центральний Банк Росії. Головна банківська структура, орієнтуючись на ситуацію на світовому ринку золота, коригує ціну і встановлює таким чином, щоб вартість грама золота не була на шкоду національної економіки і не дестабілізувала власну валюту. Однак, Росія не є хоча б один зі світових центрів по операціях із золотом, відповідно курс золота в ЦБ РФ є похідною від світового значення цін.

Облікова ціна на золото в Центробанку Росії (ЦБ РФ)
на сьогодні 07.05.2019 за 1 грам

Центробанк орієнтуючись на лондонську рівноважну ціну, тобто фіксинг, визначає ціну за грам золота в рублях. В ціну обов'язково включаються витрати на транспортування, митні збори та інші витрати, які неухильно виникають при імпорті золота в Російську Федерацію.

О 14.30 за московським часом ЦБ оголошує ціну за грам золота на сьогодні, дана інформація підхоплюється ЗМІ і паралельно публікується на сайтах ЦБ, Ощадбанку та інших.

Що виходить?
Отже, що з ціною на золото в Казахстані?
Що з вартістю грама золота в Україні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация