Як я став громадянином Америки: процес натуралізації від А до Я

  1. здача відбитків
  2. інтерв'ю
  3. присяга

The article has been automatically translated into English by Google Translate from Russian and has not been edited.

Яка різниця між громадянином США і просто іммігрантом з грін-картою? Ви можете голосувати і вам відкрита дорога без візи майже в будь-яку країну світу, пише Андрій Бойчук в статті для Immigrant Porada .

Ви можете голосувати і вам відкрита дорога без візи майже в будь-яку країну світу, пише Андрій Бойчук в статті для   Immigrant Porada

Фото: Depositphotos

Протягом 11 років у мене не було ніякого інтересу робити собі американське громадянство. Але якось за вечерею ми говорили з дружиною і друзями про плюси і мінуси громадянства. Вранці наступного дня я зрозумів, що з громадянством США я буду мати більше плюсів, ніж мінусів.

Крім того, у мене в 2017 році закінчувалася грін-карта. Тому мені було все одно, за що платити гроші: за оновлення грін-карти або за громадянство.

Далі я розповім про процес отримання американського громадянства. Я розбив цей процес на 4 частини, оскільки всі вони по-своєму особливі:

- подача заявки,

- відбитки пальців,

- співбесіда,

- присяга.

Ось крок за кроком, що вам треба робити.

1. Спочатку питання до вас: ви вже проживаєте в США протягом 5 років з грін-картою? Якщо так, то супер: ви маєте право подавати документи на громадянство.

2. Для цього, перш за все, потрібно заповнити заяву (application) - Form N-400, його можна завантажити її тут . Процес трохи довгий, але не важкий. Потрібно 1-2 години, щоб все заповнити, якщо у вас є вся інформація. На відео я покажу, як заповнити форму N-400.

3. Після того як ви заповните заявку, потрібно буде її роздрукувати. Якщо ви хочете заповнити її від руки, роздрукуйте заявку і заповніть її тільки чорною ручкою і друкованими літерами.

4. Зберіть необхідні документи і папери перед тим, як відправляти заяву:

  • сама заява (Form N-400);
  • копію (тільки кольорову) лицьової і зворотної сторони вашої грін-карти;
  • 2 фотографії на паспорт. Їх можна зробити в будь-якій аптеці. До речі, на звороті фотографії потрібно написати олівчиком своє ім'я, а також Alien Number - це A # на вашій грін-карті.
  • персональний чек або money order за заявку. На цьому документі теж треба буде написати ваш Alien Number A #. На яку суму робити? Щорічно вони змінюють плату за заявку, тому по цій засланні ви можете знайти нинішню плату, просто натисніть на Filing Fee.

фото автора

Після того як ви зберете всі, що потрібно, треба ці документи вислати в Службу імміграції. До речі, рекомендую відправляти пріоритетним листом поштою. Він буде коштувати $ 5-6, але так ви уникнете хвилювань, що лист не дійде, тому що у вас буде номер, за яким ви зможете відслідковувати свій конверт з документами.

Куди відправляти пакет?

Залежить від того, в якому штаті ви живете. Адреса можна знайти на цій сторінці, натиснувши Where to file і знайшовши штат, де ви проживаєте. Справа буде адреса, куди відправляти. Ось наприклад, Нью-Йорк:

фото автора

Я послав, і через 10 днів мені прийшла така СМС, де було сказано, що вони отримали документи і справа була відкрита:

фото автора

здача відбитків

Менше ніж через місяць я пішов в центр, де беруть відбитки пальців на отримання американського громадянства. Попередньо мені прийшов лист, в якому була вказана дата, час і місце, де я повинен це зробити, і необхідний перелік документів, які стосуються цієї процедури.

Отже, взяти з собою потрібно:

  • лист-підтвердження з часом і датою, яке ви отримали;
  • вашу грін-карту.

У листі було зазначено час, коли я повинен був прийти: 11.00. Однак я, знаючи, що час пишуть тільки для організації людей, пішов туди на 9.30, щоб швидше закінчити цю процедуру.

Зайшовши в центр, спочатку підійшов до віконця, де пред'явив свій лист-підтвердження і грін-карту. Працівник видав мені 2 листочка: в першому потрібно було тільки вписати номер заяви, а в другому - заповнити анкету, вказуючи потрібні дані про себе.

Коли підійшла моя черга, я отримав книжечку для підготовки до іспиту (до речі, пізніше потрібно скласти іспит, щоб стати громадянином Америки, а зараз вони просто надають підготовчий матеріал), свій порядковий номер і пішов в зал очікування. Там розташований великий екран, на якому відображаються номери - ви просто стежите і чекаєте, коли з'явиться ваш порядковий номер.

Користування телефонами тут заборонено. Причому забороняється буквально все, аж до написання листів або смс-повідомлень. Навіть не можна тримати телефон в руках - будуть робити зауваження.

Коли вас викликають до віконця, де знімають відбитки пальців, то відразу запитують: «Do you speak English? «. Потім вас просять підписатися, знімають відбитки пальців і фотографують. На цьому процедура на даному етапі завершено.

Маленьке зауваження. Краще бути ввічливими і посміхатися людині, який бере у вас відбитки. Довго не буду пояснювати, чому і навіщо, але повірте мені на слово.

Вся процедура зайняла у мене близько 1,5 годин, тому слід відводити на цю справу близько 2 годин часу.

Після відбитків пальців чекаєте інших листів на пошту з інструкціями про те, що вам робити далі.

інтерв'ю

На інтерв'ю я поїхав в офіс імміграційної служби в Манхеттені. На вході, звичайно, потрібно було пройти через металошукач, як в аеропорту.

Потім я піднявся на потрібний поверх, підійшов до віконця, на який мені вказав охоронець, дав лист із заявою. Жінка, з якою я розмовляв, надрукувала щось на комп'ютері, віддала мені лист і відправила до іншого віконця взяти номер.

Я взяв і пішов в зал очікування, в якому просто вигукували номера. Ось як виглядав мій номерок:

Ось як виглядав мій номерок:

фото автора

До речі, викликали не по порядку. Всі номери були різні. Не знаю, чому і як вони це робили, але хочу вас попередити, що викликають за різними номерами.

Я чекав 2 години.

Нарешті вигукнули номер мого «лотерейного квитка». Я підійшов до дверей і далі - за імміграційним офіцером. Ми зайшли в офіс, я не сідав. Чому? Тому що мені не говорили сідати. У такій ситуації краще виконувати команди.

Я дав номер. Перед тим як мені дозволили сісти, потрібно було підняти праву руку і підтвердити, що я буду говорити правду, тільки правду і нічого крім правди - ну все прямо, як в кіно! Я так і зробив, а потім сів.

Працівник запитав моє прізвище, social security і рік народження. Потім він пояснив, що зараз буде іспит, а пізніше вони перевірять мою заявку, яку я вже давно надіслав. Він задав мені ряд питань, на які я легко відповів. Думав, що буде важче. Далі працівник дав мені пропозицію, щоб я його прочитав вголос, а також попросив написати пропозицію «Washington was the first president».

Після цього ми почали перевіряти заяву - сторінка за сторінкою. Працівник задавав мені питання, я на них відповідав, а він дивився, чи все правильно.

До речі, я дізнався, як треба шукати відповідь на питання про кількість подорожей. Це варто робити по штампам в паспорті, а я робив по фотографіях.

Далі треба було підписати application, а потім перевірити і підписати листочок з основною інформацією. В кінці працівник сказав, що запрошення на присягу громадянина прийде поштою, і дав папірець, що підтверджує, що я здав іспит.

Весь процес тривав не більше 15 хвилин.

Як краще підготуватися до іспиту? Який метод працює?

Вам дадуть книжку з усіма питаннями та відповідями. Раджу спочатку все прочитати, потім взяти 13 аркушів паперу і розрізати їх на 8 рівних частин. У вас буде 104 листочки. Можете просто купити 104 тверді картки.

На кожній картці з одного боку треба написати питання, а з іншого - відповідь. Звичайно, є і телефонне додаток, яке називається flashcard, але краще написати ручкою, тому що так ви краще запам'ятайте інформацію.

Читайте всі питання раз в тиждень, а потім раз в день протягом тижня перед самим іспитом. Так ви все прекрасно пам'ятаєте. У кожного свій метод запам'ятовування, але коли мова йде про питаннях і відповідях, метод flashcard виявляється оптимальним.

Хвилювання, звичайно, було, як перед якимось випробуванням, але не так вже я і нервував. Тому не малюйте собі в голові щось страшне, щоб боятися йти туди. Все дуже просто і легко робиться. Просто підготуйтеся і слухайте, про що вас запитують.

присяга

Моя присяга проходила в Брукліні в 8.30 ранку. На таку важливу подію я приїхав раніше, о 7.50.

Увійшовши до будівлі, я відразу зрозумів, що варто ставати в чергу на сек'юріті-перевірку - як в аеропорту, тут треба викласти все з кишень і поставити речі на конвеєр, а самому пройти через металошукач. До речі, взуття знімати було не потрібно. Новим для мене було те, що необхідно здати і телефон. Коли я зробив це, мені дали номер, щоб я міг забрати телефон, коли буду виходити. До речі, телефон потрібно вимкнути.

Я піднявся на 2 поверх до дверей залу, де мала проходити присяга. Там була черга, і коли у мене попросили запрошення на присягу, я згадав, що його треба заповнити. Але це було нескладно, не більше 1-2 хвилини.

Проблемка ...

Начебто все йде за планом, і зараз тільки 8:00. Раптом до мене підходить жінка, яка тут працює, і ще кілька людей. Вони кажуть: «Вибачте, але у вас не зможуть прийняти присягу». Я витріщив очі і запитав «Чому?». Мені відповіли, що я ошатний не урочисто. У джинсах можна було приходити!

У мене була п'ятисекундна паніка, а потім я запитав: «Що ж мені робити?». Мені порекомендували піти в магазин і купити штани. Тому довелося знайти магазин в 8 ранку, купити там штани і сорочку, які я, напевно, більше ніколи не одягну. Взуття я не змінив і був модним хлопцем в сорочці, брюках і кросівках. Але, якщо чесно, тоді мені було все одно. Головне, щоб я зміг присягнути.

Я повернувся, і мій одяг тепер була прийнятною. У брюках і кросівках я відчував себе не дуже комфортно, мені здавалося, що на мене дивився весь зал. Але що поробиш, краса вимагає жертв.

Тому пам'ятайте: коли йдете на присягу, одягніться професійно або урочисто. Ніяких джинсів. Одну дівчину в джинсовій спідниці ледь не вигнали, але у неї був довгий плащ, який вона наділа, щоб більше ніхто не помітив того, що вона в джинсовому одязі. Основний аргумент, який використовують проти джинсових речей - це те, що раніше вони були одягом робітничого класу.

Крім одягу перед входом в зал жінка перевірила, заповнив я запрошення, і запросила пройти в зал. Це було велике приміщення на зразок мого шкільного спортзалу з дитинства, а може, і більше, але зроблено все було з дорогих матеріалів. Всі стіни дерев'яні з вкрапленнями мармуру, з фотографіями найвідоміших суддів, які там працювали. Всі по черзі сіли на стільці.

До речі, щоб вам було легше уявити, як це виглядало, згадайте суд в американському кіно, все було точно таким. Коли ми сідали, кожному дали пакет з корисною інформацією. Там було:

1. Привітання від президента:

Привітання від президента:

фото автора

2. Пояснення, що робити далі:

фото автора

3. Форма на заповнення паспорта (до речі, якщо у вас весь день вільний, то можете відразу піти на пошту і податися на американський паспорт).

4. Ваші цивільні права:

Ваші цивільні права:

фото автора

5. Текст присяги. Він знадобиться вам в кінці, коли вийде суддя, і ви будете читати його все разом.

6. А ще папка самого сертифіката громадянина.

Сиділи ми дуже довго, щонайменше годину, поки не зібрався повний зал. Потім по черзі, ряд за рядом, нас звали від одного столу до іншого.

За першим столом у нас забирали нашу грін-карту і лист із зазначенням часу присяги (appointment letter), писали щось на ньому і питали, чи змінилося щось з тих пір, як у вас було інтерв'ю. Мається на увазі, змінилося щось у вашому сімейному або імміграційний статус. Тут просто треба сказати «ні», якщо нічого не змінилося.

Потім запитали, чи є у вас інші імміграційні документи, які ви хочете здати. Якщо немає, просто говорите «ні». До речі, не потрібно здавати український закордонний паспорт: він не має ніякого відношення до американського громадянства.

Далі видають appointment letter і написане від руки тризначне число. З цим треба підійти до іншого столу і назвати це число (англійською, звичайно). Потім дають сертифікат і запитують, чи правильно вказано ім'я, прізвище та дата народження. Перевірте це дуже уважно - це важливо. Якщо все правильно, треба просто підписати сертифікат, а потім сісти на своє місце.

Після того як ми сіли, протягом години нам роздавали форми для голосування, щоб заповнити. Ще 20 хвилин пояснювали, як це треба робити. Насправді, це було абсолютно зайвим.

Потім нам пояснили, що знаходиться в пакетах, які нам дали, коли ми заходили, і сказали вийняти текст присяги.

Нам повідомили, що зараз прийде суддя. Далі закрили двері і попросили тиші. Ми встали, коли увійшов суддя, і почали читати текст присяги. Потім сіли. Суддя привітався, виголосив промову приблизно на 5 хвилин і вийшов.

Усе. Присягу прийняли. Тепер жінка, яка сиділа за столом, де раніше підписували сертифікати, викликала кожного, ми давали їй свій appointment letter, а вона нам - сертифікат громадянства.

Вся процедура тривала десь години 3 або більше. Тому, якщо плануєте відпроситися на роботі, відпрошуйтеся, щонайменше, на півдня.

До речі, якщо ви ніколи не бачили, як виглядає сертифікат, то можете подивитися:

До речі, якщо ви ніколи не бачили, як виглядає сертифікат, то можете подивитися:

фото автора

Про автора: Андрій Бойчук - засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів в США. Життєрадісний чоловік прекрасної дружини і батько радісною дочки.

Даний блог переведений з української мови. Оригінал статті можна знайти на сайті «Іmmigrant Porada» (Українська онлайн-платформа рад для іммігрантів в США).

ForumDaily не несе відповідальності за зміст блогів і може не розділяти точку зору автора. Якщо ви хочете стати автором колонки, надсилайте свої матеріали на [email protected]

Читайте також на ForumDaily:

Як відстежити доставку вашої грін-карти і інших імміграційних документів

9 типів людей, кому не варто їхати в США

Які щеплення вимагає робити служба громадянства та імміграції США

Як отримати громадянство США, якщо чоловік - американець

Як іммігранту захистити себе в разі побутового насильства

Шановні читачі ForumDaily!

Спасибі, що залишаєтеся з нами і довіряєте! За останні чотири роки ми отримали масу вдячних відгуків від читачів, яким наші матеріали допомогли влаштувати життя після переїзду в США, отримати роботу або освіту, знайти житло або влаштувати дитину в садок. Ми раді, що допомагаємо вам в період імміграції, який може бути досить складним.

Зараз ми хочемо попросити ВАС про підтримку. Якісна журналістика достаточнo витратна. Після різкого скорочення рекламних надходжень від Facebook, наші доходи не покривають витрати на утримання редакції, що ставить під загрозу безперервну роботу сайту. Ми не вводимо платну підписку, як це роблять багато американських ЗМІ, і надаємо доступ до всіх наших матеріалів безкоштовно, оскільки розуміємо, наскільки важливо для російськомовних іммігрантів отримувати перевірену інформацію рідною мовою. $ 5, $ 10, $ 20 - будь-яка сума, якої ви зможете поділитися з нами, допоможе вижити сайту, а значить, ми зможемо і далі надавати корисну інформацію тисячам іммігрантів. Підтримайте якісну журналістику! Ми віримо в силу наших читачів!

Завжди ваш, ForumDaily!

Хочете більше важливих і цікавих новин про життя в США і імміграції в Америку? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook. Вибирайте опцію «Пріоритет в показі» - і читайте нас першими. І не забудьте підписатися на ForumDaily Woman - там вас чекає маса позитивної інформації.

Яка різниця між громадянином США і просто іммігрантом з грін-картою?
1. Спочатку питання до вас: ви вже проживаєте в США протягом 5 років з грін-картою?
На яку суму робити?
Куди відправляти пакет?
Чому?
Як краще підготуватися до іспиту?
Який метод працює?
У мене була п'ятисекундна паніка, а потім я запитав: «Що ж мені робити?
Хочете більше важливих і цікавих новин про життя в США і імміграції в Америку?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация